X3 AP - kde koupit Hull plate - vyřešeno

Moderator: DJ Die

Post Reply
headvay
Posts: 18
Joined: Thu, 25. Aug 11, 20:41
x4

X3 AP - kde koupit Hull plate - vyřešeno

Post by headvay » Sun, 26. May 13, 17:41

Zdravim. Projiždím AP 3.0 a narazil jsem na problem. Mam za ukol dodat jiste mnozstvi platovani trupu. Ale diky tomu, ze jsem startoval za argony, tak nemohu jen tak zaletet k teransky stanici a koupit si je. A kdyz se pokousim sestrelovat lode od teranu, tak mi to z nich nepada :( . Pokud by nekdo vedel jak to platovani sehnat, tak bych byl vdecny.
Last edited by headvay on Thu, 20. Jun 13, 15:41, edited 2 times in total.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sun, 26. May 13, 18:27

Je možné sa spriateliť s Terranmi, celkom ľahko. Zohnaj si Kestrela, alebo proste nejakú rýchlu M5, zaleť do ich sektorov a hľadaj pirátske stanice (zopár ich je v Neznámych sektoroch južne od Oort Cloud sektoru). Je celkom veľká šanca, že objavíš stanicu, na ktorej Terrani ponúkajú prácu (spoznáš podľa terranskách xichtov), ulož hru a skús spraviť tú prácu. Teda ak nemáš absolútne najnižší level povesti u terranov, vtedy by to nefungovalo. Keď sa spriatelíš s terranmi, môžeš mať Hull Plating koľko len chceš.

Tu je aj mapa, aby si ušetril čas s hľadaním:
http://roguey.co.uk/x3ap/sectors/

headvay
Posts: 18
Joined: Thu, 25. Aug 11, 20:41
x4

Post by headvay » Tue, 28. May 13, 23:13

Tak jsem zkoušel proletět ty terranský sektory a bohužel nic. Mám druhou nejhorší reputaci u terranů, tudíž mi nenabídnou vůbec nic (tedy kromě smrti). měl by ještě někdo nějaké nápady kde sehnat plátování trupu?

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 29. May 13, 12:33

Jediný ďalší spôsob je strieľať nepriateľov Terranskej rasy na ich území. Čiže Argonov, Boronov, Paranidov, Pirátov a Xenonov.

Xenoni na Terranské územie nechodia, piráti raz za sto rokov. Argoni stále.
Môžeš trocha postrieľať Argonov, ale nie moc! Jednu-dve veľké lode, potom choď spraviť pár vedľajších úloh pre Argonov aby si dorovnal stratenú reputáciu. A toto opakuj. Trvá to veľmi, veľmi dlho.

Odporúčam znova prejsť moju prvú metódu. Choď do sektoru Oort Cloud, z tade smerom na Juh do neznámeho sektoru, potom na Východ do ďalšieho neznámeho sektoru, tu je pirátska stanica. Ak tam nemajú žiadnu prácu, choď ešte ďalej na Juh do neznámeho sektoru, a z tade na Západ, tam je ďalšia pirátska stanica. Kontaktuj stanicu, a prezeraj Terranské xichty, ak nikto z nich neponúka prácu, prídi neskôr. Možno by sa oplatilo ísť do globálnych nastavení, a nastaviť pirátov ako Friend.

Toto sú jediné možnosti. Čírou náhodou, minulý týždeň som tiež riešil dilemu s Terranskou reputáciu, a tiež som mal "Terrorist" ako ty, zaletel som do pirátskej stanice s Kestrelom, spravil som jednu úlohu na osobný taxi a druhú na špehovanie nejakej lode, a hneď mi reputácia s Terranmi skočila na tretí stupeň, tretí stupeň odhora :) no potom treba rýchlo utiecť, ísť do globálnych nastavení a Terranov nastaviť ako Friend. Potom počkaj hodinku alebo dve, kým sa všetci zmenia na priateľov (niečo to trvá, kým sa hra uvedomí), a keď prípadne stretneš nejakého červeného Terrana, tak ho kontaktuj, a ospravedlň sa mu, väčšinou akceptuje a zmení sa na friend...ak nie, aktivuj zrýchlenie času a o 10 sekúnd sa ospravedlň znova.

Dávaj si pozor, nevstupuj do vojnových sektorov (červené na mape), lebo tam je jedno akú máš reputáciu, jedna rasa ťa bude napádať a druhá ignorovať, to platí aj o tvojom majetku! Ja som takto stratil Megalodona, zaparkoval som ho v Asteroid Belt a rozvalcovalo ho Kyoto, takže pozor!

headvay
Posts: 18
Joined: Thu, 25. Aug 11, 20:41
x4

Post by headvay » Fri, 7. Jun 13, 18:19

Ještě se jednou pokusím podívat po těch pirátech. Kde se zhruba nachází ty základny v sektorech? Resp. sektory vím , ale jestli v sektoru na sever ,jih východ.... a jestli jsou někde "mimo mapu". Protože jsem se je pokoušel hledat opravdu poctivě a nic jsem nenašel. Ještě se tedy pokusím sestřelit pár xenonů v sektoru Segaris.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 7. Jun 13, 20:06

Pirátske stanice sa spawnujú náhodne, ale zaručene je aspoň jedna na tom mieste o ktorom som hovoril. Len si zohnaj Kestrel a daj tam Triplex Scanner, a obehaj hranice sektorov, nemali by byť ďaleko od hranice. Väčšinou sú v tej časti sektoru, kde chýba brána (príklad: ak sektor má len južnú, severnú a východnú bránu, tak je najpravdepodobnejšie že pirátska stanica je tam, kde by pôvodne mala byť západná brána, ale nie vždy to platí).

Nezdá sa mi, že by Xenoni útočili na Segaris? Nikdy som tam nič nevidel (teda okrem príbehu). Tam lezú jedine ATF a teladský/splitský obchodníci.

headvay
Posts: 18
Joined: Thu, 25. Aug 11, 20:41
x4

Doplnění

Post by headvay » Thu, 20. Jun 13, 15:32

Tak znovu zdravím.

Nakonec jsem reputaci získal a úspěšně nakoupil. Jen ty pirátské stanice jsem měl úplně jinde. jedna byla v "Kuiper Belt" a druhá v "Jupiter 2".

Chtěl bych poděkovat za podporu a trpělivost :)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 21. Jun 13, 08:00

Pirátske stanice sa spawnujú náhodne v určitej oblasti :) a po zničení sa spawnú o jednu-dve hodiny zasa na inom mieste :)

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”