New Frontier - Mercenary - Kapitola 1

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

New Frontier - Mercenary - Kapitola 1

Post by George Wills » Wed, 3. Jan 07, 12:33

Nové obzory


Kapitola 2 - Splitské spiknutí

Kapitola 1 - Nová vláda

Statný, sedm stop vysoký Caran Belign, Argonský hrdina a velitel tajné služby, naštvaně odhodil svůj zápisník. Ten se odrazil od několika holo obrázků, které tím rozházel po stole.

Povzdychl si a podíval se k oknu stanice. Vstal, přistoupil blíž a zadíval se na domovskou planetu Argonů. Ihned poznal, že v jeho rodném městě je právě noc. Jeho myšlenky však rychle rozptýlila vzpomínka na text, který před okamžikem dočetl. Sám pro sebe si pomyslel 'ten hlupák'.

Avšak rozkazy jsou rozkazy a změny ve vládě vždycky znamenaly problémy. Ocitl se před výzvou, naučit nového prezidenta řešit problémy jeho způsobem a to zabere čas. Právě čas však tentokrát nebyl luxus, který by si mohl dovolit. Nové tendence a vládní politika, kterou čerstvě zvolená vláda prosazovala, mohla vystavit miliony kolonistů nevyslovitelnému nebezpečí.

Caran byl znechucený novým nařízením vlády víc, než kdokoliv jiný. On znal možné nebezpečí a byl rozhodně proti. Ale zároveň chápal postoj politiků, vezoucích se na vlně popularity a předvolebních slibů, ignorujících jeho protesty.

Připravované strukturální změny v tajné službě, zaručeně spojené se vzájemným obviňováním, se zdály být nevyhnutelné. Mistr taktik v jeho mysli věděl, že si musí připravit plán. Času na to měl zatím dostatek. Ale musí to být operace čistá a navenek neviditelná. A to hlavně z pohledu vedení.

Jak se otáčel zpět do místnosti, odrazil se na titanové desce, která tvořila převážnou část jeho pravé tváře, odlesk domovské planety. Nové pokroky v medicíně by umožnily nahrazení chybějících kostí i rekonstrukci kůže tak dokonale, že by zůstaly jen nepatrné jizvičky, ale Caran byl proti. Ponechal si svůj současný vzhled, protože dokonale zvýrazňoval jeho osobnost.

Nejdřív ze všeho potřeboval spolehlivé informace z první ruky a potom chtěl vybudovat utajenou základnu pro své operace. Tentokrát upřednostnil konzolu před svým zápisníkem a otevřel nejnovější mapu galaxie. Někde tam je již v pohybu vojenská mašinérie. Buduje se a nabírá na síle. Za jak dlouho bude připravená zaútočit, mohl jen odhadovat. Jeho důkazy však zatím byly nepřesvědčivé. Poslední střety byly slabé a vítězství až podezřele snadná. Síly aliance se roztáhly příliš daleko do nových oblastí.

Mírumilovní představitelé vlády, kteří zabrali prezidentskou kancelář, si to vykládali jako nabídku Khaaků na mír. A nové sektory, že vetřelci nabídli jako gesto dobré vůle. Nyní obhajovali rychlou kolonizaci nových oblastí, aby podpořili obchod a pocit harmonie mezi rasami.

Caran považoval za nešťastné, že vláda do svých osidlovacích plánů zatáhla tolik civilních obyvatel. Musel se smát, když nový prezident poukazoval na nedávno postavený Masozávod cahoona, jako na známku obnovené víry v Argonskou ekonomiku, která už tolik roků stagnovala. Měl to být začátek nového období růstu a prosperity, které vláda nastolí a povede.

V této situaci by asi nebylo rozumné informovat prezidenta o pozadí a operacích které vedly ke stavbě stanice. A už vůbec se mu nechtělo vysvětlovat, co všechno musel podniknout, než přesvědčil příslušné autority, aby tu stavbu povolili. Přesnější by asi bylo říct, co všechno by se jim mohlo přihodit, kdyby nesouhlasili.

Hrozby a zastrašování byly silnými kartami Carana Beligna, ale on sám se jen zřídka uchyloval k násilí. Teď, s novým prezidentem v úřadu, se jeho vlastní šéfové začali nezdravě zabývat vnitřními záležitostmi tajné služby. A ačkoliv on svou práci vždy odvedl, jeho neobvyklé a občas brutální metody se dostaly na pořad jednání. Povýšili ho a stáhli do kanceláře, protože si venku nadělal až příliš mnoho nepřátel toužících po pomstě. Zároveň byl ihned navržen na další povýšení, aby ho dostali co nejdál od bojové linie a oslabili tím jeho přímý vliv. V jedné věci však měli Caranovi zaměstnavatelé naprosto jasno, chtěli ho mít na své straně.

Dalším povýšením se dostane zase výše na žebříčku a od ředitele tajné služby ho budou dělit jen tři pozice. Na dvě nejvyšší místa obvykle čerstvě zvolený prezident dosadí politické loutky bez praktických zkušeností v oboru. Caran těmto lidem nikdy nedůvěřoval a byl rád, že ho od nich stále odděluje několik vrstev vedení. Nezajímal se o politické hry, které mezi sebou hráli, i když si ho pozvali, aby obhajoval některé své postupy.

Vrátil se zpět k problému, který tížil jeho myšlenky. Potřebuje stanici někde v nových okrajových koloniích nebo alespoň v některém ze vstupních sektorů. Musí být dobře vybavená a měla by rozhodně mít větší než obvyklý počet stíhačů. Nejlépe pak vojenských lodí s troškou toho kouzla vdechnutého firmou Advanced Industries Corporation. Krátce se pousmál, když mu přišlo na mysl jméno možného majitele základny.

"Přichází zpráva, bezpečností úroveň tři." Oznámil počítač.

"Zdroj?" Zeptal se Caran a začal urovnávat předměty na stole, které před tím rozházel dopadající zápisník.

"Prezidentská kancelář." Prohlásil počítač.

"Na holo obraz."

Objevila se žena ve středním věku, sedící za mohutným psacím stolem, která právě odkládala zápisník. Měla velké hnědé oči, ostře řezané rysy ve tváři a tvrdý pohled. "Veliteli Beligne!" Pronesla vážně.

"Zástupkyně ministra Gallona, co pro vás mohu udělat?"

Zamračila se a nedůvěřivě pozorovala Carana, "Právě jsem prostudovala vaše poslední hlášení o Gharolické obchodní společnosti a musím říct, že jsem značně ..." Zasekla se a chvíli hledala nejvhodnější slovo, "... zklamaná. Vypadá to, že jste si vzal za cíl zdiskreditovat velmi dobře zavedenou a uznávanou společnost. Jednu z těch, které sám prezident osobně vybral pro expanzi Argonů do nových sektorů."

Na chvíli se odmlčela, ale Caran ji neodpověděl. "Ve vašem hlášení jsem nenašla nic, co by podpořilo vaše obvinění. Ani kousíček použitelného důkazu. A navíc mi právě volal ředitel této společnosti a stěžoval si na vaše protiprávní postupy. Tvrdí, že jste se pokoušel zastrašovat ho i jeho zaměstnance!" Pronesla tyto poznámky klidně, ale zároveň vůbec neskrývala svůj nepřátelský postoj ke Caranovi.

"Moje práce je nalézt pravdu." Prohlásil Caran.

"Ano. A my víme jak to provádíte." Opět chvíli mlčela a tvářila se znechuceně. "Získávejte si dál své informace, veliteli, ale prezident to neschvaluje! Tímto vám přísně nařizuji, abyste ukončil veškerá vyšetřování spojená s Gharolickou obchodní společností!"

Caran napůl očekával podobné rozhodnutí a tak klidně odpověděl, "Jak nařizujete zástupkyně ministra."

Podezíravě přivřela oči, očekávala větší odpor. Vlastně Caranově odpovědi vůbec nevěřila. "Velmi dobře! Tak dál. Prezident je velmi zmatený z vašeho posledního hlášení o nízké bezpečnosti v nových sektorech. Z našeho pohledu to vypadá jako cíleně vykonstruované, s úmyslem poškodit kolonizační program."

"Je mým úkolem poukázat na možné hrozby, paní zástupkyně ministra." Poznamenal Caran potichu. "A to je přesně to, co jsem udělal. Cokoliv míň by bylo nespravedlivé vůči kolonistům."

Gallona krátce vztekle zafuněla, opět přivřela oči a pokoušela se něco vyčíst z velitelova výrazu. Z kamenné tváře Carana však nevyčetla vůbec nic.

Pomalu odpověděla, zatímco sledovala jeho reakce, "Prezident rozhodl, že pomůže vlastníkovi nedávno postavené stanice v centrální oblasti, aby ukázal cestu všem ostatním. Jako ukázku síly Argonské ekonomiky a chuti Argonského lidu expandovat mu náš prezident udělí licenci na stavbu stanic v kterémkoliv z nových sektorů."

Výraz Carana Beligna zůstal nezměněný.



Tor Grall si nalil velkou sklenici vesmírného paliva ze zásob soukromého baru a uvelebil se v sedačce z kůže Argnu. Na rozlehlém stole před ním se pomalu otáčel prostorový holografický obraz jeho masozávodu cahoona.

Od jeho setkání s Cizincem už uplynulo šest měsíců. Z toho čtyři měsíce strávil zavřený v karanténě. Jediní lidé, s kterými mohl mluvit, byli ti za tlustým Plexovým panelem. Každý doušek vzduchu který vydechl, zkoumaly na stopy cizí nákazy. Všechno, co vyloučil, důkladně skenovali a testovali. Každý jeho myšlenkový pochod důkladně zkoumali. A neustálými otázkami ho téměř přiváděli k šílenství.

Časem si uvědomil, že není jediný izolovaný od zbytku společnosti. Ve vedlejší místnosti trávila svůj čas Tereana. Agenti se pokoušeli obnovit její paměť. Snažili se zjistit, co všechno ji cizinec přinutil zapomenout. Po dvou měsících dosáhli částečného úspěchu, když při pohledu na fotku Tora, kterého před tím zaručeně nikdy neviděla, dokázala vytušit, že jeho jméno začíná na písmeno 'T'. Chvíli na to ji přijali jako vědeckou pracovnici tajné služby. Rozhodli se, že kdyby se někdy náhodou rozpomněla, byly by její vzpomínky příliš cenné na to, aby je mohli nechat upadnout do nepatřičných rukou.

Tor Grall byl jednoduše vděčný, že je stále naživu a že mu po nedobrovolném vězení zůstaly jen nepříjemné vzpomínky.

Najednou do kanceláře vtrhl Creed. Bez ohlášení a o několik dní dřív, než původně slíbil. Zamířil rovnou k baru a nalil si plnou sklenici.

Creed byl míšenec. Otec Splitský otrokář, matka Argonská otrokyně. Od ranného dětství odsouzený až do smrti bojovat o život v aréně, zvané Kráter. Osvobozen Paranidem, stal se z něho nejznámější nelítostný žoldák v celém vesmíru. Jeho nenávist ke Splitům z něho stvořila jejich nejobávanějšího nepřítele.

Tor byl na okamžik překvapený, ale vzápětí si jen povzdychl, "Vážně nevím, na co si platím ochranku stanice!" Na chvilku se zamyslel, "Kdyby mi alespoň dali vědět, že už jsi tady."

Creed rychle ochutnal, otočil se k Torovi a na pozdrav pozvedl sklenici a usmál se.

"Jsi tu trochu brzo." Prohlásil Tor, ale v postoji žoldáka bylo něco, co ho zase uklidnilo.

"To proto, že jsem si s tebou chtěl promluvit, ještě než dorazí." Odpověděl Creed stručně. Vzal z baru láhev a i se sklenicí ji přinesl ke skleněnému stolu, kde obojí opatrně položil. Potom se uvolněně svalil do jedné z větších kožených sedaček.

Tor se ještě pohodlněji uvelebil a začala ho nahlodávat rostoucí zvědavost. Za dva měsíce vlastnictví stanice měl už spoustu podobných rozhovorů a pochopil, že ať byly zájmy Carana Beligna o jeho osobu jakékoliv, s Creedem šlo vždy čistě o obchod.

Bezpečnostní tým stanice se skládal ze samých žoldáků, které převzal od Creeda. Všichni byli buď příliš mladí a potřebovali se nejdříve něco naučit nebo byli naopak už dost staří a hledali klidnější službu. V určitém ohledu si připadal jako v domově důchodců pro vysloužilé žoldáky, kteří potřebovali klidnou práci za přijatelnou mzdu.

Ačkoliv si zpočátku nebyl jistý tímto zřízením, brzo poznal, že se nachází v klidné a dobře střežené části vesmíru. A Creed by jen ztěží mohl zajistit svým nejdéle sloužícím lidem, kteří neměli to štěstí, že se dostali k těm nejlépe placeným zakázkám, lepší místo na konec jejich kariéry.

"Jak jdou obchody?" Zeptal se zdvořile Creed.

"Dobře, ale stále mám větší zisky z dálkově řízených obchodníků. Chce to čas, abych sehnal dostatek dělníků a vybudoval vedení stanice. Běžíme sice naplno, ale zrovna sháním víc kontrolorů a programátorů kontrolních systémů a robotů údržby." Pronesl Tor uvolněně a poukázal na hlavní problémy, které řešil jako vlastník stanice.

"Měl by sis sehnat nějakého schopného zástupce." Řekl Creed a pousmál se.

"Hledáš práci?" Zeptal se Tor ironicky a věděl, že Creed už nejspíš má někoho vhodného v záloze.

"Já rozhodně ne! Nevydržel bych na stanici dost dlouho." Dopil svou sklenici a nalil si další a potom zamával lahví na Tora a nabídl se, že mu taky dolije.

"Hádám, že jsi už slyšel, že mě prezident požádal, abych mu pomohl a ukázal cestu potenciálním vlastníkům stanic v nových okrajových sektorech." Pochlubil se Tor a nahnul se pro nabízenou láhev.

"To je jeden z důvodů, proč s námi chce mluvit pan Belign." Odpověděl Creed a napil se.

"Přemýšlím o tom, že tuto skvělou nabídku odmítnu." Povzdech si Tor a opět se pohodlně opřel.

"Odmítnout prezidentovu nejvelkorysejší nabídku?" Pronesl Creed s předstíraným překvapením. "To by pana Beligna velmi potěšilo! Jak jsem pochopil, není zrovna nadšený novou politikou vlády. A tohle by je zaručeně urazilo."

"Ti politici. Nové obličeje, ale v pozadí pořád ti samí lidé, tahající za nitky." Tor chvíli zamyšleně hleděl a potom dodal řečnickou otázku. "Změní se to vůbec někdy?"

"To je jeden z důvodů, proč pan Belign už nechce žádné další povýšení. Mohlo by se mu pak lehce přihodit, že při další výměně vlády skončí bez práce." Poznamenal Creed.

"Ale to zní lákavě." Tor si se zájmem prohlížel vinětu vesmírného paliva.

"Klidně se to může přihodit. Ještě jedno povýšení a nejspíš přijde o přímý vliv nad operacemi 'v terénu'." Creed se pohodlněji zavrtal do křesla.

"Znamenalo by to, že by mě nemohl zatahovat do žádných dalších riskantních kousků?" Zeptal se nadějně Tor.

Creed na něho pohlédl skrz zlatavou barvu nápoje ve sklenici a hlasitě se zasmál, "Navěky optimista!"

"A co bude s tebou?" Zeptal se Tor a dodal, "Nahrává ti spoustu práce!"

"Není můj jediný Argonský zaměstnavatel a navíc mám slušné kontrakty i s Paranidy." Odpověděl Creed. "Občas využijí služeb Spolku válečných veteránů i Boroni a Teladi. Takže rozhodně nebudeme bez práce."

To bylo pro Tora trochu překvapení. Předpokládal, že Argonská tajná služba je hlavním zdrojem příjmů Spolku válečných veteránů. Že jsou v podstatě malou soukromou armádou Carana Beligna. Ale nyní se ukázalo, že tomu tak není.

Jedna věc se Torovi na žoldákovi vyloženě líbila, jeho otevřenost. Všechno bylo prosté, pouze černé nebo bílé. U Creeda věděl vždy naprosto přesně na čem je. O to víc však byl bezejmenný nemilosrdný. Když někoho nenáviděl, jednoduše mu to řekl a dotyčný měl dostatek příležitostí, klidit se mu z cesty. Na druhou stranu, jste mu museli dát pádný důvod, aby vás chtěl zabít. Až doposud se Tor domníval, že dělá lovce odměn pro Carana Beligna a likviduje ty, co se pokusí pláchnout ze služeb Argonské tajné služby. Nyní ale svůj názor změnil. Ať už Creed prováděl cokoliv, rozhodně to nebyl vrah.

"Tak co bylo tak naléhavé, žes mě musel vidět?" Zeptal se Tor, který cítil, že Creed stále chodí kolem horké kaše, ale ke skutečnému důvodu jeho návštěvy se ještě nedostal.

Creed dopil a nalil si další sklenici. "Dělal jsem nějakou práci pro jiného klienta, kterého zajímaly potenciální rizika hrozící obchodní činnosti v okrajových sektorech." Počkal, jestli Tor nějak zareaguje. Ale ten raději poslouchal, než by ho přerušoval. "Z toho, co jsem zjistil, je jasné, že tam jsou dva klíčové sektory. Když oba padnou do rukou nepřátelské útočné flotily, potom budou noví osadníci odříznuti od jakékoliv vojenské pomoci a bez možnosti někam ustoupit."

"To zní povzbudivě." Zabručel Tor.

"Jakmile budu mít čas důkladněji prozkoumat získaná data, dám ti vědět, který sektor je ideální na umístění stanice." Pokračoval Creed, "A myslím, že pan Belign ti doporučí, podle jeho názoru, ideální pozici základny. Jsem zvědavý, jestli se v tom shodneme. Předpokládám, že mě požádá, abych tě podpořil skupinou stíhačů. Dostaneš se tak do nepříjemné situace v případě, že ti každý doporučíme jiný sektor."

"Výborně. Já mám rád, když jsem postaven před podobně složitá rozhodnutí." Poznamenal hořce Tor.

Creed se usmál, "Život je plný rozhodnutí, Tore. Dobrých i těch špatných. Jsem si jistý, že ty si vybereš správně!"

"Creede, vážně bys měl zapracovat na svých diplomatických schopnostech." Zareagoval na to Tor.

Creed vycenil zuby v širokém úsměvu, "A to nejlepší teprve přijde, předpokládám, že se o tom pan Belign zapomněl zmínit."

"Však víš, jak miluji překvapení." Tor dopil a dolil si až téměř po okraj.

"Vlastně to zavinili politici svými rozhodnutími. Jako ukázku sílícího spojenectví mezi rasami, nabídla Argonská vláda ostatním rasám licence na umístění jejich stanic v nových oblastech." Pronesl ledabyle Creed.

"To zní férově." Připustil Tor.

"Zahrnuje to i Splity. A jak jsem pochopil, ti dali licenci rodině t’Gnht!" Prohlásil Creed důležitě a očekával nějakou Torovu reakci.

"A co jsou zač?" Zeptal se Tor a pokoušel se rozpomenout, jestli už to jméno neslyšel někdy dřív.

"No hlava té rodiny se jmenuje Feran. Říká ti to něco?" Zeptal se Creed.

Tor najednou ucítil chlad i horko najednou a přikývl. Byl to vůdce pirátů, říkajících si Bloodheartové. Právě ten, který přikázal zavraždit jeho rodiče potom, co Tor zachránil unesenou Tris Matayahovou z pirátské základny v Brennanově triumfu. "To nemůže být náhoda."

"Myslím, že Splitský Vrchní senátor dělá rád podobné vtípky!" Poznamenal Creed.

"Ví o tom Caran?" Zeptal se Tor.

"Pokud neví, potom je Argonská tajná služba méně schopná, než mnozí věří." Odpověděl Creed.

"A já myslel, že mě chce držet co nejdál od Bloodheartů!" Prohlásil Tor hořce a pořádně upil ze svého nápoje.

"Proč by to dělal, když můžeš být o tolik užitečnější na mnohem nebezpečnějším místě?" Pronesl Creed sarkasticky a opět vyprázdnil sklenici.

"Díky! Teď se cítím o hodně lépe." Odpověděl Tor zdrceně. "Zůstaneš na oběd?"

"A platíš?" Zeptal se Creed. Zvedl se a prohlížel si malou, nedávno na zeď upevněnou, vitrínu.

"Jasně, že platím." Odpověděl Tor.

Creed si pozorně prohlížel obsah zasklené poličky. Mimo jiné tam viděl holografickou krychli zachycující Torovy rodiče, vedle které ležel nůž, který dal Torovi, když společně vysvobozovali Tris. "Vidím, že jsi nepřišel úplně o všechno, když ti zničili Piraňu."

"Úplně o všechno ne." Odpověděl Tor potichu se zamyšleným výrazem.

"Tak si myslím, že bychom měli vyrazit do baru Colossus na třetím patře. Doslechl jsem se, že je to nejživější místo na tvé stanici." Rozhodl Creed a zazubil se.

"Chápej, tady jsme v centrální oblasti Argonského prostoru. Takže musím respektovat místní zákony." Hájil se Tor a tvářil se mírně uražený, ale usmíval se při tom.

Bar Colossus vznikl na požadavek žoldáků, které dodal Creed a byl upraven jejich zvyklostem. Nacházel se v zabezpečené zóně stanice, kde veřejnost neměla přístup a tím nebyl na očích slídící policie sektoru. Nebyl tak drsný a zpustlý, jak mnohé bary v nekontrolovaných sektorech, ale dala se tam najít spousta zábavy, na kterou byli bývalí Creedovi piloti zvyklí.

Těžký kouř částečně halil skupinku tanečnic, které právě dokončovaly své vystoupení, zatímco zvuk potlesku hřměl místností za podpory v basech rezonujících bicích a zbytku kapely, až z toho na stolech řinčely skleničky. Krátké záblesky světel a vodopád holografických jiskřiček, poskakujících ještě chvíli po podlaze, osvětlovaly živou kapelu, vystupující na vyvýšeném, pomalu se otáčejícím pódiu uprostřed jeviště.

Creed poplácal Tora po rameni a vycenil zuby v širokém úsměvu. Zvedl palec, když zahlédl blížící se atraktivní servírku. Usmála se a podala jim jídelní lístky. Tor si všiml, že má nenápadné ucpávky uší, kterými si chránila sluch. Převzal jídelní lístek a objednal pití, ještě před tím, než ji ukázal, že budou u jeho stolu. Než prošli tlumícím polem, které odstínilo většinu hluku, cítil zrychlující se bicí, rezonující místností a kytary, které se chytily rytmu okamžik před tím, než se hlas zpěváka prořízl stěnou ostatních zvuků.

Creed se ještě jednou ohlédl na skupinu, než prošel tlumícím polem, za kterým byl téměř tichý prostor pro stoly.

"Co sousedi, nestěžují si na hluk?" Zeptal se.

Tor se rozhlédl kolem, "I kdyby, nikdo by je neslyšel." A usmál se, "Celá tato sekce stanice je ..." Hledal to správné vyjádření, "... upravená. Do sousedních místností nepronikne ani hlásek."

"Líbí se ti ty servírky?" Změnil Creed téma.

"Jsem rád, žes mi neposlal ty, kterým se blíží důchodový věk a hledají klidný život." Odpověděl Tor a rozesmál se.

Creed se k němu přidal, "Kdybys moc chtěl, můžu to ještě změnit."

"Snad ani ne." Zavrtěl Tor přesvědčivě hlavou.

Žoldák se usmál a přátelsky Tora plácnul po zádech, čímž ho srazil ze židle.

Tor se zvedl a omluvně se usmál na servírku, která právě přicházela a vypadala trochu zmateně, protože nevěděla, o co tam šlo. Položila pití na stůl a zeptala se, "Budete si přát něco dalšího, pánové?"

"Jídlo a vaši příjemnou společnost." Odpověděl Creed.

Sladce se usmála a podala mu přes stůl jídelní lístek. Nahnula se přitom mistrně dopředu tak, že odhalila výraznou část svých bujných vnad. "Je mi to líto, ale mám tady i další zákazníky, které musím obsluhovat." Dívala se Torovi přímo do očí.

Creed si vzal lístek a předstíral, že ho důkladně studuje. "Já ti povím, jak to uděláme. Zajdeš nám pro jídlo a já si zatím promluvím s tvým šéfem. Jsem si jistý, že ti dovolí, abys obsluhovala jen nás! Bude to jednodušší, než abych tě musel pořád volat pro každou další skleničku."

"Creede, ty mě přivedeš do problémů." Procedil mezi zuby Tor, zatímco bedlivě sledoval, co za poklady příroda stvořila.

Creed vybral jídlo a vrátil lístek, zatímco pronesl, "No to je nápad!" A když už servírka odcházela, ještě na ni zavolal, "A vezmi sebou taky nějakou kamarádku!"

Tor se vrátil k tématu nové stanice v okrajových sektorech.

Creed se na něho otočil a nasadil velmi vážný výraz, "Tore, příteli, musíš se víc uvolnit. Příštích pár týdnů a měsíců pro tebe může být velmi tvrdých a přijdou okamžiky, kdy budeš rád, že jsi využil těchto příležitostí. Věř mi, když půjde všechno dobře, můžeš se po celou dobu jen usmívat. Ale jestli to odhaduji správně, tak to dopadne hůř. A potom budeš rád, že sis tyto chvíle pěkně užil."

"Tak tohle říkáš všem pilotům?" Zeptal se Tor.

Creed se zamračil, ale vzápětí se opět pousmál, "Existuje Paranidské přísloví, které mě žoldáci naučili. Dalo by se přeložit asi takto 'Žij dnes, protože zítra už tady nemusíš být.'"

Tor vycítil, že je až příliš pravdivé. Zamyslel se než odpověděl, "Docela optimistický pohled na věc."

Žoldák pomalu přikývl a pořádně se napil piva, které před ním stálo, "Neboj, tohle přežiješ."

"Chtěl bych mít tvoji jistotu." Odpověděl Tor, "Tak jaká stanice, myslíš, že by byla nejlepší?"

"Levná a příjemně zařízená, která by vydělávala hodně kreditů." Odpověděl Creed na rovinu.

"Tak tím se výběr poněkud zúžil." Tor se zamyslel, "Co třeba výroba těžkých vojenských raket?"

Creed se tomu zasmál, "No to asi ..." Hledal, jak to správně vysvětlit, "Ne, vaše vláda by to nedovolila. Pro Khaaky by to mohlo vypadat jako potenciální nebezpečí a nejspíš by to vyvolalo nepřátelské reakce."

"To se asi vztahuje na všechny vojenské továrny, že?"

"Samozřejmě." Odpověděl Creed, který zaměřil svou pozornost na bouřící dav v baru. Skupina dohrála píseň a všichni usilovně tleskali a křičeli.

"A co drony nebo miny?" Zeptal se Tor i když odpověď už vlastně znal.

"Opět příliš agresivně vyhlížející výroba." Odpověděl Creed a dál pozoroval dav.

"Dobře a co takhle továrna na laserové věže?" Zeptal se Tor už trochu zoufale.

Žoldák se na okamžik zamyslel a škrábal se při tom na bradě, "Možná?" Než se však Tor stačil zeptat na něco dalšího, dodal, "Myslíš, že by šlo to tlumící pole upravit, aby propouštělo dovnitř malinko víc té muziky?"

Právě se vracela servírka a nesla jednu porci jídla a hned za ní šla její kolegyně s druhou.

Konec kapitoly
Last edited by George Wills on Tue, 23. Jan 07, 09:42, edited 8 times in total.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Wed, 3. Jan 07, 12:35

Taková malá ochutnávka pro ty, co jsou napnutí, jak budou pokračovat osudy Tora Gralla a dráždidlo pro ty, co napnutí zatím nejsou :D :twisted: :roll:

User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Post by StandaJunior » Wed, 3. Jan 07, 13:54

Oh Yeah ! :P

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Wed, 3. Jan 07, 14:13

George Wills wrote:Taková malá ochutnávka pro ty, co jsou napnutí, jak budou pokračovat osudy Tora Gralla a dráždidlo pro ty, co napnutí zatím nejsou :D :twisted: :roll:
Být ženská tak se do tebe zamiluji. :D

Lord D
Posts: 181
Joined: Fri, 24. Nov 06, 19:59
x3

Post by Lord D » Thu, 4. Jan 07, 10:16

George Wills wrote:Taková malá ochutnávka pro ty, co jsou napnutí, jak budou pokračovat osudy Tora Gralla a dráždidlo pro ty, co napnutí zatím nejsou :D :twisted: :roll:
díky, díky, díky. vyléčil jsi alespon trošku můj absťák :lol:

User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Post by StandaJunior » Thu, 4. Jan 07, 11:02

Sir_Thomas wrote:
George Wills wrote:Taková malá ochutnávka pro ty, co jsou napnutí, jak budou pokračovat osudy Tora Gralla a dráždidlo pro ty, co napnutí zatím nejsou :D :twisted: :roll:
Být ženská tak se do tebe zamiluji. :D
Dobře že nejseš :lol:

User avatar
Peckoslav
Posts: 144
Joined: Thu, 31. Mar 05, 11:19
x3ap

Post by Peckoslav » Thu, 4. Jan 07, 21:43

jen houšť a větší kapky!!! :wink: :lol:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Fri, 5. Jan 07, 09:54

Kousek pokračování je za
================

musím říct, že tychlety věci s politickým podtextem se mi překládájí pěkně blbě ... zavřu oči a vidím Paroubka, otevřu je a vidím rudě a uzávěr na pomyslném Dragunovi cvaká, cvaká a nejde zastavit :evil: :twisted: :roll:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Wed, 10. Jan 07, 09:58

Nějak se mi podařilo v tom fofru p novém roce dopřekládat první kapitolu.

Pozornému čtenáři naznačí, o co asi půjde v téhle knížce. Ale jak to skutečně bude a co všechno se při tom Torovi přihodí, si musíte počkat na další kapitoly :wink:

FVZ
Posts: 260
Joined: Wed, 16. Aug 06, 22:49

Post by FVZ » Wed, 10. Jan 07, 11:55

Pronesl Tor uvolněně a poukázal na hlavní problémy, které řešil jako vlastní stanice. vlastník

Ještě sem si všiml chyby, ale teď jí nemůžu najít. Creed se tam zvedal z (asi křeslo) a prohlížel si vytrýnku na zdi.

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Wed, 10. Jan 07, 16:34

a potom chtěl vybudoval utajenou základnu svých operací. - "vybudovat" a možná by znělo lépe: základnu pro své operace.
jako cíleně vykonstruované z úmyslem poškodit kolonizační program." - "s úmyslem"....
Zamířil rovnou k baru na nalil si plnou sklenici. - "a nalil" ...
"Dobře, ale stále mám větší zisky z dálkově řízených obchodníků. - Tady to tak asi má být. Možná "obchodů" , ale co já vím třeba si mezitím najal obchodníky???
do žádných další riskantních kousků?" - "dalších" ...
Občas využijí služeb Spolku válečných veteránů u Boroni a Teladi. - "i Boroni a Teladi".
Všechno bylo prosté, prostě jen černé nebo bílé. - "jednoduché,prostě" případně "prosté, stačilo jen" ...Ale asi spíš ta 1. varianta :wink:
"Ne úplně o všechno." - Úplně o všechno ne. To mi zní líp.
Převzal jídelní a objednal pití - chybí "lístek" ..
, že odhalila výraznou část svého bujného výstřihu. - Jak vypadá "bujný výstřih ?? :D
, že ho důkladně ho studuje. - 2x "ho" .
tě musel pořád volal pro každou další skleničku. - "volat" ..
Vrčel mezi zuby Tor, - No asi spíš "procedil" ... Fráze "Vrčel mezi zuby" je opravdu podivuhodná.
že jsi využil těchto příležitosti. - "příležitost(í)".
Než se však Tor stačit zeptat na něco - "stačil" ..

Tak snad je to vše :wink:

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Thu, 11. Jan 07, 08:53

George Wills wrote: Pozornému čtenáři naznačí, o co asi půjde v téhle knížce. Ale jak to skutečně bude a co všechno se při tom Torovi přihodí, si musíte počkat na další kapitoly :wink:
Tak kam bude děj směřovat tipovat nebudu, radši se nechám překvapit, ale jedno vím už teď. Jestli Tor bude dál nasávat tímto tempem, bude z něho nakonci druhé knihy notorik :D :D . Možná by to byl zajímavý dějový zvrat, kdyby hlavní postava skončila někde v zapadlém sektoru v ušmudlané protialkoholní léčebně :lol: :D No to byl jen vtípek samozřejmě.

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Thu, 18. Jan 07, 12:24

Tak chvilku jsem čekal, až zapracuješ první připomínky od Moonmana, ale vzhledem k tomu, že se tak ještě nestalo, asi nemáš zrovna moc času, stejně jako já :D Ale abych nenabral příliš velkou ztrátu, tak se už teda do toho zase, k tvé určitě nemalé radosti :oops:, pustím, a "najdu" pár chyb. Jestli teda budu něco opakovat po Moonmanovi, tak se předem omlouvám.

Ocitl se před výzvou naučit nového prezidenta, aby řešil problémy jeho způsobem a to zabere čas. - tak první připomínka tady k tomuto a sice, asi bych to souvětí ještě zjednodušil:
Ocitl se před výzvou, naučit nového prezidenta řešit problémy jeho způsobem a to zabere čas.

Nové tendence a vládní politika, kterou čerstvě zvolená vláda prosazovala by mohly vystavit miliony kolonistů nevyslovitelnému nebezpečí. - chybí čárka před "by", které bych já osobně asi vypustil, pak by to mohlo vypadat asi takhle:
Nové tendence a vládní politika, kterou čerstvě zvolená vláda prosazovala, mohla vystavit miliony kolonistů nevyslovitelnému nebezpečí.

Ale zároveň chápal pohled politiků, vezoucích se na vlně popularity a předvolebních slibů, ignorujících jeho protesty. - tady opravdu jenom drobnost, asi bych tam vrazil trošku jiné slůvko:
Ale zároveň chápal postoj politiků, vezoucích se na vlně popularity a předvolebních slibů, ignorujících jeho protesty.

Nové pokroky v medicíně by umožnily nahrazení jeho chybějících kostí i rekonstrukci kůže tak dokonale, že by zůstaly jen nepatrné jizvičky, ale Caran byl proti. - tady, ačkoliv to spíše bývalo naopak, bych "jeho" vypustil:
Nové pokroky v medicíně by umožnily nahrazení chybějících kostí i rekonstrukci kůže tak dokonale, že by zůstaly jen nepatrné jizvičky, ale Caran byl proti.

Za jak dlouho bude připravená zaútočit mohl jen odhadovat. - zase bych asi "už" vypustil:
Za jak dlouho bude připravená zaútočit, mohl jen odhadovat.

Caran považoval za nešťastné, že vláda do svých přesídlovacích plánů zatáhla tolik civilních obyvatel. - tak tady jenom detajl, ale "přesidlovacích" my zní nějak divně, dokonce se mi to nějak spojuje s deportací, ale to je jen můj pocit, přesto bych tam možná spíš dal:
Caran považoval za nešťastné, že vláda do svých osidlovacích plánů zatáhla tolik civilních obyvatel.

Měl to být začátek nového období růstu a prosperity, které vláda pevně uchopí a povede. - možná pod neustálým bombardováním z medií a nebo taky možná ještě z dob komančů, mám těchto vět tak akorát dost, ale přes všechno to omýlání člověku nějak zůstanou v hlavě, a proto bych tam možná spíš dal:
Měl to být začátek nového období růstu a prosperity, které vláda nastolí a povede.( vpřed zpátky ni krok :lol: )

Povýšili ho a stáhli do kanceláře, protože si venku získal až příliš moc nepřátel toužících po pomstě. - a trošku slovíčkaření:
Povýšili ho a stáhli do kanceláře, protože si venku nadělal až příliš mnoho nepřátel toužících po pomstě.

Zároveň ho ihned navrhli na další povýšení, aby ho dostali co nejdál od bojové linie a oslabili tím jeho přímý vliv.
Zároveň byl ihned navržen na další povýšení, aby ho dostali co nejdál od bojové linie a oslabili tím jeho přímý vliv.

....ho budou dělit jen tři pozice. Na dvě nejvyšší pozice obvykle čerstvě zvolený prezident dosadí...
.... ho budou dělit jen tři pozice. Na dvě nejvyšší místa obvykle čerstvě zvolený prezident dosadí ....

...nedůvěřoval a byl rád že ho od nich stále odděluje...
...nedůvěřoval a byl rád, že ho od nich stále odděluje...

Zasekla se a důkladně hledala ještě důraznější slovo, "... zklamaná. - tak tady se mi zdá, že "zkamaná" moc důrazně nezní, a taky spojení "ještě důraznější" se tu podle mě nehodí, protože není řečeno ještě důraznější než co. Já bych to pak viděl možná takto:
Zasekla se a chvíli hledala nejvhodnější slovo, "... zklamaná.

Z našeho pohledu to vypadá jako cíleně vykonstruované z úmyslem poškodit kolonizační program."
Z našeho pohledu to vypadá jako cíleně vykonstruované, s úmyslem poškodit kolonizační program."

"Je mým úkolem poukázat na možné hrozby zástupkyně ministra." Poznamenal Caran potichu. - ačkoliv už před touto větou se to v textu vyskytuje, až zde mi to nějak nešlo z pusy. Nebylo by možná vhodnější dát tam:
"Je mým úkolem poukázat na možné hrozby, paní zástupkyně." Poznamenal Caran potichu.

Každý doušek vzduchu, který vydechl zkoumaly na stopy cizí nákazy. - ačkoliv "který" je obvykle spojka, v tomto případě myslím čárka přijde až za "vydechl":
Každý doušek vzduchu který vydechl, zkoumaly na stopy cizí nákazy.

...na fotku Tora, kterého před tím zaručeně nikdy neviděla, dokázala vytušit, že jeho jméno začíná na písmeno 'T'. Chvíli na to ji přijali jako vědeckou pracovnici tajné služby. - tady není samozřejmě chyba, jenom takový drobný "vtípek" a sice tak trošku to vyznívá, jako že na základě toho, že si Tereana vzpoměla na první písmeno, ji přijmuli jako vědeckou pracovnici tajné služby :D :D :roll:

A Creed by jen ztěží mohl svým nejdéle sloužícím lidem, kteří neměli to štěstí, že se dostali k těm nejlépe placeným zakázkám, lepší místo na konec jejich kariéry. - tady bych asi jenom doplnil:
A Creed by jen ztěží mohl zajistit svým nejdéle sloužícím lidem, kteří neměli to štěstí, že se dostali k těm nejlépe placeným zakázkám, lepší místo na konec jejich kariéry.

Všechno bylo prosté, prostě jen černé nebo bílé.
Všechno bylo prosté, zkrátka jen černé nebo bílé.

Když někoho nenáviděl, prostě mu to řekl a ten měl dostatečnou příležitost, klidit se mu z cesty. - tahle věta následuje hned vzápětí, a tak bych asi i tu slůvko "prostě" nahradil:
Když někoho nenáviděl, jednoduše mu to řekl a dotyčný měl dostatek příležitostí, klidit se mu z cesty.

"A já myslel, že mě chce držet co nejdál od Bloodheartů!" Prohlásil Tor hořce a pořádně upil svého nápoje.
"A já myslel, že mě chce držet co nejdál od Bloodheartů!" Prohlásil Tor hořce a pořádně upil ze svého nápoje.

"Díky! Pomohlo mi to cítit se o hodně lépe." Odpověděl Tor zdrceně. - tady bych si dovolil navrhnout zažitější a podle mne méně kostrbatý tvar:
"Díky! Teď se cítím o hodně lépe." Odpověděl Tor zdrceně.

Převzal jídelní a objednal pití, ještě před tím, než ji ukázal, že budou u jeho stolu. - jen bych doplnil:
Převzal jídelní lístek a objednal pití, ještě před tím, než ji ukázal, že budou u jeho stolu.

Nahnula se přitom mistrně dopředu tak, že odhalila výraznou část svého bujného výstřihu. - tady souhlasím z Moonmanem, že bujné spíš budou ty vnady, než výstřih :D , potom by to možná mohlo vypadat takhle:
Nahnula se přitom dopředu tak mistrně, že odhalila výraznou část svého bujného poprsí v hlubokém výstřihu.

No a tímto pěkným pohledem, který si dovedu velmi živě představit :D, bych to pro dnešek ukončil :wink:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Thu, 18. Jan 07, 15:38

Torgen wrote:Tak chvilku jsem čekal, až zapracuješ první připomínky od Moonmana, ale vzhledem k tomu, že se tak ještě nestalo, asi nemáš zrovna moc času, stejně jako já :D Ale abych nenabral příliš velkou ztrátu, tak se už teda do toho zase, k tvé určitě nemalé radosti :oops:, pustím, a "najdu" pár chyb. Jestli teda budu něco opakovat po Moonmanovi, tak se předem omlouvám.
Výborně, už jsem se začínal bát, že se zapojíš až někdy kolem 15. kapitoly. :D
Našels toho ale nějak málo, buď už jsem tak dobrý nebo sis zvykl na můj styl a už ti tak moc nevadí :lol:

Ty opravy od Moonmana jsem aplikoval téměř okamžitě, jen jsem to nijak nekomentoval, takže to nebylo tak zřetelné ...

Těším se na další připomínky v dalších kapitoly.

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Fri, 19. Jan 07, 11:53

George Wills wrote: Našels toho ale nějak málo, buď už jsem tak dobrý nebo sis zvykl na můj styl a už ti tak moc nevadí :lol:
Asi spíš to první, seš prostě čím dál lepší :D, ale jak se říká, nedráždi kobru bosou nohou, nebo přitvrdím :D :D
George Wills wrote: Ty opravy od Moonmana jsem aplikoval téměř okamžitě, jen jsem to nijak nekomentoval, takže to nebylo tak zřetelné ....
Tak tady teď trošku nevim. Pokud jsi ty připomínky od Moonmana zapracoval, tak já je pořád mám špatně. A sice:

Zamířil rovnou k baru na nalil si plnou sklenici.
Zamířil rovnou k baru a nalil si plnou sklenici.

"Znamenalo by to, že by mě nemohl zatahovat do žádných další riskantních kousků?"
"Znamenalo by to, že by mě nemohl zatahovat do žádných dalších riskantních kousků?"

atd. Tak fakt nevim.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 23. Jan 07, 09:47

Vůbec nechápu, jak se to přihodilo, ale vypadá to, že se většina opravených míst poněkud neuložila. Tak jsem to opravil celé ještě jednou ... Fakt zvláští ... a nejdivnější je, že se mi některé věci vytratili i z původního textu, ve kterém si to vedu u sebe ve tvaru .TXT

Skoro bych řekl, že jsem musel být pěkně vožralý, jenže jsem prakticky abstinent, takže tím to asi nebude.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”