Okularki do gier 3D

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Okularki do gier 3D

Post by Sauron11 » Wed, 24. Mar 04, 18:38

Czy ktoś próbował już takie małe ustrojstwa w jakiejkolwiek grze 3D?
Klarix, jak sądzisz, jak sprawowałyby się te dodatkowe oczy z naszą X2?

http://www.servodata.com.pl/i-glass/3d_ ... irectx.htm

Cena niemala: ~ 270 zł za przewodowe i ~400 za sprzęt na podczerwień.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: Okularki do gier 3D

Post by klarix » Thu, 25. Mar 04, 10:56

Sauron11 wrote:Czy ktoś próbował już takie małe ustrojstwa w jakiejkolwiek grze 3D?
Klarix, jak sądzisz, jak sprawowałyby się te dodatkowe oczy z naszą X2?
Nic na ten temat nie mogę powiedzieć, bo takie okularki nigdy jeszcze nie działały na moje zepsute oczy (wrodzony mały błąd).

Ale sądzę, że gra powinna być przygotowana na takie dodatki - jakiś specjalny rodzaj grafiki na ekranie. X2 nie ma takiego "3D display mode".

klarix

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Re: Okularki do gier 3D

Post by Sauron11 » Thu, 25. Mar 04, 14:23

klarix wrote:[Nic na ten temat nie mogę powiedzieć, bo takie okularki nigdy jeszcze nie działały na moje zepsute oczy (wrodzony mały błąd).
Ale sądzę, że gra powinna być przygotowana na takie dodatki - jakiś specjalny rodzaj grafiki na ekranie. X2 nie ma takiego "3D display mode".
Przykro mi z powodu Twoich oczu, osobiście też nie mam najlepszego wzroku..
Jeśli chodzi o binokle, w zasadzie chodzi chyba o to, ze to okulary są ponoć przygotowane na każdą grę, a nie odwrotnie, tzn ze wywołują efekt głębi trójwymiaru niezależnie od tego czy to program, taka czy inna gra czy też film w telewizji i dają efekt z każdym medium.
Kiedyś jak sięgam pamięcią, były okulary w formie hełmu, takie co to przed oczami bezpośrednio mają małe ekraniki (zresztą na tej stronie co ją przytoczyłem są takie diwajsy) - strasznie drogie i pewnie bez nabywców. Podejrzewam, że oczy się w nich błyskawicznie męczyły, no bo z tak bliska... A te binokle 3D wymagają innego ekranu więc mozliwe że oczka nie zmęczą się zbyt szybko. Sąsiad mieszkający koło mojej firmy szukał takich wczoraj do swojego MS Flight Simulatora. Pan jest juz na emeryturze, jest byłym pilotem samolotów pasażerskich LOT i własnie lata sobie teraz na symulatorach jak niegdyś na prawdziwych :) . Jak kupi te binokle to pomogę mu podłączyć i zobaczę jak to ustrojstwo się będzie turlać. A w przyszłości może w X2...

User avatar
levisq
Posts: 326
Joined: Sat, 17. Apr 04, 16:26
x3tc

Post by levisq » Tue, 20. Apr 04, 15:04

chodzi we wszystkich... le jaka maszyne trza miec... w takie zabawki bawi sie ASUS mam jeszcze na starym kompie AsusTVR3800 z wejsciem na okularki 3D kiedys pozwolilem sobie od kolegi porzyczyc takie okularki ... przednia zabawa... polecam... ale musi byc silna maszynka... wiem ze kolejne modele juz na Gforce tez to mialy chyba z serii 7700. (Artur)
Ażeby po nas zostały jedynie Ślady na piasku i kręgi na wodzie...

Gajewski
Posts: 3
Joined: Mon, 3. May 04, 14:40
x2

Post by Gajewski » Mon, 3. May 04, 14:49

Miałem kiedyś słynne okulary Revelator od Nvidii. Próbowałem na nich grać w X - beyond frontier. Efewkt był kiepski. W ogóle takie okulary działają dobrze na niewielu grach. Poza tym jeśli spodziewasz się efektu na miarę Imaxa to się mocno rozczarujesz. Jakość efektu nie równoważy ceny, gdyż musisz mieć też b. dobry monitor, zdolny do wyświetlania z prędkością 120 Mhz. Te okulary to raczej ciekawostka. Daleko im do kina Imax.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”