X Rebirth

Moderator: DJ Die

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Fri, 24. Jul 15, 20:17

to že ti nechce vyrobit Fúzní reaktory znamená, že jí chybí nějaká potřebná surovina, protože pro výrobu potřebuje hodně surovin. Proto by bylo lepší, aby na jeden výrobek potřebovala továrna maximálně 5 surovin, z čehož by obsadili jedno místo energetické články. Prostě více surovin potřebných pro výrobu tak už je moc a těžko k sehnání.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Fri, 24. Jul 15, 20:23

Tak na to fakt nemam. Uprimne, mne je u zadele, co komu chybi nebo nechybi a fakt to nehodlam zjistovat. Pouzil jsem editor a ty veci si normalne naeditoval do lodi. Opravdu kde to jsme, ze ani po tak dlouhe dobe nejsou schopni zajistit, aby sel hrat pribeh...
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Fri, 24. Jul 15, 21:29

Muj chlapec :) taky sem si tak zásoboval po svojsku :)
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sat, 25. Jul 15, 10:55

Mohol si vyhrabať svoju pirátsku čapicu a pásku na oko, zavolať nejakých 50 mariňákov a kempiť pri shipyarde v Shady Vault.
Alebo kúpiť hacker drone, a zopárkrát hacknúť transportér čo preváža tie reaktory - potom ich pozbierať vlastným transportérom a utekať preč.

BTW niektoré stanice vyrábajú v cykloch - a továreň na reaktory je jedna z nich.
Najprv vyrobí dávku Podklenov generatorov, potom Plasma flow regulators, a potom Fusion reactors. Myslím že každý cyklus trvá hodinu, ale to len tipujem.
Ak skočíš do Freeplay, tak prvá stanica ktorú treba postaviť je továreň na Reinforced Metal a továreň na Fusion Reactors. Nieje z toho len obrovský profit, ale tiež ti to uľahčí budúcnosť

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Sat, 25. Jul 15, 16:17

abych pravdu řekl, tak jsem si do X:R nedal žádnou modifikaci, já jsem se té hře prostě přizpůsobil

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Mon, 27. Jul 15, 09:12

Pamätám si že niekto z vás tu chcel rozdelenie lodí do starých kategórii M1, M2, M3 a tak ďalej.
Tu je niečo také: http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =486218349

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 27. Jul 15, 12:11

Tak jsem dohral pribeh. No zadna slava, ale budiz. Spravil jsem si repuaci s PMC (nastesti stacilo zabit 8 piraskych stihacek v jejich prostoru) a nejak ted nevim, co dal.
Stanice stavet nechci, protoze je to, jako vetsina veci ve hre, neskutecne zdlouhave. Radeji vydelam 10 milionu tim, ze 5x privezu obsah ztracenych kontejneru. Navic i diky omezenemu vyberu lodi tu ani efekt predchozich her, kde jsem zkusit Titana, Pythona, Phoenixe a dalsi lode. Mam dva Taranisy a jednoho Fulmekrona a tahle kombinace zvladne vse, krome Xenon I. Ale i s nim by si asi casem poradila.
Rad bych ziskal Xenon I, ale jednak to chce MOD a pak predstava, jak moc bych musel trenovat marinaky mne odrazuji. Takze nevim, zkusim se chvili jen poflakovat a spoustet obchodniky a pak se asi presunu k jine hre.
Last edited by plynak on Tue, 28. Jul 15, 09:07, edited 1 time in total.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Mon, 27. Jul 15, 18:15

Earth Ultimatum IV. wrote:Pamätám si že niekto z vás tu chcel rozdelenie lodí do starých kategórii M1, M2, M3 a tak ďalej.
Tu je niečo také: http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =486218349
to jsem byl já, ayb se to vrátilo do původního dělení lodí

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 28. Jul 15, 09:09

Ales_CZ wrote:
Earth Ultimatum IV. wrote:Pamätám si že niekto z vás tu chcel rozdelenie lodí do starých kategórii M1, M2, M3 a tak ďalej.
Tu je niečo také: http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =486218349
to jsem byl já, ayb se to vrátilo do původního dělení lodí
Navic tam maji chybu, Fulmekron je M2, ne M1. Bohuzel ono to deleni tady moc nesedi. Taranis je de facto take M2, ale ma uplne jine parametry, nez treba Fulmekron. Stejne tak jako Arawn by mohl byt M1, ale co by potom byl Sul a Heavy Sul?
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Tue, 28. Jul 15, 18:12

já si to tam cpát stejně nebudu, protože to neodpovídá X3. D m1 by správně měli dokovat stíhačky, ale tu to nejde

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Tue, 28. Jul 15, 22:02

Osobne vnímam každú loď ako špecifický typ lode...
Balor je taká light M7M, Taranis je typická M2.
Fulmekron je čistá M0, rovnako ako Arawn.
Succelus (alebo jak sa tá píčovina volá) je heavy M7.
Phoenix - ťažko povedať, ale povedal by som že niečo ako bol Panther - M7 carrier, ktorý nemá frontal zbrane ale turrety.

No proste tie staré kategórie aj tak nepasujú.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 29. Jul 15, 14:19

Ak sa vám nechce objavovať všetky zóny a získavať trade agentov, tak tu je malá modifikácia (vyžiadal som ju pre seba, lebo sa mi nechceloznova pri vytvorení novej savegame opakovať proces prehovárania náhodných ľudí aby mi poslielali obchodné ponuky :
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =490273017

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Mon, 3. Aug 15, 19:27

jsem si všiml že v aj sekci, že se tam rozběhla hlasovačka jestli mají jít s X4 na Kickstarter. Já mám na to názor, pokavaď mají finanční potíže, tak by to mohli zkusit, protože by byla škoda, aby egosoft padl. Tím pádem by si ale museli určit minimální částku, kterou by chtěli vybrat a napsat tam, co by měla x4 obsahovat. Kdyby vybrali minimální částku tak by museli hráčům v podstatě umožnit hrát už od alfy a postupně to testovat, ladit a hlavně reagovat na zpětnou vazbu.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Mon, 3. Aug 15, 20:01

S peniazmi rozhodne na tom niesú biedne. Admini (alebo Bernd? nepamätám sa) povedali niekde že Rebirth zarobilo na release viac ako všetky ich ostatné hry dokopy.
Naviac (niesom expert, ale ostatný to na fórach vravia), Egosoft sa ani nemôže hnať do kickstarteru, pretože kickstarter akceptuje len kompletne nové produkty - čiže séria X sa tam nedostane. A za druhé (čo tiež ostatný vraveli), Egosoft vydáva hry cez Deep Silver - čo je ďalšia prekážka, pretože na kickstarteri berú len Indie developerov.

Niežeby ma to moc zaujímalo, viem že kickstarter nikdy nebude a osobne na Early-access/kickstarter nedám ani cent bezohľadu na to kto je Developer. Ale toto sa písalo tam na fóre, takže by ťa to mohlo zaujímať.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 4. Aug 15, 08:22

Ales_CZ wrote:já si to tam cpát stejně nebudu, protože to neodpovídá X3. D m1 by správně měli dokovat stíhačky, ale tu to nejde
Jde, staci si tahnout Carrier MOD. Nyni kompatibilni s MICT. Nicmene stihacky jsou stejne totalne na h.... Naprosto vyhozene penize. Jedine, co umi je letet na plny plyn na nepritele, otocit se odletet a to cele znova. Jen slepej strelec by je nesejmul. A takhle je to v tomhle paskvilu se vsim. Veci bud nefunguji vubec, nebo funguji napul.
Last edited by plynak on Tue, 4. Aug 15, 08:29, edited 1 time in total.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 4. Aug 15, 08:27

Teda nechci nic rikat, ale Kickstarter by byl blby napad. Uz jen proto, ze by to bylo uplne to same jako Rebirth, jen to bylo vydavano za hotovy produkt. Nemyslim si, ze by nekdo znovu koupil alfa verzi a pak doufal, ze z toho bude neco poradneho.
A ano, Rebirth jim neco vydelal na zacatku, ale od te doby ziji jen z tech par kusu, co prodaji. Takze penize ubyvaji a nove nejsou. A zamestnanci chteji vyplaty. Takze bych byl opatrny s tvrzenim, ze penize nejsou problem.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Tue, 4. Aug 15, 17:47

určitě bych si to koupil, já už vlastním kingdom came. Když se to první den objevilo na Kickstarteru, tak jsem to hned podpořil 25 dolary. Jako musím říct, že je to velmi dobrý. To je v podstatě částečně simulátor a částečně RPG. Hoší to mají velmi dobře promyšlený a je to super. Už se strašně těším, až to vyjde a teďka někdy mají přidat české, německé francouzké a asi nevím ještě jaké další titulky do hry.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 5. Aug 15, 08:58

plynak wrote:Jde, staci si tahnout Carrier MOD. Nyni kompatibilni s MICT. Nicmene stihacky jsou stejne totalne na h.... Naprosto vyhozene penize. Jedine, co umi je letet na plny plyn na nepritele, otocit se odletet a to cele znova. Jen slepej strelec by je nesejmul. A takhle je to v tomhle paskvilu se vsim. Veci bud nefunguji vubec, nebo funguji napul.
jo to byly stihacky vzdycky
:lol: problem je ze ve chvili kdy jsou ceny stihacek nastavene tak jak jsou tak se stejne carrier absolutne nemuze vyplatit protoze ty ztraty jsou obcas dost tragicke a zvlast to bylo kdyz je clovek v predchozich dilech poslal na neco co melo flaky nebo PBE....
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 5. Aug 15, 09:15

DJ Die wrote:
plynak wrote:Jde, staci si tahnout Carrier MOD. Nyni kompatibilni s MICT. Nicmene stihacky jsou stejne totalne na h.... Naprosto vyhozene penize. Jedine, co umi je letet na plny plyn na nepritele, otocit se odletet a to cele znova. Jen slepej strelec by je nesejmul. A takhle je to v tomhle paskvilu se vsim. Veci bud nefunguji vubec, nebo funguji napul.
jo to byly stihacky vzdycky
:lol: problem je ze ve chvili kdy jsou ceny stihacek nastavene tak jak jsou tak se stejne carrier absolutne nemuze vyplatit protoze ty ztraty jsou obcas dost tragicke a zvlast to bylo kdyz je clovek v predchozich dilech poslal na neco co melo flaky nebo PBE....
No a proto by jeden predpokladal, ze ve fungl nove hre uz konecne budou k necemu. Nastesti treba Arawn je hodne dobra lod i bez tech stihacek. Nicmene stejne jeste zkusim Arwanovi dat tak 4 Drostan bombardery a ke kazdemu doprovod tri az ctyr stihacek. Jestli ani to nepomuze, tak na stihacky kaslu.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 5. Aug 15, 12:43

So stíhačkami sa už zaoberám zopár mesiacov. Kúpiť letku stíhačiek a nechať ich bojovať, len z diaľky značiť ciele pre nich - veľká zábava (sám na Albion Pride nenosím žiadne zbrane).
Stíhačky sú zbytočné ak hráč nieje v rovnakej zóne (kvôli tomu ako funguje OOS, rovnako ako v X3) ale ak sú v rovnakej zóne ako hráč tak sú veľmi agresívne a konečne dokážu sústrediť paľbu na jeden cieľ.
Treba kupovať stíhačky ktoré majú Plasma Repeatery, pretože Pulsed Masery sú nepoužiteľné, majú strašne nízky DMG.
Páči sa mi aj že pridali možnosť prikázať stíhačom aby zničili špecifický modul nepriateľskej capshipky. S letkou stíhačov po ruke zničíte všetky L-size lode a tiež pirátske Titurely, len treba správne vyberať moduly aby ich stíhačky doradu ničili. Najprv dokripliť motory, a potom doradu pekne turrety.
Pozor treba dávať len na jednu vec, keď stíhače zničia capshipku tak treba zdrhnúť preč, lebo stíhače po dokončení rozkazu na streľbu prepnú na defaultný mód nasledovania hráča - ak stojíte pri vybuchujúcej capshipke, tak vaše stíhače vybuchnú s ňou.

Okrem toho, osobne som z AI stíhačov veľmi nadšený. Najprv som sa im vyhýbal, lebo za tých desať rokov čo som hral predchádzajúce hry som úplne stratil akúkoľvek dôveru voči AI, ale stíhače v Rebirth konečne dokážu sústrediť paľbu namiesto bezhlavých manévrov okolo cieľa. Plánujem začať hrať odznovu keď oficiálne vydajú momentálny beta patch, a sústrediť sa na používanie malých lodí (stíhačov, malých transportérov a maličkých ťažobných lodí).

Jediná vec čo ma sklamala, sú Katany - Egosoft sa rozhodol, že musia mať 4x Pulsed Maser - čo znamená, že kvôli smiešne nízkemu DAMAGE/SEC nedokážu ani Dolmecha zabiť.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”