Sa tu jacys muzycy ? :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Sa tu jacys muzycy ? :)

Post by Mani_ » Mon, 4. Dec 06, 20:48

Tak jak w temacie :).

I moje pierwsze pytanie zadam do gitarzystow (jesli tacy tu sa). Chce kupic juz na dniach efekty do gitary elektrycznej, mam na oku dwa:

http://www.musicaudio.pl/product_info.p ... cts_id/739 - ten jako podlogowy multiefekt, moge go niby kupic od brata ciotecznego za 500 zl. Wydaje sie niezla oferta :).

http://www.rnr.pl/p4665.929_zoom_pfx_90 ... nkowy.html
a ten jako przenosny, cena jest zbita z 700 zl, wiec moze byc dobry (choc jak zbili tak mocno cene, to moze sie nie sprzedawal bo byl po prostu slaby ? ). Za 350 zl to takze ciekawa oferta. Jakby byl dobry, to bym i zakupil Korga i ten przenosny.

A i sa jeszcze jakies Pandory w granicach 650-750 zl. Nio ale jak juz bym taka Pandorke wybral, to bym i multiefektu podlogowego Korga nie kupil.

Czekam na opinie i porady :) :)
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

voytas_brv
Posts: 18
Joined: Tue, 31. Mar 09, 17:01
x2

Post by voytas_brv » Tue, 19. May 09, 20:31

Temat z deka stary :D Ale ja niedawno się zarejestrowałem ;)
A na gitarze gram i to już dłuższy okres czasu.
Na szczegółowe pytania nie odpowiem,bo podejrzewam że dawno przeterminowane. Ale jakby były jakieś nowe to zapraszam do dyskusji.

POZDR!
X3 TC

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Tue, 19. May 09, 21:49

Tak, temat przeterminowany i to dosyć mocno :P.


Teraz mam Fenderka Highway1 i piec Vox ADVT XXL. Naprawdę niezły zestaw. Do tego dokupię jeszcze w niedługim czasie jakieś kostki, by dopakować przestery i będzie gicior :).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 19. May 09, 21:57

No fakt że stary temat, ale najważniejsze, że po blisko 2,5 latach oczekiwania wreszcie ktoś konkretny w temacie odpisał :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

voytas_brv
Posts: 18
Joined: Tue, 31. Mar 09, 17:01
x2

Post by voytas_brv » Wed, 20. May 09, 17:28

Ano lepiej późno niż wcale jak mawiają :roll:


A ja ze sprzętu to tak:

Yamaha RGX 420
POD XT Live
Boss DS-1 Keeley Mod

na małe próby stary polski wzmak mało znanej ręcznej manufaktury
DIGISOUND (na tranzystorach mosfet - gada całkiem zgrabnie))
Albo POD w byle jaką końcówkę mocy

A poza tym paka Marshall'a JCM800 4x12
stoi i czeka na dozbieranie gotówki i niebawem
głowa 50 W na lampie firmy SELMER (lata 70-te stare british vintage), aktualnie przechodzi renowacje u znajomego i przeróbki aby można było
POD'a w końcówkę mocy wpiąć.
Tak to by mniej więcej wyglądało

Pozdroofka :)
X3 TC

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 20. May 09, 21:14

Gitara to swietna sprawa. Chcialbym sie kiedys nauczyc grac na gitarze technika "slide".
Narazie zaczalem nauke gry na harmonijce ustnej ;)
Idzie dobre bo to freestajlowy instrument, duzo pomogli mnie tez "nauczyciele" z YouTube ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 20. May 09, 21:31

Ja gram na nerwach :)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

voytas_brv
Posts: 18
Joined: Tue, 31. Mar 09, 17:01
x2

Post by voytas_brv » Wed, 20. May 09, 22:23

Ano - harmonijka rządzi :)
Mam nawet w swojej kolekcji jedną, ale używam sporadycznie na jakimś ognisku/grillu w stanie wskazującym na spożycie ;)

Co ciekawe kiedyś myślałem że to powoli wymierający instrument, a ostatnio widzę że połowa gówniarzy z mojej ulicy z harmonijkami lata i bluesa przygrywa :)

A na nerwach to pewnie każdy komuś zagrał / gra / zagra :lol:
X3 TC

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 21. May 09, 00:53

voytas_brv wrote:Ano - harmonijka rządzi :)
Mam nawet w swojej kolekcji jedną, ale używam sporadycznie na jakimś ognisku/grillu w stanie wskazującym na spożycie ;)

Co ciekawe kiedyś myślałem że to powoli wymierający instrument, a ostatnio widzę że połowa gówniarzy z mojej ulicy z harmonijkami lata i bluesa przygrywa :)

A na nerwach to pewnie każdy komuś zagrał / gra / zagra :lol:

Człowieku! Bywałem niegdyś na jazzowych warsztatach/jamach, jak kto tam woli to nazwać :P. No i przyszedł na scenę jakiś chłopak, wyciągnął harmonkę, wziął ją do ręki, przyłożył mikrofon podłączony pod piec z przesterem i hula! To dopiero był blues, pełna gęba chce się rzec :).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

macca44
Posts: 84
Joined: Fri, 7. May 04, 00:52
x4

Post by macca44 » Sun, 24. May 09, 20:08

Ech, JCM800, fajny wzmacniacz;)

Mam taki 1x50W z pierwszej połowy lat 1980'. Bardzo fajnie brzmi ze Stratocasterem Lone Star.

Co do harmonijki - ostatnio zacząłem się uczyć grać, a zaraz potem do mnei kumpela dzwoni spytać jak mi idzie, bo ona też się zaczyna uczyć. Renesans tego instrumentu;)

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”