[X-Btf] Jak zmusić moje transportowce, żeby latały do moich fabryk?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
OSH
Posts: 18
Joined: Sat, 27. Apr 13, 23:04

[X-Btf] Jak zmusić moje transportowce, żeby latały do moich fabryk?

Post by OSH » Sat, 4. May 13, 14:17

Cześć!
Jestem tu nowy, więc się przywitam. Mam problem. Wybudowałem sobie w Seizewell kopalnię krzemu. Kupiłem transportowiec, żeby woził ogniwa energetyczne i zostawiłem trochę kredytów. Owszem, woził, ale doszedłem do wniosku, że chyba lepiej by było, żeby woził te ogniwa z mojej własnej elektrowni. To wybudowałem tuż obok elektrownię. Ale głupi pilot transportowca uparcie leciał do elektrowni oddalonej o kilkanaście kilometrów, zamiast do mojej, choć wyprodukowała tych ogniw 5000! Dopiero po ustawieniu limitu za jaki ma kupować te ogniwa na 5.00 CR łaskawie poleciał do mojej. Fajno, ale zaraz zwiedziały się o tym inne statki w okolicy i mogłem zaobserwować piękny łańcuszek 4 Teladi Vulture wylatujących z mojej elektrowni. Co z tego, że zostawiły mi 20 tys. kredytów? Ja za 100 kryształów dałem 6500 CR! Owszem jest przebicie, ale ja nie chcę zarabiać na tych ogniwach, tylko mają służyć do produkcji plastrów krzemowych w mojej kopalni! Jeśli ustawię cenę ogniw w elektrowni na 26.00 CR, to statki NPC-ów nie przylatują, ale nie przyleci tez mój statek, bo poleci do elektrowni NPC-a, a nie mojej!
Czy w X-BtF da się w ogóle coś z tym zrobić, czy mam sobie dać spokój?

bufi
Posts: 1344
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: [X-Btf] Jak zmusić moje transportowce, żeby latały do moich fabryk?

Post by bufi » Sat, 4. May 13, 22:59

A nie mozesz 'zabronic' NPCom dokowac do swojej stacji?
Chyba taka opcja jest? :) Albo takie rzeczy dopiero od X2 byly dostepne.

P.

OSH
Posts: 18
Joined: Sat, 27. Apr 13, 23:04

Post by OSH » Sat, 4. May 13, 23:08

Jak znam życie, to w XBTF takiego cuda nie było. To by było idealne rozwiązanie...ktoś może to potwierdzić/zaprzeczyć?

nex6
Posts: 4
Joined: Tue, 26. Sep 06, 08:04
x2

Post by nex6 » Fri, 23. Aug 13, 20:14

W wersji Gold z dodatkiem X-Tension na pewno można zablokować dokowanie obcym statkom w ustawieniach stacji, oraz można dać frachtom przypisanym na tą stację 2 polecenia: "kupuj" po najlepszej cenie (jakiś materiał potrzebny do produkcji), oraz "sprzedaj" produkty stacji (wedle ustalonej ceny). Można też wydać dowolnemu okrętowi polecenie aby kupił konkretny towar w konkretnej stacji bez względu na cenę, ale to chyba jednorazowy rozkaz i nie będzioe automatycznie powtarzany (musiałbym dopiero sprawdzić).

Zatem mając 2 stacje i np 4 frachty ustawiamy homebase dla po dwa na stację i jednemu w bazie polecamy kupować, a drugiemu sprzedawać. Jeżeli nie zależy nam na handlu tylko na wzajemnym zaopatrzeniu, to po zablokowaniu dokowania obcym i ustawieniu minimalnej ceny frachty kupujące będą obsługiwały sprzedaż pomiędzy stacjami. Chyba ża jakiś npc ustawi ceny dumpingowe i sprzeda jeszcze taniej, ale ja bym nie marudził na taką okazję :P

Niestety w podstawowym X-BTF nie mam starego save zjakąś stacją aby sprawdzić opcje, może później dopiszę. Na forum Egosoftu link do angielskiej instrukcji jest martwy, a w wydaniu Gold pdfa nie ma, ale w sieci jest kopia oryginalnej instrukcji Egosoftu z kilkoma śmiesznymi błędami, bo prawdopodobnie była pisana sporo przed premierą gry. W tekście raz pomylono Borońskie Dolphine z Eel nazywając Eel'a frachtem, oraz użyto jakiejś śmiesznej robaczej nazwy dla rakiet Silkworm. Reszta instrukcji jest całkiem OK, chociaż brakuje kilku prostych przykładów z ekonomi, które są w instrukcjach do nowszych gier.
X-BTF, X-Tension, X2, X3

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”