Trudne (a moze nie) p y t a n i a

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
sarlaczek
Posts: 30
Joined: Fri, 7. May 04, 13:32
x2

Trudne (a moze nie) p y t a n i a

Post by sarlaczek » Sat, 22. May 04, 12:29

1.Czy mozna sprzedac otrzymanego na poczatku gry M5 oraz w drugiej misji Merkurego bez negatywnych skutkow w dalszej czesci gry? M5 w koncu to byl prezent a moze nawet tymczasowy prezent i nie wiem czy mozna go bezkarnie sprzedac.

2.Jezeli zdecydowalbym sie na walke (oprocz piratow, xeonow, khakow) rowniez ze splitami to czy stosunki z innymi rasami pogorsza sie?

3.Czy mozna calkowicie zlikwidowac jakas rase np. splitow czy xeonow? Zniszczyc im fabryki i wszystkie statki? Czy jest to wykonalne?

4.Czy miala u Was kiedys sytuacja, ze rozwaliliscie asteroid o wysokiej zawartosci np. krzemu, uzbieraliscie troche krzemu do ladowni (reszta sie nie zmiescila) -wylecieliscie do innego sektora to sprzedac, nastepnie wracacie po reszte krzemu a tu go nie ma...? Mnie sie wlasnie takie cos przytrafilo.

4.Czy asteroidy sie 'odradzaja' czy tez jest zagrozenie , ze wszystkie sie wyeksploatuje.

5.Czy jest jakies ograniczenie w liczbie statkow jaka moge 'parkowa' w bazie np. terracorp?
CDN.:)

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 22. May 04, 12:47

1) mozna, na poczatku gry oficer wyraznie mowi ci ze Ban Danna podarowal ci statek i jest on twoj :)
2) stosunki pogarszaja sie z ta rasa z ktora wlaczysz. btw - szkoda walczyc ze splitami, maja duzo ciekawych statkow ktorymi kiedys moze bedziesz chcial polatac (np dragon) i fabryki tarcz 25MW ktore ciezko znalezc gdzie indziej :)
3) Tak, z tego co wiem nia da sie zniszczyc tylko Argon One
4) Tak, zreszta czemu sie dziwisz - moze inni handlaze przelatywali , zobaczyli sporo latajacego krzemu i po prostu go sobie wzieli ?? :)
4b) odradzaja sie ale bardzo wolno
5) Podobno sa ograniczenia, nie wiem czy to dotyczy teracorp (btw, to jest w zasadzie stacja klasy argonskiego doku z wyposazeniem)

LongOne
Posts: 293
Joined: Tue, 13. Jan 04, 13:03
x2

Post by LongOne » Sun, 23. May 04, 00:11

3) He :) Ja mam zamiar na zakończenie całkowicie zlikwidować Teladich :twisted:
4) Odłamki asteroidów mają bodajże wbudowany programowo self-destruct ustawiony na 20 minut (ponoć - to informacja z wątku górniczego na X-Universe).
4a) Pierwsze asteroidy zaczęły respawnować się po ok. 5 dniach czasu gry. Czas ten chyba jest nieco losowy, bo w Sizewell, gdzie wyeksploatowałem na samym początku kilkanaście asteroidów jest ich teraz zaledwie kilka. A równocześnie pojawiły się asteroidy w Cloudbase SW, choć zostały rozbite dużo później niż te w S.
Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim wcieleniu musieli być myszami.

adam00
Posts: 333
Joined: Sun, 9. May 04, 12:03
x4

Post by adam00 » Sun, 23. May 04, 18:49

LongOne wrote: 4a) Pierwsze asteroidy zaczęły respawnować się po ok. 5 dniach czasu gry. Czas ten chyba jest nieco losowy, bo w Sizewell, gdzie wyeksploatowałem na samym początku kilkanaście asteroidów jest ich teraz zaledwie kilka. A równocześnie pojawiły się asteroidy w Cloudbase SW, choć zostały rozbite dużo później niż te w S.
Czy respownowane asteroidy są dokładnie takie same jak te poprzednie? Mają taką samą "zasobność"?

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sun, 23. May 04, 19:01

adam00 wrote: Czy respownowane asteroidy są dokładnie takie same jak te poprzednie? Mają taką samą "zasobność"?
z tego co wiem, sa losowe :cry:

LongOne
Posts: 293
Joined: Tue, 13. Jan 04, 13:03
x2

Post by LongOne » Sun, 23. May 04, 20:10

Wydajność mają losową, ale rodzaj minerału na szczęście się nie zmienia.
Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim wcieleniu musieli być myszami.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”