Shields

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
s10
Posts: 11
Joined: Sun, 6. Aug 06, 15:36
x3

Shields

Post by s10 » Mon, 7. Aug 06, 13:48

Cawte uvazujem o kupe tejto hry. Ale mam niekolko otazok.
1. su v tejto hre stity(shields)? Myslim "klasicke" tj akoby energeticka bublina. alb nejaky XXXXX aby to tam bolo.

2. ako je to z ceskou verziou? Mozno budete vediet viac, lebo je ohlasena ale stale sa datum dodania do shopov odklada.
3. neexistuje aspon cesky manual alb nieco take? pre pripad ze ma cakanie prestane bavit a kupin EN verziu?
THX za odpovede. :?

Kovi
Posts: 115
Joined: Fri, 14. Jan 05, 21:34
x3

Re:

Post by Kovi » Tue, 8. Aug 06, 07:45

ad 1: Stity v X3 jsou, ale ne jako energeticka bublina, proste tesne obtekaji trup lodi (ted doufam, ze nekecam, protoze pamet uz mi tezce neslouzi).
ad 2: Pred par dny napsal Hypermax na sve domovske strance, ze X3 CZ vyjde 14.8. - nevim, jestli tohle datum stihnou, ale mohli by, protoze co vim, tak uz je v podstate hotovo.
ad 3: Cesky manual existuje, jeho silne zkracena verze bude vytistena, kompletni stostrankova verze by mela byt na DVD v PDF (prekladala se posledni verze manualu, tj. tusim 1.4).

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 8. Aug 06, 09:40

Štíty existují a jsou účinnou ochranou proti většině zbraní. Ovšem ne ochranou 100 procentní. Čím jsou slabší, tím je větší pravděpodobnost poškození (teda spíš zničení) nějakého zařízení na lodi. Trup lodi je však chráněn až do 0 procent štítů, teprve potom začíná poškození trupu. A když je zničeno celých 100 procent trupu ... puf a konec.

Je však vyjímka:
Mass Driver (Projektilové dělo) - je to vlastně rychlopalný kulomet a jeho projektily zcela ignorují štíty. Účinnost jedné zbraně není sice moc vysoká, ale když jich je dost pohromadě a máš dost střeliva (je to jediná zbraň, co nevyužívá energetický generátor, ale zato potřebuje střelivo), neexistuje loď, která by se nedala rozstřílet, teda pokud tak dlouho přežiješ :wink:

Každá loď má individuální maximální konfiguraci štítů od 1 MJ po hodnoty v desítkách GJ. např 1x1MJ, 3x25MJ, 2x125MJ 8x1GJ, 1x10GJ ...
k dispozici jsou štíty 1MJ, 5MJ, 25MJ, 125MJ, 1GJ a 10GJ.
A podle toho jaký má loď limit štítů, můžeš použít ty největší nebo jakékoliv menší, ale maximálně takovy počet modulů, jaký je limit.
Takže např 4x25MJ znamená, že můžeš mít 4 štíty z těchto 1MJ, 5MJ, 25MJ. Takže maximální kapacita bude 100MJ a když na to nemáš, můžeš použít menší třeba 1x25MJ, 2x5MJ a 1x1MJ což dá dohromady jen 36MJ.

Doufám, že je to dost vyčerpávající :lol:


K těm dalším otázkám ti toho moc neřeknu, snad jen kup si tu hru, lepší neznám. A i když je verze 1.0 plná chyb, po patchi na 1.4.3 ty nejhorší zmiznou. A taky, co je dnes bez chyby, že?
A dilema EN nebo CZ. Já osobně zvládám EN v poho, takže je to jasné. Pro ty co EN neumí je asi lepší CZ, ale pořád musí počítat s tím, že tam nějaké zbytky EN budou a hlavně všechny MODy a SCRIPTy budou v EN nebo GER, neviděl jsem že by někdo počeštil MOD nebo SCRIPT. No když mě dobře zaplatíš, tak bych ti snad mohl nějaký přeložit :roll:

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”