EnglishGermanFrenchRussianItalianSpanish
Log inRegister

X4 zapowiedziane a tu cisza?
Post new topic Reply to topic
View previous topic :: View next topic
Author Message
Wou

Thank you for registering your game
PostPosted: Sat, 26. Aug 17, 19:58    Post subject: X4 zapowiedziane a tu cisza? Reply with quote Print

https://www.youtube.com/watch?v=FuIeKMYaIAk
Rolling Eyes

Back to top
View user's profile Send private message
Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Sun, 27. Aug 17, 00:45    Post subject: Reply with quote Print

I jeszcze to. Właśnie od kilku dni na FB mnie zastanawiało co oni kombinują. http://imgur.com/a/p5cIM

Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Sun, 27. Aug 17, 22:15    Post subject: Reply with quote Print

Info z Gola. http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=105421

Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Fri, 8. Sep 17, 12:00    Post subject: Reply with quote Print

Są autostrady, czyli to dalszy ciąg historii. Hm, trzeba w końcu skonczyć
Rebirda Razz https://www.twitch.tv/videos/169959696

Sauron11

PostPosted: Sun, 10. Sep 17, 19:19    Post subject: Reply with quote Print

X4 musi mieć lądowanie na planetach i ich eksplorację.
W innym przypadku byłby wciąż ten stary odgrzewany kotlet z nowym sosem i na czystym talerzu Razz .

View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Tue, 12. Sep 17, 13:05    Post subject: Reply with quote Print

To dzisiaj przyszło mi na emila Wink :

Public beta coming soon

In parallel with the X Rebirth VR Edition 4.21 update we are also launching a new Beta for X Rebirth. This beta will be available early next week and will bring many of the features that we worked on for the VR edition and "ported back" to X Rebirth:

The focus of this update was on adding more flexibility to gamepad controls, bettering support for joysticks and improving many areas of the user interface. Examples are the new "Quick menu", which allows you to access many of the most commonly used features of the game with a simple compass menu similar to that used for drone launching, and a new target locking mechanism for gamepad control.

Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Tue, 12. Sep 17, 23:21    Post subject: Reply with quote Print

X4 już jest na steamie. Zapowiadana data 2018. Brak języka polskiego.

Michal.R

PostPosted: Sat, 14. Oct 17, 14:19    Post subject: Reply with quote Print

Spoko luz. Jak nie będzie oficjalnej polonizacji, to się fanowo spolszczy! Very Happy

Aktualnie: MSI Z87-GD65 ||| i7 4770K ||| Gigabyte GTX 780 OC ||| Crucial 2x8GB DDR3 ||| LG IPS277
Dawniej: MA770T-UD3P ||| Phenom II X4 955 ||| GoodRam DDR3 4GB 1333MHz||| HD4850 512MB ||| LG W2252TQ Very Happy
Jeszcze dawniej: Asrock Dual-Vsta ||| A64 3000+@3500+ ||| Radeon x1950 Pro 256/256 ||| 2048 DDR 400MHz Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger
ergo

PostPosted: Thu, 26. Oct 17, 18:53    Post subject: Reply with quote Print

Ile można. teraz kiedy jest elite, czy star citizen w drodze, - słabo to wygląda - jeśli nie będzie planet i rozbudowanej historii (w co szczerze wątpię) to nie ma sensu kupować.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
Sorkvild

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Sun, 29. Oct 17, 15:41    Post subject: Reply with quote Print

Gra ma być grywalna, wyczerpywać swój gatunek i być żywotną platformą dla społeczności - czym właśnie jest seria X3 i wcale tu żaden wątek wieloosobowy nie jest potrzebny. Star Citizen, przeprodukowane nie wiadomo co. Gra, która nie wie czy chce być strzelanką, symulatorem lotu, handlówką czy eksploracyjnym sandboksem. Jeśli coś daje to wszystko to można oczekiwać, że każdy z tych aspektów będzie płytki, bo co jest do wszystkiego jest zarazem do niczego. A Elite, no cóż, gra jawiła się jako panaceum, zbawca space simów. Okazało się się być ślimaczo rozwijaną pustawą kosmiczną strzelanką, aczkolwiek ładnie wykonaną. Nie możemy tu mówić o tym co oferuje X w kategoriach zarządzania i budowy imperium.

Mam gdzieś te całe planety i nie chcę by twórcy tracili parę na coś co nie jest w ogóle potrzebne. X nie była nigdy grą, gdzie planety odgrywały jakąkolwiek rolę, ta gra skupiała się na infrastrukturze orbitalnej i chcę właśnie by ten aspekt był dobrze zrobiony, a nie jarać się zapchajdziurami w postaci proceduralnie generowanych planet, których chęć odwiedzenia mija za nastym razem, gdyż spotykamy się tam z nuda krajobrazową i ewentualnym niepotrzebnym nikomu "grindem" w postaci zbierania jakiś minerałów lub innych artefaktów. Zupełnie zbędne. Planety tak, ale jako ładnie zrobione tło.

Wolę by Egosoft jako małe studio szedł własną drogą i robił to co potrafi robić dobrze, a nie oglądał się na to co robią inni lub broń boże starał się to imitować co robią inni. Nie chce mi się już tu nawijać o tym jaką klapą był początkowy Rebirth, bo wszyscy też znamy kulisy powstawania jako abortowanej gry konsolowej, która była w zbyt zaaw. stadium by ją wywalić na śmietnik.
Tak czy owak, Egosoft odrobił lekcje i wyciągnął wnioski z tej porażki, a nawet pewne rzeczy w późniejszym zrobili i dopracowali dobrze, gdyż już wiemy że znajdą się w X4. Oczywiście sledze postępy prac developerskich i wiele z zaprezentowanych rzeczy bardzo mnie się podoba i obiecuje nową jakość, bardzo dobrze że postawili na dialog ze społecznością, dzięki czemu czerpią sporo z feedbacku jaki dają forumowicze, a my jako odbiorcy będziemy zaskoczeni niczym niemiłym. Jeśli gra się ukaże to będę obiektywnie krytyczny, wiadomo - płacę to czegoś oczekuję i wymagam, aczkolwiek na stadium produkcji nie zamierzam gry hejtować, w ogóle szkoda na to czasu.

X2 X3TC X3AP | XRM XTC LU | I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee

We want the Boron back!
Back to top
ergo

PostPosted: Mon, 30. Oct 17, 23:57    Post subject: Reply with quote Print

no to kupuj w przedsprzedaży i graj z 3 innymi kolegami, będziecie w 3 czy 4 osoby wymieniać wrażenia z gry i dobrze się bawić 5-ty raz przy tym samym kotlecie Smile do dzis ludzie graja w tetrisa czy nawet w age of empires, nawet w szachy - wszystko ma swoją niszę, czasem płytką.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Wed, 1. Nov 17, 14:09    Post subject: Reply with quote Print

Wiesz ergo, tyko że Sorkvild ma racje. Nie chce kolejnego klona Elity, od której ciągle się odbijam. Mam dość gier multi, które mają w d.. singlowego gracza. Mam dość otwartych światów, gdzie gra polega na zbieraniu, lataniu tylko dla samych ładnych widoków. Chcesz grać sobie w multi to graj w Elite, i w takim razie dobrze, że w X4 nie będziesz grał. No bo po co masz się w nim męczyć. Nie chcę także świata generowanego jak w NoManSky. Bo mi wystarczy jedna gra w takim stylu. Starcitizen? Jak narazie to wygląda na demo, które tylko wyciąga kasę od ludzi i o tym od dawna się mówi, że to może okazać się największym przekrętem w kategorii kickstartera.
Chcecie nowości, nie chcecie odgrzewanych kotletów. To dlaczego za każdym razem jak wychodzi kontynuacja gry, która zrywa z kanonem danej serii idzie fala hejtu? Ego zrobiło eksperyment z Rebirthem, dlaczego ludzie wieszają na nim psy? Nie mówię o otoczce tylko samej rozgrywce. Przecież to zerwanie z poprzednimi częściami. Co do samej serii to wystarczająco wypowiedział się Sorkvild, więc nie będę się powtarzał.

Sorkvild

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Thu, 2. Nov 17, 19:38    Post subject: Reply with quote Print

ergo wrote:
no to kupuj w przedsprzedaży i graj z 3 innymi kolegami, będziecie w 3 czy 4 osoby wymieniać wrażenia z gry i dobrze się bawić 5-ty raz przy tym samym kotlecie Smile do dzis ludzie graja w tetrisa czy nawet w age of empires, nawet w szachy - wszystko ma swoją niszę, czasem płytką.

Nie kupiłem nigdy żadnego preordera i nie zamierzam tego robić w przyszłości. Podobnież jak nie zamierzam fundować jakichkolwiek gry z kickstartera. Raz kupiłem tylko nostalgie dotując wskrzeszenie pisma Secret Serivice, gównoburza dwa numery później bezcenna. Poza takimi uszczypliwościami, których szkoda komentować to nazywanie nowej gry jakimś "odgrzewanym kotletem" to nieporozumienie i słabe zgłębienie dotychczasowych informacji, gdyż to właśnie Rebirth wywalał grę do góry nogami i dla mnie fana z wielkim stażem to było za wiele. Natomiast tu widzę jakieś kreatywne i przemyślane redefinicje wielu znanych rzeczy, co nie do końca mi lezy, ale jestem w stanie to zaakceptować i ruszyć w nowe. Kajdorf dobrze, że wspomniałeś NoManSky - największego knota EVER, a miało być tak pięknie prawda? Planety, plaaaanety, PLANETY, P-L-A-N-E-T-Y, tysiące planet, a na nich fauna, flora, eksploracja, miód maliny i ziemia obiecana. W sieci zaś obserwowalne ucieleśnienie mokrych marzeń eksploratorów kosmosu od młodych łebków po starych angoli co jeszcze pamiętali Elite na BBC Micro, a potem wiemy jak było. Wielkie pff

X2 X3TC X3AP | XRM XTC LU | I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee

We want the Boron back!
Back to top
ergo

PostPosted: Sat, 4. Nov 17, 22:07    Post subject: Reply with quote Print

Spoko chłopaki, co kto lubi - wyraziłem tylko swoje subiektywne zdanie na temat tego co zobaczyłem w zapowiedzi - wy oczekujecie więcej X w X - i spoko.Ja chciałbym żeby seria poszła do przodu z nowymi ficzerami. Pewnie nie da się stwierdzić kto ma racje, bo to jest kwestia oczekiwań.
Tylko po prostu nie dziwcie się że na forum jest cisza i prawie nikt tu nie zagląda.

Back to top
Kajdorf

MEDAL

PostPosted: Mon, 6. Nov 17, 18:41    Post subject: Reply with quote Print

Problemem małej aktywności nie jest projekt gry, ale klawiszologia, system rozwoju, kiepski tutorial, poziom skomplikowania gry. Kolejnym problem to brak języka polskiego. Dla osób które grają pierwszy raz w tą serię to będzie spora zapora. Sam nie znam angielskiego, ale na tyle co go umiem do gry mi wystarcza. Za moich czasów do angielskiego nikt się nie przykładał, obecne niby jest powszechny ale czy coś się zmieniło? Raczej nie.
NA YT jest zbyt mało dobrych poradników po polsku, które by takim pomogły. Więc teraz powiedz mi dlaczego tak jest?
Obecni gracze chcą szybko i bez wysiłku mieć najlepszy sprzęt, chcą mnóstwo akcji z ładną grafiką. I tylko to ich interesuje, coś gdzie trzeba poświęcić więcej czasu i pokombinować to nie dla nich.

Post new topic Reply to topic

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Control Panel
Login Data
The time now is Sun, 19. Nov 17, 04:51

All times are GMT + 2 Hours