X3 TC: Komplexy - rady a tipy

Moderator: DJ Die

Moriak
Posts: 142
Joined: Sat, 17. Jun 06, 12:31
x3tc

X3 TC: Komplexy - rady a tipy

Post by Moriak » Fri, 2. Apr 10, 00:44

Zdar,

nechcete sa podelit o Vase komplexy, ktore ste postavili a prosperuju Vam? Na X3R to bol vcelku podareny topic.

Ja som prave dostaval Space fuel complex v Hatikvahs fate:

Space fuel destilery L - 2x
SPP M - 2x
Wheat farm L - 2x
Silicon Mine L - 1x
Crystal fab M - 2x
Cattle ranch L - 1x
Cahoona Bakery L - 1x

Dava cca 500 000 - 700 000 cr na hodku.

Stano

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Sat, 3. Apr 10, 10:14

"Hope Dies Last, But It Dies..."

lubanus
Posts: 23
Joined: Tue, 10. Mar 09, 22:50
x3tc

Complex

Post by lubanus » Sat, 3. Apr 10, 12:29

Complexů už mám 6. V Asteroid beltu jsem ted dokončil gigacomplex:

22x Wheat Farm L
22x Space fuel fab L
3x SP XL
3x SP M
10x Crystal fab L
1x Crystal fab M
6x Lasertower factory
2x Ore Mine (M+L)
8x Silicon Mine L
12x Cahoona bakery L
12x Cattle ranch L

dělá to něco kolem 7 500 000 za hodinu

Pak mám 4ři o něco menší :-)
Jeden v Tresure chest - kde vyrábím štíty,satelity a Argnu beef + Delaxian Wheat - a zásobuju všechny Cahoona bakeries v sousedních sektorech včetně fabrik na Space fuel v Nyana Hydouts. Jsem v těchto sektorech magnát s pšenicí :-)) Nese to krásně asi 3 - 4 000 000 za hodinu, jenom musím mít velké bojové flotili v Black hole sun a ve Scale plate Green.

Další mám v Ore beltu - kde produkuji silicon, krystaly a energetické články ve velkém :-)
V Home of light produkuji v komplexu rakety, které prodávám v TQ Headqouters, dále štíty, satelity, atd.

Konečně i Profit center alfa mám komplex s deseti Bliss place :-)) taky moc dobrý bussines a další a další :-)

Komplex má výhodu, je to velká produkce v jednom místě a rychle tak stoupá reputace, mám komplex u každé z ras, a mohu u každé z nich nakupovat co chci M1, M2, všechny zbraně, továrny i stanice.
Poslední kde mi to ještě chybí, kde to jde pomalu jsou Terrani, ale to se snad zlepší :-)))

Moriak
Posts: 142
Joined: Sat, 17. Jun 06, 12:31
x3tc

Re: Complex

Post by Moriak » Mon, 5. Apr 10, 12:53

Tak to je pekny "drobecek" v tom Asteroid Beltu. Pouzivas na stavbu komplexov FCC ( Factory komplex constructor ), alebo je to vsetko rucne?

Ja som mal v Reunione Megakomplex na Travu a Vesmirne palivo v "pramenu duvery". Teraz by som chcel postavit nieco podobne, ale desi ma predstava, ze postavim komplex za 100 000 000 cr a Paranidi mi ho napadnu. Chcem preto skor skusit umiestnit do sektoru iba jednu stanicu na Travu a Vesmirne palivo a pockat co sa stane.

Inak tu je ten komplex, akurat trosku upraveny:

3x Space Fuel L
3x Dream Farm L
3x Wheat farm L
3x Bliss Place L
1x Solar Power plant XL
1x Solar Power plant M
2x Crystal fab L
1x Crystal fab M
2x Cattle ranch L
1x cattle ranch M
2x Cahoona L
1x Cahoona M
1x Silicon L - je tam na kraji asteroid so 72 yieldom.

V reunione mi zarabal hafo milionov, tak dufam ze to pojde aj tu.

Stano

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Mon, 5. Apr 10, 16:55

Tak se tedy taky pochlubím s posledním přírůstkem. Bohužel je zatím v "dostavbě" :)

Savage Spur

Cahoona Bakery L 33x
Cahoona Bakery M 1x
Cattle Ranch L 33x
Cattle Ranch M 1x
Crystal Fab L 33x
Crystal Fab M 1x
Silicon Mine L 45x
Solar Power Plant L 1x
Solar Power Plant M 2x
Solar Power Plant XL 14x
Space Fuel Distillery L 86x
Space Fuel Distillery M 1x
Wheat Farm L 86x
Wheat Farm M 1x

Cena 1 301 407 304 Cr (Jen pro zajímavost - Complex construction kit 337x a jejich cena 87 517 552, Velikost celého komplexu v náklad. prostoru 6 611 250 jednotek)

Výnosnost za hodinu (Teoretická!) 23 671 226 Cr

//Nechci aby se tohle pěkně přehledný (jedno z mála :P) téma zaspamovalo, takže Moriak: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... c&start=45 tady najdeš odpověď a dokonce nějaký screeny 700M Cr komplexu. Jen jedno ještě napíšu, když dokážeš postavit tohle, už nikdy nepoznáš chudobu :twisted:
Last edited by ArboriusCZ on Mon, 5. Apr 10, 17:16, edited 1 time in total.
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Moriak
Posts: 142
Joined: Sat, 17. Jun 06, 12:31
x3tc

Post by Moriak » Mon, 5. Apr 10, 17:06

ArboriusCZ wrote:Tak se tedy taky pochlubím s posledním přírůstkem. Bohužel je zatím v "dostavbě" :)

Savage Spur

Cahoona Bakery L 33x
Cahoona Bakery M 1x
Cattle Ranch L 33x
Cattle Ranch M 1x
Crystal Fab L 33x
Crystal Fab M 1x
Silicon Mine L 45x
Solar Power Plant L 1x
Solar Power Plant M 2x
Solar Power Plant XL 14x
Space Fuel Distillery L 86x
Space Fuel Distillery M 1x
Wheat Farm L 86x
Wheat Farm M 1x

Cena 1 301 407 304 Cr (Jen pro zajímavost - Complex construction kit 337x a jejich cena 87 517 552, Velikost celého komplexu v náklad. prostoru 6 611 250 jednotek)

Výnosnost za hodinu (Teoretická!) 23 671 226 Cr

A to stavias "rucne", alebo s pomocou FCC? Inak dole klobuk, ten "komplexicek" je fakt zaujimavy :D . Daj vediet az ho dostavias - ako "nesie", ci mas odbyt a podobne.

Moriak
Posts: 142
Joined: Sat, 17. Jun 06, 12:31
x3tc

Re: Complex

Post by Moriak » Mon, 5. Apr 10, 17:08

Moriak wrote:Tak to je pekny "drobecek" v tom Asteroid Beltu. Pouzivas na stavbu komplexov FCC ( Factory komplex constructor ), alebo je to vsetko rucne?

Ja som mal v Reunione Megakomplex na Travu a Vesmirne palivo v "pramenu duvery". Teraz by som chcel postavit nieco podobne, ale desi ma predstava, ze postavim komplex za 100 000 000 cr a Paranidi mi ho napadnu. Chcem preto skor skusit umiestnit do sektoru iba jednu stanicu na Travu a Vesmirne palivo a pockat co sa stane.

Inak tu je ten komplex, akurat trosku upraveny:

3x Space Fuel L
3x Dream Farm L
3x Wheat farm L
3x Bliss Place L
1x Solar Power plant XL
1x Solar Power plant M
2x Crystal fab L
1x Crystal fab M
2x Cattle ranch L
1x cattle ranch M
2x Cahoona L
1x Cahoona M
1x Silicon L - je tam na kraji asteroid so 72 yieldom.

V reunione mi zarabal hafo milionov, tak dufam ze to pojde aj tu.

Stano
Takze presne ako som predpokladal mi Paranidi utocia na testovaciu ( pokusnu ) stanicu na Space Fuel a Travu :evil: , takze tento illegal komplex budem musiet postavit v piratskom sektore.

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Mon, 5. Apr 10, 17:34

TWL... SPÁCHAT něco TAKOVÝHO je až trestný :D... prosimtě co máš za železo, stavět něco takovýho ručně musí bejt fakt sranda :D... s timhle bude vesmír fakt šťastnější :D

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Mon, 5. Apr 10, 21:46

:o tak to fakt cumim..... se svym drobeckem v podobe dvou psenicnych farm si pripadam tak.... zanedbatelne. Vynasi ale docela dost, neco okolo 20 - 50 tis. cca za hodinu, mozna i vic ted ma dve lode a skoro milion. (Teda, pro vas je to malo, ale pro maloobchodnika jako ja az az). Jak dlouho uz hrajete, ze mate neco takovyho????

lubanus
Posts: 23
Joined: Tue, 10. Mar 09, 22:50
x3tc

Post by lubanus » Mon, 5. Apr 10, 22:57

[quote="Moriak"]
A to stavias "rucne", alebo s pomocou FCC? Inak dole klobuk, ten "komplexicek" je fakt zaujimavy :D . Daj vediet az ho dostavias - ako "nesie", ci mas odbyt a podobne.[/quote]


Co to je FCC?
Ja všechno stavím ručně, jde to nějak zjednodušit?

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Tue, 6. Apr 10, 11:03

To FCC by me docela zajimalo taky, zda se mi, ze rucne to je zdlouhavy. Ale vsimnul jsem si, ze nikdo z vas nestavi tovarny na zbrane. Vzdyt zbrane vam zaruci slusnej prijem, reputaci (ale jen v pripade, ze prodate v servisnim doku, kde nejsou k mani) a muzete je sami vyuzit. Me osobne nebavi furt prolitavat vesmir s tim, kde sezenu tu a tu zbran.

Moriak
Posts: 142
Joined: Sat, 17. Jun 06, 12:31
x3tc

Post by Moriak » Tue, 6. Apr 10, 11:37

lubanus wrote:
Moriak wrote: A to stavias "rucne", alebo s pomocou FCC? Inak dole klobuk, ten "komplexicek" je fakt zaujimavy :D . Daj vediet az ho dostavias - ako "nesie", ci mas odbyt a podobne.

Co to je FCC?
Ja všechno stavím ručně, jde to nějak zjednodušit?
Da sa pouzit "Factory complex constructor". http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... highlight=

Ja ho prave testujem, ale popravde nieje to vobec user friendly a vyzaduje to ozaj nastudovat manual, ktory je samozrejme iba v EN. Prave s nim staviam "Illegal complex", ktory popisujem vyssie. Bolo by dobre ak by tu bol niekto zdatny v pouzivani FCC.

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Tue, 6. Apr 10, 16:30

Moriak wrote:
lubanus wrote:
Moriak wrote: A to stavias "rucne", alebo s pomocou FCC? Inak dole klobuk, ten "komplexicek" je fakt zaujimavy :D . Daj vediet az ho dostavias - ako "nesie", ci mas odbyt a podobne.

Co to je FCC?
Ja všechno stavím ručně, jde to nějak zjednodušit?
Da sa pouzit "Factory complex constructor". http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... highlight=

Ja ho prave testujem, ale popravde nieje to vobec user friendly a vyzaduje to ozaj nastudovat manual, ktory je samozrejme iba v EN. Prave s nim staviam "Illegal complex", ktory popisujem vyssie. Bolo by dobre ak by tu bol niekto zdatny v pouzivani FCC.
podle mě je FCC na dvě a více věcí :D , protože stejně ty stanice musíš stavět "ručně" jestli se nepletu. Akorát to dává možnost upravovat stávající komplexy a stanice, ale jinak by se spíš hodilo tohle

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Tue, 6. Apr 10, 17:15

http://www.imagebanana.com/view/bq1cjo8/CC_Test_1.jpg Tak to je maso :D
Moriak wrote: A to stavias "rucne", alebo s pomocou FCC? Inak dole klobuk, ten "komplexicek" je fakt zaujimavy . Daj vediet az ho dostavias - ako "nesie", ci mas odbyt a podobne.
Ručně ručně, hraju čistou hru. Když se dá do sektoru Advanced Sattelite a staví se podle kamery (defaultně "k"), tak to jde dobře, jen dostrkat k sobě asteroidy je piplačka. Ponese určitě, ale sklady budou plný, už mám zkušenost s jedním o půlku menším, a pak už jsem neměl nikdy nouzi o kredity. A děkuju :P
fanda serie X wrote: tak to fakt cumim..... se svym drobeckem v podobe dvou psenicnych farm si pripadam tak.... zanedbatelne.Jak dlouho uz hrajete, ze mate neco takovyho????
Každej nějak začínal ne :) Jinak pár týdnů, dá se vydělávat snadno (celkem)
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Moriak
Posts: 142
Joined: Sat, 17. Jun 06, 12:31
x3tc

Re: Complex

Post by Moriak » Tue, 6. Apr 10, 23:10

Moriak wrote:
Moriak wrote:Tak to je pekny "drobecek" v tom Asteroid Beltu. Pouzivas na stavbu komplexov FCC ( Factory komplex constructor ), alebo je to vsetko rucne?

Ja som mal v Reunione Megakomplex na Travu a Vesmirne palivo v "pramenu duvery". Teraz by som chcel postavit nieco podobne, ale desi ma predstava, ze postavim komplex za 100 000 000 cr a Paranidi mi ho napadnu. Chcem preto skor skusit umiestnit do sektoru iba jednu stanicu na Travu a Vesmirne palivo a pockat co sa stane.

Inak tu je ten komplex, akurat trosku upraveny:

3x Space Fuel L
3x Dream Farm L
3x Wheat farm L
3x Bliss Place L
1x Solar Power plant XL
1x Solar Power plant M
2x Crystal fab L
1x Crystal fab M
2x Cattle ranch L
1x cattle ranch M
2x Cahoona L
1x Cahoona M
1x Silicon L - je tam na kraji asteroid so 72 yieldom.

V reunione mi zarabal hafo milionov, tak dufam ze to pojde aj tu.

Stano
Takze presne ako som predpokladal mi Paranidi utocia na testovaciu ( pokusnu ) stanicu na Space Fuel a Travu :evil: , takze tento illegal komplex budem musiet postavit v piratskom sektore.

Takze komplex je postaveny v "Gunnes Crusade" ( Gunovo tazeni ) na Silikon mine yield 72. Zaraba pekne milionky aj ked prvu hodku som si myslel ze snad odomna nikto nic nekupy, nakoniec sa to rozbehlo a sklady su takmer prazdne. FCC ja vazne k nicomu, takze som ho dostaval klasicky. Skoda akurat ze teraz mam na 9 dni dovolenku a k X3TC sa nedostanem, ale po navrate sa pustim do nejakeho dalsieho, snad tu najdem nejaky dalsi dobry navrh :wink: . Tie co tu uz su su cool, ale zatial na nich niesu lupeny. Mojich cca 100 milionov nato nestaci :D .

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 7. Apr 10, 16:25

To nemuzete myslet vazne... ja hraju mesic a kus. Ale komplexik zacina vydelavat, dve superlode a uz ma pres 50 tis./hod. Za chvili dohodim slunecni elektrarnu, a jestli sezenu, tak i krystalarnu atd. I kdyz nemuzu prijit na chut vasim ilegalnim komplexum, podle me se takhle riskovat nevyplati.

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Wed, 7. Apr 10, 17:08

TO fanda serie x:

Já osobně taky nemám moc rád komplexy na ilegální goods, ale jak říkají ostatní a i já, neboť s tím také mám jisté zkušenosti(jiný život :)): je to nejrychlejší cesta ke kreditům. Já mimochodem teď dostavuju (dočasně :)) komplex v Ore Belt, potom sem hodím screeny. Je hlavně na rudu a křemík, ale ten se kvůli SPP a spíš CF hodil do intermediante či jak se to píše :)

TO Moriak: Gunne's Crusade sem jednou taky zkoušel (jiný život :)) a taky mi tam profitoval. Jak už sem psal, stavět stanice se prostě musí ručně, a na úpravu komplexů je dle mého názoru Complex Cleaner, můj předchozí link :P ale nikdy sem ho nepoužíval, protože tu hru už i tak mam dost ***modified*** :D

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Thu, 8. Apr 10, 18:01

Poky Inc. představuje...

... Ore Belt tak jak ho neznáte:


[ external image ][ external image ][ external image ]

Poky Inc. Production Complex - Ore Belt:

Ore Belt

17x Crystal Fab L
5x Firefly Missile Factory
5x Impulse Ray Emmitter Forge
5x Mosquito Missile Factory
5x Particle Accelerator Cannon Forge
5x Shield Production Facility 1MJ
22x Cahoona Bakery L
15x Rimes Fact L
22x Cattle Ranch L
15x Wheat Farm L
20x Ore Mine L
25x Silicon Mine L
7x Solar Power Plant XL

Teoretický zisk/hod.: 10 158 339 Cr

Definitivně dokončen
Last edited by willypokorny on Thu, 15. Apr 10, 13:35, edited 7 times in total.

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Sat, 10. Apr 10, 21:28

willypokorny: ten odkaz co jsi sem dal je na prihlaseni ale neni tam obrazek

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Sat, 10. Apr 10, 21:40

aha... chyba vyrobce :)

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”