X-BtF Jak w to grać?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
bojas
Posts: 6
Joined: Tue, 8. Oct 13, 21:48

X-BtF Jak w to grać?

Post by bojas » Tue, 8. Oct 13, 21:54

Witam.
Czy ktoś na Forum ukończył pierwszą grę z serii
X-Universe: Beyond The Frontier :?:

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: X-BtF Jak w to grać?

Post by bufi » Tue, 8. Oct 13, 22:41

Mało kto w to gra, a jak gral to dawno zapomnial. Po tylu latach xbtf sie mocno zestarzal, grafika juz nie ta i mozliwosci ograniczone. Ale jak koniecznie chcesz wiedziec co i jak to poczytaj tu (po angielsku).

ps. witaj na forum :)

P.

bojas
Posts: 6
Joined: Tue, 8. Oct 13, 21:48

Post by bojas » Wed, 9. Oct 13, 08:13

Witaj.
Ok, dzięki :)
Tak, to stara gra, może jeszcze ktoś się znajdzie na forum, kto w to grał.
Wrzucę tekst z podanej strony w translator może się czegoś dowiem, co mi pomoże chyba, że miałbyś linka do niemieckiej strony z takim opisem BtF dla początkujących, bo ten język akurat znam tylko, że gubię się na razie w gąszczu infos na tym forum :x
pozd.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 9. Oct 13, 08:23

Jak to w to grac? Pytanie.

Normalnie, jak w kazda ina gre. Zapoznac sie z klawiszami, sterowaniem i podazac za fabula po uprzednim zacisnieciu zebow.

Skonczyc to skonczylem fabule w tej grze i to byl moj pierwszy X. Gra byla trunda, zwlaszcza ze w tamtym czasie strony internetowe nie dawaly takich wyczerpujacych porad odnosnie gier i wiele rzeczy trzeba bylo rozpracowywac samemu.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Wed, 9. Oct 13, 16:32

bojas wrote:[...]linka do niemieckiej strony z takim opisem BtF dla początkujących
Jest tu też forum niemieckie. A jak chcesz dokładne informacje dla handlarza, to daj w Google "klarix handelstabelle". Stara strona, ale dane są prawidłowe.

klarix [ external image ]

bojas
Posts: 6
Joined: Tue, 8. Oct 13, 21:48

Post by bojas » Thu, 10. Oct 13, 09:56

Dzięki, zaoszczędziłem dużo czasu w ten sposób. Znalazłem
http://www.klarix.de/xbtf/de/XFrSet0.html
faktycznie bardzo przydatne dane :lol:

Może znajdę tam również najlepsze strategie handlu i gry w ogóle,
odezwę się :xbtf:

bojas
Posts: 6
Joined: Tue, 8. Oct 13, 21:48

Post by bojas » Thu, 10. Oct 13, 09:59

Klawisze, sterowanie już znam po ok 150 godzinach zaliczonej gry, myślałem o jakiś wskazówkach, czym i gdzie najlepiej handlować, żeby szybciej się rozkręcić.
Do tej pory nie grałem w grę, gdzie musiałbym poświęcić 150 godzin i dalej nie mieć strategii, czyli mętlik w głowie :headbang:

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 10. Oct 13, 17:31

bojas wrote: Do tej pory nie grałem w grę, gdzie musiałbym poświęcić 150 godzin i dalej nie mieć strategii, czyli mętlik w głowie :headbang:
Witaj w X Świecie ;) 150h na tytuł to bardzo malutko, gre w miare dobrze poznasz po ok. 500h ;) A bawić sie dobrze bedziesz po 1000h ;) No ale to już raczej w AP, albo X:R :)

P.

bojas
Posts: 6
Joined: Tue, 8. Oct 13, 21:48

Post by bojas » Fri, 11. Oct 13, 10:15

Znalazłem fajną stronkę o XBTF :o
http://www.hadez.org/projects/game_mods ... stems.html
można kliknąć na nazwę sektora i zapoznać się z rozmieszczeniem wszystkich obiektów,
polecam :xbtf:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 12. Oct 13, 16:23

Odpowiadając na pytanie w pierwszym poście - ja ukończyłem :).
I miło wspominam moc przyjemnych wrażeń, choć to już tak stare dzieje, że nie chciałbym ponownie w to zagrać. Mogłoby się skończyć narzekaniem i czar miłych wspomnień prysłby :).

A co do stronki - fajna, szkoda, że kiedyś nie było takich :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Leszek
Posts: 37
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x4

Post by Leszek » Sat, 26. Oct 13, 05:35

Warto postawić fabryki na których produkcję jest popyt u sąsiedniej rasy. To najlepszy sposób na duże pieniądze. Stawiałem je na granicy Splitów/Teladi (Fabryki Teladi u Splitów, o ile pamętam oleju). Warto przydzielać m3 do fabryk, dla obrony przed piratami. No i TS-y dla ściągania surowców. Można pokusić się o wybudowania samowystarczalnej produkcji, czyli wszystkie niezbędne składniki produkowane we własnych fabrykach umieszczonych w jednym sektorze (odpowiednik kompleksu z późniejszych gier) i TS-y do wymiany między nimi towaru. Z produktów highendowych,najlepiej chyba schodzily małe tarcze i tania broń. U piratów warto kupić powiększenie ładowni i prędkości. Fajna gierka, chociaż trudniejsza niż następne ze względu na brak wielu późniejszych udogodnień. Kolejna dobra strona to http://www.klarix.de/xbtf/en/XFrSet4.html


(ed)Hmm. Przeczytałem cały wątek i zauważyłem, że Klarix już wcześniej dał na stronę namiary. Przepraszam za gapowatość :)
Last edited by Leszek on Sun, 27. Oct 13, 01:03, edited 1 time in total.

bojas
Posts: 6
Joined: Tue, 8. Oct 13, 21:48

Post by bojas » Sat, 26. Oct 13, 12:17

Dzięki, to cenna informacja + stonka, którą wkleiłeś.
Po 160 godzinach błądzenia w świecie XBtF postanowiłem zagrać od początku z pomocą Waszych informacji oraz ze stron niemieckich.
Nagrywam też mój pierwszy Let's Play :pirat:
http://www.youtube.com/watch?v=zIF-AdgCoYs

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 26. Oct 13, 12:59

Fajnie zrobione gampleye z komentarzem :) Moglbys zdradzic jakiego oprogramowania uzyles zeby uzyskac taki efekt?

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sat, 26. Oct 13, 19:42

Dlaczego statek w kolejnych X, juz tak fajnie nie reagowal na ruch jak w XBTF, do tego lekkie drgania statku podczas prowadzenia ognia. X3, lot "plaski" i pozbawiony zadnych emocji w sterowaniu moim zdaniem.
Wlasnie sobie wrzucilem XBTF (po tylu latach_ i sprawdzilem, mowiac o modelu lotu to cos zupelnie innego. Komu to przeszkadzalo...?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sat, 26. Oct 13, 21:35

Sorkvild wrote:[...]
Wlasnie sobie wrzucilem XBTF (po tylu latach_ i sprawdzilem, mowiac o modelu lotu to cos zupelnie innego. Komu to przeszkadzalo...?
Kokpity tez komus przeszkadzaly w pozniejszych czesciach. W X:R i kokpit i podobny, dynamiczniejszy model lotu wroci, no i force feedback na padzie wygeneruje odpowiednie wibracje w czasie 'akcji' :)

P.

Leszek
Posts: 37
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x4

Post by Leszek » Sat, 26. Oct 13, 23:50

Mi też podobały się filmy. Myśliwce, w najlepszej wersji M3 są na początkowym etapie zbyt drogie. Słabszych M4 a szczgólnie M5, raczej się nie opłaca kupować bo zbyt szybko giną, generując tylko straty. Budowanie w sektorach z niszczycielem, powinno tymczasowo rozwiązać sprawę, o ile fabryka jest w miarę blisko centrum sektora i nie atakowało się zbyt wielu pirackich/xenońskich statków. Przeglądałem tylko fragmenty, więc nie wiem, czy porada będzie aktualna - warto szybko kupić "trading system extension", soft pozwalający zdalnie sprawdzać towary i ich ceny w sektorze (namierzamy fabrykę i wciskamy "i").
Tak na marginesie, przeszedłem sobie w tym roku wszystkie X od nowa i nie żałuję.

Great Profffit :)

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sun, 27. Oct 13, 12:01

bojas wrote:Klawisze, sterowanie już znam po ok 150 godzinach zaliczonej gry, myślałem o jakiś wskazówkach, czym i gdzie najlepiej handlować, żeby szybciej się rozkręcić.
Do tej pory nie grałem w grę, gdzie musiałbym poświęcić 150 godzin i dalej nie mieć strategii, czyli mętlik w głowie :headbang:
U mnie Twój głos zagłusza muzyka. Słabo Cie słychać. Zbyt silne tło muzyczne (jak na razie tylko pierwszy filmik)
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”