X2 - rady a porady

Moderator: DJ Die

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 12:34

No jo, ale u X3 je prusvih v tom, ze pirati se spawnuji z Teladi Shypyardu. A dost huste. Jednou jsem vymlatil piratske sektory a v Ianamus Zura a Seizwell se pak z shypyardu kazde dve, tri minuty spawnovalo 5 Falconu, 5 Nov a 5 Buzzardu.

Chudak GOD engine se snazil nahradit ty ztraty. Bohuzel i pres nejlepsi snahu se mi nepodarilo ochranit sve obchodnilky, tak jsem musel pouzit save z doby, kdyz jsem ty piraty nevymlatil. Jsou to smejdi. Zlati Xenonove :)
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 30. Aug 06, 12:48

to je fakt kdyz Xenonum vymlatis shipyardy tak je od nich na chvili pokoj
proc nezkusis zaspamovat brany lasertowerama? :twisted:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 13:00

To jsem zkusil jen jednou v Getsu Fune. Dal jsem 5 vezi k brane a pak priletelo jedno P, par L a M a bylo po vezich. To mi prijde levnejsi tam prdnout nejake M6 na sektorovou hlidku. Ja je mam po celem vesmiru, ale vzdy hlidaji 5 a vice sektoru, takze dost casto prileti s krizkem po funuse. Proto ted pridam na ohrozena mista dalsi, s kratsimi intervaly (3-4 sektory max.).
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 30. Aug 06, 13:09

no je fakt ze ty veze nejsou stavene na niceni M6 chtelo by to nejakou lepsi obranu no asi ti nezbude nic jineho nez koupit vic hlidek...
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 13:13

No jo, ja si ted koupil Pythona a Osussea. Bohuzel ti pirati jim uleti :( Dragon je zase slaby, Osprey pomaly. Zbyva snad jen Centaur. Ach jo, proc to vic nevyvazili.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 30. Aug 06, 13:22

no Centaur je na patroly idealni
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 13:25

Dokud nepotka P. S P si neporadi zadna M6 sama. Nakonec jsem kvuli tomu nasadil TItana na sektor patrolu od Ocean of Fantasy po Menelaus Paradise ci co to tam je o tri sektory vys.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Wed, 30. Aug 06, 13:57

plynak wrote:Nesouhlasim, mam tovarny rovnomerne u vsech ras, posledni dva tydny jsem se pohyboval kolem Family Nji, plnil mise pro Splitskou Armadu (script Race Military) a prd. Ne, ze by to nerostlo, ale roste to desne pomalu. Ty si snad muzes koupit M1/M2 u Splitu?
ne, ale nehraju to pres rok a uz ted si muzu dovolit u teladu ospreje, coz je imho uspech. a u boronu setrim na nosice.

btw: jak se da vypnout reswap? reswap lodi mi nevadi, ale prijde mi nesmyslny, kdyz vymlatim zakladnu, tak aby se puf znovu objevila, kdyby alespon priletel nosic a zbudoval tu zakladnu, ale to ne... chtel bych casem vyprasit splity, ale kdyz jim sejmu shipyardy, tak si stejne nepomuzu, protoze si je pufnou zpatky.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 14:00

No jo, ziskat reputaci na M6 ci Tl umi kazdy. Ale jak rikam, na M1 ci M2 bych to musel hrat do Vanoc kazdy den aspon 10 hodin. Proto jsem si tam dal ty BBS mise, kde se da k M1/M2 prijit rychleji, ale za vyssi cenu a vyssi namahu.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Thu, 31. Aug 06, 15:24

takze dalsich par otazek:
  1. je mozne prekladat z lodi do lodi vylepseni typu SW ?
  2. Loterie ... nejak mi unika smysl. vyhrali jste nekdy neco ? ;)
  3. Kdyz rychle za sebou odpaluji rakety, tak bouchaji. je to normalni ?
  4. Pokud se pirat, na ktereho jsem zautocil vzda, je lepsi ho zabit (prida reputaci), nebo jen sebrat a prodat jako otroka na piratske zakladne.
  5. No a posledni, v dolnim pravem rohu mam maly piktogram postavy, co to znamena ? jsem myslel, ze to je znak, ze plnim prepravni misi, ale ja zadnou neplnim a pandulak tam je porad. tak premyslim, jestli to neni pozustatek jedne z BBS misi, kdyz jsem to nestihl. Jak se toho pripadneho panaka zbavit ?
  6. casove jednotky pouzite ve hre jsou popsany v manualu, ale cetl jsem, ze je patch nejakym zpusobem upravil. jaky je tedy ekvivalent k jednotlivym jednotkam z realneho sveta ? Muzu vnimat napr. Sezura=sekunda, Mizura=minuta, Stazura=???, Tazura=???, Wozura=tyden, Mazura=mesic, Jazura=rok
  7. Jaka mena je pouzivana v X-Universe ?
diky za odpovedi, snad bude trochu mene OT :-).
Last edited by JXP on Thu, 31. Aug 06, 15:38, edited 1 time in total.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Thu, 31. Aug 06, 15:29

1) ano
2) ne, stahni si script, pak to jde
3) normalni to je, rakety jsou nachylne na strely kolem sebe
4) nevim, ja je nechavam na pokoji. On uz neni cerveny, tak to na reputaci neprida.
5) hmm, netusim o cem mluvis. Nebyl by obrazek?
6) uff, to jsem nikdy neresil, nebot bych se z toho asi zcvoknul.
7) mena jsou prece credity :)

hmm, ted jsem si vsiml, ze se to jmenuje X2 rady, proc jsem tu az doposud odpovidal jako na X3? :gruebel:
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Thu, 31. Aug 06, 16:03

Tady je ten neideitifikovatelny pandulak :-D

[ external image ]

jinak co se tyce toho scriptu pro loterii, nevis nejaky link, nebo aspon nazev scriptu ?

k casovym jednotkam: ono je tezke si predstavit jak rychle ma kde co byt a jestli mam tu BBS misi tedy prijmout nebo ne. to, ze nenastavili uz v puvodni hre stejny merny system byla opravdu chyba, ale odvodit si to s tech jejich nazvu je taky docela v nekterych pripadech nepruhledne.

credity, hmm ... jsem cekal nejaky original :-)

a ano, je to k X2, ale nastesti je ten vesmir tak podobny ... nebo aspon mi to tak prijde. Se snazim naucit principy v X2 a hlavne se nechci ochudit o dejove propojeni. Sice jsem k X3 cz dostal jako bonus i X Gold (Btf+Xt), ale k tomu se bohuzel uz urcite nevratim, protoze to vypada hrozne :-D. presto jsem ji chtel do sbirky. Diky xzone ;).

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Thu, 31. Aug 06, 16:54

no problem je ze casove jednotky pouzivane v X maji byt Teladiskeho puvodu a na jejich domovske planete je to jinak nez na zemi i kdyz jsou ty jednotky dost podobne tem nasim 8) :wink:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Fri, 1. Sep 06, 08:02

No kdyby jsi cetl historii X vesmiru, treba na Argoopedii, tak tam pisi, ze credity se ustatliy jako mezihvezdne platidlo pro jednodussi obchod. Ber to jako takove Euro X vesmiru :)

K X-Gold. Pokud by jsi byl ochoten prekousnout tu grafiku, tak to urcite zkus. Nemel by byt problem to rozchodit i na novych PC. Uznavam, ze uz je to stare, ale ja jsem s tim zacinal a vetsina principu v X2 a X3 vychazi prave z X-Btf.

Jinak ten pandulak mi nic nerika, uz je to nejaky ten patek, co jsem X2 hral. Je tam furt, nebo jen v nekterych sektorech?
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Fri, 1. Sep 06, 10:46

bohuzel, ta grafika se prekousnout proste neda :-D. navic mam problem se zobrazovani textu. Ono se nelze divit, kdyz je to jeste hra zalozena na DX6-7. Ono to nejak kompatibilni je, ale zjevne ne zcela :-D.

pandulak je tam od urcite doby stale, ale obcas se to zmeni v trochu jiny, zluty piktogram. mel jsem dojem, ze to souvisi s tim komu patri dany sektor, ale podle tohoto principu se to nemeni. Budu to sledovat dal, zatim jsem si vsiml pouze 2 verzi piktogramu ... ja na to prijdu :-D.

btw. cetl jsem toho hodne, ale vsechno se precist proste neda. bohuzel neziju pouze ve vesmiru X, takze nekdy si musim precist i noviny :-D. Diky za objasneni ;).
Last edited by JXP on Fri, 1. Sep 06, 11:34, edited 2 times in total.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Fri, 1. Sep 06, 10:47

Hmm, to je dneska mladez, oskliva grafika :) Ve sve dobe to byla spicka.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Fri, 1. Sep 06, 10:56

plynak wrote:Hmm, to je dneska mladez, oskliva grafika :) Ve sve dobe to byla spicka.
heh, mladez ... tak ted jsi mi vazne polichotil :-D. zacinal jsem na Elite a Frontieru na Amize600, ale dneska na to budu rad vzpominat, hrat se to ovsem uz moc dobre neda. I ma predstavivost a fantazie starne a rad se pohodlne vnorim do vesmiru, kde hvezdy sviti a nejsou to jen bile pixely na cernem pozadi :-D.

uplne stejny pripad je napr. u Silent Hunteru 2 s Destroyer Command vs Silent Hunter 3. Uz jen kvuli vode je proste SH2 pro mne nezajimavy a to presto, ze jsem se porpve setkal s ponorkovym simulatorem na urovni Silent Service 2 :-D.

Technologicky vyvoj proste nezastavis ... hrej na sve 7900 Doom 2, to by byl maximalni ulet, ze ... ;)

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Fri, 1. Sep 06, 11:15

JXP wrote:
plynak wrote: heh, mladez ... tak ted jsi mi vazne polichotil :-D. zacinal jsem na Elite a Frontieru na Amize600, ale dneska na to budu rad vzpominat, hrat se to ovsem uz moc dobre neda. I ma predstavivost a fantazie starne a rad se pohodlne vnorim do vesmiru, kde hvezdy sviti a nejsou to jen bile pixely na cernem pozadi :-D.

uplne stejny pripad je napr. u Silent Hunteru 2 s Destroyer Command vs Silent Hunter 3. Uz jen kvuli vode je proste SH2 pro mne nezajimavy a to presto, ze jsem se porpve setkal s ponorkovym simulatorem na urovni Silent Service 2 :-D.

Technologicky vyvoj proste nezastavis ... hrej na sve 7900 Doom 2, to by byl maximalni ulet, ze ... ;)
Vítej v klubu. :D

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Fri, 1. Sep 06, 11:40

nj, vesmir mne lakal hrozne dlouho, ale nikdy jsem nenasel cas do nej poradne proniknout. Koviho cestina a manual mne ovsem motivoval natolik, ze jsem tu :-D.

Opet par dotazu:

1. jinak mne napadlo, co se stane s SW typu MK1, kdyz si koupim lepsi MK2 ? predpokladam, ze co obsahuje MK1 ma i MK2+dalsi rozsiseri. nasledne ho muzu instalovat na nejakou jinou lod ? ty presuny zbozi a vybaveni jsou takove zvlastni. nevim jak to udelat jinak, ale obcas jsem v tom docela zmateny.

2. jinak mam tedka docela zavazny problem s financema. sice mam tovarnu na Energeticke clanky, ale nemam na lod, ktera by ji zasobovala. Chybi mi cca 40k na nejlevnejsi tridy TS, ktera je cca za 103k cr. Sanzim se z toho vyhrabat pomoci BBS misi, ale tech, ktere muzu plnit je hrozne malo. Doplnuji se prubezne tyto mise a je to nahodne ?

3. dal se snazim napadat piraty, ale jen asi 2x se mi vzdal. proto je to hodne neefektivni, kdyz mne jeden utok stoji cca 10 Waspu (na tridu TS). Tak ja nevim. vydlat 40k prevazenim 20 jednotek zbozi na ktere mam ve sve M5 misto mi prijde jaksi nesmyslne.

4. meli byste nejaky tip na dobrou, prostorove nenarocnou komoditu (max. S), na ktere se da v mnozstvi 20 ks vydelat aspon 1000 cr (lepe vic). uz jsem si rikal, ze budu obchodovat i s piraty, ale zase nevim kde brat to o co je u nich zajem. vesmir nemam porad cely odkryty a ono si troufat s M5 nekam daleko, nevim ;).

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Fri, 1. Sep 06, 12:19

JXP wrote: 3. dal se snazim napadat piraty, ale jen asi 2x se mi vzdal. proto je to hodne neefektivni, kdyz mne jeden utok stoji cca 10 Waspu (na tridu TS). Tak ja nevim. vydlat 40k prevazenim 20 jednotek zbozi na ktere mam ve sve M5 misto mi prijde jaksi nesmyslne.
Mě se vzdá pirát tak asi z 5 útoku jeden.... takže nemáš dobrý postup. Osobně to dělám tak, že se poflakuji kolem sektoru Elenino blaho, kde poletuje dost pirátu. Pokud narazím na Chrty, Káňata, Bourače, Sokoly tak jdu do toho, nejprve odstraním Chrty, Káňata, Bourače a na finále jdu na Sokola, protože ten je tak pomalej, že si ani neplivne. Už jsem jich zajal cca 5-6 kousků. Prodáš ho kolem 500000,- Pokud se mi tam motá Nova tak skupinku pirátů sleduji až k bráně, počkám až odskočí Nova a potom už je to jenom otázka výběru. Podotýkám, že mám pouze Bourače...

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”