Czy powinny powstac polskie wersje poradnikow o swiecie X?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply

Czy powinny powstac polskie wersje poradnikow o swiecie X?

Poll ended at Tue, 1. Jun 04, 13:06

Tak, wszedzie tego szukam, przydaloby sie miec cos takiego.
17
81%
Nie, uwazam ze to spoiler, kazdy kombinuje sam.
2
10%
Na drzewo z takim pytaniem. Jak ktos chce, niech szuka na innych stronach i sobie tlumaczy.
2
10%
 
Total votes: 21

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Czy powinny powstac polskie wersje poradnikow o swiecie X?

Post by Marcybiskup » Tue, 18. May 04, 13:06

Mam pytanie strategiczne, odnosnie naszej ew. polskiej strony o X. Jestem ciekaw, ilu z was korzysta z poradnikow o swiecie X. Np. tych ze strony Komandora Jemiesona. Nie chodzi mi tylko o opisy statkow, ale o podstawowe porady nt. ekonomii i sposobow na biznes w X swiecie. Czy uwazacie, ze powinny byc takie poradniki w wersji polskie?

Sprawa jest powazna i od razu sie przyznam, ze sam czytam takie rzeczy i wykorzystuje te dobre rady w grze. I uwazam, ze nie ma to nic wspolnego z graniem X-TREME, czyli utrudnianiem sobie gry.

Sa dwa powody. Po pierwsze - pewnie wszyscy wiemy, jak deprymujace moze byc zle zainwestowanie ciezko zarobionych pieniedzy. Zwlaszcza dla kogos, kto styka sie ze swiatem X po raz pierwszy. Nie ma w tym juz zadnej przyjemnosci grania, nawet moze sie odechciec grac (opieram sie na wlasnych doswiadczeniach). Po drugie - takie porady w ogole nie zmniejszaja przyjemnosci z gry. Wrecz przeciwnie! Przy ich uzyciu nie konczy sie przeciez gry szybciej, tylko jeszcze bardziej wkreca w budowanie, planowanie, latanie i wszystkie inne anie. A gra i tak toczy sie przez lata (tak podejrzewam ;) ).

Z doswiadczen z XBTF i XT wiem, jak przyjemnie bylo korzystac z tych wszystkich materialow, ktore dorabiaja grze powazny ladunek realnosci. To jak chodzic do szkoly handlu, zarzadzania i stosunkow miedzynarodowych. Dla mnie to po prostu czesc gry. A teraz zauwazcie, jakie pytania pojawiaja sie na forum. O starcie w X, jak zaczac, gdzie postawic pierwsza fabryke. I tak przeciez na te pytania chetnie odpowiadamy. Czy nie uwazacie, ze poradniki w stylu "moja pierwsza elektrownia" moglyby pojawic na naszej ew. stronie?

Poll trwa 14 dni. Ciekaw jestem, jakie sa wasze opinie :D

LongOne
Posts: 293
Joined: Tue, 13. Jan 04, 13:03
x2

Post by LongOne » Tue, 18. May 04, 13:21

Ech... Żadna z odpowiedzi mi nie pasuje - sam już sporo tych poradników przeczytałem, więc wiem o co ci chodzi, ale zasadniczo tych materiałów już nie potrzebuję. Więc w ankiecie udziału nie wezmę. Ale jakby co, to chętnie pomogę w tłumaczeniu. Trzeba by tylko uprzednio uzyskac zgodę poszczególnych autorów na tłumaczenie i jakas nasza strona na zamieszczenie...
Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim wcieleniu musieli być myszami.

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Tue, 18. May 04, 13:24

Eeeeej! Oczywscie, ze tlumaczenie za pozwoleniem autora (ej, to nie ja jestem piratem na tym forum!)
A chodzi mi glownie o nowych graczy, ktorych przybedzie. Rozumiem, ze Ty skorzystales z takich rzeczy, czyli - gdybys zaczynal od nowa - chcialbys miec cos takiego po polsku!
?
Oddaj glos, wczuwajac sie w role nowicjusza, o to chodzi. Pozdro

LongOne
Posts: 293
Joined: Tue, 13. Jan 04, 13:03
x2

Post by LongOne » Tue, 18. May 04, 13:38

Alez proszę, do usług :) A z tym piratem to lekka przesada - myślę raczej o karierze korsarza... Nie zamierzam robić wszelkich świństw i napadać jak popadnie, mordować, kraść i sprzedawać w niewolę! Po prostu chcę ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazy o nazwie TELADI.
Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim wcieleniu musieli być myszami.

User avatar
levisq
Posts: 326
Joined: Sat, 17. Apr 04, 16:26
x3tc

Post by levisq » Tue, 18. May 04, 13:54

Nie szukam takich rzeczy, sam staram sie kombinowac, ale chetnie bym skorzystal z takich kruczków które pomogly by mi na przyklad zainwestowac lepiej. Uwazam ze to nie glupi pomysl.
pozdrawiam
Ażeby po nas zostały jedynie Ślady na piasku i kręgi na wodzie...

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 18. May 04, 14:38

LongOne wrote: Nie zamierzam robić wszelkich świństw i napadać jak popadnie, mordować, kraść i sprzedawać w niewolę!
a ja zamierzam :twisted: i sprawia mi to wielka frajde mwuhahahah :twisted: ichcialbym miec a nawet moge poprowadzic kacik o najbardziej dochodowym zajeciu w swieciex czyli piractwie ;)

LongOne
Posts: 293
Joined: Tue, 13. Jan 04, 13:03
x2

Post by LongOne » Tue, 18. May 04, 14:55

No to na co czekasz?! Załóż stosowny wątek!
BTW: ja to chciałbym zobaczyć wielka krucjatę przeciwko Teladim...
Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim wcieleniu musieli być myszami.

User avatar
Pavlo
Posts: 721
Joined: Thu, 6. May 04, 08:56
x3tc

Post by Pavlo » Tue, 18. May 04, 15:11

Poradniki sie przydadza wielu osobom. Wiadomo - taki co gra juz pol roku albo wiecej i ma gre w malym palcu :D to sie zbyt duzo z nich nowego nie dowie. Ale w sumie nikt takim graczom nie karze czytac poradnikow. A po premierze wersji PL pojawiaja sie przeciez caly czas nowi gracze...
A tacy co nie potrzebuja poradnikow bo juz wszystko wiedza to moze niech sie podziela swoja wiedza i sami cos napisza :D

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Tue, 18. May 04, 15:13

Prosze, trzymajcie sie watku :twisted: Moze odpowiecie na pytania w ankiecie i moim poscie? :?

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Tue, 18. May 04, 15:16

A mi chodzi po glowie napisanie Akademii Imperium - nauczali bysmy tam jak najefektywniej zgniesc wszelaki opor przy uzyciu sily ! Wszystkie sztuczki i kruczki dowodzenia zarowno pojedynczymi okretami, jak i calymi armadami. czyli ktore jednostki do czego sie najlepiej nadaja, w jakie mysliwce (i jak uzbrojone) najlepiej wyposazac lotniskowce przeciwko danemu przeciwnikowi, itp.

Jest tylko jeden maly problem - najpierw musze te sztuczki opracowac... :P :D
Hejka

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”