Seznam modů, skriptů s popisem

Moderator: DJ Die

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

Seznam modů, skriptů s popisem

Post by Abras » Thu, 24. Aug 06, 18:58

Takze jen v rychlosti sem vybral popisy modu a skriptu z Skripty, pluginy a MODy , kde byli volne roztrousene po celem topicu. Byl bych rad kdyby ste sem pridavali popisy modu a skriptu ktere ste odzkouseli, a pripadnou diskuzi o nich prenesli na vyse zmineni topic, necht je tady pouze seznam modu :wink:



George Wills:


DDRS V2.3.8 with 41 custom ships - 41 nových lodí, nový tvar pirátských základen (asteroid), nový shipyard. Můžeš dělat úkoly pro speciální pirátskou základnu, za to dostaneš přístup k nákupu jednotlivých nových lodí. To jsem ale nikdy nevyužil, už při těch úkolech jsem si jich nalovil dost.
Xperiment Fusion Project Beta v0.2 Opravdový mega projekt
- možná až 100 nových sektorů, přidaných do standartní mapy
- určitě víc jak 100 nových lodí, můžeš je koupit v některém ze shipyardů
- hooodně moc skriptů, vlastně všechny z těch nejznámějších
Prostě chceš nové X3 ... tohle je MOD pro tebe.
EDIT: málem bych zapopměl na 16 nových custom startů hry

Cycrow je maník, co spáchal slušnou řádku skriptů, a podle mého názoru je jeden lepší jak druhý ... no pár jich udělal i docela nevýrazných, ale to že pro ně já nemám využití neznamená, že se jinému nebudou líbit.

plynak:

Turret Defense by Red Spot

Prvni script, co jsem zkousel. Prepise funkci vezi attack enemies a umozni tak vasim vezim automaticky volit a menit zbrane v zavislosti na energii lodi a vzdalenosti cile. Priklad: Muj Centaur ma v nakladovem prostoru 3 BPAC, 3 AHEPT a 3MD (zkratky snad znate). Pokud je dost energie, tak vezicky zacnou palit AHEPT, kdyz energie klesne, prepnou na BPAC a pri hodne malo energie nahodi MD. ALE zaroven s tim hlidaji vzdalenost cile. Takze pokud se cil dostane na dostrel MD, tak veze prepnou na MD be ohledu na energii. Vysledkem je, jednak uspora energie a jednak jistota, ze lode strileji tou nejlepsi zbrani v dany okamzik. Skvele to funguje na mem Titanu.


Race Military by Cycrow:


Cycrow, krome tech dvou programu, vytvoril ve hre gildy. Trebas gildu lovcu odmen, gildu zavodniku, gildu obchodniku, gildu vrahu a zamozrejme gidlu namornictev. Tu jsem si nainstaloval. Umozni pridat se k armade kazde rasy a plnit ukoly a ziskavat hodnost a prasule. Zpocatku, jako kadet vydelate tak 80000, ale ja, jakozto first lieutenant uz narazim na mise za 300000. Zatim to obsahuje jen jeden typ misi, a to patrolu. V urcitem sektoru se setkate s patrolou a nasledujete vedouciho. Nahodne se pri patrole generuji nepratele (Yaki, Xenoni a Khaakove). Za jejich zniceni ziskate penize, jako normalne a reputaci u dane rasy. Ke vstupu do armady je krome jednorazoveho poplatku potreba mit i policejni licenci u dane rasy. Postupem casu pribudou i dalsi typy misi.


BBS Extras (by Cycrow):

Tento script prida spoustu BBS nabidek. Mezi nimi nabidku na prodej informaci o stanicich v danem sektoru, o branach, loterii, ktera lze vyhrat (ceny jsou bud penize ci lode) a nakonec take nabidku na pozici volnych lodi M6, M2 a M1.

Tyto lode jsou poskozene a jsou tvrde branene Yaki. Take cena za informaci je vyssi, nez kolik by stala normalne samotna lod. Vyhodou je, ze nemusite cekat, az budete mit dost reputace. Takze jestli Vas tak, jako mne stve, ze mate 220M, ale muzete si koupit M1 a M2 pouze u Argonu (a to jeste pokud jste dohrali probeh), je toto pro vas.

Tyto nabidky na lode jsou vzacne a nejcasteji na ne narazite na piratskych stanicich. Jenom pro predstavu, Python mne stal 96milinu a mel mene nez pulku trupu. Takze sakumprask i s vybavenim vysel asi na 115M. Ale uz ted muzu rick, ze je to dokonala lod, na kterou bych normalne cekal snad do Vanoc, diky tomu, ze reputace na vyssich levelech leze desne pomalu.
Last edited by Abras on Mon, 11. Sep 06, 15:59, edited 1 time in total.

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Thu, 24. Aug 06, 19:22

Xtended mod by -XTM-
Nove lodenice a lode Piratu, Terranu a nezavislych frakci.
Rozsireni zmeni visualni efekty zbrani, lepsi exploze a drahy strel
A konecne nova soutez a spousty spousty delsich veci...
Zkratka vice jak 50 novych lodi. Krome novych lodi naleznete i mnoho novych vlastnosti.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Mon, 28. Aug 06, 11:03

Mobile Mining and Mineral Collection: Bunny

A přece to jde ... přes víkend jsem otestoval tento script a konečně tak získal možnost poslat loď samostatně těžit minerály. Stačí do nějakého (raději malého, lépe manévruje v hustém prostředí) TS-ka dát Special Command Software, Ore Collector, Mineral Scanner a nějakou zbraň (pomůže i Duplex nebo Triplex scanner) a dát speciální příkaz těžit ve vybraném sektoru. TS-ko hledá ty malinké těžitelné asteroidky a když dojdou, rozstříli si nějaké ty větší a zase sbírá. Za každý sebraný kousek si naúčtuje malinkou mzdu, ale pořád se to vyplácí. Když je plné, samo se vyloží v homebase (minerál tam musí být produktem nebo surovinou) a nebo když nemá homebase, začne se poflakovat ... je nutné mu kontrolovat množství volného nákladového prostoru a včas ho poslat někam to prodat nebo jinak zužitkovat.
Vedlejší účinek těžby je vyčištění sektoru a tím snížení nároků na CPU. Těžba není činnost, která by rychle vydělala miliony, ale způsob, jak slušně a poctivě (rozhodně je poctivějí než cheatovacím Trade Mk3) nechat pracovat poflakující se náklaďáky.

Já mám tento skript jako součást MODu Xperiment Fusion Project V0.3, ale měl by stejně fungovat i samostatně.

EDIT: Před pár dny vyšla verze 2.34 a v té nemusí TS-horník mít nastavéné homebase, přepne se totiž do obchodnického modu a pokusí se prodat rudy v okruhu jednoho sektoru kolem. Mělo by to jít využít i na zásobování více než jedné vaší továrny, prostě se postará o těžbu toho materiálu, po kterém bude v okolí největší poptávka, naplní tak vaše i NPC továrny ... Ať tak nebo tak, bude to ve výsledku váš profit :wink:
Last edited by George Wills on Fri, 1. Sep 06, 09:58, edited 2 times in total.

jkorka
Posts: 11
Joined: Sun, 25. Dec 05, 22:35
x3

Post by jkorka » Fri, 1. Sep 06, 07:47

Name: X3 Afterburner
Version: V1.32
Author: Cycrow
Updated: 17/07/2006

http://forum2.egosoft.com/viewtopic.php?t=111695

Tento script přidává 2 možnosti upgradu lodi

MK1 Afterburner: Dovoluje malým lodím cestovat rychleji, když je aktivován.
The Mk2 Afterburner: Dovoluje velkým lodím (TL/M2/M1) cestovat rychleji, když je aktivován.

* MK1 není kompatibilní s velkými, a MK2 není kompatibilní s malými.

1. Použití Afterburneru
Nejdříve jej musíte koupit v Split Equipment Docks.
Po instalaci jej spouštíte a vypínáte klávesou, kterou si musíte nastavit

2. Nastavení klávesy - hotkey
V controls options, přepněte na Interface tab, a někde blízko konce najdete sekci Extensions. Stačí přiřadit hotkey pro Afterburner. Jsou tam 2 možnosti – manual (ručně) a auto (automaticky). Manual nefunguje s autopilotem a proto afterburner musíte spustit pro zvýšení rychlosti.

3. Spotřeba energie
MK1 Afterburner:
Potřebuje 5 energy cells pro nastartování a 1 každých pár vteřin pro udržení rychlosti.
Afterburner můžete spustit pouze když máte minimálně 10 energy cells v nákladovém prostoru. Také funguje s 1 spacefly, spacefly jej také nastartuje a memí třeba další energie.

MK2 Afterburner:
MK2 potřebuje 50 energy cells pro nastartování a 5 každých pár vteřin pro udržení rychlosti
Afterburner můžete spustit pouze když máte minimálně 100 energy cells v nákladovém prostoru.
Také funguje s 5 spacefly, spacefly jej také nastartuje a memí třeba další energie.

* jestliže není energie dostupná, přesměrovává energii ze štítů do afterburneru

4. Poznámky
* Afterburn nefunguje v blízkosti stanic.
* Když je spuštěn, autopilot vás udržuje v optimální linii, dokud nedosáhnete maximální rychlosti.
(nevím, jak toto dobře přeložit: When the afterburner is enabled, the autopilot will activate and fly you in a straight line until u've reached maximum speed.)
* Afterburner se sám po určitém čase vypne po určitém čase. Může být znovu zapnut za cenu dalšího startu (použití 5/50 EC).

5. Do budoucna
* Nepřátelské lodě jej budou také v bitvách používat
* Wingman se schopností použití Afterburneru

jkorka
Posts: 11
Joined: Sun, 25. Dec 05, 22:35
x3

Post by jkorka » Fri, 1. Sep 06, 08:53

Name: X3 Advanced Jumpdrive
Version: V1.40
Author: Cycrow
Updated: 08/08/2006

http://forum2.egosoft.com/viewtopic.php?t=136604

===========================================

Tento script přepisuje standardní skokové (jump) scripty pro použití Advanced jumpdrive pro skoky bez použití energie, když je instalován.

(toto neumím dobře přeložit (zkusíte to někdo?):Any scripts that use the call to one of the main jump scripts like, !move.jump will use the advanced jumpdrive for an energy free jump is its installed.)
Jakýkoliv script, který používá odkaz na jeden ze základních skokových (jump) scriptů jako !move.jump bude používat Advanced jumpdrive pro bezenergetický skok jímž je instalován
* Přidán uninstall scripts
===========================================

Možnost zakoupení v Argon sektoru

1. Jumpdrive Energy Generator
Energy Generator dodává energii pro jumpdrive, takže můžete skákat bez potřeby energy cell.

2. Advanced Jumpdrive
Adcanved jumpdrive je kombinace Jumpdriveru a Jumpdrive Energy Generatoru, když máte Advanced jumpdrive instalován nepotřebujete obyčejný Jumpdrive.

3. Použití Jumpdrive
V navigační konzoli vyberte Energy Free Jump a vyberte sektor.

4. Jumpdrive Targetting Scanners
Targetting scanners umožňují skočit na pozici uvnitř sektoru ne jen k bráně.
Vyžaduje targeting scanners upgrade stejně jako Advanced jumpdrive.

5. Hotkeys
Přidány 2 hotkeys, první - zadáte pozici lodi a druhá tě pošle na určené souřadnice.
Nejdříve musíte přiřadit klávesy v Controls menu pod Interface tab.

6. Odinstalování
Když odebíráte ze script manageru, musíte po odninstalování spustit hru takže odinstalovávací script se může spustit, aby odstranil vše ze hry. Po spuštění hry použijte volbu ve Script manageru pro odstranění tohoto odinstalovávacího scriptu.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Fri, 1. Sep 06, 09:38

X3 Cargo Bay Energy Divert System od Cycrow

Lítáš raději rychleji a nevyužíváš obvykle nákladový prostor až na doraz ... využij energii nákladového prostoru na jisté zvýšení rychlosti. Nezrychlí tě to nějak extra moc, ale občas rozdíl 180 nebo 193 znamená, že unikneš pirátům, stihneš zakázku včas nebo doženeš lumpa, než uteče branou do nepřátelského prostoru. Jelikož nárůst rychlosti je procentuální, je výraznější u rychlejších lodí (M4, M5). Funkce se sama vypíná při přistání.
Zrychlení se zapíná i vypíná klávesou, kterou si musíš nadefinovat a prodává se (tuším) u Splitů v Equipment docku.

Z praxe: :!: Než začneš sbírat bedny (rakety a jiný náklad) zapomenuté ve vesmíru, vypni tuto funkci. Už se mi přihodilo, že jsem nabral -8 (mínus osm) Hornet Missiles, protože jsem na ně neměl dost místa/energie v nákladovém prostoru. A ještě jedna maličkost. Cycrow tam má asi menší chybku, funkce se zapne i když nemáš dost volného nákl. prostoru a pak vznikne situace, kdy je větší náklad, než kolik je místa na lodi, ale komu to vadí :roll:

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Mon, 4. Sep 06, 08:54

Stevio Shipyard V2.00 od Stevio

Tak bych taky rád přispěl svou troškou do mlýna :oops:

A sice tento script přidá vždy jednu loděnici pro každou rasu, kde najdete všechny loďky dané rasy pěkně pokupě. Včetně pirátů a Yaki. Můžete tam koupit i lodě, které se v normálních loděnicích nevyskytují jako např. u Argonů Buster Sentinel nebo u Teladů Osprey Vanguard atp.

Script se instaluje pomocí X - Script Manager - Installer/Packager
od Cycrow

Pokud budete chtít nakupovat i u Pirátů ( což byl důvod proč sem si tento script stáhnul :D ), budete muset pravděpodobně jako já nejdříve získat na tu loděnici přístup, jinak je nepřátelská a nedovolí vám přistát ani cokoli koupit. To se děje stejně jako s jinýma nepřístupnýma základnama, a sice na nejbližší pirátské zakladně musíte v BBS najít hekra, co za nemalý peníz změní váš status na neutral.

Jedna chybka na kterou sem narazil je, že loď v pirátský loděnici s názvem "pirate ship" ( velmi originální :lol: ) jde sice zakoupit, ale nikam se sní nedostanete. Prostě se nehne z místa. Krom toho nejde přepnout na externí pohled, tak ani nevím jak vypadá.

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Mon, 4. Sep 06, 10:06

Stevio Fab Supplier V3.02 od Stevio

Podobně jako v předchozím případě přidá tento script pro každou rasu jeden Shipyard (loděnici pro majitele češtiny :P ), ve které najdete všechny továrny od všech ras. Zakoupit lze i komplexy, které ve hře v normálním Shipyardu neseženete, jako např. Image Recognition missile komplex na výrobu obou druhů raket této skupiny ( Mosquito, Silkworm ). nebo třeba HEPT forge komplex na výrobu Alpha i Beta High Energy Plasma Thrower "pod jednou střechou".
Dostupné jsou i továrny, které se v celém X vesmíru nevyskytují jako třeba továrna na výrobu Hurrican missile nebo Cyclone missile.

Script se instaluje pomocí X - Script Manager - Installer/Packager
od Cycrow

Za menší chybku se dá považovat, že můžete koupit i fabriky, které nejdou využít, jako třeba důl na NVidium a továrny na jeho zpracování.
Last edited by Torgen on Mon, 25. Sep 06, 07:35, edited 1 time in total.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 5. Sep 06, 12:36

Racers Guild od Cycrow

Další způsob, jak si mírovou cestou slušně vydělat. Stačí sehnat 300-400 tisíc na přihlášku do guildu, najít nějakou základnu závodníků (má tvar Teladi Shipyardu), sehnat nějakou slušně rychlou loď a začít závodit. Závody jsou vyhlašováný BBS zprávou nejčastěji přímo na jedné ze závodnických základen a probíhají ve stejném sektoru. Třída lodě může být určena nebo, což je obvyklejší libovolná ... tedy nejlépe nejrychlejší. Viděl jsem nabídky na závody TS, TP, M1, M6, M3, M4 i M5, ale určitě budou někdy závodit i ostatní třídy. Dále je určeno, jestli jsou povolené nebo zakázané lodě s vytuněnou rychlostí (Cycrow Overtune Ships) a výše 1., 2. a 3. ceny. Zápisné do závodu bývá 10 000 a víc.
Já jsem zatím závodil vždycky v M5. Mám jednu Gazellu M5 jen s maximální rychlostí (780) a jednu vytuněnou (zatím na 2250). Ale budu si muset koupit nějakou Arrow nebo Strabursta, protože čím dál častěji mi dávají na frak. Závod probíhá tak, že vás potvrzení BBS zprávy teleportuje na startovní čáru (pozor na rychlost, musí být na 0, jinak diskvalifikace), tam se odpočítá 3 - 2 - 1 - start a letí se od jedné navigační bojky k další, každou musíte postupně minout jen v několika stech metrech (za zničení bojky je diskvalifikace) a vydat se k další. Jejich zaměřování si musíte udělat sami. Po průletu kolem poslední se ozve něco jako WOW a je konec, stačí počkat na zbytek závodníků a přijde message s pořadím a na kontě přibude případná výhra. V té době je už obvykle na základně několik dalších nabídek.
V prvním levelu jsem jenom vyhrával, v druhém už začaly lítat Arrow a Starbursti a na jejich základní rychlosti okolo 1200 - 1300 prostě moje Gazella nestačí. A třetí level už nezobrazuje bojky mimo skener, takže buď zmapovat prostor satelitama nebo se držet někoho s podobnou rychlostí.
A ještě výše výher přes 100 000 level 1, přes 200 000 level 2 a přes 300 000 level 3 a dál jsem se nedostal. Není to na extra zbohatnutí, ale je to celkem rychlý a zábavný způsob, jak vytvořit PROFIT. Mimochodem nejtěžší (hlavně při rychlostech nad 2000) je minout bojku dostatečně blízko, aby vás zaregistrovala a dost daleko, aby ji nepohltili vaše štíty ... několik závodů jsem projel jen proto, že jsem se k některé vracel i 5krát.

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Thu, 21. Sep 06, 10:41

Tak chvilku trvalo, než sem všechno odzkoušel, ale protože se tady zatím o tomto scriptu nikdo nezmínil, učiním tak skromně já :oops:

TerraCorps Combat Pilot Project - 1.43 od Myros

Takže kompletní popis v angličtině plus takové stručné dějové vysvětlení je samozřejmě možno si přečíst na tom odkazu, ale má angličtina je chabá a tak spíše jen popíšu funkci a možnosti svými slovy.

Tento script umožňuje najmutí speciálních pilotů pro stíhací a bitevní lodě v TerraCorp Headquarters. Nic není zadarmo, a tak jeden pilot přijde na 100 000. Tito piloti vylepší vlastnosti lodě ( rychlost, manévrovatelnost ), do které jsou "usazeni". Míra vylepšení, zavísí na zkušenostech a hodnosti pilota, které nabývá při plnění speciálních misí.
Hodnosti jsou důležité pro umísťování pilotů do konkrétních strojů.

Každý pilot začíná s hodností "Ensign" ( hodnosti vycházejí z amerického námořnictva) a může pilotovat pouze M5. Když je povýšen ( to se děje automaticky po nasbírání určitého počtu zkušenosti a jste na to upozorněni zprávou) můžete ho přesunout do lodě vyšší třídy, pouze opět za nepatrnou sumičku 50 000.

Piloti sbírají své zkušenosti při dvouch různých příležitostech.

První je "Combat Tour" - v podstatě je to "single patrol sektor" . Provádí ho vždy letka tří lodí, které velí nejzkušenější z pilotů. Konec této patroly, která trvá přibližně 2 hod. ve hře je oznámen zprávou. Piloti s hodností "Commander" a vyšší mohou provádět "Combat Tour" pouze v nepřátelských sektorech.

Druhá možnost je " Task Force" - něco na způsob "multi patrol sektor".
Při této možnosti velí jeden pilot celé skupině ostatních lodí. Protože i ve skutečnosti by takovou věc nesvěřily nováčkovi, i tady musí mít pilot nejmíň hodnost "Captain". Tento pak může velet až 18 dalším pilotům. A samozřejmě s další vyšší hodností - více lodí. Ve finále to může vypadat tak, že pilot s hodností "Admiral" komanduje třeba ze své M1 neomezený počet lodí :twisted: Počet sektorů hlídky je ale narozdíl od normální multi sector patroly omezen na 4, plus domovský sektor kde se zdržuje velitel.( celkem tedy 5 ). Ostatní piloti jsou pak vysílaní do čtyř ostatních sektorů na hlídky, průzkum, stíhání nebo třeba ochranu vašich náklaďáků. Vše se děje automaticky a bez časového limitu.

!!!!Aby byla funkční tato druhá možnost, je třeba stáhnout a nainstalovat TASK FORCE COMMAND - addon 1.06 od Myros !!!

V obouch případech platí, čím více sestřelených nepřátel, tím více zkušeností.I bez sestřelu zkušenosti přibívají, ovšem pomaleji.

Všechny příkazy ať už pro najmutí pilota, jeho přesun nebo započetí třeba "Combat Tour" se zadávají přes "Command conzoli" a její příslušné oddíly a jsou zvýrazněny světle modrou barvou. Jsou tu i možnosti pro zjištění zkušeností pilota nebo činností všech lodí združených pod jedním velitelem.

Piloti mají ve vlastní statistice tři údaje - počet vykonaných hlídek, bojové zkušenosti a velitelské zkušenosti, plus svůj věk a popis svojí řekněme "osobnosti", která určuje jestli se pilot např. hodí víc pro velení, nebo je to jen "vraždící mašina" :twisted: Funguje to tak, že pilotovi s přívlastkem např. "born to lead" budou rychlejí růst velitelské schopnosti než bojové. S přibívajícím věkem by potom měly tyto hodnoty klesat a pilot může i zemřít "sešlostí věkem". Přiznávám, že tak daleko jsem se ale zatím nedostal, protože život jednoho pilota pokud jsem si to správně přeložil by se měl pohybovat kolem 500 let.

Celkově to je docela slušná zábava si svoje piloty "piplat" a rozhodně to stojí za to. Např. moje eskadra složená z dvanácti M3 typu Nova sentinel se pohybuje téměř 120km rychlostí a udržuje sektor Split Fire naprasto čistý a bezpečný pro průlet mých náklaďáků z Paranid sektorů do Elena's Fortune, kde mám továrny. :wink:

EDIT: Momentálně jsou oba odkazy směřující přímo na autorovy stránky mimo provoz, a proto pokud má někdo zájem o tito scripty, může si stáhnout TerraCorps Fleet Package od siath70, který všechny scripty, týkající se TerraCorps Combat Pilot Project, spojil do jednoho celku a přidal několik vylepšení.

Češtinu, kterou do výše popisovaných scriptů vytvořily Lord D a Sir_Thomas, je možno stáhnout zde
http://www.peregrius.cz/x3/
Last edited by Torgen on Fri, 2. Mar 07, 07:50, edited 2 times in total.

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Thu, 21. Sep 06, 13:15

Jako takovou nástavbu k předchozímu scriptu TerraCorps Combat Pilot Project - 1.43 od Myros bych ještě doplnil další script:

Fighter Base Commander V1.10 od dwgh

!!!Jedná se o add-on k TerraCorps Combat Pilot Project - 1.43 a Combat Pilots - Task Force Command Addon 1.06, takže je třeba je mít nainstalované!!!

Tento script je ideální k tomu, pokud chcete svůj výcvik pilotů co nejvíce "zautomatizovat" bez vašeho přičinění a neustálého hlídání co se děje.

V "command conzoli" vaší kterékoliv stanice můžete nastavit, aby se stala stíhací základnou. V praxi to funguje tak, že vyberete vaši stanici která se má stát základnou, potom na ni převedete dostatek creditů ( do začátku stačí pár milionů :P )zadáte sektor a v něm loděnici ze které bude stíhací základna kupovat lodě a už to frčí.

Jako první váš nový šéf stíhací základny uskuteční nákup náklaďáku, který bude shánět vybavení pro vaše stíhače. ( štíty, zbraně, rakety ), je vybaven jumpdrivem, takže obstará všechno beze zbytku.

Poté přijdou na řadu první M5, pro které automaticky najme piloty. Tady je rozdíl, že už nemusí letět do TerraCorp Headquarters, ale pilot se v lodi objeví po přistání nové lodě v stíhací základně. Ovšem aby autor odčinil tento malý detajl, se kterým Myros moc nesouhlasil, zvýšil cenu za jednoho pilota na dvojnásobek. Když jsou lodě tři a jakž takž vybavené, vydají se na single sektor patrolu, kterou ovšem vykonávají neustále a ne jen 2 hod. hracího času jak v předchozím scriptu. V command conzoli stanice lze nastavit i jiný sektor k hlídkování než ten, kde se nachází stanice.

Po dosažení vyšší hodnosti pilota (oznámí opět zpráva )proběhne bez vašeho přičinění transfér do lodě vyšší třídy, kterou opět automaticky zakoupí "šéf" v loděnici.( cena za přesun pilota je samozřejmě dvojnásobná :twisted: ) Kapacita stíhací základny je 9 M5, 6M4 a 3M3. Protože je to opravdu "stíhací základna", lodě vyšších tříd než M3 už "šéf" nakupovat nebude.

Piloty lze i kdykoli ze služby na základně uvolnit a začlenit tam, kam potřebujete a to tak, že zrušíte nastavení stíhací základny jako jejich domovské. Chybějící loď i pilota "šéf" neprodleně nahradí.

Výhodou je, že celý proces probíhá automaticky, a nemusíte ani nakupovat lodě ani piloty manuálně přesouvat do lodí vyšších tříd. Pokud je pilot zabit, "šéf" ho nahradí novým.

Osobně sem tohle využil k ochraně sektoru, protože než se někdy třeba hlídkující M2 přesunula tam kam měla, zůstal z mého náklaďáku mýřícího do fabriky jen obláček ionizovaného plynu :twisted: M4 s vylepšenou rychlostí díky pilotům nedali pirátům a někdy i khaakům šanci.
Last edited by Torgen on Wed, 20. Dec 06, 10:02, edited 2 times in total.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Thu, 21. Sep 06, 17:48

diky Sir_Thomasovi je nyni moznost stahnout X - Script Manager - Installer/Packager v cestine na strance http://www.xpluginmanager.co.uk/
pokud mate verzi starsi nez 1.76 tak stahujte Script Manager Data Update (30/08/2006)
verze 1.76 a novejsi uz tento soubor stahne automaticky pokud date update
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

kajik
Posts: 17
Joined: Mon, 18. Dec 06, 18:54
x3

Post by kajik » Tue, 26. Dec 06, 08:31

bohuzel ta stranka nefunguje-je jesteb jina alternativa kde lze ten manager scriptu stahnout??Diky...

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Tue, 20. Feb 07, 13:31

Co jsem komu udělal, fňuk.

TerraCorps Combat Pilot Project - 1.43 nedá se stáhnout.


Že by zde bylo pokračování projektu? Prosím pomoc, děkuji.
http://forum3.egosoft.com/viewtopic.php ... sc&start=0

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 20. Feb 07, 13:50

Sir_Thomas wrote:Co jsem komu udělal, fňuk.

TerraCorps Combat Pilot Project - 1.43 nedá se stáhnout.


Že by zde bylo pokračování projektu? Prosím pomoc, děkuji.
http://forum3.egosoft.com/viewtopic.php ... sc&start=0
Na tom odkazu co jsi tu uvedl, stáhneš všechny tři části TerraCorps Combat Pilot, které jsem tu popisoval, pěkně v jednom celku, ( autor to zkrátka spojil do jednoho celku-všechny scripty ) s několika úpravama. Jinak je to úplně to samé. Nebo alespoň bylo, ale když jsem to tu před časem popisoval, testoval jsem všechno pěkně zvlášť, tak jsem podle toho taky umístil odkazy na všechny tři zmiňované části zvlášť.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 11. Jul 07, 08:49

Nasel jsem dva mozna uzitecne skripty

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... sc&start=0 ten vam umozni najmout si ochranu pro vase UTcka. Nevim jak vas, ale mne uz nebavi kazdych pet minut cist, ze muj Superfrighter byl znicen tam a tam a kdyz tam priletim, tak tam je jeden jediny Elite ci Blastclaw. Akorat je to beta verze a autor jeste asi bude upravovat cenu. Dobre je, ze ty doprovody si casem upgaduji lode, takze z M3 pak letaji klido v M6.

a druhy

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=181737 podle mne dustojny nastupce RS Turret defense scriptu. Autor jeste pracuje na verzi site na miru XTM, ale i tahle verze se da s XTM pouzit. Akorat pak doupravi klasifikaci M6tek, aby na ne veze nestrielly lehkymi zbranemi apod. Ma to k sobe i docela obsahle readme, kde se popisuje na zaklade ceho veze vybiraji cile a tak. Nevyhodou je, ze ten software stoji 18M. Ale stejne dela docela dost vypoctu a autor doporucuje mit to spustene na mene lodich.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

napis
Posts: 84
Joined: Sun, 11. Jun 06, 15:40
x3tc

Post by napis » Sat, 22. Dec 07, 13:05

plynak wrote:Nasel jsem dva mozna uzitecne skripty

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... sc&start=0 ten vam umozni najmout si ochranu pro vase UTcka. Nevim jak vas, ale mne uz nebavi kazdych pet minut cist, ze muj Superfrighter byl znicen tam a tam a kdyz tam priletim, tak tam je jeden jediny Elite ci Blastclaw. Akorat je to beta verze a autor jeste asi bude upravovat cenu. Dobre je, ze ty doprovody si casem upgaduji lode, takze z M3 pak letaji klido v M6.
Prosim Vas, je tento skript uz prelozeny do CZ ?
Mam ho nainstalovany, len neviem ako to nastavit a ako to vlastne funguje.
Chcem napr. chranit UT dvoma M3, tak budu si sami kupovat energ.clanky a budu spolu skakat s UT ? Alebo to funguje tak, ze M3 je niekde na stanici a ked bude UT napadnute nepriatelmi, tak M3 skoci do sektoru k UT a zacne ho branit ?
Dakujem

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Sat, 9. Aug 08, 22:06

tak sem brouzdal netem a našel sem šikovnou věcičku která neni až tak scriptem a počítám že se sem hodíhttp://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=104941 pokud sem to dobře pochopil, tak vás po netu tento script nechá ovládat vaši spuštěnou X3, počítám ale že je nutnost mít veřejnou ip.....nějak víc sem se tím zatim nezaobíral.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Mars

Post by plynak » Fri, 12. Dec 08, 18:21

Tak jsem se rozhodl pokracovat v tomto tematu prvnim skriptem, ktery jsem zkusil do X3: TC.


Jedna se o MARS

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=217470

V podstate je to sofistikovany software, ktery meni zbrane e vezich v zavislosti na cili, jeho nebezpecnosti, vzdalenosti, energii lode a tak.
Krom toho pridava dalsi rozsireni pro Fighter drony, ktere lze pouzit jako obranu proti raketam, coz momentalne moc nevvyuzijete, protoze AI je tak stupidni ze nestrili salvy a nepratelske raketove fregaty maji snad jen 5 nebo 7 strel. Dulezitejsi je, ze drony muzete pouzit ke sberu lootu po nepratelich a pokud mate letadovku, tak dokonce ke sberu lodi co se katapulotovaly. Velice uzitecne, pokus jste ve sve M1/M2. S tou sbirat loot je fakt opruz.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

chosino
Posts: 10
Joined: Sun, 26. Jul 09, 18:40

Post by chosino » Fri, 31. Jul 09, 18:49

Nevíte proč když si dám tenhle mod tak když chci pustit hru tak at dám jakoukoliv možnost tak se oběví obrazovka jako že načítá a pak to skočí zpátky do hlavního menu?

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”