X3 TC: Komplexy - rady a tipy

Moderator: DJ Die

Mahes_cz
Posts: 6
Joined: Fri, 7. May 10, 11:31

Post by Mahes_cz » Thu, 13. May 10, 10:50

Tak sem se vratil ke starsim sejvum, misto tovarny na maso sem si poridil tovarnu na obili, umistil ji pobliz tovaren na alkehol a uz se ksefty hejbou :) Ta puvodni tovarna asi byla vazne nejaka bugnuta, ani penize do ni mi nesli prevest...
Jeste bych mel jeden dotaz, na kterej sem tady na foru nenasel odpoved. Ze se dat tovarny pomoci tractoru posouvam sem se docet, ale da se timhle zpusobem presunout i do jinyho sektoru? A co asteroidy, s tema soupat taky muzu?

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Thu, 13. May 10, 12:08

Na asteroidu stačí postavit důl a pak ho můžeš přesunout kam chceš, ale ani asteroid ani stanice se nedá dostat do jinýho sektoru :)
"Hope Dies Last, But It Dies..."

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Thu, 13. May 10, 15:15

Neni nahodou nejakej soft nebo tak neco, co by se misto me staralo o stanici, treba upravuje ceny vyrobku, kdyz je neceho tezkej nedostatek, dokoupi to, posila lode obchodovat s ruznejma vyrobkama, ktery nejlip vydelaj atd.? V Reunionu neco takovyho bylo, ale v TC jsem to zatim nenasel, existuje to vubec?

Jinak se komplexu dari, prihodil jsem mu jeste jeden kremikovy dul, ale asi budu muset dodat jeste jednu tovarnu na krystaly, protoze uz nezvladam vyrobu krystalu.

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Thu, 13. May 10, 22:19

Poradím ti jen se základní hrou, protože scripty, co dělají přesně co chceš, určitě existují, ale v těch se neorientuju :P

Nic nejde zautomatizovat úplně. Když nastavíš cenu jakýhokoliv výrobku na -1 od průměrný ceny, vždycky prodáš (jen u zbraní a štítů mi to nikdy nefungovalo)
Z vlastní továrny můžeš prodávat automaticky tak, že nějaký lodi nastavíš domácí základnu tu továrnu. Loď vybavíš obchodním softwarem 2 a zadáš příkaz "prodat zboží za nejlepší cenu" -> vybereš produkt tvý továrny. Stejně se to dá udělat i s nakupováním. Loď můžeš ještě vybavit skokovým pohonem, zapnout v příkazovym menu autoskok ano a počet paliva k doplnění, pak si ale loď bude brát články z domácí základny (tohle všechno jsem tu už jednou psal)
Pokud si myslel něco jinýho, tak automaticky prodává a kupuje zboží sector/universe trader, to už si najdeš sám :P
A jestli jsem celou dobu mlel o něčem jiným, tak jsem holt nepochopil otázku :evil: :D

No a ještě dodám, že v základní hře není žádnej soft, co by dělal přesně to co si popsal :)
"Hope Dies Last, But It Dies..."

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Fri, 14. May 10, 15:38

Jo, tohle vsechno vim, takze jsi bohuzel "mlel" o necem jinym. Pro ty z vas, kteri neznaji Reunion: v prikazovem menu stanice byla moznost spustit Manazera stanice, ktery se o stanici staral. Dam priklad: mate komplex s psenici a energetickymi clanky a 1 lod. Manazer posilal tu lod jen nekam, treba nakoupit krystaly, ale kdyz mel koplex 91% krystalovejch zasob plnejch, poslal zase tu lod prodavat psenici. To o obch. soft. 2 vim a pouzivam ho.

P.S. V Reunionu pribyl bud s Bonuspackem nebo s patchem, nevim presne, jestli neni i v zakl. hre. Ale za spusteni se platil nejaky poplatek asi 10 000. Jestli v TC neni, tak nic.

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Fri, 14. May 10, 18:20

asi myslíš komoditní logistický software 1 a 2, ty v TC jsou, ale musíš mít bonuspack

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Fri, 14. May 10, 18:36

Aha.... tak ja to zkusim naistalovat, ale ten myslim padnul kvuli nejakym nedorozumenim s instalaci.

Moriak
Posts: 142
Joined: Sat, 17. Jun 06, 12:31
x3tc

Post by Moriak » Sat, 22. May 10, 16:53

Moriak wrote:Tak idem sa asi pustit do noveho komplexu na tractor beam. Predavat by sa mal dat v kazdom equipment doku, vcetne Terranov. BTW predavat u Terranov je mimo finacii moj hlavny ciel na zlepsenie reputacie.

Bude zlozeny z:

Tractor beam factory 3x
Soyfarm L 2x
Soyery L 2x
SPP L 1x
Silicon Mine L 1x
Ore Mine M 1x
Crystal Fab L 1x

Samozrejme tento komplex je plne samostatny, nepotrebuje ziadne dalsie suroviny. Jeho cena bude 71 595 204 cr a priemerny zarobok na hodinu cca 4 - 6 milionov s obcasnou Setou. Takze skusim a dam vediet :roll:

Tak som konecne dnes "dobuchal" tento komplex. Zo zaciatku som bol docela nastavny, kedze komplex blikal a blikal a ne a ne zacat vyrabat vlecne paprsky :evil: . Nakoniec som prisiel nato, ze je potreba mat VELA, ale vazne VELA Ore, Energie a Soja Luskov v skladoch. Ked som ich naplnil, vyroba sa konecne rozbehla :D . Teraz cakam az sa vyrobia prve ze ich predam Terranom na reputaciu + nejakych zanedbatelnych 2200000. BTW - postavil som to v sektore "Pas asteroidu".

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Sat, 22. May 10, 22:14

No, komplexiku se celkem dari:
1x Tovarna na RIMES
2x Delaxianska farma
2x Kremikovy dul
2x Tovarna na krystaly (L+M)
1x SPP (L)
1x Dobytci farma
1x Masozavod Cahoona

Dobry, co? Akorat nestiha vyrobu krystalu a ja uz fakt nevim, co s tim.

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Sat, 22. May 10, 22:37

Když napíšeš ke všem továrnám velikost (L/M), kuknu do xadrianu ;)
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 23. May 10, 15:25

musis pridat min.1x cahoona a 1x dobytek a i tak budes mit ze zacatku potize,potrebujes zasoby

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Sun, 23. May 10, 16:34

Ty dvě továrny na krystaly pokryjou spotřebu SPP L --> chyba je nejspíš v malý výtěžnosti křemíku. Potřebuješ L důl na šutru s výtěžností min. 35 ... no a pak je tu otázka, jestli uživíš důl. Prostě si napsal málo infa :P, takže těžko dělat závěry :P
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Moriak
Posts: 142
Joined: Sat, 17. Jun 06, 12:31
x3tc

Post by Moriak » Mon, 14. Jun 10, 12:39

Tak ten moj komplex na Tractor beam, vyroba trva straaaasne dlho. Nedoporucujem ho staviat, ako prostriedok na zarabanie. Jedine ak mate specificky dovod na Vlecne paprsky. Takisto nedoporucujem staviat Solar Powe Plant v "Kingdom End". Predavam za 12 a nikto nekupuje :cry: . 30 milionov v cudu :evil: . Sakra........ .

infik
Posts: 31
Joined: Fri, 16. Mar 07, 11:13
x3tc

Post by infik » Sun, 4. Jul 10, 15:36

tak som si skusal aj ja nieco urobit ale nejaky tip pre zacinajuceho s komplexami by sa mozno hodil
ledva som sa doskjriabal na 36M :) vetsinou z predaja z krmikoveho dola + misie :D
ono to je ale celkom osklive ked sa toho vela nabucha k sebe v systeme to vyzera skaredo
neporadite kde kupit vlecny paprsek ? chcel by som si tovarnu potiahnut k dolu alebo naopak ale nejako neviem najst

idem nieco skusit v ore belte poriesit ku kremikovemu dolu
lebo takto si na TL a M7 nenasetrim

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Sun, 4. Jul 10, 17:14

jestli je to stejné jako v reunionu tak by měl být v servisním doku v "Preacher's Void" zkus tam jinak nevim protože v r jsem si tam kupoval jeden do kentaura ale nevim to jistě protože jsem to ještě v tc nepotřeboval

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Tue, 3. Aug 10, 13:01

takze vcera jsem byl v preacher's void a neni tam ale koukal jsem do xadrianu a je k sehnani ve dvou lodenicich a shosou nahod je jedna i third redeptions a je tam i beta takze nekde tam bude i alfa takze se zkus podivat jsetli nebudou uz nejake vyrobene jinak vyroba trva pres 19 hodin :D

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Wed, 4. Aug 10, 08:05

saprlot,nevi nekdo kde se da koupyt tovarna na krystaly " L " ? prolezl jsem cely vesmir a nic. Pritom uz mam komplex,ktery ma L-ka 3x.
podle surovin,by to meli prodavat Boroni,ale ja to nenasel vubec nikde,ani u jinych ras.

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 4. Aug 10, 14:33

Tovarnu najdes v Omicron Lyrae a je v lodenici bud uplne nahore nebo skoro dole. Ale nekde tam je.

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Wed, 4. Aug 10, 17:22

tak tam mam ja c X3 TC jenom tovarnu M

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 4. Aug 10, 18:31

Ja jsem se tedka dival a Tovarna na Krystaly L je uplne dole (vyberu stanic). Kdyztak vyfotim (samozrejme screenshotem) a poslu ti to mailem.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”