[X3 XTM] Custom start i stocznia XTM oraz odblokowanie HQ i statków z BalaGi.

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

[X3 XTM] Custom start i stocznia XTM oraz odblokowanie HQ i statków z BalaGi.

Post by Yacek » Sat, 23. Feb 08, 19:39

Ponieważ opis instalacji skryptu dodającego stocznię ze statkami dostępnymi w XTM-ie jest opisany w innym temacie i może być problem z jego odszukaniem, tworzę ten nowy temat. dodaję też opis instalacji skryptu odblokowującego dostęp do Kwatery głównej i statków z misji Bala Gi, dla tych co grają w opcje startowe XTM-a, gdzie nie można wykonać misji Bala Gi.

Interesujące na skrypty dostępne są tu: http://www.thexuniverse.com/forum/showthread.php?t=2915

Stocznie XTM-a dodaje skrypt "Xtended Shipyard", natomiast odblokowanie HQ powoduje skrypt: "Bala Gi Ships and PHQ Unlock Script".

Skrypt "Xtended Shipyard" uruchamiamy w następujący sposób:

1. Ściągamy skrypt.
2. Rozpakowujemy. Mamy plik .spk
3. Uruchamiamy Plugin Manager - Instaler Cycrowa, dodajemy nowy skrypt, czyli pokazujemy mu ścieżkę dostępu do pliku .spk, lub klikamy dwa razy na pliku .spk i powinien nam się PM otworzyć.
4. Zamykamy PM i uruchamiamy grę.
5. Sprawdzamy czy mam magiczną nazwę pilota (Thereshallbewings, dwa L w nazwie). //EDIT Jeśli nie mamy, bo wcześniej nie grzebaliśmy w Edytorze, to musimy zmienić nazwę pilota ręcznie. Jeśli nie wiesz jak to poszukaj przepisu na forum.
6. Teraz sprawdzamy czy mamy przypisany klawisz do uruchamiania skryptów: Opcje-Sterowanie-ostatnia zakładka "Edytor skryptów". Domyślnie jest przypisany klawisz "r" dla "uruchom skrypt". Zobacz też czy masz klawisz F12 przypisany do uruchomienia edytora skryptów.
7. Przechodzimy do Edytora skryptów: Osobiste-Pilot-Ogólne. Na pierwszej pozycji od góry mamy "Edytor skryptów" potwierdzamy enterem.
8. Otwiera się Edytor Skryptów, na pierwszej pozycji jest Edytor Skryptów, potwierdzamy enterem.
9. Szukamy skryptu, który chcesz uruchomić, klawiszami strzałek lub PageDown i PageUp. Skrypt nazywa się "Cheat.XTM.shipyard.
10. Po odszukaniu skryptu o tej nazwie naciskamy klawisz jaki mamy przypisany do uruchomienia skryptów (domyślnym jest "r").
11. Otwiera się małe okno, wybieramy pozycję drugą "Wybierz statek lub stocznię" potwierdzamy enterem.
12. Otwiera się okno z mapą świata X, wyszukujemy sobie sektor, w którym chcemy postawić stocznię, wybieramy lokalizację stoczni (klawiatura numeryczna + Insert do zmiany widoku), potwierdzamy enterem.
13. Otwiera się okno "Wykonaj skrypt dowodzenia", potwierdzamy enterem.
14. Otwiera się małe okno, wybieramy pozycję drugą "Wybierz statek lub stocznię" potwierdzamy enterem.
15. Otwiera się okno z mapą świata X, wyszukujemy sobie sektor, w którym chcemy postawić stocznię, wybieramy lokalizację stoczni (klawiatura numeryczna + Insert do zmiany widoku), potwierdzamy enterem.
16 Stocznia pojawia się w sektorze.
17. Oklaski.
18. Kurtyna.
19. Bis, bis!

Ty mała uwaga WoyTass-a: Za drugim razem (w poz. 14) pojawia się komunikat "wybierz pozycję sektora". Reszta bez zmian.

Nie wiem czemu mamy inaczej, ale na wszelki wypadek wklejam, aby było dokładnie.

Stocznia nie należy do nas, ale możemy w niej kupować wszystkie statki dostępne w modzie XTM, ograniczeniem jest tylko stan naszego konta.

Natomiast odblokowanie "Kwatery głównej" i statków z misji Bala Gi robi się prawie dokładnie tak samo:

1. Ściągamy skrypt.
2. Rozpakowujemy. Mamy plik .spk
3. Uruchamiamy Plugin Manager - Instaler Cycrowa, dodajemy nowy skrypt, czyli pokazujemy mu ścieżkę dostępu do pliku .spk, lub klikamy dwa razy na pliku .spk i powinien nam się PM otworzyć.
4. Zamykamy PM i uruchamiamy grę.
5. Sprawdzamy czy mam magiczną nazwę pilota (Thereshallbewings, dwa L w nazwie). //EDIT Jeśli nie mamy, bo wcześniej nie grzebaliśmy w Edytorze, to musimy zmienić nazwę pilota ręcznie. Jeśli nie wiesz jak to poszukaj przepisu na forum.
6. Teraz sprawdzamy czy mamy przypisany klawisz do uruchamiania skryptów: Opcje-Sterowanie-ostatnia zakładka "Edytor skryptów". Domyślnie jest przypisany klawisz "r" dla "uruchom skrypt". Zobacz też czy masz klawisz F12 przypisany do uruchomienia edytora skryptów.
7. Przechodzimy do Edytora skryptów: Osobiste-Pilot-Ogólne. Na pierwszej pozycji od góry mamy "Edytor skryptów" potwierdzamy enterem.
8. Otwiera się Edytor Skryptów, na pierwszej pozycji jest Edytor Skryptów, potwierdzamy enterem.
9. Szukamy skryptu, który chcesz uruchomić, klawiszami strzałek lub PageDown i PageUp. Skrypt nazywa się "add.bala.ship.
10. Po odszukaniu skryptu o tej nazwie naciskamy klawisz jaki mamy przypisany do uruchomienia skryptów (domyślnym jest "r").
11. Otwiera się małe okno, wybieramy pozycję drugą "Wybierz statek lub stocznię" potwierdzamy enterem.
12. Otwiera się okno z mapą świata X, wyszukujemy sektor, w którym chcemy znajduje się jakaś stocznia (np. stocznia Argonów w Argon Prime), wybieramy ją i potwierdzamy enterem.
13. Otwiera się okno "Wykonaj skrypt dowodzenia", potwierdzamy enterem.

Efektem tego powinno być dodanie do wszystkich stoczni, wszystkich ras:
1. Kwatery Głównej - koszt zakupu 195 mln kr.
2. Statków M3+ - czyli w stoczniach Argonów Eclipsa, w stoczniach Boronów Skate, w stoczniach Splitów Chimery, a w stoczniach Paranidów Meduzy.
3. Tylko w stoczniach Paranidian Hyperiona (Jacht) - koszt 40 mln kr.

Wszelkie pytania piszcie tutaj.
Last edited by Yacek on Sat, 5. Apr 08, 11:55, edited 2 times in total.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Balbinka
Posts: 60
Joined: Fri, 24. Aug 07, 10:44
x3tc

Post by Balbinka » Sat, 23. Feb 08, 19:59

Dzieki ci wielkie Yacek tak to napisales ze nawet ja to zrozumielam
wydrukowalam sobie na wszelki wypadek ibede postepowac tak jak w poscie teraz przynajmniej wiem jak otworzyc edytor skryptow a powiem szczeze ze nie mialam pojecia jak to zrobic
jeszcze raz dziekuje , i prosze o wiecej postow ze scryptami , i takimi pomocami jak ta .

z pozdrowieniami Joanna .
w odleglych zakatkach galaktyki jest moj dom tam mnie szukaj .

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 23. Feb 08, 20:33

PS. skrypt odblokowujący HQ spokojnie działa na starcie zwykłym i pozwala mieć kilka HQ. Ja gram jako "Bankrut zabójca", misję Bala Gi wykonałem dawno temu, a teraz mam dwa HQ, jedno z misji Bala Gi, drugie kupione w stoczni po instalacji skryptu.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Sat, 23. Feb 08, 22:40

Czy mnie pamięć nie myli czy może stocznia w XTM ze wszystkimi statkami itd. jest dostępna w czystym XTM z poziomu operowania skryptami... jest tam właśnie skrypt dodający taką stocznię, nawet ma dokładnie taką samą nazwę w edytorze jak podaną w opisie uruchamiania tego skryptu, a jestem pewny że nie instalowałem nic więcej niż to co mam w podpisie, ale i tak z tego nie korzystam... lepiej poszukać sobie samemu statku który jest przedmiotem zainteresowania niż posiadanie tego wszystkiego w jednym miejscu

A tak apropo to w opisie są dwie linie podwojone, chyba że tak miało być
Yacek wrote:11. Otwiera się małe okno, wybieramy pozycję drugą "Wybierz statek lub stocznię" potwierdzamy enterem.
12. Otwiera się okno z mapą świata X, wyszukujemy sobie sektor, w którym chcemy postawić stocznię, wybieramy lokalizację stoczni (klawiatura numeryczna + Insert do zmiany widoku), potwierdzamy enterem.

13. Otwiera się okno "Wykonaj skrypt dowodzenia", potwierdzamy enterem.
14. Otwiera się małe okno, wybieramy pozycję drugą "Wybierz statek lub stocznię" potwierdzamy enterem.
15. Otwiera się okno z mapą świata X, wyszukujemy sobie sektor, w którym chcemy postawić stocznię, wybieramy lokalizację stoczni (klawiatura numeryczna + Insert do zmiany widoku), potwierdzamy enterem.
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sat, 23. Feb 08, 22:47

Nie wiem, może, nie sprawdzałem wcześniej. Ale w takim razie po co byłby ten skrypt?
Owszem można poszukać samemu, ale nie wszystko znajdziesz. A do tego fajnie mieć wszystko pod ręką. I tak nie wszystko będziesz mógł mieć od razu, te statki kosztują, a nie które to naprawdę sporo.
Zresztą każdy gra jak chce, nikogo nie zmuszam do instalacji, podałem to tylko dlatego, że kilka osób zwracało się do mnie o pomoc w instalacji tych skryptów i naprawdę nie mam czasu każdemu z osobna tłumaczyć tego samego.

EDIT. OK, sprawdziłem w backupie, masz rację skrypt cheat.XTM.shipyard jest dostępny po instalacji XTM-a. Ale czy działa tak samo?
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Sun, 24. Feb 08, 12:00

Sprawdziłem ten skrypt z czystego XTM ale uruchamia się go nieco inaczej:

1.Uruchomić skrypt klawiszem "r"
2.Wybrać w pierwszym oknie "pusty" i zatwierdzić
3.W kolejnym oknie wybrać "Wybierz pozycję sektora" i zatwierdzić
4.Wybrać miejsce w którym ma być stocznia
5.I to wszystko co należy wykonać przy tworzeniu stoczni tym skryptem

Nie wiem po co ktoś udostępniał zewnętrzny skrypt, może miał jakiś powód ale ja go nie widzę...

Edit: Podejrzewam że można by było ten skrypt, po małych zmianach oczywiście, zmusić do dodania Soneńskich statków ale wolę się tym nie bawić dopóki nie zrobię kopii zapasowej, a nie chce mi się wyłączać X-a :D
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 27. Feb 08, 19:21

Wiencek14 wrote: Nie wiem po co ktoś udostępniał zewnętrzny skrypt, może miał jakiś powód ale ja go nie widzę...
Czytanie czasem forum Xtended, nawet jak nie zna się angielskiego jest pożyteczne. To nie jest zewnętrzny skrypt, tylko poprawiona przez autora skryptu wersja z XTM 0.73. Poprawiona dla tego że część uzytkowników, gdy dowiedziała się o możliwości postawienia stoczni XTM, próbowała to zrobić, to po utworzeniu stoczni, miała readtexty zamiast nazw statków. Problem prawdopodobnie wg. autora skryptu wynikał z jakiś pozostałości z instalki XTM-a w wersji 0.72. W celu uniknięcia powyższych komplikacji autor poleca przed uruchamianiem skryptu uaktualnić go do wersji 1.1, czyli ściągnąć i zainstalować ten "zewnętrzny skrypt".
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Wed, 27. Feb 08, 21:54

To o to chodziło... u mnie nie było readtextów po uruchomieniu skryptu, ale jeśli to jest nowsza wersja niż ta zawarta w xtm 0.7.3 to warto w takim razie ją zainstalować... jeśli chce się korzystać z takiej stoczni.
I przyznaję się nie chciało mi się przeglądać forum o xtm, nawet nie pomyślałem żeby poszukać tam informacji o tym skrypcie.
No cóż przynajmniej się problem rozwiązał, jeżeli można to nazwać problemem :D ...
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
El_Dar
Posts: 159
Joined: Thu, 8. Nov 07, 16:32

Post by El_Dar » Wed, 2. Apr 08, 15:59

małą uwaga co do samego scryptu jeżeli go nie zainstalujesz też można postawić stocznię tylko że wtedy będziesz mógł tam kupić nietylko statki z XTM a wszystkie dostępne w grze plus kilkadziesiąt pozycji nieznanych których odradzam kupować bo to jakieś krzaki które wywalają grę
.................................................

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 2. Apr 08, 16:07

I właśnie ze względu na te krzaki został poprawiony przez autora ten skrypt i udostępniony w wersji 1.1. Pisałem już chyba gdzieś o tym. Dlatego zarówno autor skryptu, jak i ja polecamy instalację stoczni z poprawionego skryptu.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Thu, 3. Apr 08, 11:59

Wgrywam skrypt i po uruchomieniu gry nazwa mi się nie zmieniła. Ciekawy jestem co może być powodem nie działania skryptu ?? Napisze więcej gra mi się rozsypała i stawiam i się główny mod XTM

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 3. Apr 08, 12:08

Nazwę pilota sam musisz sobie zmienić, nic się samo nie zrobi.
Ludzie! Myślcie trochę, to nie boli, a ma kolosalną przyszłość.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Thu, 3. Apr 08, 12:09

Przepraszam kolegę , nie pomyślałem ze trzeba zmienić nazwę pilota samemu ,myślałem że skrypt sam to zrobi. Mimo wszystko i tak skrypt nie działa , albo mam poprzestawiane opcje nie wiem. Przeglądam w grze skrypty i nie widać go , a co dopiero uruchomić. Zrezygnuje z tego skryptu , szkoda mi nerw.

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Thu, 3. Apr 08, 13:33

MARMUR243:
A więc tak:
1. Zainstaluj skrypt za pomocą PM;
2. Uruchom grę;
3. Sprawdź, czy masz przypisany klawisz do uruchomienia skryptów (domyślnie jest to r);
4. Będąc na stacji wciskasz: osobiste/pilot/nazwij;
5. Pilot zwykle nazywa się Julian, Hari Gul czy jakoś tam, Ty wpisujesz odpowiednią nazwę z dwoma "ll" w środku i potwierdzasz enterem;
6. Czekasz chwilę po czym wybierasz ogólne/edytor skryptów i enter
7. Pojawia Ci się wiadomość "Edytor skryptów to potężne narzędzie..." itd. a po chwili "Witamy w R.K.I.S..." itd.:
8. Ponownie wybierasz edytor skryptów i enter
9. Zaczynasz robić to, co opisał Yacek od pozycji 9.

Fakt trzeba się trochę oszukać, bo pozycji jest cała masa ale potem jaka satysfakcja!

A z długością reinstalacji nie przesadzaj. To tylko godzinka-dwie! :)
Zwłaszcza, jak się ma osobny katalog pt. "X3 skrypty do instalacji". Wiem coś o tym, bo każdą nową grę zaczynam rzeczywiście od nowa!

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Thu, 3. Apr 08, 14:17

Łał dokładnie tak było , jak pisałeś , otwierał sie edytor , to kurcze mol , czułem się jak w MATRIXIE. Dziękuje Wszystkim Graczom Dobrej Woli
Dzięki jeszcze raz dzięki.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 3. Apr 08, 15:30

WoyTass wrote: Fakt trzeba się trochę oszukać, bo pozycji jest cała masa ale potem jaka satysfakcja!
Ja tam nie lubię się oszukiwać, innych zresztą też nie. :-)
WoyTass wrote:A z długością reinstalacji nie przesadzaj. To tylko godzinka-dwie! :)
Zwłaszcza, jak się ma osobny katalog pt. "X3 skrypty do instalacji". Wiem coś o tym, bo każdą nową grę zaczynam rzeczywiście od nowa!
A po co?
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Thu, 3. Apr 08, 17:19

Koledzy bez urazy , mam pytanie czy ten skrypt o nazwie ''Xtended Shipyard v1.1'' w edytorze skryptów może mieć inna nazwę ??? szukałem z 5 razy tej nazwy która podał Yacek , czyli Cheat.XTM.shipyard. Niestety nie znalazłem.
Jest tam tych pozycji z 300 ale nie mam nawet żadnego skryptu zaczynającego sie na słowo Cheat , jak już to inne Check , jest to możliwe ??
Może mi ktoś napisze od deski do deski ją ma nazwę ten skrypt w edytorze ,
proszę.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 3. Apr 08, 19:04

A XTM-a masz zainstalowanego?
Ten skrypt ma taką nazwę w edytorze jak pisałem:
9. Szukamy skryptu, który chcesz uruchomić, klawiszami strzałek lub PageDown i PageUp. Skrypt nazywa się "Cheat.XTM.shipyard.
Jeszcze raz piszę: czytać ze zrozumieniem i myśleć.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Thu, 3. Apr 08, 19:12

Mam zainstalowanego , ale to bez znaczenia mam za dużo skryptów wgrane i komp nie chce płynie pracować. Jednak obędę się bez tego skryptu. Szukałem i nie znalazłem takiego wpisu , nie musisz odpowiadać. Dzięki.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 3. Apr 08, 19:22

Yacek wrote:
Jeszcze raz piszę: czytać ze zrozumieniem i myśleć.


Eh, dobrze, że ty to napisałeś Yacek, bo mnie już nosiło, jednak się powstrzymywałem wiele razy od napisania tego, może i nawet czegoś gorszego ...


Marmur twe pytania o pomoc, "jak zarobić kasę, bo mnie sie nie chce po prostu du** ruszać", są godne politowania :/.

Ja radziłbym ci poszukać tematu, gdzie ktoś podawał CHEAT na kasę, myślę, że to na pewno ci pomoże i urozmaici rozgrywkę i doda miodności i w ogóle ...
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”