Seria Civilization

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
CYBERNAUTA
Posts: 35
Joined: Sat, 25. Nov 06, 12:33

Post by CYBERNAUTA » Tue, 12. Dec 06, 21:42

Witam

Cóż moge powiedzieć - CIV'ka to jedna z kultowych serii nie tylko na PC.
Zaczynałem na Amidze 600 (ach, to koszmarne oczekiwanie na zakończenie dema za każdym razem...) po CIV-III obecnie na PC :)
Nowa odsłona już mnie tak nie kręci, chyba zaczął się pęd ku lepszej grafice czego akurat w tej grze wcale mi nie trzeba.

Civilization jest na mojej liście bestsellerów (jesli tak to mogę określić) i chyba długo tej listy nie opuści :)

Pozdrawiam

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Wed, 13. Dec 06, 06:21

Coz ja tez balem sie ze Civ IVduzo straci na z grywalnosci na zabiegach kosmetycznych. Ale jako wierny gracz zakupilem ta czesc i milo sie zaskoczylem. Nie tylko ze zyskala na wygladzie to i grywalnosc wzrosla niesamowicie. Ta gra jest teraz tak piekna jak zawsze chcialem zeby byla. Super sprawa sa awanse jednostek i mozliwosci ich rozwoju. Jest to jedyna gra, po ktorej nie mam kaca ze przegralem. Moja pierwsza rozgrywka zakonczyla sie po kilkudziesieciu godzinach nasiadowki zwyciestwem komputera - Fryderyka, ktory jako pierwszy zbudowal statek kosmiczny. Lecz ja bylem uszczesliwiony do lez bo moje imperium francuskie przetrwalo i mialo piekna historie. Przez kilkaset lat musialem odpierac zaciekle ataki Japonczykow, Aztekow, Rosjan i Chinczykow, z ktorymi moje panstwo graniczylo. Kilka razy musialem dokonywac operacji przerzutu wojsk z pod jednej granicy pod druga by w pore odpowiedziec na ruchy wrogich wojsk. W koncu wrogowie musieli uznac potege imperium francuskiego. Rosjanie stali sie wasalem. Japonczycy placili haracz, a inni zaczeli ze mna handlowac, po tym jak stracili swoje stolice. Niesamowita atmosfere robi muzyka w tle, ktora zmienia sie w zaleznosci od aktualnej ery. Dla mnie ta czesc Civki to pelen miod i malina. Jesli jeszcze nie grales to polecam. Mam wszystkie czesci Civki, dwie czesci CTP, Alpha Centauri, czasem odgrzewam Colonization, ale Civ IV jednak rzadzi. Na poczatku bedziesz sluchal muzyczki z menu gry, a pozniej poszukasz co to jest za utwor i kto go zrobil :-)
...wszystko przemija...
...a przyszłosć jest niepewna...
...zachować czyste sumienie...
...tego pragnę...

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Wed, 13. Dec 06, 17:37

Bez względu na ocenę Civ IV (moja jest krytyczna) mam nadzieję, że ściągnęliście sobie Moda Imperium Polskie? Nigdy nie mogę zdecydować się kim grać, z powodów historycznych pewnymi nacjami nigdy nie zagram, a istnienie innych w Civ IV jest nieporozumieniem - no więc możliwość zagrania Polską jest zbawieniem :).
Szukać na www.civ.org.pl .
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 13. Dec 06, 18:22

Reel Mixer takie pytanie z poza tematu, grales w Codename Panzera Phase One ? Albo w ktoras z tych czesci ?
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 13. Dec 06, 18:51

Czyżbyś chciał rozpętać nagonkę na tą grę? :>

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 13. Dec 06, 20:03

Nie Rafio, jestem ciekaw opini Reel Mixera na ta gre. Tak po prostu :).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Wed, 13. Dec 06, 22:29

Tak, grałem w Codename: Panzer Faza Pierwsza (choć nie skończyłem) i chyba wiem o co chodzi. Rzekoma afera z antypolskością...ech, ludzie którzy ja wywołali powinni smażyć się w piekle po wieczne czasy...i tak będzie, mam nadzieję.
W Codename: Panzer Faza Pierwsza nie ma i nie było żadnych antypolskich treści. Jestem na maksa wściekły na prymitywnych przygłupów, którzy wywołali i nakręcili tę aferę, bo przez nich zostałem okradziony z klimatu gry. Została ona bowiem ocenzurowana - zaczynamy grę kampanią niemiecką i na początku powinien być ten słynny list do żołnierzy niemieckich, chyba od Hitlera, że niby Polska jest winna itp. Ten list wycięto! Zaczyna się od razu pamiętnikiem naszego bohatera. Przez ten zabieg straciła fabuła, bo w miarę rozwoju kampanii nasz bohater, zwykły Niemiec, nie żaden członek NSDAP (tfu), odkrywa, że coś jest nie tak w prezentowanym mu obrazku wojny, a nawet więcej niż trochę "nie tak". Poza tym, częścią ludzkiej twarzy tego kolesia jest miłość do Polki, którą znał przed wojną - znalazł jej dom rodzinny po zdobyciu Warszawy, chciał pomóc nawet w czymś, ale nikt nie chciał już z nim gadać i miał zonka z tego powodu. Kampania niemiecka kończy się gdzieś w Rosji (grałem całą). Kampania radziecka zaczyna się, gdy Ruscy biorą się do kontrofensywy (tu się zatrzymałem).
Tylko Gazeta Wyborcza zadała sobie trud zakupu oryginału w Niemczech i sprawdzenia, o co biega. I napisali prawdę - że nie ma nic niestosownego. CDA też wyjaśniło, o co poszło.
Napiszę wprost - do fałszowania historii doszło z winy awanturników, którzy histerią w mediach wymusili cenzurę - a nie twórców, którzy dla przedstawienia właściwego klimatu przedstawili, jak wojna zaczęła się w oczach Niemców.

Edit: Pomijając powyższe - gra bardzo dobra.
Edit 2: Przepraszam za off-topa, ale jest tu pewna ciągłość myśli.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”