x3-loď hledání cesty

Moderator: DJ Die

strejdinek
Posts: 11
Joined: Wed, 25. Jul 12, 08:59

x3-loď hledání cesty

Post by strejdinek » Wed, 25. Jul 12, 09:05

Ahojte všichni. :)

Po dlouhé době jsem si opět rozehrál X3, ale rozčiluje mě tam neschopnost autopilota řídit loď při vyšších rychlostech :D nevíte prosím někdo, jestli neexistuje nějaký skript, který tohle opravuje. Hledal jsem kde se dalo a nic jsem nikde nenašel :cry:

děkuji :)

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Re: x3-loď hledání cesty

Post by Dewilish » Wed, 25. Jul 12, 09:25

Co přesně myslíš tím
strejdinek wrote:...neschopnost autopilota řídit loď při vyšších rychlostech ..

strejdinek
Posts: 11
Joined: Wed, 25. Jul 12, 08:59

Post by strejdinek » Wed, 25. Jul 12, 09:37

no..dost využívám lodě třídy m5 na rychlé přesuny. Tyhle lodě nic nevydrží a navíc je u těchhle lodí problém že každou chvíli někde narazí. Ať už do asteroidu,jiné lodě nebo stanice. Prostě místo toho,, abych zadal cílový bod pro autopilota a nechal ho letět, tak to pořád musím hlídat a každou chvíli přistávat kvůli uložení hry a je to docela otrava. :)

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Wed, 25. Jul 12, 09:50

no já mám taky starbuster na rychlé přesuny, ale pilotuju osobně a nebourám :wink:

strejdinek
Posts: 11
Joined: Wed, 25. Jul 12, 08:59

Post by strejdinek » Wed, 25. Jul 12, 09:57

na to jsem moc línej :D ale taky to dělám, páč nemám moc na výběr :)

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Wed, 25. Jul 12, 10:02

:lol: a taky sem neměl nervy na ty úděsný manévry při průletu skrz asteroidy :wink:

strejdinek
Posts: 11
Joined: Wed, 25. Jul 12, 08:59

Post by strejdinek » Wed, 25. Jul 12, 10:05

jo přesně o tom mluvím :D nebo dát autoscan asteroidů :twisted: to už máš potom větší šanci přežít v xenonským sektoru :D

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Wed, 25. Jul 12, 10:08

tak zadej scan asteroidů jiný lodi a vypadni ze sektoru, já to tak dělám normálně, zadám lodi nejdřív průzkum sektoru a následně prohlídku asteroidů, vše OOS :)

strejdinek
Posts: 11
Joined: Wed, 25. Jul 12, 08:59

Post by strejdinek » Wed, 25. Jul 12, 10:20

já to tak dělám :) tohle jsem dal jen jako příklad, ale opravdu ten autopilot je hodně nevychytanej. :) je to asi jediná věc co mi na týhle hře vadí, jinak je to super hra ;)

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Wed, 25. Jul 12, 10:25

Já používám TerraCorp Fleet pro výcvik pilotů a to je pak pravá radost, když se třeba tři kadeti naráz rozbijou o základnu při přistání :lol: Jinak osobně autopilota už vůbec nepoužívám, opravdu jen pro otrlé :wink:

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Wed, 25. Jul 12, 22:47

no a ukladani lze elegantne vyresit koupi zachranneho pojistei u goneru a je to. :oops:

strejdinek
Posts: 11
Joined: Wed, 25. Jul 12, 08:59

Post by strejdinek » Thu, 26. Jul 12, 00:02

:D to je sice pravda, ale autopilot s IQ větším než sklenička vody by byl o něco praktičtější řešení :D

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Thu, 26. Jul 12, 16:16

no tak ja s autopilotama nemam vubec zadny problem. koupim 4 nejrychlejsi M5, dam jim pruzkumny softver, nebo jak se to jmenuje, scaner na mineraly radar a pak je postupne posilam po vesmiru, aby mi odkryli mapu vsech sektoru, po skenu mapy jeste dam scan asteroidu a je to, pokud si pamatuju, tak jsem nikdy o zadny z nich neprisel vinou ze by havarovali. max potkali piraty a nebo xenony.

strejdinek
Posts: 11
Joined: Wed, 25. Jul 12, 08:59

Post by strejdinek » Thu, 26. Jul 12, 19:13

to proto, že když jsou v jiném sektoru než ty, tak nefunguje žádná detekce kolizí a podobné věci. Ale zkus si vzít kestrela a nechat ho skenovat asteroidy v nějakém sektoru když v něm sedíš. :) ve třech z pěti případů se někde rozsekáš. Popřípadě si vezmi loď M3 třeba scimitara a dej mu příkaz sebrat zboží v sektoru. když jsou ty věci dost daleko od sebe a nejsou u stanice, tak je to v pohodě, ale jak jsou dvě věci u sebe, tak vezme jednu a kolem té druhé krouží jak idiot a stejně si to nakonec musíš sebrat sám. :D A ke stanici se prostě nepřiblíží, tak si to taky musíš odbýt osobně. Popřípadě i přistání na stanici s rychlou lodí je o nervy. Měl jsem kestrela a v 50% případů do té stanice narazil. Většinou šlo a obchodní stanice, když jsem přilétl z druhé strany než je hangár. Příkaz bránit loď je taky nepoužitelný (ne že by byl potřeba pro loď ve které sedím), ale když jsem ho zkusil použít, tak začal kolem té lodě poletovat tak zmateně, že nakonec někde narazil. Další příklad..když budeš mít velkou loď (nosič) se stíhačkama, tak počítej s tím že se ti jich 5 rozmlátí při startu a dalších 5 při přistání :D Prostě je to na houby :)

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Fri, 27. Jul 12, 05:34

skromnej dotaz? na co mit lod na sken ve stejnem sektoru, ve kterem jsi sam?
pokud sedis v M5 tak si to oskenujes sam a jedes dal.
prijde mi, ze hledas problem tam kde neni :lol:
lode rizene AI pouzivam v sektorech kde nejsem a problemy s tim nemam a lode pridelene k vyrobnim stanicim mi funguji bezvadne i kdyz jsou ve stejnem sektoru jako ja
co se tyka nosicu,dlouhodobe pouzivam TCCP script a taky zadny problem i kdyz jsem ve stejnem sektoru jako letadlovka.

strejdinek
Posts: 11
Joined: Wed, 25. Jul 12, 08:59

Post by strejdinek » Fri, 27. Jul 12, 14:29

Ne nehledám problém tam kde není :) I když překousnu všechno ostatní, tak to že když si s rychlou lodí musím obyčejný průlet skrz pole asteroidů hlídat abych nenaboural, nebo to že lodě M1 i se stíhačkama na palubě můžu řídit jen za cenu toho že o nějaké stíhačky při každém startu a přistání přijdu problém je :P :D Co dělá ten TCCP script?

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Fri, 27. Jul 12, 15:57

TerraCorps Combat Pilot Project - 1.43 od Myros

Takže kompletní popis v angličtině plus takové stručné dějové vysvětlení je samozřejmě možno si přečíst na tom odkazu, ale má angličtina je chabá a tak spíše jen popíšu funkci a možnosti svými slovy.

Tento script umožňuje najmutí speciálních pilotů pro stíhací a bitevní lodě v TerraCorp Headquarters. Nic není zadarmo, a tak jeden pilot přijde na 100 000. Tito piloti vylepší vlastnosti lodě ( rychlost, manévrovatelnost ), do které jsou "usazeni". Míra vylepšení, zavísí na zkušenostech a hodnosti pilota, které nabývá při plnění speciálních misí.
Hodnosti jsou důležité pro umísťování pilotů do konkrétních strojů.

Každý pilot začíná s hodností "Ensign" ( hodnosti vycházejí z amerického námořnictva) a může pilotovat pouze M5. Když je povýšen ( to se děje automaticky po nasbírání určitého počtu zkušenosti a jste na to upozorněni zprávou) můžete ho přesunout do lodě vyšší třídy, pouze opět za nepatrnou sumičku 50 000.

Piloti sbírají své zkušenosti při dvouch různých příležitostech.

První je "Combat Tour" - v podstatě je to "single patrol sektor" . Provádí ho vždy letka tří lodí, které velí nejzkušenější z pilotů. Konec této patroly, která trvá přibližně 2 hod. ve hře je oznámen zprávou. Piloti s hodností "Commander" a vyšší mohou provádět "Combat Tour" pouze v nepřátelských sektorech.

Druhá možnost je " Task Force" - něco na způsob "multi patrol sektor".
Při této možnosti velí jeden pilot celé skupině ostatních lodí. Protože i ve skutečnosti by takovou věc nesvěřily nováčkovi, i tady musí mít pilot nejmíň hodnost "Captain". Tento pak může velet až 18 dalším pilotům. A samozřejmě s další vyšší hodností - více lodí. Ve finále to může vypadat tak, že pilot s hodností "Admiral" komanduje třeba ze své M1 neomezený počet lodí Twisted Evil Počet sektorů hlídky je ale narozdíl od normální multi sector patroly omezen na 4, plus domovský sektor kde se zdržuje velitel.( celkem tedy 5 ). Ostatní piloti jsou pak vysílaní do čtyř ostatních sektorů na hlídky, průzkum, stíhání nebo třeba ochranu vašich náklaďáků. Vše se děje automaticky a bez časového limitu.

!!!!Aby byla funkční tato druhá možnost, je třeba stáhnout a nainstalovat TASK FORCE COMMAND - addon 1.06 od Myros !!!

V obouch případech platí, čím více sestřelených nepřátel, tím více zkušeností.I bez sestřelu zkušenosti přibívají, ovšem pomaleji.

Všechny příkazy ať už pro najmutí pilota, jeho přesun nebo započetí třeba "Combat Tour" se zadávají přes "Command conzoli" a její příslušné oddíly a jsou zvýrazněny světle modrou barvou. Jsou tu i možnosti pro zjištění zkušeností pilota nebo činností všech lodí združených pod jedním velitelem.

Piloti mají ve vlastní statistice tři údaje - počet vykonaných hlídek, bojové zkušenosti a velitelské zkušenosti, plus svůj věk a popis svojí řekněme "osobnosti", která určuje jestli se pilot např. hodí víc pro velení, nebo je to jen "vraždící mašina" Twisted Evil Funguje to tak, že pilotovi s přívlastkem např. "born to lead" budou rychlejí růst velitelské schopnosti než bojové. S přibívajícím věkem by potom měly tyto hodnoty klesat a pilot může i zemřít "sešlostí věkem". Přiznávám, že tak daleko jsem se ale zatím nedostal, protože život jednoho pilota pokud jsem si to správně přeložil by se měl pohybovat kolem 500 let.

Celkově to je docela slušná zábava si svoje piloty "piplat" a rozhodně to stojí za to. Např. moje eskadra složená z dvanácti M3 typu Nova sentinel se pohybuje téměř 120km rychlostí a udržuje sektor Split Fire naprasto čistý a bezpečný pro průlet mých náklaďáků z Paranid sektorů do Elena's Fortune, kde mám továrny. Wink

EDIT: Momentálně jsou oba odkazy směřující přímo na autorovy stránky mimo provoz, a proto pokud má někdo zájem o tito scripty, může si stáhnout TerraCorps Fleet Package od siath70, který všechny scripty, týkající se TerraCorps Combat Pilot Project, spojil do jednoho celku a přidal několik vylepšení.

Češtinu, kterou do výše popisovaných scriptů vytvořily Lord D a Sir_Thomas, je možno stáhnout zde
http://www.peregrius.cz/x3/


jinak je to i s popisem tech dalsich casti tady na foru tusim ze v 7 prizpevku - popis scriptu....

strejdinek
Posts: 11
Joined: Wed, 25. Jul 12, 08:59

Post by strejdinek » Fri, 27. Jul 12, 16:54

to budou asi elfové když jsou tak dlouhověký :lol: uvidím asi to zkusím vypadá to docela zajímavě :)

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Fri, 27. Jul 12, 19:36

no muzu ti rict, ze po dohrani pribehu je to nejzabavnejsi cast hry, ktera se da hrat.
jen upozornim, ze nekde tady na foru je novejsi download i s funkcni cestinou.

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Sat, 28. Jul 12, 06:53

Presne tak, tenhle script je naprosto hustokrutonářezově božíííííí :lol: Navíc není nic lepšího na multisektorové patroly než tohle

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”