Jaki modem/router do Neo?

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Jaki modem/router do Neo?

Post by Sauron11 » Thu, 1. Jul 10, 15:31

Znacie jakieś dobre i niezbyt drogie modemy lub routery do polecenia, które by dobrze współpracowały z naszą rodzimą Neostradą TP?
Użytkowałem dotąd: (prócz oryginalnego modemu Neo dostarczanego z TP) modem ze switchem D-Link (spalił się po burzy), router Pentagram Cerberus, a obecnie też kablowy Cerberus, tylko nowszy, od 4 miesięcy.
Niestety mam problem z synchro sygnału NEO na tym najnowszym sprzęcie; problemu nie idzie rozwiązać metodą zmiany konfiguracji ustawień modemu wg kroków polecanych przez innych internautów.
Parę dni temu technik z Tepsy po sprawdzeniu linii i podłączeniu się do niej ze swojego sprzętu zawyrokował, że problem braku synchro leży po stronie Cerberusa. W sumie sprzęcik działał dobrze przez 4 miesiące, a ostatnio, bodaj po burzy (choć komp był odłączony), nie chce się łączyć. Ale np. wczoraj synchro wróciło i było nieprzerwanie przez jakieś 3 godziny, po czym po zmianie ustawień (w ramach testów) na inne i powrocie do poprzednich - już nie chciał z powrotem się łączyć. Nie bardzo rozumiem, co mu może dolegać :( .
Waszym zdaniem jest sens grzebać dalej w Cerberusie czy zanabyć jakiś inny, np. Linksys also Asmax?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SilverMind
Posts: 10
Joined: Sun, 9. Mar 08, 01:30
x4

Post by SilverMind » Sat, 23. Oct 10, 23:52

Siemka, sam posiadam pentagrama cerberusa p6331-62 i powiem ci ze jestem z niego w miarę zadowolony choć zauważyłem ze odkąd go mam to np ściąganie trochę traci kb, np przy neo 2MB na modemie z neo leci 256kb/s a na tym routerze jakie 245 (nie wiem gdzie się reszta podziewa :D )

Co do synchronizacji to miałem kiedyś też z tym problem ale to dlatego bo filtr na linie telefoniczna się spalił.

A co do tego cerberusa to może próbowałeś wgrać nowy firmware? Nigdy nie wiadomo może by to pomogło.

Zmiana modemu, ja bym brał linksys trochę o tym czytałem, znajomy ma i wszystko ok :)

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Sun, 24. Oct 10, 19:54

Spróbuj NetGear - proste w konfiguracji. Osobiście mam Edimaxa. Neo 6Mbit.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 2. Nov 10, 22:51

Temat z modemem do NEO niejako się sam rozwiązał. Cerberus się wyburaczył na dobre, więc wzięliśmy oryginalny modem z Tepsy i teraz jak coś nie lata, to tel. do technika i mają naprawić w ramach gwarancji. Ale to i tak przeszłość, po przeprowadzce do nowego lokum mam teraz Netię 8 MB na kablach miedzianych, która notabene chadza chyba na 9,9 Mb. Za 50 zł. miesięcznie chyba sie opłaca :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”