Statki

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

blacksheep75
Posts: 5
Joined: Tue, 18. May 04, 20:40
x2

Statki

Post by blacksheep75 » Tue, 18. May 04, 20:54

Je?li mo?na si? do??czy? , pracuje nad statkami w arkuszu kalkulacyjnym jeszcze troch? kosmetyki i b?dzie gotowa. Wersja ko?cowa b?dzie w (chyba w PDF).

User avatar
levisq
Posts: 326
Joined: Sat, 17. Apr 04, 16:26
x3tc

Post by levisq » Wed, 19. May 04, 09:04

super:))

pozdrawiam
Ażeby po nas zostały jedynie Ślady na piasku i kręgi na wodzie...

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 19. May 04, 11:26

Super super! Ale w wersji polskiej? Najlepiej byloby dac obok w nawiasie nazwy angielskie - w koncu pare osob tu sie ta wersja i nazewnictwem posluguje. Jakby co, daj znac. Pozdro

korr23
Posts: 52
Joined: Mon, 10. May 04, 23:50
x2

Post by korr23 » Wed, 19. May 04, 13:29

Ja ze swojej stronu uwazam ze dobrze byloby umiescic w takiej tabeli wielkosc generatora danego statku (domyslam sie ze ona oznacza ilosc energi uzywanej do strzelenia). Jak dotad nie znalazlem takich informacji nigdzie poza gra.

LongOne
Posts: 293
Joined: Tue, 13. Jan 04, 13:03
x2

Post by LongOne » Wed, 19. May 04, 14:20

Pełne dane o statkach można znaleźć w argonopedii - w tym moc generatora. Tyle, że te dane do niczego sie nie przydadzą, o ile nie będą znane dokładne parametry broni, a takowych trudno sie doszukać. W szczególności brak danych o zużyciu energii na strzał, szybkostrzelności i zasięgu. Takie informacje by się przydały.
Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim wcieleniu musieli być myszami.

adam00
Posts: 333
Joined: Sun, 9. May 04, 12:03
x4

Post by adam00 » Wed, 19. May 04, 15:25

Takie dane są na: http://www.the-commander.com/ menu: Downloads/X2 Weapon Chart.

LongOne
Posts: 293
Joined: Tue, 13. Jan 04, 13:03
x2

Post by LongOne » Wed, 19. May 04, 15:34

Niezupełnie. Refire rate - nie wiadomo jaką jednostkę miary zastosowano. Trudno więc policzyć jak szybko broń wyssie zasoby energii. Nie ma też zasięgu broni.
Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim wcieleniu musieli być myszami.

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Wed, 19. May 04, 16:11

No wlasnie - zna ktos zasiegi poszczegolnych rakiet? Z tego, co zauwazylem, znacznie sie od siebie roznia. Czasem przydaje sie odpalic pare km dalej...

User avatar
levisq
Posts: 326
Joined: Sat, 17. Apr 04, 16:26
x3tc

Post by levisq » Thu, 20. May 04, 11:23

eee tam w Xtreme to nic nie daje ostatno wpakowalem w pirata z 15 sztuk os to do celu doszla jedna reszte wiezyczka zdmuchnal bezproblemowo ... myslalem ze sie rozplacze z bezsilnosci ale wzialem sie na sposob i coraz mi lepiej idzie... rakiet juz nie kupuje chyba ze na M5 khaak te to padaja jak kaczki po srucie Paranidijanie nie nadazaja sie rozplywac w podziekowaniach za dobrze spelnony obowiazek i przelewac kasy na konto:))

pozdrawiam

L.
Ażeby po nas zostały jedynie Ślady na piasku i kręgi na wodzie...

korr23
Posts: 52
Joined: Mon, 10. May 04, 23:50
x2

Post by korr23 » Thu, 20. May 04, 12:38

Ztego co pamietam osa kosztuje okolo 1000 kredytow, a za M5 dostajesz od teledian 500 kr, z ekonomicznego punktu widzenia to nie jest najlepsza strategia.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Thu, 20. May 04, 12:38

wczoraj zostawilem sobie jedno orinoko , naprawilem go , dalem mu tarcze 2x25 , dzialko jonowe, plazme i gfu . Generalnie klaster khaakow umiera momentalnie przy combo jonowe+gfu , te wieksze statki z klastra przy gfu+ plazma / jon+plasma. Piraci momentalnie gina przy gfu+plazma, mandelaje po krotkiej serii . GFU - ta bron jest naprawde jest niezla, zaczynam ja doceniac bardziej niz dzialko jonowe. Wczoraj mialem misje transportowa z xenonami , z ciekawosci zamiast uciekac zaczalem walczyc z 3 L (chyba, te ich m3) i kilkoma mniejszymi , w zasadzie to byla jatka gfu zbijalo ich tarcze w momencie, jeden L nawet sie poddal ale za pozno sie zorientowalem i dostal rykoszetami z plazmy.

Potem z ciekawosci, sam jeden w orinoko przypuscilem atak na baze piratow, rozwalilem im 2 wierzyczki co ich bardzo zdenerwowalo, z bazy wylecialo wszystko co lata, nawet pirate_ships, w zasadzie tez spokojnie latalem sobie i masakrowalem piratow, probujac rozne kombinacje jona,plazmy i gfu , tarcza nigdy nie zeszla mi ponizej 50% . Na koniec troche sie zagalopowalem i nadzialem sie na ostatnia wiezyczke, uderzenie zniszczylo mi jedna tarcze i wtedy dopiero mnie dopadli :D

LongOne
Posts: 293
Joined: Tue, 13. Jan 04, 13:03
x2

Post by LongOne » Thu, 20. May 04, 13:06

ergo --> Jak mniemam, GFU to PSG? Używasz alfy czy bety?
Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim wcieleniu musieli być myszami.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Thu, 20. May 04, 14:14

LongOne wrote:ergo --> Jak mniemam, GFU to PSG? Używasz alfy czy bety?
prubuje sie przestawiac na polskie nazwy :)

co do gfu/psg - jest to beta , ale w sumie mozna spokojnie uzywac alfy, zuzywa znacznie mniej energii a tak naprawde zadaje ok 90% obrazen bety , zasieg tez podobny ... noi jest 2x tansza :)

blacksheep75
Posts: 5
Joined: Tue, 18. May 04, 20:40
x2

Post by blacksheep75 » Thu, 20. May 04, 21:19

W sprawie statków. Mog? wys?a? próbk? ( wczesna beta ) na X2-Center i oczywi?cie je?li j? umie?ci na stronie to b?dziecie mogli oceni? wygl?d charakterystyki i os?dzi? co trzeba b?dzi zmieni? a co doda?.
PS. Pracuje te? nad stacjami

SzaYbuS
Posts: 113
Joined: Tue, 18. May 04, 22:06
x2

Post by SzaYbuS » Mon, 24. May 04, 00:23

mam glupie pytanie:

czym sie rozni Argonsk Nova S od Novy L poza ceną? ma zamontowany barek i mini harem zamiast standardowej koi i seta czy jak?

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 24. May 04, 00:29

SzaYbuS wrote:mam glupie pytanie:

czym sie rozni Argonsk Nova S od Novy L poza ceną? ma zamontowany barek i mini harem zamiast standardowej koi i seta czy jak?
wyposazeniem, ma wieksze tarcze i dziala, nic takiego czego nie moglbys dokupic potem. Oczywiscie nie tak latwo dostac wszystkie dodatkowe elementy, jak np 3 tarcze 25MW :)

Indoctrine
Posts: 371
Joined: Sun, 28. Mar 04, 00:37
x3tc

Post by Indoctrine » Mon, 24. May 04, 01:21

A właśnie, powinna mieć według mnie od razu choć trochę polepszony silnik, ładownię itp...
Tak to jest naciąganie klienta :P
:boron: W następnym wcieleniu będę Borońską Księżniczką :P :boron:
Porucznik ekspedycji karnej przeciwko Splitom.

mephir
Posts: 14
Joined: Sat, 8. May 04, 15:14
x2

Post by mephir » Mon, 24. May 04, 11:40

Różni się ilością i jakością osłon i bronią ... reszta jest taka sama

User avatar
levisq
Posts: 326
Joined: Sat, 17. Apr 04, 16:26
x3tc

Post by levisq » Mon, 24. May 04, 15:03

SzaYbuS wrote:mam glupie pytanie:

czym sie rozni Argonsk Nova S od Novy L poza ceną? ma zamontowany barek i mini harem zamiast standardowej koi i seta czy jak?
oj glupie ... czytaj wczesniejsze posty... tyle razy sie prosi o to...


poczatkowym wyposazeniem...


qrcze!!!!!!!!!!!!

czytac, czytac, czytac!!!!
Ażeby po nas zostały jedynie Ślady na piasku i kręgi na wodzie...

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 24. May 04, 15:35

levisq wrote: czytac, czytac, czytac!!!!
levisq, wiecej cierpliwosci, przywilejem "mlodych" jest pytac :lol:

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”