EnglishGermanFrenchRussianItalianSpanish
Log inRegister

Sprzet - kompy
Post new topic Reply to topic Goto page Previous  1, 2, 3 ... 81, 82, 83, 84  Next
View previous topic :: View next topic
Author Message
SourVenom

MEDALMEDALMEDAL

Thank you for registering your game
PostPosted: Tue, 30. Jul 13, 12:01    Post subject: Reply with quote Print

No to fakt - cache jest bardzo ważne a dodatkowe rdzenie to tak jakbyś miał drugi procesor. Ja się przerzuciłem z 2 rdzeniowego 2.8 na 4 rdzeniowy 3.4 ... różnica jest nieziemska.

Po co brać życie na poważnie? I tak nie wyjdziesz z niego żywy...
"Neutrality means that you don't really care 'cause the struggle goes on even when you're not there, blind and unaware." ~2:40
Back to top
View user's profile Send private message
Sauron11

PostPosted: Tue, 30. Jul 13, 13:20    Post subject: Reply with quote Print

Sorkvild wrote:
W moim stacjonarnym nieprzerwane od 2009 roku pracuje podkrecony E5300; 3.3Ghz oczywiscie na odpowiednim chlodzeniu, aczkolwiek jestem bliski jego wymiany na Quad Core Q9450. Roznica 10MB pamieci podrecznej oraz dwa dodatkowe rdzenia bedzie odczuwalna Smile

Ps. Odnosnie pamieci to pytalem w strone Saurona. Warto sprawdzic ile zaleca producent, a jaki woltaz podawany jest z plyty.
W porównaniu do E5300 napewno Quad Core Q9450 będzie jak rakieta, ale wydaje się już dość leciwym prockiem... Wg ark.intel.com oba te procki startowały w tym samym czasie - pierwszy kwartał 2008 r., a ten Quad Core ma już status end of life.

Co do pamięci, komputer składał mi i testował kolega - szef firmy komputerowej, mam do niego w tym temacie pełne zaufanie i nie zaglądam do środka kompa w celach innych niż czyszczenie i podziwianie Smile.

View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Sorkvild

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Tue, 30. Jul 13, 13:53    Post subject: Reply with quote Print

Ta wieeem, ze lansuje sie to co na topie i to co aktualnie w produkcji, nie mniej jednak nie mam zamiaru przeplacac za najnowsza plyte i proc gdy moge upchnac na socket 775 najmocniejszy proc jaki jest dlan dostepny. Nawet na obecnym procu nie mam powodow do narzekania, gry chodza doskonale i nic nie muli.
Na razie grach jest stagnacja i wszytsko smiga w fullu na sprzetach sprzed pieciu lat. Powodem dla ktory zmieniam jest jedynie kilka gier gdzie moj proc momentami slabiej przedzie, chodzi o gry angazujace duza moc obliczeniowa procesora (np. duze bitwy w Arma2 i X3).

X2 X3TC X3AP | XRM XTC LU | I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee

We want the Boron back!
Back to top
Sauron11

PostPosted: Wed, 29. Jan 14, 21:40    Post subject: Reply with quote Print

Czy ktoś z Was używa do iksów joysticka? Jaki model?
Rozglądam się właśnie za jakimś niedrogim a niezłym w cenie ok. +/-100-150 zł.
Celuję w sumie tylko w lepsze marki, Thrustmaster, Saitek, MSoft, może Logitech. Kiedyś fajnie sprawdzał się Attack3, ale już nieprodukowany, a chcę nówkę sztukę ze sklepu. Z Logitecha zostaje chyba tylko wart ok 200 zł Logitech Extreme 3D Pro USB a to już nieco za wysoka półka cenowa.

Jakoś lepiej prezentuje się (ok 120 zł) Thrustmaster T-Flight Stick X, ma przepustnicę, programowalne przyciski. Myślałem pierwotnie nad podstawowym modelem Thrustmastera USB (70zł), ale nie ma throttla.

Innych marek nie znam, ale może możecie polecić coś sprawdzonego do latania od święta?

klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Wed, 29. Jan 14, 23:13    Post subject: Reply with quote Print

W świecie X zawsze latam joystickiem.
Od dłuższego czasu Logitech Extreme 3D Pro.

klarix

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Thu, 30. Jan 14, 03:13    Post subject: Reply with quote Print

Ja używam Cyborga X.
Do tego kupiłem sobie pada od Xboxa. W kilku RPG-ach jednak gra się nim wygodniej niż klawiaturą

Sauron11

PostPosted: Thu, 30. Jan 14, 12:23    Post subject: Reply with quote Print

Logitech Extreme 3D Pro jest spox (wydaje się następcą Attacka3, nawet podobny, taki klasyk) tyle że wycenili go z kosmosu za nówkę (200-220 zł. w PL). Wydaje się trwały i ergonomiczny i pewnie taki jest...
Na Allegro są wprawdzie sklepy, który sprzedają te joye w stanie Refurbished (odnowione) za 130 zł., ponoć ze zwrotów z sieci detalicznych, delikatne ślady użytkowania, albo "nowe ale w lekko zniszczonych w transporcie pudełkach" za 160 zł - zastanawiam się czy nie zaryzykować Smile

Te Cyborgi Saitka są jakieś takie odjechane wizualnie, ale mają dużo ostrych odstających elementów, obrotowe podstawki - jak to się ma do trwałości, użytkowania na długie lata? Podoba mi się opcja składania ramion podstawki, bo nie mam na biurku za dużo miejsca. Z kolei średnio te przyciski w główce joya, odstające od obudowy, a nie wbudowane w nią - na pierwszy rzut oka wyglądają na podatne na uszkodzenia, a jak jest w praktyce? Smile

Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Thu, 30. Jan 14, 13:06    Post subject: Reply with quote Print

Mnie właśnie wygląd skusił. Też się nad tym zastanawiałem czy nie jest za delikatny, ale zrobiony jest z twardego plastiku, krawędzie są ładnie zaokrąglone. Co ciekawe w sterownikach ma zainstalowane sterowanie do X3 i sprawdza się świetnie. Strzały, rakiety są właśnie w główce. Ja nie narzekam, tym bardziej że to mój pierwszy taki "lotniczy" joystick.

Sauron11

PostPosted: Thu, 30. Jan 14, 16:53    Post subject: Reply with quote Print

A którą masz wersję Cyborga X? To jest to samo co Fly 5 z przepustnicą po lewej stronie czy starszy model z throthlem centralnie z przodu?

Z joyami jest problem, bo mało który sklep ma te modele na stanie, żeby pomierzyć ręką, więc trzeba będzie w ciemno kupić przez neta z nadzieją, że będzie leżał jak ulał Smile.

Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Fri, 31. Jan 14, 00:50    Post subject: Reply with quote Print

Fly 5. Ja to kupiłem w Media Markt. Fakt troche przepłaciłem, ale właśnie to ze mogłem przymierzyc obejrzeć mnie skusiło. Smile

Sauron11

PostPosted: Fri, 31. Jan 14, 17:30    Post subject: Reply with quote Print

A za ile jeśli to nie tajemnica? Smile
Ten joy jest odjechany jak mało który, na jakimś filmie oglądałem, jak gość swobodnie odkręcał i przykręcał w parę sekund całą rączkę do podstawy (sprężyny), jakimś kluczykiem który był w zestawie odkręcał i regulował nachylenie rączki względem podstawy, główki względem rączki i przycisków na główce względem główki. Do tego rączka rozsuwana w pionie (wydłużany uchwyt dla większych dłoni) - tego jeszcze nie widziałem Smile. Plus chowane ramiona podstawki, możliwość dzielenia dźwigni przepustnicy na dwie jednym przyciskiem (kontrola dwu silników osobno) albo używania jako jednej dźwigni - to prawdziwy transformers wśród joysticków Smile. Wszystko to, ta cała modułowość, wyglądało bardzo nowocześnie, kosmicznie, choć też z tego powodu niezbyt solidnie. Jak zabawka z dużą ilością ruchomych elementów, gotowych tylko żeby się zepsuć Smile. Ale biorę go pod uwagę, jeśli tylko jest trwały. Zwiększyłem budżet do 200 zeta, więc i ten Logitech Extreme wchodzi w grę Smile.
Klarix jak byś go ocenił jako doświadczony użytkownik? Ma jakieś słabe strony?

klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Fri, 31. Jan 14, 17:39    Post subject: Reply with quote Print

Sauron11 wrote:
Klarix jak byś go ocenił jako doświadczony użytkownik? Ma jakieś słabe strony?

Nie widzę. Poprzednie miały.

klarix

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Sat, 1. Feb 14, 00:14    Post subject: Reply with quote Print

No to Sauron powinieneś się zmieścić. Ja go kupowałem rok temu za 180 zł.
Kluczyk jest ukryty w tych rozkładanych skrzydełkach. Ma jeszcze dodatkowy bajer: główka jest podświetlana dwoma niebieskimi diodami. Jak dla mnie to on wydaje się solidnie zrobiony, ale jak pisałem - od czasów Atarii to mój pierwszy joystick.

Sauron11

PostPosted: Sat, 1. Feb 14, 23:54    Post subject: Reply with quote Print

No niestety jakbym nie policzył, to oba joye Saitek i Logitech po doliczeniu kosztów transportu wychodzą znacznie powyżej 200 zł. Wycofałem się z tego pomysłu i zamówiłem pośrednią opcję z Thrustmastera. Czas pokaże czy było warto Goner .

Sorkvild

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Sun, 2. Feb 14, 01:04    Post subject: Reply with quote Print

Pod jaka gierke zakupiles tego joya?

X2 X3TC X3AP | XRM XTC LU | I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee

We want the Boron back!
Back to top
Post new topic Reply to topic Goto page Previous  1, 2, 3 ... 81, 82, 83, 84  Next

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Control Panel
Login Data
The time now is Thu, 23. Nov 17, 09:27

All times are GMT + 2 Hours

Board Security