X3 - DeBriefing

Moderator: DJ Die

Post Reply
gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

X3 - DeBriefing

Post by gomecz » Thu, 14. Sep 06, 08:13

vcera jsem dohral pribeh v X3 (tim se muze pochlibit maloktera hra, napriklad jeste Fallout) a tak se citim natilik fundovane, abych zalozil tento topic.


chtel bych zde rozvirit debatu o tom co Vam ve hre schazi, co Vas nevice frustrovalo, co by dle Vaseho nazoru slo zlepsit, ale treba i to co povazujete za nejvetsi klad.


topic by mel byt zameren predevsim na X3-REUNION. budou akceptovany i pripominky na X-UNIVERSE obecne, avsak nerad bych zde videl prizpevky zamerene pouze na X2, X-BtF nebo X-TENSION. k takovym ucelum si prosim otevrete vlastni topic.

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Thu, 14. Sep 06, 08:14

no a jestli dovolite, tak ja bych zacal :-)

1, pribeh
nevice me stvala potreba vyvojaru, proverit moji sikovnost, tim, ze mi neumoznovala vyporadat se s mnohymi nastrahami pribehu tak jak chci ja (at uz je to dovednost a schopnost sestrrelit cokoliv v zakladni M5ce a nebo pouzitim hrube sily v podobe flotily M6tek a me coby pouheho pozorovatele)

nechci rict, ze bych, obcas, neuvital nejaky ten zavod ve specialne upravenem 'skutru', nebo prulet spionaznim dronem skrz asteroid. se zvlastnim durazem na slovo obcas.

v tomto hra hodne ztraci na svem hlavnim benefitu, kterym se nechala inspirovat ve hre ELITE a tim je svoboda.

2, enciklopedie
ja nevim jak Vam, ale me ten strohej popis, kterej mnohdy leze na nervy, kdyz se clovek zapomene na nejake polozce, nestaci.

3, UI (User Interface)
v managmentu majetku, ASM*), nedoslo k zadnemu jinemu posunu oproti X2, krome grafickeho zpracovani (ktere prineslo vice skody nez uzitku). potreboval bych predevsim vyhledavani, filtry a skupiny, taky by se sikla dedicnost (nebo rekneme moznost nastavit sablonu)

4, zkusebni lety
vetsina lodi je dost draha, na to aby kdyz si clovek da tu praci a provede kompletni tunning, sezene vsechno vybaveni, tak aby zjistil, ze to neni jeho krevni skupina.

hodilo by se neco jako zkusebni let, nebo alespon simulator.

5, komplexy
pri stavbe komplexu/stanice bych predevsim uvital dve veci:
rozsvicena pristavaci svetla
naznaceny osy, kterymi je mozne pripojivat konstrukcni kity.

a asi by nebylo od veci mit moznost schovat mapu.

--------
*) Aspon Si Myslim

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Thu, 14. Sep 06, 08:20

no ja jsem sice X3 jeste nehral ale uvital bych nejakou poradnou valku mezi jednotlivymi rasami Xuniverse
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Thu, 14. Sep 06, 12:53

Mne nastval pribeh. Takhle debilni a kratky pribeh se fakt nevidi.

Dale mne stvalo, ze 90% pribehu musite odletat v M3. Jednou jsem si vzal Centaura na misi, kde doprovazim konvoj TL a po skoku branou jsem se ocitl uvnit modelu toho TL. Takze restart a vymena Centaura za Novu.

Jinak mne vcelku X3 vyhovuje. Po roce hrani uz jsem si proste zvyknul.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Thu, 14. Sep 06, 15:06

ten simulátor ve hře je stačí se mrknlout do hlavní nabídky a tam je položka která se jmenuje simulátor v tom prostředním si můžeš vyskoušet kteroukoli loď :lol: :D

solxiger
Posts: 130
Joined: Wed, 16. Aug 06, 21:23
xr

Post by solxiger » Fri, 15. Sep 06, 18:59

Niektore filmy z pribehu zrusit a nahradit ich ingame . Napr: Ta f... na zaciatku trieska tie nezmysli. :wink:

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Sun, 17. Sep 06, 06:25

ja bych uvital vylepseny zapisnik, kde bych si ja ve stylu "cile hry" nadefinoval co chci udelat a formou aktivnich podbodu se mi tam vytvori co jiz mam udelano a co jeste ne. Napr. postavim tovarnu na neco a dokud ji nezprovoznim tak mi to v tech cilech hry stale sviti. JAkmile ji jednou uvedu do chodu, pak mi tovarna zmizi ze seznamu. urcite by to prispelo k lepsimu a rychlejsim prehledu na cem pracuji, zaroven by to pomohlo hodne novackum.

jinak co se tyce popisu jednotlivych vylepseni, tak tam je to opravdu bida. Manual v tomto neni reseni. encyklopedie by tam mela byt opravdu co nejkomplexnejsi, protoze je to scifi, kde plati interni zakony, ale kde je ma clovek zjistit aby se vyhnul metode pokus omyl ?

Pak mi hodne chybi moznost pristavani na planetach, alespon nejaky naznak, nekdy by prece zakladna mohla byt i na planete a treba takovy volny let nad planetou ... nj, jenze by se z toho stal spis letecky simulator ... tak treba teleport by stacil.

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Sun, 17. Sep 06, 11:51

JXP wrote:ja bych uvital vylepseny zapisnik, kde bych si ja ve stylu "cile hry" nadefinoval co chci udelat a formou aktivnich podbodu se mi tam vytvori co jiz mam udelano a co jeste ne. Napr. postavim tovarnu na neco a dokud ji nezprovoznim tak mi to v tech cilech hry stale sviti. JAkmile ji jednou uvedu do chodu, pak mi tovarna zmizi ze seznamu. urcite by to prispelo k lepsimu a rychlejsim prehledu na cem pracuji, zaroven by to pomohlo hodne novackum.
to mi pripomina:
6, mailovy klient
snad neni takovy problem implementovat do hry jen o malo lepsiho mailoveho klienta. nebo snad nekdo mate klienta, ktery umi pouze prijimat postu a pak ji naraz celou smazat?
JXP wrote:Pak mi hodne chybi moznost pristavani na planetach, alespon nejaky naznak, nekdy by prece zakladna mohla byt i na planete a treba takovy volny let nad planetou ... nj, jenze by se z toho stal spis letecky simulator ... tak treba teleport by stacil.
freelancer toto resil "vytahem" (prstenec stacionarne umisten nad atmosferou), kterym kdyz se proletlo, tak byla lod automaticky zadokovana. toto reseni neni pro X3 prijatelne, protoze egosoft se uz od X2 snazi jit cestou 'kdekoliv se hrac ocitne, musi mit moznost se tam dostat po svych'. pribeh a brany jim tuto filosofii trochu hati, ale jinak se snazi :) ... BTW: v branach byl imho dokonaljsi prave freelancer, ktery umoznoval se z mista a do mista b dostat i mimo branu/y, jen to trvalo dele.

ovsem stary elite2 (?privatier?) mel pristavani na planetech reseno velmi realisticky a pritom to stale nebyl letecky simulator.

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Sun, 17. Sep 06, 17:51

Dodnes neprekonanou klasikou je serie Elite od Davida Brabena a Iana Bella, puvodni hra byla prevedena na cca 21 platforem a ve sve dobe vzbudila opravdove herni silenstvi...Ja hraju stale jedno z pokracovani, tj. Frontier:First Encounters v modifikaci Johna Jordana pro Windows...V tehle hre je opravdu vsechno, muzete pristat na jakekoli planete, muzete navstivit stovky vesmirnych zakladen, plnit stovky ruznorodych misi, vse v neskutecne rozsahlem vesmiru, jde o tisice systemu...Vse je vysperkovano realnou fyzikou, takze naucit se ovladat vas korab chce spoustu casu, jakmile ale jednou do hry proniknete, budete se kralovsky bavit...Problemem je grafika, ktera je opravdu hodne zastarala, takze dnes se do hry pusti uz malokdo...Kazdopadne ja ji hraju uz par let a porad ma co nabidnout, napr. nikdy jsem se nedostal na "konec" vesmiru...
V dnesni dobe "3D" si neumim predstavit jak by autori dokazali vymodelovat povrchy planet ve velkem vesmiru...Ono je celkem snadne udelat maly "vysek" planety nebo par obrazovek ve stylu Freelancera, ale cela planeta k prozkoumani, to je hudba daleke budoucnosti, tj. objem dat, graficka narocnost pro system atd. atd. ...
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

Chariot
Posts: 39
Joined: Wed, 28. Dec 05, 15:32
x3

Post by Chariot » Tue, 19. Sep 06, 12:37

Taky by blo pekne pokavad by slo hrat na dvou monitorech najednou. na jednom monitoru mapa info atp.. a na druhem pohled z kokitu jak je dotedka.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”