X3/TC Marines Training

Moderator: DJ Die

Post Reply
Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

X3/TC Marines Training

Post by Oslik » Mon, 12. Apr 10, 23:50

Měl bych dotaz k mariňákům na zabírání větších lodí. Když se mrknu na jejich menu, tak vidím různé úrovně v různých odvětvích (fighting, hacking, engeneering ...) to chápu.
Na co ovšem nemohu přijít - status mají iddle - flákají se, pokud je někam nepošlu. A pod tím kolonka "marines in the training - 0".
Z toho chápu, že je v době klidu můžu nechat trénovat, ale vůbec jsem nepřišel na to jak. Tušíte někdo ?

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Mon, 12. Apr 10, 23:56

V jakýkoliv vojenský základně. V "menu" obchodu uvidíš nahoře mariňáka/y, kteří jsou v lodi, klikneš na něj a vybereš si co chceš trénovat (boj lze vytrénovat jen při výsadcích, ostatní zas pouze v základnách). Trénink je pěkně zdlouhavej a drahej. Snad ti to pomůže ..
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

Post by Oslik » Wed, 14. Apr 10, 23:37

Jj pomohlo, díky moc.

Zkoušel jsem lecos, ale nenapadlo mě zkusit loď zaparkovat na základnu :).

Ještě jeden dotaz, loď nelze obsadit když má nahozené štíty že ? Zkoušel jsem obsadit jedno TLko (Yaki ... něco na R :) ) a byl to dost porod. Výsledek, úplně rozsekaný TL a stejně se to moc nepovedlo :).

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Thu, 15. Apr 10, 09:55

Stačí sundat štíty pod 10 % a držet je tam dokud se mariňáci nedostanou na palubu. A záleží na jejich skillu (tuším mechanical), od toho se odvíjí jak moc poškodí trup při obsazování. Ale jinak výsadky moc nechápu. Poslal sem 11 týpků boj 2 hvězdy, všechno ostatní 5, na bezbranný TL a než se prosekali na 5. palubu :x zbyli 2. Loď sem obsadil, ale prodej mě vydělal míň než jsem vrazil do tréninku, a to nepočítám ten ČAS. Nevím jak jinak vytrénovat boj, když i na TL mě je sundávaj jak mouchy.
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

Post by Oslik » Thu, 15. Apr 10, 11:40

No napadlo mě že by se to dalo trénovat na jednodužších cílích s pomocí sctiptu NPC Bailing Addon. Dá se tam nastavit pravděpodobnost katapuktáže i u větších lodí. Myslím, že když to člověk nechá v rozumných hodnotách, tak se nejedná o cheat. Navíc to stále záleží na "odvaze pilota" a ta rapidně roste s velikostí lodě, přeci by nenechali M1 velet lamu zbabělce :).
Ale u např. M6 se docela daří a čas od času se mi nějaká podaří takhle vyřadit. Nelze pak zabrat ze skafandru ani přes soft, takže mě napadlo, že mariňáky by to šlo. I když jsem to nezkoušel.
Zároveň je M6 ještě docela maličká loď, tak by se nemuselo jednat o obtížný cíl. Tedy ideální cíl pro trénink.

Nadel
Posts: 2
Joined: Fri, 2. Apr 10, 16:20
x3tc

Post by Nadel » Thu, 15. Apr 10, 13:59

Wow, tak ak som to dobre pochopil, tak tebe sa dari s marinakmi zajimat lode triedy M6? Ak ano tak to si fakt dobry, pretoze ja osobne si neviem predstavit ako by som tu lod stihal, aby marinaci sa mohli aspon zachytit na M6. Uz u xenonskej fregaty som mal problemy ju dostihnut s nimi a nakoniec som ju aj tak nezajal. Inak, tusim sa na to pouziva ten vysadkovy cln, ale bohuzial nemam lod kompatibilnu s tymto clnom a ani nijake skusenosti tym padom.

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Thu, 15. Apr 10, 14:38

Stačí použít M7M co umí vystřelit Boarding Pod a nemusíš řešit nějakou rychlost. Až budeš mít dost peněz rozhodně si takovou loď kup :) Ale xenonská loď je špatná volba :P Ty se zajímají nejhůř a je potřeba dobře vytrénovaná banda ... a i tak jich spousta zařve.
"Hope Dies Last, But It Dies..."

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Thu, 15. Apr 10, 18:29

Marinaci jsou dobri jen v pripade, ze tu lod obsadit MUSITE. Kdyz nemusite, ale chcete, OK, kdyz vam to za ty prachy stoji... ja jsem zatim nenarazil na zadnou lod, ktera by mohla mit vysadkovy clun, takze kdybyste nejakou poradili... A je ten clun navadeny, nebo kam doleti, tam doleti stejne jako nenavadene strely?

P.S. souhlasim, trenink je drahy a dlouhy, ale ja jsem dal trenovat 3 marinaky na nejlepsi trenink vseho a celkem to stalo asi 500 000cr. Jeste jsem je nezkusil, ale rek bych, ze se to vyplatilo.

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Thu, 15. Apr 10, 18:46

Myslíš si, že jsou dobří jen když je nutně potřebuješ, protože nemáš dost peněz. Až budeš mít takový výdělky, že je nebudeš moct utratit, začneš uvažovat jinak. Tady máš ty lodě :) http://eng.x3tc.ru/x3_tc_ships/weapon-s ... ?weapon=46 ... člun letí vždycky k lodi, kterou chceš obsadit :P (Jinak průběžně trénuju 150 mariňáků a kupuju všechny co maj boj vyšší než 25 .. stejně si myslím, že je to dost málo :) )
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

Post by Oslik » Sat, 17. Apr 10, 21:18

Nadel: S těmi M6 si mě nepochopil. Neměl jsem na mysli zabírání M6 co jsou stále v rukou majitele, ale prázdných M6 - tady mám dotaz, lze poslat výsadek na prázdnou loď bez majitele ?
Pokud by to šlo, tak by se tak dal trénovat fighting u posádky.

Jinak peněz nemam ještě nějak mimořádně moc, teprv buduju obchodní flotilu, mam tak 20 UT. A stanice na zisk, už mam pár SPP. Celkem se mi momentálně daří držet stabilní konto kolem 20m. Ale i tak si myslim, že trénink není tak drahý. Jen mi to zabírání pořád moc nejde :) potýkám se se třemi problémy :

1-držet štíty po dobu operace tak, aby akce proběhla - tedy pod 10%. (je nutné držet tak štíty pořád, nebo jen než tým dosáhne paluby ? )

2-dám rozkaz lodi s týmem aby obsadila cíl a loď sice tým vysadí, jenže cíl mezitím zrychlí a kosmonauti ho ne a ne dohnat (vím, to řeší boarding pods).

3-Poté co vydám lodi rozkaz, tak často kolem cíle jen krouží, rozkas k výsadku ignoruje a jen pak tupě postává kolem, to tak ze 70%. Co s tím ?

Voldor
Posts: 3
Joined: Sat, 2. Jan 10, 15:38
x3

Post by Voldor » Wed, 9. Jun 10, 08:18

Takže takto:

1. Štíty stačí držať pod 10% iba pokial sa mariňáci neprerežú dovnútra.

2. Boarding pod

3. Podla toho čo som si odsledoval ja, tak sa to stáva iba v prípadoch kedy má loď ktorú chceš obsadit viac ako 10% štítu.

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 9. Jun 10, 19:43

Obsazovani lodi se vyplati jen tehdy, jdete-li proti M1, M2 nebo TL (i kdyz u toho uz vaham), protoze M6 a M7 jsou moc rychly na zajmuti marinakem o rychlosti 24.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”