Freespace 2

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 27. Mar 06, 15:08

to chyba w grudniu, bo teraz nie mam kasy na nowy komp, a na tym mógłbym tylko pomażyć o instalacji X3 :D

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Mon, 27. Mar 06, 15:15

Ja mam ten problem już z głowy nowa karta graficzna mi wystarczyła. :)
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Mon, 27. Mar 06, 15:24

Tak sobie czytam ten temat i czytam... może mnie ktos oświecis co takiego zamieścił w swoim pierwszym poście Sonen?

Andrzej Girsa ---> pojawianie się i znikanie gwiazd przy manewrach - powiem tak - na starym kompie dawno temu jak grałem w "jedynke" to tego nie miałem - po odpaleniu już na nowym kompie - to i owszem :D
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 27. Mar 06, 15:32

sorry ale sumienie mi nie pozwala na duszenie babci "bo jest mi to potrzebne do nauki". Wolę samemu zarobić :D - większa satysfakcja i związek z zakupionym przedmiotem :D Swoją drogą niezły paradoks:
jeśłi robisz to co lubisz, to masz z tego satysfakcję, jeżeli robisz to i zarabiasz na tym, to przestajesz to lubić :(

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Mon, 27. Mar 06, 16:10

Pavlo wrote:Tak sobie czytam ten temat i czytam... może mnie ktos oświecis co takiego zamieścił w swoim pierwszym poście Sonen?
Sonen umiescił link do własnej aukcji FREESPACE + DODATKI

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Tue, 28. Mar 06, 09:07

hmmm to do swoich aukcji nie można zamieszczać a do innych mozna (ktos zamieścił linka do x3 na allegro) Sonen - trzeba było kogoś poprosić o wrzucenie :D
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Tue, 28. Mar 06, 10:39

Pavlo wrote:hmmm to do swoich aukcji nie można zamieszczać a do innych mozna (ktos zamieścił linka do x3 na allegro) Sonen - trzeba było kogoś poprosić o wrzucenie :D
już sprzedane :wink:

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Tue, 28. Mar 06, 16:42

Uprzejmie proszę administratorów i moderatorów o zacytowanie odpowiedniego punktu regulaminu wg którego został usunięty link do mojej aukcji

:)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 28. Mar 06, 22:40

Sonen: prawdopodobnie punkt 4.
Podpada pod wykorzystywanie forum X w zamiarze dotarcia z oferowanym przez siebie produktem do jak najszerszego grona potencjalnych klientów. Dodatkowo zdaje się, że aukcja nie była związana z grami z serii x.

Edit: zwracanie się do administratorów mija sie z celem. Oni nie rozumieją naszego języka. :wink:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Wed, 29. Mar 06, 08:00

4. Nie tolerujemy komercyjnych reklam w jakiejkolwiek formie (z wyjątkiem tych umieszczanych przez Egosoft).

Sauron: chodzi ci o ten punkt? W temacie Space Rangers: Rebelia też podałem link do gry, gdzie podana jest cena. Proszę w takim razie wykasować i tamten link. Chyba że nie jest to reklama. :wink:

Moim zdaniem punkt czwarty regulaminu jest mało konkretny - oznacza wszystko i nic. Czy umieszczanie np: skanów z ekranu z gry Morrowind jest reklamą czy nie? Moim zdaniem jest, więc też powinny byc usunięte.

pozdrawiam

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Wed, 29. Mar 06, 09:48

Wg mnie to bez sensu trochę... Bo gdybym to np ja wrzucł tego linka z ofertą Sonena jako ciekawostkę - to byłoby dobrze (ooo zobaczcie - ktoś na Allegro sprzedaje Freespace - o czyzby to Sonen z 4um? :D)
X3 TC: 200 mln kr. Boreas, Deimos, Hyperion, Vidar, 2xSpringblossom, HCP, Centaur Naprawczy, 6 UT, 4 fabryki, kompleks alkoholowy :) i trochę drobnicy...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 29. Mar 06, 10:29

sonen wrote:..W temacie Space Rangers: Rebelia też podałem link do gry, gdzie podana jest cena. Proszę w takim razie wykasować i tamten link. Chyba że nie jest to reklama.
Nie pamiętam tego przypadku, podaj link do konkretnego posta, gdzie był ten link do gry.
sonen wrote:Moim zdaniem punkt czwarty regulaminu jest mało konkretny - oznacza wszystko i nic. Czy umieszczanie np: skanów z ekranu z gry Morrowind jest reklamą czy nie? Moim zdaniem jest, więc też powinny byc usunięte.
Ten punkt jest wystarczająco konkretny - nie dopuszcza wykorzystywania forum Egosoftu dla komercyjnych celów użytkowników. Możesz zamieścić linka do zrzutu Morrowinda jeżeli zrzut ten ma wyłącznie charakter informcyjny, np. chcesz sie podzielić z innymi gdzie to nie byłeś, czego nie zwiedziłeś - i na tym zrzucie prezentujesz to miejsce. Natomiast gdybyś chciał takie zrzuty sprzedać i dałbyś je na forum po to by inni zobaczyli Twoją "ofertę zrzutów" - to byłoby niedozwolone. :roll:
Generalnie to forum ma służyć Egosoftowi jako reklama ich produktów, jako pomoc techniczna i miejsce gdzie skupia się społeczność X. Egosoft udostępniło forum internautom aby wymieniali między sobą informacje na temat gier z serii, którą stworzyli i ewentualnie innych, a nie żeby za jego pośrednictwem czerpali jakiekolwiek zyski (lub pomagali innym w ich czerpaniu) z działalności nie związanej z Egosoftem i bez ich wiedzy.

Normalnie w takich sytuacjach, zamieszczająć linka do swojej aukcji na Allegro i pisząc o tym w poście - tworzysz pewną reklamę swojego produktu w obcym medium - tym samym powinieneś podzielić się zyskiem z właścicielem tego medium czyli EGO. Zapłacić im za wykorzystanie ich nośnika informacji. Egosoft nie żąda od Ciebie zapłaty, bo liczy że zastosujesz sie do regulaminu i takich sytuacji nie będziesz generował. :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.


User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Wed, 29. Mar 06, 12:21

Sauron11 wrote:
Normalnie w takich sytuacjach, zamieszczająć linka do swojej aukcji na Allegro i pisząc o tym w poście - tworzysz pewną reklamę swojego produktu w obcym medium - tym samym powinieneś podzielić się zyskiem z właścicielem tego medium czyli EGO. Zapłacić im za wykorzystanie ich nośnika informacji. Egosoft nie żąda od Ciebie zapłaty, bo liczy że zastosujesz sie do regulaminu i takich sytuacji nie będziesz generował. :roll:

Ale to nie jest mój produkt! Jaki zysk!? Zysk byłby wtedy kiedy sam bym cos wytworzył i to sprzedał. W omawianej sytuacji nikt mi nie udowodni że miałem jakikolwiek zysk. Grę kupiłem a następnie sprzedałem, Zapewniam cię że nic na tym nie zyskałem.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Wed, 29. Mar 06, 12:45

Co do zysków jeszcze...

Wydaje mi się że nawet straciłem na tej transakcji - tak wynika z moich obliczeń. Grę kupiłem drożej a sprzedałem taniej, więc straciłem. Czy egosoft pisze cos o dzieleniu strat? Chętnie sie podziele startami. :wink:

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 29. Mar 06, 13:16

Sonen, właśnie coś zyskałeś... :idea: Otóż od tej pory będziesz wiedzieć, że istnieje coś takiego jak EDYTOWANIE POSTÓW :!: :!: :!:
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Foaloke
Posts: 140
Joined: Wed, 5. May 04, 14:15
x2

Post by Foaloke » Wed, 29. Mar 06, 16:06

Sonen, EGO nie interesuje, czy wyszedłeś na swoje, czy nie po tej transakcji, po prostu chcesz sprzedać coś co należy do Ciebie i do zareklamowania tego wykorzystujesz forum, a zrobiłeś to, żeby na tej transakcji więcej (czy w ogóle cokolwiek) zarobić, bo przecież forumowicze to potencjalni nabywcy, nikt nie miałby żadnych zastrzeżeń, gdybyś tą grę chciał oddać za darmo :wink:. To naprawdę ewidentnie podpada pod ten punkt.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Wed, 29. Mar 06, 16:26

4. Nie tolerujemy komercyjnych reklam w jakiejkolwiek formie (z wyjątkiem tych umieszczanych przez Egosoft).

ale po punkt 4 można wszystko wcisnąć co nam się tylko podoba, a że sobie teraz interpretujemy ten punkt to tylko wyraz dobrej NASZEJ woli...

Co to jest komercyjna reklama w jakiejkolwiek formie? Czy jak będę pisał o jakiejś grze która mi się podoba i będę opisywał ile kosztowała, gdzie ją można kupić, a także ile jeszcze sztuk pozostało w magazynie - czy to nie jest reklama sprzedaży?

Foaloke
Posts: 140
Joined: Wed, 5. May 04, 14:15
x2

Post by Foaloke » Wed, 29. Mar 06, 16:32

Uogólniając przepis można się ustrzec przed ludźmi, którzy znaleźliby jakiś słaby punkt w definicji i nagięli ją by robić to samo pod inną nazwą (a przynajmniej w tym przypadku to działa). Interpretacja każdego przypadku należy do moderatora forum i Sau stwierdził, że faktycznie to pod ten przepis podpada, można się odwoływać, ale to on to faktycznie rozstrzyga.

Zresztą co chcesz Sonen osiągnąć :wink:? Jak sam powiedziałeś, aukcja już się skończyła, a więc w Twoim przypadku nic to nie zmieni, a nie wydaje mi się, żeby Sau zdołał zmienić przepisy działające na tym forum, bo odnoszą się także do każdego forum o innym języku i nie on tu decyduje o takich kwestiach.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Wed, 29. Mar 06, 16:39

Dlaczego? Ponieważ mnie to interesuje. :wink:

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”