Offtopic-Space Simulations, 4X space strategy

Moderator: DJ Die

bakterius
Posts: 90
Joined: Tue, 29. Nov 05, 20:10
x4

Post by bakterius » Thu, 26. Jan 12, 08:38

to mas tazke... pokial viem vsetky SW boli specificke.. mne najviac utkvel v pamati Xwing vs Tie Fighter Balance of power + X-wing alliance a nezabudnutelny "Tie Fighter" remake na engine XvsT, ale to su ciste simulatory s celkom fajn pribehom. I ked Balance of power som skoncil len za rebelov (priznam sa k cheatu - vymazal som cez editor jeden gunboat nakolko posledna misia proti Super Star Destroyeru s tym gunboatom bola naozaj neprejditelna a po 150 x load nanovo 20 minutovu misiu to omrzi kazdeho :-) ) ale ta hra mala na svoju dobu stavu. A pribehovo Jedi Knight dark Forces 2 + Mysterious of the sith (strasne tazka) a Jedi Outcast, ale tam si vela nezalietas. Tak to mozes skombinovat .. 1 hodinu hraj X-Wing alliance a 1 hodinku JK DF :-)
Intel core i9 10900K 5,7 GHz; 2x16 GB DDR4 GF Gigabite 4090 RTX; SSD M2 patriot 2TB, Samsung 4K 29", VALVE INDEX, SAITEK x52 PRO

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Thu, 26. Jan 12, 15:48

Jedi Outcast znám a mám, ten zbytek už ne :) akorát je tu menší problém - jak to ak vypadá, už se nedá sehnat :D

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sun, 29. Jan 12, 15:52

bakterius wrote:S tymto nazorom si teda vela dobrych hier nezahras :-) no... CZ ani SK nie su pupky sveta :-) anglictina je predsa len beznejsia
No myslím, že ty dobré hry přeci jen časem překlad mají :)
Nejde o to, co je angličtina zač nebo tak, chápu, že jelikož je nejjednodušší, že se dere všude, ale utlačovat tak jiné jazyky, které jsou mnohem starší, zvučnější i logičtější je prostě otřes.

U nás ve městě je školka a děcka v ní neumí ani pořádně česky ale hlavně že umí anglicky...
Jednou jsem se díval na jedno jisté video (cca dvě a pul hodiny) o novém světovém řádu a sposuta informací a přirovnání je s odstupem času prostě více a více pravdivějších...

Angličtinu jako celek neodsuzuju, mě osobně přijde jako lépe znějící v hudbě, ale jak řekl Václav Havel, prostě nechápu jak se mohla stát světovým jazykem s jejím uděsným skloňováním a pojmenováváním ruzných věcí (nebo sjednocováním významů pod jedno slovo...)

Ale asi to StarWars online zkouknu, na youtube jsou vážně děsně zajímavý videa a líbí se mi to čím dál víc....

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Sun, 29. Jan 12, 21:03

Mně se to Star Wars líbí, ale přijde mi zbytečný platit celkem dost vysokou pořizovací cenu a k tomu ještě měsíční poplatky, který by se daly využít podstatně líp než jako poplatky za hru. Jinak ale neregistruju nikde nic moc co opravdu dobrých vesmírných simulátorů, takže Egosoft by mohl vydat po Rebirthu s (velmi pravděpodobně) jednou lodí něco dalšího (s více řiditelnými loděmi).

Jinak, ty hádky okolo jednoho světového jazyka... jednoduše řečeno: sjednocovat celou zeměkouli pod jeden jediný jazyk znamená první krok k tomu, že veškeré národy pomalu začnou ztrácet své duchovní bohatství a kulturu. Čeština je krásný jazyk a přijde mi trochu škoda, že jím mluví tak málo lidí. Ale s tim se nedá moc dělat, takže to nějak musíme zvládnout. Ale když se nad tím tak zamyslím, tak i k češtině mám pár výhrad, a to zjednodušování pravidel ohledně gramatiky v poslední době, ale to sem nepatří :)

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 30. Jan 12, 00:27

Ono by nebylo špatné kdyby zustali u rozličných možností X-Universa.
Možná se to nezdá, ale vezmu-li v potaz hráče celkově, tak kdyby se udělal Online simulátor s prvky FPS a RPG hry tak by to dokázalo vynýst takový financ... No jasný musel by se do toho i nemylý financ vložit.
Já měl dřív pár "nápadů" na RPG hry a ono koukám, že dnes je pár her, kde bylo použito to co jsem myslel před XX lety... a hry vynáší provozovatelům nemalý prašule...

Dokážete si představit třebas toto:

Začnete jako vesmírný nimand (někde) s vastním usilím vytvořeným avatarem v nějakém jednodušším editoru (implentovaném ve hře)
Hra vás navede (na nějaké stanici) k informačnímu portálu... (dopajdáte tam)
najednou je stanice napadena (známou rasou Khaaků)
Prcháte (s pomocí hry) k dokům (během uprku stihnete oskenovat pár dat) a v doku si (podle rasy avatara) zvolíte loď.
Nasednete do lodě a v tu chvíli stanice bouchne...
Naštěstí jste stihli použít skokový pohon...
což vás portne někam do vesmíru (kde už jsou i jiní hráči) NPC atd...

Alarm loď poškozena, únik kyslíku (vody to je jedno) dobelháte se na stanici, kd ezačnete nějak pracovat aby jste loď opravili (vylepšili) nebo si našetřili na novou (jiný typ)
Mise by byli takové jako známe, dovez, převez atd... ale i mise typu zabav (stím že by jste se mise učastnili (váš avatar vámi ovládaný) takže si zastřílíte nejen s lodí, ale s postavou, kterou si taktéž vylepšujete (štíty, zbraně, technologie)

Potom co jste si vydělali se podíváte na nějaké stanici na seznam společností (cechů, komunit) ovládané hráči - založené hráčem, což by tedy byl za opravdu nemalý peníz... nebo i za real peníz v přiměřené míře) pokdu by jste splnil určité požadavky (co by požadoval(i) hráči) pak by vás přijali (bohužel by mě zajímalo jak by probíhali "výplaty" asi by to musela hra nějak generovat) samozřejmě by hráč mohl vydělávat i mimo tedy pak jen v rámci ukolu od NPC

Taková společnost (vytvořená hráčem) by ovládala vlastní stanici (velitelství atd.) kde by hráč "musel" občas dokovat, kvuli ukolům, výplatám, upgrade lodě(lodí)

Je fakt že by se to vázalo zas na jednu loď ale už by bylo zábavnější jít čistit něco potom co se ldi odmluví... nebo zničit jinou společnost (tedy krom zničení velitelství (pokud by bylo za real prachy :D)

Pokud by hráč "umřel" v misi (při plnění mise avatarem) zkončil by ve špitále (asi nějakáý postih, alespoň ve hrách bívá, takž enějaký drobný na něco)
pokud by umřel v lodi, objevil by se zpět na velitelství (své společnosti)

No kdyby se jednalo i o praušule, nebo nějakým systémem, by se dalo našetřit na velkou M1...
kterou by tedy ovládal nejspíše zakladatel společnosti, nebo NPC (naprogramováním kam má letět...
jako dalo by se vymyslet hodně věcí (nemužu dělat vše :)))))

Teď by mě zajímalo jestli to tu čte někdy někdo z egosoftu :D
Jako myslím, že by pakhra přitáhla i nové lidi, nejen fanoušky simulátorů... už kvuli rozvoji postavy, FPS akcí...

No nechtěl bych vidět konečnou velikost hry no :D

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Mon, 30. Jan 12, 17:45

TTenk: nápadů na multiplayer do X Universe už je tady spooousta :D mrkni sem :D http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=280400

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 31. Jan 12, 20:01

TTenku nadavas tady na anglictinu ale ani cestina ti jak vidim moc nejde
ano anglictina je lehka a shodou okolnosti ji mluvi velka cast vyspele populace proto se taky pouziva ze? :)
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Tue, 31. Jan 12, 20:37

Jo, angličtina je v pohodě, jen ty časy jsou příšerný :D v tomhle naplno fandím češtině

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 1. Feb 12, 17:23

jo casy nejsou uplne stejne jako v cestine ale to se da taky pochopit tam jde jen o to aby ti ucitel poradne vysvetlil ktere se kdy pouzivaji coz bohuzel vetsina moc neumi 8) a kdyz ti to poradne nerekne tak v tom pak plaves
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 13. Feb 12, 14:59

Dj Die, psal jsi někdy na lomeném Sytecku ?
Jo občas mi nějaké to i/y ulítne, ale jen proto, že korekturu v prohlížeči mam vyplou (vypnutou) nebo to že píšu hovorově, nebo neoddělím větu čárkou jako předtím "že" v téhle větě? Nebo mi uteče mezera? Jo to vím také, také.
Problém je v tom, že 99.99% času jsem na noutu, připojenou klávesnici a někdy hold píšu rychleji, než se stihnou odesílat data (ono možná mě to nějak ruší i automaticky spojený mobil s NTB)

Takhle to neber, ber podstatu jazyka. Brzy nastane doba kdy budeme místo mluvení a psaní vydávat jen skřeky... protože jsou jednoduché a naplácáme do jednoho skřeku stovky slov...

K mé češtině ještě. Neberu poznámku jako předmětnou, já vím kde najdu "ěščřžýáíéůú" a také je používám ;) (neber to nijak osobně, navíc má "krev" není čistě česká a z češtiny jsem vždy propadal)

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Fri, 24. Feb 12, 09:00

fanda serie X wrote:Jo, angličtina je v pohodě, jen ty časy jsou příšerný :D v tomhle naplno fandím češtině
No ja nevim, mne prijde jednodussi se naucit casy, nez si pamatovat nejake pitome pady a sklonovani. Treba v nemcine, kde je kazda predlozka s jinym padem, to mi prijde uchylne.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Sun, 3. Jun 12, 20:19

Imperium Galactica zcela zdarma a s mnoha vylepšeními... http://code.google.com/p/open-ig/ ... :wink:
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Sun, 3. Jun 12, 22:11

???

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Mon, 4. Jun 12, 12:02

Solier.Trix wrote:???
Jsi ve vláknu off-topic space simulations, 4X space strategy, tak čemu se divíš??? :D
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 4. Jun 12, 15:17

fanda serie X wrote:TTenk: nápadů na multiplayer do X Universe už je tady spooousta :D mrkni sem :D http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=280400
O tom vím http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... &start=210

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Mon, 4. Jun 12, 19:52

Já vím kde jsem, ale jen mě trošku zarazilo že něco takovýho existuje :D

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Tue, 5. Jun 12, 09:27

Ty neznáš tuhle legendu? :wink:
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Tue, 5. Jun 12, 19:30

Právě že ne. :D

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 6. Jun 12, 09:54

vylepsena IG? tak to jsi mi G udelal velkou radost tuhle hru fakt miluju :)
ted jsem zvedavy na Legends of Pegasus a Gemini wars uvidime jak se jim to povede
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Wed, 6. Jun 12, 18:11

GiordannoG wrote:Imperium Galactica zcela zdarma a s mnoha vylepšeními... http://code.google.com/p/open-ig/ ... :wink:
jeste tak kdyby byla k ni cestina, popripade nejaky navod, alespon strucny.
a stacil by klidne po kapitana.
sice jsem to rozjel, ale v okamziku, kdy dostanu k tem 3 zakladnim planetam navic ty 2, tak prvni nalet na mne maji nepratele takovou prevahu, ze nemam sanci a game over.
ja mam 8 stihacek, 1 kriznik a 1 torpedoborec a oni maji 20 stihacu, 10 torpedoborcu a 2 materske lode / nebo co to je /.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”