Terran Conflict wyda inna firma niz TopWare

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Terran Conflict wyda inna firma niz TopWare

Post by Deady » Wed, 30. Apr 08, 11:14

Ano wlasnie. Tak sobie mysle, iz panowie z TW (czy tam panie.. jeden czort) moga nie wiedziec (nie chciec wiedziec) iz mimo ze na ich stronie forum 18 kolek to szczyt przedsiewziecia - X-3 ma sie calkiem dobrze, i zrzesza zdecydowanie "wyzsza" srednia wiekowa. Ale do rzeczy. Malo kto z nas tam zaglada, bo i po co w sumie. Z tym ze to moze miec odniesienie - z ich punktu widzenia - jako produktu ktory nie ma zainteresowania. Wiec przyjmujac taki stan rzeczy za faktyczny (chociaz to teoria (nie spiskowa:P) ), wyjda z zalozenia... a po cholere bedziemy sie pchali w cos - co nie ma zainteresowania. Dobra, milionow nas nie ma. Ale aktywnosc w danym temacie na pewno by nam - przede wszystkim - nie zaszkodzila, a moze sklonilaby do jakiegos tam wzrostu mysli o polskim wydaniu TC.
I tak, wiem, zdaje sobie sprawe, jestem swiadom - ze to mala kropla slodkiej wody w oceanie. No ale od czego by trza zaczac.
Zrobita jak chceta. Mozeta se przeczytac i zapomniec. Badz stracic 2-gą chwile i pokazac hm... (grzecznie deady grzecznie) - ludzikom z TW ze X zyje i ma sie cacy.

I uprasza sie forumowiczow negujacych pomysl o przypomnieniu sie na ichze stronie (Top"F"are) - o darowanie sobie sceptycyzmy przez literki. Mam go wokol na co dzien dosc :P
Last edited by Deady on Tue, 27. May 08, 17:42, edited 1 time in total.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 30. Apr 08, 11:20

Skoro oni sami (TW) odsyłają swoich forumowiczów na forum Ego, to czego spodziewają?
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 30. Apr 08, 22:34

Oj Deady, chyba cierpisz na nadmiar chęci i wolnego czasu, że tak pchasz się tam, gdzie Cię nie chcą ;). Jakby TW chciało, to by o pomoc poprosiło. Widać nie chcą bo nie proszą. Mają swoje nowe wypaśne studio tłumaczeniowe Yoda, to niech ono zapracuje na siebie... *)
A wepchasz się łokciami, to zobaczysz, jak Ci to z głupia frant wypomną, kiedyś ;).

W ogóle czemu o tym na off-topic?

* to wedle tego wcześniejszego pomysłu w temacie TCpl i TW :roll: .

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Wed, 30. Apr 08, 22:38

Bo samo TW jest offtopowe. Z racji checi bycia na biezaco ze swiatem X. Coz... jak sie TW bardziej zacznie starac - wtedy i adekwatniejsze miejsce sie znajdzie na wspomninanie o nim. (Grzecznie... tylko grzecznie...).. nie znalazlem gorszego - z racji braku opcji.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 30. Apr 08, 23:07

Hmm, rozejrzyjmy się w sieci globalnej. Zaszedłszy na www.topware.pl i wybrawszy polski język co widzę? Ano nic. Nie ma wzmianki o Terran Conflict. I to w planie wydawniczym. A szefowi TW o tym dodatku, tudzież niezależnej nowej części, wspominałem miesiące temu. O czym to świadczy? Moim zdaniem o niczym ;). TW nie ma praw do wydania TC, jeszcze, bo nigdzie o tym nie napisano. Tak więc trzeba przystopować i poczekać co się stanie.
Pytałem też o to, który wydawca w PL weźmie TC, jednego z Egosoftu. I co? Ano znowuż nic, nic nie wiedział. Albo wiedział i nie powiedział ;). Ale mnie by na pewno powiedział, gdyby wiedział :roll: . O czym to świadczy? Znów o niczym.
Za mało informacji, by sobie opinię wyrobić. Bo nikt nic nie wie, albo nie chce powiedzieć.
Radziłbym spokojnie czekać. A nóż widelec coś się z tego jaja wykluje...

PS. zara, coś tam w sieci można znaleźć:
"Oprócz tego prezentujemy okładki do gier z naszej reedycji - TopWare The Best Of:"
A więc TW przygotowało wznowienie X3, pięknie :D. BO w Empiku wciąż tylko zalega X2 Playa...

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 30. Apr 08, 23:11

Oby nie po roku od wydania w Europie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 30. Apr 08, 23:23

Oby :).
Deady, może weź i napisz na mejla do TW zamiast na ichnim forum ;). Tam mało kto kompatybilny z tą tematyką się może wypowiedzieć, więc możesz sobie tak czekać i czekać na odpowiedź i mieć pretensje, że nikt się Twoim pytaniem nie interesuje :P.

A potem mi prześlą majla z Twoim pytaniem i będę musiał wymyślać co im, tfu, Tobie, odpisywać :wink: ...

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Wed, 30. Apr 08, 23:25

Sauron11 wrote:A szefowi TW o tym dodatku, tudzież niezależnej nowej części, wspominałem miesiące temu. O czym to świadczy? Moim zdaniem o niczym ;). TW nie ma praw do wydania TC, jeszcze, bo nigdzie o tym nie napisano. Tak więc trzeba przystopować i poczekać co się stanie.
Pytałem też o to, który wydawca w PL weźmie TC, jednego z Egosoftu. I co? Ano znowuż nic, nic nie wiedział. Albo wiedział i nie powiedział ;). Ale mnie by na pewno powiedział, gdyby wiedział :roll: . O czym to świadczy? Znów o niczym.
I pieknie. Na pohybel TW. Sami sobie spolszczenie zrobimy. Banda nieudacznikow dumajaca tylko nad zbiciem kasy jak najnizszym kosztem nas nie powstrzyma :D
I za to warto wypic :D

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 30. Apr 08, 23:28

Deady wrote:I pieknie. Na pohybel TW. Sami sobie spolszczenie zrobimy. Banda nieudacznikow dumajaca tylko nad zbiciem kasy jak najnizszym kosztem nas nie powstrzyma :D
I za to warto wypic :D
Na zdrowie! Ale czemu TW? Przecież kto inny też może się za ten temat wziąć. Wystarczy, że zaoferuje KOCHMEDIA lepsze warunki. Po co od razu wieszać psy na TW?

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 30. Apr 08, 23:46

Deady wrote:Bo samo TW jest offtopowe. Z racji checi bycia na biezaco ze swiatem X. Coz... jak sie TW bardziej zacznie starac - wtedy i adekwatniejsze miejsce sie znajdzie na wspomninanie o nim. (Grzecznie... tylko grzecznie...).. nie znalazlem gorszego - z racji braku opcji.

Absolutnie się zgadzam z Deadym. Bo po co komuś jeszcze nizasłużone zaszczyty robić ?


A taki mały pomysł, może wklejcie tutaj linki do odpowiednich topiców, tamże na forum, ja i inni leniwi sobie je zabookują do przypominacza mailowego i nie będzie bata, by nie odpisywać i nie brać udziału w tamtejszych dyskusjach.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam


Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Thu, 1. May 08, 09:58

Sauron11 wrote:Na zdrowie! Ale czemu TW? Przecież kto inny też może się za ten temat wziąć. Wystarczy, że zaoferuje KOCHMEDIA lepsze warunki. Po co od razu wieszać psy na TW?
Dlaczego. Jesli TW rzeklo A niech powie B. Chyba to logiczne ze kontynuuje sie projekt? Tia, wiem Sau. Zarzucisz mi brak checi dostrzezenia wolnego rynku i inne. Z tym ze - za swoje czyny (badz ich brak "opoznienia") trza ponosic konsekwencje.
Nie chce insynuowac, ale TW jawic mi sie zaczyna... dokladnie tak samo jak ta firma - o ktorej wspomniales w mailu wyslanym do pewnej redakcji. Spolszczyc, wypuscic, w kuprze miec dalej uzytkownikow.
A ze jako jeden z tych bedacych (w tejze czesci ciala) z uzytkownikow - daje temu wyraz. To tyle.
A w kontekscie wydania TC przez inna firme.. to co - bedziem sie przenosic na inne forum? Jesli nie zechca umiescic przekierowania jak TW do forum Ego?

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 3. May 08, 01:14

TopWare nie jest złą firmą, w porównaniu do PLAYa to zupełnie inna jakość. Instrukcja do X3 była pełna, obszerna, na fajnym papierze. Nie sposób tego nie przypomnieć. Nie było narzuconych ograniczeń co do stron i treści. Nie jest tak, że TW to firma nastawiona wyłącznie na zysk i w kuprze ma graczy. Porównywanie TW do PLAY czy City to nieporozumienie. Znam TW od kuchni i wiem, że źli nie są. Ale niekoniecznie oni muszą przejąć TC, więc pretensje do nich nie mają sensu. Przynajmniej na razie...
Poza tym nie można rozumieć TC w sensie logicznego następcy Reunion. Samo Ego podaje, że to nie dadatek - taki byłby w gestii Topware, a pełna gra. O taką pełną grę trzeba na nowo powalczyć z innymi wydawnictwami. Jeśli TW nie udałoby się przejąć praw do wydania, trudno. Ale to nie powód do pretensji. Oni z pewnością by chcieli wydać TC jako kontynuację i mam nadzieję, że tak się stanie.
Z pewnością jednego TW brakuje - dobrego rzecznika, który odpowiadałby rzeczowo i szybko na wszelkie pytania graczy ;).

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 3. May 08, 09:33

No coz, z braku innych informacji bedzie trza choc chwilowo uznac Twoje za pewnik.
I tak juz calkiem na wesolo... pretendujesz do takowego rzecznika ? :D Jesli nie, to wierz mi calkiem dobrze Ci to wychodzilo i wychodzi ;)
Zobaczymy co sie dalej bedzie dzialo.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Tue, 6. May 08, 12:44

A może by tak Play zainteresować TC?
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Tue, 6. May 08, 13:34

My mamy zainteresowac? Maja ludzi od badan rynku. Biora sowite oplaty za to. My mozemy dociekac u poprzedniego wydawcy -czy pokusi sie o ciaglosc prac.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 6. May 08, 21:57

Lepiej żeby PLAY nie brało się już więcej za iksy. Spójrzcie tylko na wydanie X2 ;).

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Wed, 7. May 08, 10:09

Jak dla mnie - to moze sie wziac za X jakakolwiek firma. Byleby klimat tlumaczenia byl zachowany, a wersja polska wyszla razem z angielska i niemiecka. A kwestia jak wydane, z czym, z jakimi dodatkami... drugo badz trzeciorzedna.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 7. May 08, 12:44

A jak dla mnie to kwestia instrukcji do gry nie jest sprawą drugorzędną. Jest tak samo ważna jak sama gra :).

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Wed, 7. May 08, 13:24

Zrobimy wlasna...w pdf i umiescimy w dziale ze skryptami :D Jesli by takiej zabraklo :)

Locked

Return to “Polskie / Polish Off Topic”