EnglishGermanFrenchRussianItalianSpanish
Log inRegister

Jak to teraz jest z tymi X-ami?
Post new topic Reply to topic
View previous topic :: View next topic
Author Message
zwierzu

Thank you for registering your game
PostPosted: Thu, 5. Mar 15, 02:09    Post subject: Jak to teraz jest z tymi X-ami? Reply with quote Print

Cześć.

Minął grubo ponad rok czasu od kiedy ostatni raz grałem w jakiegokolwiek X-a i w zasadzie po premierze X:Rebirth dałem sobie spokój. Bo to zła gra była.

Ponieważ stara miłość nie rdzewieje postanowiłem raz jeszcze wrócić do uniwersum X, mam jednak malutki dylemat.

Jeśli wracać to do której części gry? Czy X:R został już upatchowany i zmodowany do stanu używalności i grywalności porównywalnej z combem X3:AP i XRM? Czy może lepiej odpuścić sobie Rebirth i zainstalować ponownie stare i dobre Albion Prelude z ulubionymi skryptami i modami?

Nie ukrywam, że po premierze X:R tak się zraziłem do Egosoftu, że nie śledziłem żadnych newsów, dopiero ostatnio obiło mi się o uszy, że wyszedł jakiś dodatek do Rebirtha.

Stąd ten temat Smile

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozwianiu wątpliwości.

Back to top
View user's profile Send private message
Sorkvild

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Thu, 5. Mar 15, 20:09    Post subject: Reply with quote Print

Niestety, ale nie licz na mody do Rebirtha. Żaden znany z poprzednich części gry moderów, nie zamierza sie zabrać za modowanie tej gry, które jest u podstaw kiepska.
Z reszta poczytaj sobie czy warto w to wchodzić. Moim zdaniem, lepiej kup sobie Elite Dangerous i zasmakuj czegoś nowego niż użeraj się z na siłę ulepszaną padaką, która oryginalnie miała się ukazać na xboxa.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=371686&postdays=0&postorder=asc&start=0
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=4337048#4337048

Co do dalszej gry w X3. Jak XRM, cię trochę znużył to zainteresuj się Litcube Universe. Teraz to robi furorę i czyni X3 grą jaka być powinna. Wjazd na angielskie forum z modem, a potem ogarnięcie wiki oraz instalacja Wink Grałem i polecam, w wielu momentach nie mogłem uwierzyć, że wreszcie ktoś naprawił to czy tamto, lub zwyczajnie zaproponował lepsze rozwiązanie mimo ograniczeń silnika gry. Dostajesz starego dobrego iksa, przepakowanego w nowe oskryptowanie i mnóstwo nowych ficzerów.

zwierzu

PostPosted: Thu, 5. Mar 15, 20:52    Post subject: Reply with quote Print

Elite Dangerous już mam dawno kupione, jednak czekam aż twórcy trochę bardziej ją rozwiną Wink

A co do X-ów no to w sumie jest tak jak przewidywałem, szkoda.
Czyli szykuje się powrót do Albion Prelude i sprawdzenie LitcubeUniverse.

Dzięki za odpowiedź, miłego wieczoru Smile

Back to top
Sorkvild

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Thu, 5. Mar 15, 22:36    Post subject: Reply with quote Print

A jednak ciągnie wilka do lasu, mimo to Very Happy

Pozdro, miłego również Wink

Sauron11

PostPosted: Fri, 23. Oct 15, 23:42    Post subject: Reply with quote Print

http://store.steampowered.com/stats/?l=polish

Rebirth wciąż się nie załapuje do setki.
Ale patrząc na dzisiejszą aktywność na forum ogólnym Ego - teraz w piątek wieczór jest/było nas 10-11 wszystkich osób z całego świata, w tym kilku moderatorów Wink.

Mnie do Rebirtha wciąż nie ciągnie. Myślę za to spróbować z X2, ale obawiam się, że może mieć problem z kompatybilnością z siódemką...

View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
bufi

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Sat, 24. Oct 15, 17:57    Post subject: Reply with quote Print

Sauron11 wrote:
[...] Myślę za to spróbować z X2, ale obawiam się, że może mieć problem z kompatybilnością z siódemką...

Ja tam grałem w stimową wersję X2 na Win7 i żadnych problemow technicznych nie zauwazylem. Nawet jakies stare mody udało sie uruchomić.

Grafika juz troche stara i skalowanie obrazu troche dziwnie wyglada, ale to wciaz stary, dobry X2.

Back to top
Sorkvild

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Mon, 26. Oct 15, 20:03    Post subject: Reply with quote Print

Rebirth to nawet się nie kwalifikuje do pierwszej trzysetki. Od dłuższego czasu wygląda na to, że Ilość graczy spędzających czas w X-Rebirth jest mniejsza niż grających w X3: Albion Prelude. Dodatkowo należy wziąć też pod uwagę to, że wielu graczy gra w X3 w wersje "nosteam" z uwagi na preferencje (np. mody) lub posiada wersje pudełkowe.

http://steamcharts.com/cmp/2870,201310,2820,2810#6m

Myślę, że Egosoft zna te statystki i daje i mnie to sporo do myślenia i na pewno mają na uwadze fail Rebirtha pracując obecnie przy X4.

Co do innych gier nieco starszych Ego, liczba graczy w ciągu tygodnia nie przekracza 20-30
http://steamcharts.com/cmp/2800,2840,2850,2810#6m

Sam w ostatnim czasie na będąc na wyjazdach wznowiłem sobie po ponad rocznej przerwie od ostatniego razu, stare dobre X2 Smile Wersja Steam ENG+BP 1.5, W7, laptop i ostatnio stacjonarka. Naprawdę bardzo spoko się gra, skrobnę coś niedługo w temacie "X2 po latach", bo udało mnie się tam trochę rozruszać, a początkowo moim celem był tylko zakup M3 i jak najszybsze przejście fabuły Wink

Sauron11

PostPosted: Thu, 26. Nov 15, 22:13    Post subject: Reply with quote Print

Myślę, że te statystyki Steam nie do końca mogą być akuratne. Biorąc pod uwagę, że podają też dane np. do ESOTU na poziomie 2000 graczy, co ma się nijak do rzeczywistości. Gra mmo z taką ilością graczy nie miałaby szans na przetrwanie Smile.

Co do Rebirtha, zaskakuje odpływ ludzi z innych for, angielskojęzycznych, zwykle tak wiernych X-marce. Wieczorami widzę czasem 20 online i posty w wątkach na pierwszej stronie for sięgają paru tygodni wstecz. Egosoft musi mieć nóż na gardle i pracuje już teraz pewnie głównie na przetrwanie...

Sorkvild

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Fri, 27. Nov 15, 12:09    Post subject: Reply with quote Print

Niestety, ale przykład który podłeś nie jest akuratny, bo TesO nie jest grą steamową. Sam pewnie w nią grasz w wersj no steam, ta aplikacja sieciowa jedynie zlicza dane ze steama.

Egosoft pracuje nad X4 i podobno ma być to ukłon w stronę tego co znamy i doceniamy, bo jak wytlumaczyć to że dopiero teraz w Rebirthu doszła SETA i napęd skokowy Very Happy

Sauron11

PostPosted: Wed, 9. Dec 15, 10:15    Post subject: Reply with quote Print

Jak to doszło w Rebirthu, to gdzie tych dwóch sprzętów nie było?

Kajdorf

MEDALMEDAL

PostPosted: Mon, 14. Dec 15, 20:27    Post subject: Reply with quote Print

Nie pamiętam nazwy pierwszego dodatku do Rebirtha. Egosoft zmienił swoje zdjęcie profilowe na FB z podpisem na X-Rebirth Home of Light.

Edit: Właśnie pokazał się dodatek na steamie za 8 euro. Wczoraj nie miałem możliwości sprawdzenia to nie wiedziałem o co chodzi.

Kajdorf

MEDALMEDAL

PostPosted: Wed, 30. Dec 15, 19:04    Post subject: Reply with quote Print

Trailer zrobiony przez jednego z fanów. Zwycięzca konkursu. https://www.youtube.com/watch?v=46-H4gmZ6Gc

Post new topic Reply to topic

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Control Panel
Login Data
The time now is Tue, 25. Sep 18, 11:31

All times are GMT + 2 Hours