TerraCorps Fleet projekt

Moderator: DJ Die

Derflad
Posts: 39
Joined: Tue, 27. Feb 07, 15:56
x4

TerraCorps Fleet projekt

Post by Derflad » Thu, 15. Mar 07, 13:01

Tenhle projekt je moc fajn, ale mam pocit, ze to chce samostatnej topic. Tady je.

Derflad
Posts: 39
Joined: Tue, 27. Feb 07, 15:56
x4

Post by Derflad » Thu, 15. Mar 07, 13:04

Me osobne nekdy desne stve, kdyz letka 3 xM5 pri combat tour leti vstric jisty smrti proti znacny presile ktera se vyloupne nahodou v sektoru. Klidne zautoci treba i na M6 nebo na nekolik M3 :evil:
Zajimalo by me, jestli jde nejak ovlivnit aby neutocili na vsechno co se objevi. Ma s tim nekdo nejake zkusenosti ?

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Thu, 15. Mar 07, 13:06

Derflad wrote:Me osobne nekdy desne stve, kdyz letka 3 xM5 pri combat tour leti vstric jisty smrti proti znacny presile ktera se vyloupne nahodou v sektoru. Klidne zautoci treba i na M6 nebo na nekolik M3 :evil:
Zajimalo by me, jestli jde nejak ovlivnit aby neutocili na vsechno co se objevi. Ma s tim nekdo nejake zkusenosti ?
To neovlivníš. :wink:

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Thu, 15. Mar 07, 13:17

Derflad wrote:Me osobne nekdy desne stve, kdyz letka 3 xM5 pri combat tour leti vstric jisty smrti proti znacny presile ktera se vyloupne nahodou v sektoru. Klidne zautoci treba i na M6 nebo na nekolik M3 :evil:
Zajimalo by me, jestli jde nejak ovlivnit aby neutocili na vsechno co se objevi. Ma s tim nekdo nejake zkusenosti ?
Jsou to hold odvážní cvoci :D , ovlivnit to nejde. Ale už jsem to někde tady na fóru zmiňoval, na původních stránkách autora ( Myros), byla napsána taková stručná historie projektu, a tam byly piloti popsáni jako v podstatě "zařízení" které se vmontuje do lodi a nemusí spát, jíst, atd. atd. jinak řečeno stane se součástí onoho stroje, tudíž je napůl strojem a možná protoi tak uvažuje a bezmyšlenkovitě se vrhá na všechny nepřátele, ať jsou silnější nebo ne :D

Derflad
Posts: 39
Joined: Tue, 27. Feb 07, 15:56
x4

Post by Derflad » Thu, 15. Mar 07, 13:51

Jsem si pracne vypiplal z Terrapilotu asi 5 M3 Nova se zalohou 6ti Bouracu a doprovodem 4x M5. Rikam si: "sakra to je squadra, ta smete vsechno na co narazi!"

Ale ouha! Nastradoval jsem si to s nima do PTNI HQ sektoru a uz mi to tam hlasi bitku jako remen. Byla tam banda xenonu, nejaky XPcka apod. Hned jsem jim dal prikaz to tam vycistit. Nez jsem tam dofunel se svym Kentaurem, tak byla polovina squadry dole :evil: Jsem myslel, ze vyhodim comp z okna :lol:

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Thu, 15. Mar 07, 14:09

Mě se stalo něco podobnýho. A sice poslal jsem dvě letky do Split Fire, ať to tam trošku vyčistí a najednou zpráva, že lodě jsou pod palbou. Tak se mrknu do sektoru a koukám jak blázen. Říkám si je to v klidu, dvě letky o síle dvou kentaurů a čtyř nov to nebudou žádný problémy. Jenže chybička se vloudila. Nastavil jsem nedopatřením jako vedoucího roje právě jednu novu a ta to proti třem falconům nezvládla. Uletěla totiž od centura daleko ( protože byla o dost rychlejší ) a než se kentaur zapojil už se rozprskla. Ostatní dvě lodě které byli s ní v letce ( kentaur a druhá nova ) přestali útočit, protože měli podle scriptu příkaz útočit na stejný cíl jako nova. Jenže ta když byla v čudu, tak zbylé dvě lodi přestali útočit a jen tam tak nečině čuměli než je sestřelili taky :rant:

Když sem ovšem nastavil jako vedoucího roje kentaura, novy se pěkně drží jeho rychlosti a útočí tak téměř současně a pak je tato letka opravdu výkoná.

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Thu, 15. Mar 07, 15:09

ale ze vseho nejdulezitejsi je treba si uvedomit, ze mensi lode ztraceji svoji vyhodu vyssi rychlosti a manevrovatelnosti, v pripade ze hrac neni v sektoru. takze m4vzdy rozprasi m5 a m5 si ani nesktrne proti m3ce.

ja mam sve HQ v sektoru Moo-Kye's Revenge, ktery jsem si privlastnil (sectorTakeOver) a sem tam mi prilitne yakska zoufalecka letka m6 a 2x m3

kratce po spusteni TCP (TerraCorpPilot) jsem tudle yakskou letku zorprasil a nechal jednu m3 bez stitu a asi 5%hull, klukum na hrani. a letel sehnat nejaky kredity. asi po 1/2 hod se yaks m3 dobelhal k zakladne, zautocil a moje prvni triclena letka vzletla... a ani se nestacila zastavit a bylo po ni.

podruhe jsem sejmul jen tu m6ku a moje tri m5 uhnaly (s odrenejma usima) obe m3ky bez stitu. v prvnim pripade (koukal jsem se do mapy) nedostali zadnou sanci... zkratka se odecetli hodnoty a vyhodnotil vysledek, nejaka logika, jako ze sokol nemel sanci zamirit, protoze byl na hadry tady neplatila.

Derflad
Posts: 39
Joined: Tue, 27. Feb 07, 15:56
x4

Post by Derflad » Thu, 15. Mar 07, 16:01

no nevim jak to funguje kdyz hrac neni zrovna v sektoru... Nicmene kdykoliv se vygeneruje AI pilot/lod je mu nahodne prirazen "Fightskill" v rozmezi od 1 do 22 (26?). Tenhle Fightskill urcuje vlastne jak dobrej pilot je. Podle vyse tohohle skillu dostane nasledujici hodnoty:

Attackruntimeout = 18000 az 4000 (nizsi je lepsi)
Defencemoveintensity = 40 az 100 (vyssi je lepsi)
Defencemovetimeout = 20000 az 3000 (nizsi je lepsi)
MissileSkill = 1 az 80 (vyssi je lepsi)
DefenceDistance = 0 az 200 (vyssi je lepsi)
MaxSpeed = 55 az 100 (vyssi je lepsi)

uz podle nazvu tech promennych je jasne co asi urcuji a jak se bude dany pilot/lod v boji chovat. Stejne tak se nahodne vygeneruji pocatecni hodnoty pro lode patrici hraci.

TerraPiloti pri najmuti prevezmou Fightskill tusim z lodi na kterou je priradite. Fightskill se jim zvysuje podle toho jak jsou povysovani v ramci Terrapilot projektu - zcela urcite, nasel jsem to ve skriptech. Pak dostanou obcas vyznamenani atedy + bonus k manevrovatelnosti a rychlosti. Kazdopadne jsem se mylil v tom, ze by terrapiloti nevyuzivali zabudovany exp system ve hre - vyuzivaji.

Tim je taky zodpovezena otazka, proc obcas zdanlive slabsi AI nepritel rozmeta presilu TerraCorps pilotu - proste mozna narazili na nepritele s Fightskill v horni polovine zebricku :D

timhle jednoduchym scriptem si muzete overit jake hodnoty vlastne vasi piloti maji. Vypise pekne 6 hodnot v poradi jak je uvedeno vyse.

001 * Nasledujici radkou lze otestovat zmenu hodnot ve Fightskill
002 *[THIS] -> set pilot fightskill to 24
003 @ $Vypis = [THIS] -> call script '!plugin.acp.fight.skill.std' : ship=[THIS]
004 * Nejdriv jmeno pilota/lode
005 write to player logbook [THIS]
006 * Vypise 6 hodnot
007 write to player logbook $Vypis
008 return null

zajimalo by me jestli bude rozdil mezi TerraPilotem s fightskill 4 a treba 24 :gruebel:

AI v x3 jeste pouziva hodnotu "moralka" a "agresivita". Tusim ze pri nizke moralce se AI lod celkem rychle vzda :teladi:

Derflad
Posts: 39
Joined: Tue, 27. Feb 07, 15:56
x4

Post by Derflad » Sat, 17. Mar 07, 11:28

zazil jsem malej zazrak. Mam nastaveny Combat tour svych momentalne 3 nejlepsich pilotu (2 podporucici a jeden praporcik) v Cloudbase Southeast. Jeden lita na ukoristenem M3 Sokolovi (tusim-pac jak TCFP prepisuje nazvy mam v tom obcas hokej) a doprovazeji ho 2 s M4 bouraci. Celkem klidny sektor, obcas mala letka piratu, dobre se tam sbiraj zkusenosti pro stredne dobry piloty. Najednou se tam vylih Khaacky svazek. Ze zoufalstvi jsem veliteli letky zadal zakotvit u stanice, ale ten parchant proste neposlechnul (ze by zafungoval jeho trait "naprosto oddany"?) a frcel proti Khaakum :fg: V duchu jsem tu letku odepsal....
stal se zazrak a celej Khaackej svazek sel do kopru a moje letka to prezila zcela bez uhony!!! Vsichni tri jsou ted ovenceny vyznamenanima a exp jim skocil slusne nahoru :P

Lord D
Posts: 181
Joined: Fri, 24. Nov 06, 19:59
x3

Post by Lord D » Sat, 17. Mar 07, 12:48

mě na tomto skriptu štve to že když mám nastavenou loděnici na Argon Prime tak automaticky jako M3 kupuje namísto Novy Eclipse a navíc po přistání n základně ji vůbec!!! nevybaví štítama a zbraněma. skript tuto jednotku prostě nezná a proto ji nevybaví. díky tomu musím Novy nakupovat ručně.

k těm pokynům k přistání. pilot zadukuje ale po pár vteřinách se zase pustí do vycviku takže je mu třeba pořád dávat příkaz k přistání do kolečka jak nějakýmu debilovi :D
Intel C2D 3.0 GHz 8400, DDR2 Patriot 2x2GB 800MHz CL4, nVidia 8800 GT 512MB, WD Raptor 76GB + WD Caviar 320GB

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Mon, 19. Mar 07, 12:59

jestli uz to bylo nekde reseno, tak se omlouvam, ale ani v topicu, ktery predchazel tomuto, jsem problem nenasel (byl tam pouze podobny, ale tam byla jasna pricina.):

z velitelstvi jsem udelal velitestvi TerraCorpu (takze zadne pridavani tovaren do komplexu nepripada v uvahu - tolik k podobnemu pripadu) a nejaky cas jsem uspesne cvicil chovance. zjiskal jsem 3 praporciky a jednoho podporucika a kratce po zjiskani toho podporucika cumim v tom vycvikovem sektoru a jedna triclena letka se zastavila, ostatni dve dojeli do rohu sektoru a ucinili totez, takze jsem mel v sektoru 9 pilotu po trech letkach kazda v jinem rohu sektoru a byly uplne zmrzly. kdyz jsem jim rucne zadal ze maji utocit tak se pustili do boje, ale se skoncenim zustali viset na miste kde skoncili. vsem deviti jsem dal rucne at pristanou doma a cekal ze po nejake dobe obnovi hlidku, ale ani po 2hod (cisteho casu) tak neucinili.

setkal se s tim nekdo? pouzivam verzi 1.49

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Mon, 19. Mar 07, 14:12

gomecz wrote:setkal se s tim nekdo? pouzivam verzi 1.49
Tak vítej v klubu, dle mého je tento skript hodně zabugovanej. Tento případ nastává dost často.
Jediné co můžeš udělat je, že v příkazové řádce některého ze stihačů složíš novou trojici, určíš sektor a oni začnou znova hlídkovat.
POZOR první volba stihače neurčuje stihače ve skupině, jinými slovy skládáš skupinu až výběrem 2,3,4 stihače! Výběr číslo 2 určuješ vedoucího roje, 3 a 4 wingmeny (křídla).

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Mon, 19. Mar 07, 14:25

diky za info
Sir_Thomas wrote:POZOR první volba stihače neurčuje stihače ve skupině, jinými slovy skládáš skupinu až výběrem 2,3,4 stihače! Výběr číslo 2 určuješ vedoucího roje, 3 a 4 wingmeny (křídla).
co tedy urcuje prvni volba stihace?

a jeste, jeden dotaz:
muzu takto (druhou treti a ctvrtou volbou stihace) vytvorit letku a jejich velitele zdrusit pod kridla vyssi sarze? tak abych mel vlastne 7stroju v letce (velici + 2x3)

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Mon, 19. Mar 07, 15:08

gomecz wrote:diky za info
Sir_Thomas wrote:POZOR první volba stihače neurčuje stihače ve skupině, jinými slovy skládáš skupinu až výběrem 2,3,4 stihače! Výběr číslo 2 určuješ vedoucího roje, 3 a 4 wingmeny (křídla).
co tedy urcuje prvni volba stihace?

a jeste, jeden dotaz:
muzu takto (druhou treti a ctvrtou volbou stihace) vytvorit letku a jejich velitele zdrusit pod kridla vyssi sarze? tak abych mel vlastne 7stroju v letce (velici + 2x3)
Tak první volba stíhače určuje vlastně započetí hlídky, je to trošku kostrbaté, ale jednoduše řečeno, může to být kterýkoliv pilot z tříčleného roje, druhá volba je pak velitel roje, třetí a čtvrtá jeho wingmeni. Přitom platí, že pilot z největší zkušeností, nebo nejlíp se na to hodící, je automaticky zvolen za vedoucího roje, i když byl zvolen třeba až jako poslední.

A k tomu druhému dotazu. Jde něco podobného, ale přesně to co popisuješ to není. A sice jde "zapnout" tak zvaný "task force" ( nevím jak to kolegové přeložily, jestli to teda přeložily ), při kterém pilot např. s hodností Admirála združí pod své velení ostatní piloty.( volby "task force" a následně vybrání do které skupiny - task force se má patřičný pilot zařadit ). Např. Admirálovi, který tomuhle celku bude velet, se zadá postupnou volbou celkem pět sektorů, při čemž první je domovský ve kterém se bude admirál se svou lodí zdržovat, další čtyři pak jsou sektory, do kterých bude jednotlivé piloty posílat. Jejich náplní je pak hlídkování, průzkum nebo taky doprovod náklaďáků, pokud v tom daném sektoru zrovna nějaký je. ( myšleno náklaďáky hráče ).

Speciálním připadem pak je nějaký rozsáhlý útok v jednom z pěti sektorů, třeba invaze khaaků, kdy Admirál vydá všeobecný rozkaz pro všechny piloty a všichni vyrazí do daného sektoru do boje. ( Toto jde nastavit i ručně, jinak by se to mělo dít automaticky )

Ideální proto je, usadit admirála do nějaké M1 a ostatní piloti pak při odpočinku zadokují na M1 než se zase vypraví na hlídku, doprovod atd. Kapacitně to bylo při staré verzi scriptu omezeno hodností velitele Task force. Jinak řečeno kolik pilotů mohl mít pod svým velením záleželo na jeho hodnosti. U admirála byl počet bez omezení :twisted:

V nové verzi, kterou i ty používáš, zatím nevím, každopádně změny tam jsou. Jedna, kterou jsem vypozoroval je, že pilot se stejnou nebo vyšší hodností jako vedoucí Task Force se do takové skupiny přidat nemůže. Zase jinak řečeno, admirál nemůže podléhat velení třeba kapitána. Druhá vypozorovaná změna je, že pokud má pilot dostatek zkušeností na vyšší hodnost, ale sedí v "nevyhovující" lodi, nepovýší. Opět jednoduše řečeno, pokud je pilot kapitán a má nakročeno na vyšší hodnost, dřív, než v M6 nepovýší.

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Mon, 19. Mar 07, 15:39

Torgen wrote:Druhá vypozorovaná změna je, že pokud má pilot dostatek zkušeností na vyšší hodnost, ale sedí v "nevyhovující" lodi, nepovýší. Opět jednoduše řečeno, pokud je pilot kapitán a má nakročeno na vyšší hodnost, dřív, než v M6 nepovýší.
takze to opravdu funguje, kazda odpoved vyvolava dalsi a dalsi otazky:
jak je to s hodnostmi? kazdy stupen predstavuje vyssi tridu lode? tz, kdyz nebudu pocitat M7, TL, TP a TS mame 6bojovych lodi a tedy 6hodnosti?

Derflad
Posts: 39
Joined: Tue, 27. Feb 07, 15:56
x4

Post by Derflad » Mon, 19. Mar 07, 18:52

gomecz wrote:
Torgen wrote:Druhá vypozorovaná změna je, že pokud má pilot dostatek zkušeností na vyšší hodnost, ale sedí v "nevyhovující" lodi, nepovýší. Opět jednoduše řečeno, pokud je pilot kapitán a má nakročeno na vyšší hodnost, dřív, než v M6 nepovýší.
takze to opravdu funguje, kazda odpoved vyvolava dalsi a dalsi otazky:
jak je to s hodnostmi? kazdy stupen predstavuje vyssi tridu lode? tz, kdyz nebudu pocitat M7, TL, TP a TS mame 6bojovych lodi a tedy 6hodnosti?
Je to jednoduche. Prvni hodnost je jen pro M5, hned nasledujici pro M4 a dalsi pro M3. Pak dlouha pauza a az kapitan (v ceske verzi myslim po korvetnim kapitanovi) muze velet M6 ci TL, ale navic k tomu potrebuje 25 bodu veleni (leader pts) na TL myslim mozna vic. Body veleni ziskava bud traitem pri najmuti pilota a pak vsichni take kdyz absolvuji combat tour jako velitele hlidky, pripadne Task Force (TF). O veleni M1 a M2 zatim neuvazuju, pac je na to potreba admiral s asi 75 bodY veleni! Zkusenostni body pro postup dostavaji za sestrely a absolvovani hlidek. System jsem tak uplne nepochopil, ale asi 6 bodiku za sestrel cehokoliv a za hlidku bud fixne, nebo mozna v zavislosti na veliteli letky?...

Pokud si zadas hlaseni o pilotovi zjistis, ze nekteri maji nenapadnou poznamku, ze dosahli nejvyssi hodnosti. Nejspis to znamena ze uz nepovysi ani kdyby ses rozkrajel, ale nejsem si jist.

Kazdej pilot ma sanci na "trait", tedy bonus, a taky na vyznamenani, ktere mu taky prida nejaky ten maly bonus.

jsem to jen rychle shrnul. Podrobnosti pocti v "read me" ke skriptum. Na hodnosti a jejich posloupnost prohlidni XML soubory v t\ adresari. V read me je to zmatecni.

uf :wink:

Derflad
Posts: 39
Joined: Tue, 27. Feb 07, 15:56
x4

Post by Derflad » Mon, 19. Mar 07, 18:59

viz nize :wink:
Last edited by Derflad on Wed, 21. Mar 07, 12:27, edited 1 time in total.

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 20. Mar 07, 09:15

Já osobně jsem to vypozoroval asi tak, že podle traitu pilot dosáhne jen určité hodnosti a víc ani ťuk. Taky podle traitu záleží, jak rychle mu staty rostou ( bojové a vedení)

Vycházím pouze z pilotů které mám, ale tady je několik postřehů.

"Brilantní", v angl. originálu asi "Briliant" - dotáhne to až na Admirála, aby mohl být "usazen do M1 musí mít 75 bodů velení. ( to platí u všech pilotů, kteří to můžou dotáhnout až na admirála )

"Rozený velitel" angl. "Born Leader" - může být Admirál

"Velmi silný a houževnatý" zřejmě angl. "Very tough" - může být Admirál

"Velmi novátorský" zřejmě angl. "Very innovative" - může být Admirál

"Naprosto oddaný" angl. zřejmě "Very dedicated" - může být pouze Místoadmirál v angl. ViceAdmiral ( ale ruku do ohně bych za to nedal :oops: :roll: , prostě to pálím z hlavy tak to berte s rezervou :D )

"Průměrný pilot" angl. "Average" - může být pouze v angl. ViceAdmiral( tady si ale nejsem jistý, jestli to není pouze Kontraadmirál v češtině, protože já osobně češtinu nepoužívám, každopádně v angličtině je to prostě ViceAdmiral )

"Potížista" v angl. si teď nemůžu vzpomenout, každopádně nedotáhne to dál než na Kapitána.

A to je asi tak všechno na co si teď z hlavy vzpomenu, každopádně platí, že ne všichni piloti můžou být Admirálem, a taky podle traitu jim rostou zkušenosti z bojů a velení různě. Např. "zrozený k vedení" (born leader) má už při najmutí hodnotu vedení na 10 pokud se nepletu. :D

Určitě se oplatí piloty k tomu, aby byly admirálem nejlépe se hodící, pověřovat velením letek při combat tour, protože dle mých zkušeností jim tam rostou hodnoty velení o něco rychleji, než jako členům Task force. ( pokud teda nejsou zrovna velitelem task force, pak rozdíl není, jako wingman v combat tour - ne její velitel, pak staty velení nerostou vůbec )

A poslední poznatek, nejrychleji mi to na admirála dotáhla pilotka! :roll: s hodnocením "Briliant" tedy asi "brilantní" a to už v 28 letech. Její staty ať už bojové nebo velící rostly stejně rychle. Druhý "nejrychlejší" Admirál se vyklubal z "Born Leader" (zrozen k vedení), tomu ale rostou o něco pomaleji bojové staty a hodnosti Admirála dosáhl ve 30. Záměrně neuvádím kolik absolvovali combat tour a kolik lodí sestřelily, protože všichni moji admirálové, včetně těchhle dvou "nejstarších" byly vycvičeni ještě na staré verzi scriptu, kde to bylo poněkud jinak. Tudíž i ten věk, teď nemusí odpovídat. Po přechodu na verzi 1.49 mám teď admirálu o mnoho víc, a jejich postup sem tak jaksi teda nemohl vysledovat, protože mi po nainstalování verze 1.49 asi půl hodiny chodily zprávy jen o povýšeních a z obyčejných kapitánů byly náhle ViceAdmirálové a admirálové atd. :D

Derflad
Posts: 39
Joined: Tue, 27. Feb 07, 15:56
x4

Post by Derflad » Wed, 21. Mar 07, 12:13

Hodnosti Anglictina vs cesky preklad jak je na netu ke stazeni:

1 - Cadet (Kadet)
2 - Rookie (Praporcik)
3 - Ensign (Podporucik)
4 - Lieutenant (Porucik)
5 - Lt Commander (Korvetni kapitan)
6 - Commander (Fregatni kapitan)
7 - Captain (Kapitan)
8 - Commodore (Komodor)
9 - Rear Admiral (Kontraadmiral)
10 - Vice Admiral (Mistoadmiral - tady se v prekladu sekli, protoze se i v cestine pouziva Viceadmiral)
11 - Admiral (Admiral)

Jsem trochu juknul na ty traity. Je to takhle presne:

- very tough (velmi silny a houzevnaty) = max rank Kapitan (7) a Fight skill +2
- Insightful (ma prehled) = max rank Kapitan (7)
- Tightly focused (dobre soustredeny) = max rank Kapitan (7)
- Brilliant (brilantni) = max rank Mistoadmiral (10)
- Well connected (s dobrymy styky) = max rank Komodor ( 8 )
- Very dedicated (naprosto oddany) = max rank Komodor ( 8 )
- A trouble maker (potizista) = max rank Podporucik (3)
- A gifted pilot (genialni pilot) = nahodne max rank 6 az 8 (tj od Fregatniho kapitana po Komodora) plus Fight skill +4
- A born leader (rozeny velitel) = max rank Admiral (11)
- Extremely innovative (velmi novatorsky) = max rank Kontraadmiral (9) a Fight skill +2
- An average pilot (prumerny pilot) = nahodne max rank 3 az 8 (tj od podporucika po komodora)

Upozornuju ze rank 1 muze ridit jen M5, rank 2 jen M4 a M5 a rank 3 jen M3, M4 a M5. Teprve Kapitan (rank 7) muze jit na M6 ci TL (navic musi mit 25 leader pts jak uz se tu zminovalo) a muze byt velitelem TF (task force).

Na jednotlive hodnosti az po hodnost 11 (Admiral) je potreba EXP bodu postupne zaciname druhou hodnosti pro rizeni M4(praporcik):
- na praporcika 30
- na podporucika 60
- na porucika 100
- na korvetniho kapitana 160
- na fregatniho kapitana 220
- na kapitana 300
- na komodora 500
- na kontraadmirala 800
- na mistoadmirala 1200
- na admirala 1800

Co se tyce omezeni maxima EXP bodu (tedy zkusenostnich bodu) je to zavisle na tom, na cem vas pilot lita. Maximalne muze dosahnout na:
- M5 maximalne 45 exp
- M4 maximalne 80 exp
- M3 maximalne 900 exp
- M6 a TL maximalne 3000 exp
- mozne maximum exp bodu je asi 10000.
V zasade to tedy znamena, ze pilot M3 tezkeho stihace dosahne na max hodnost kontraadmiral (devata v poradi), pilot M4 na podporucika a pilot M5 pruzkumne stihacky na praporcika.

Cely system je skvely, hezky reseny, dotazeny ALE :evil:
To ale me napada proto, ze kdyz vas pilot neni v sestave pri Combat tour nebo jako soucast nejakeho Task force, muze sestrelit tisic nepratel a nedostane za to ani tuk, ani bodik zkusenosti, medaili... nic :P
To znamena ze piloty TerraCorpu pokud chcete aby nabirali zkusenosti musite pouzivat jen v ramci TerraCorp Fleet project akci. Jestli je to jinak opravte me nekdo...
Trosku tudiz postradam moznost zadavat pilotum TerraCorpu samostatne ukoly aniz by na to doplaceli nepripisovanim killu na jejich konto. Hromadne pouziti pilotu je mozne jen jako TF (coz je v poradku asi), ale pokud chci aby doprovazeli hlavniho velitele (tedy me), ktery ma prioritu jako V.I.P., melo by to jit :o

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Wed, 21. Mar 07, 12:34

Tak je to tak jak sem předpokládal, a sice všichni moji admirálové ačkoli nejsou "born leader" jsou Admirálama díky nasbíraným zkušenostem při hraní na starší verzi scriptu :oops: Takže moje informace o tom kdo může a nemůže být admirál tudíž nejsou úplně přesné :roll: Všem těm, které jsem svým přízpěvkem mistifikoval, se tímto omlouvám :wink:

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”