Lista Modyfikacji i Skryptów dla X3TC

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
LizardCor
Posts: 252
Joined: Sat, 19. Mar 11, 03:57
x3tc

Auction Services v1.0

Post by LizardCor » Sat, 30. Apr 11, 23:50

Auction Services v1.0

Czy grając jako Pirat, który jest znienawidzony przez większość nacji lub właśnie straciłeś swój ostatni statek klasy TS, który mógłby sprzedać twoje świeżo wyprodukowane produkty skrypt Auction Services umożliwi tobie sprzedawanie towarów z twojej fabryki za pomocą OnLine.

Aby móc wystawić produkty na sprzedaż, które zostaną zlicytowane musimy wejść w menu konsoli rozkazów danej stacji, która zajmuje się produkcją danego produktu. Następnie aktywujemy polecenie Serwis Aukcyjny. Po upływie 2 minut otrzymamy wiadomość, w której uwzględnione będą wszelkie informacje odnośnie aukcji. Otrzymamy informacje o tym, kto kupił nasz produkt, ile i za ile. Produkty sprzedawane są po średniej cenie kursu danego towaru.


Uwaga! Skrypt nie jest kompatybilny ze skryptem Warehouse autorstwa Nividium. Tak więc produkty z tej stacji nie będą sprzedawane, ale generalnie oba skrypty mogą być zainstalowane i używane w tej samej rozgrywce.

Image - Wersja SPK

Image – Spolszczenie

User avatar
LizardCor
Posts: 252
Joined: Sat, 19. Mar 11, 03:57
x3tc

Military Transport v3.1.10

Post by LizardCor » Sun, 1. May 11, 17:27

Military Transport v3.1.10

Na skutek rozrastającego się imperium Federacji Argon, powołano specjalną instytucję, która zajmowałaby się werbunkiem i transportem doskonale wyszkolonego personelu.
Instytucja ta utrzymuje bardzo dobre stosunki z Federacją Agron, co nie znaczy, że nie werbuje ona personelu nacji, z którą Federacja Argon mogłaby być w danej chwili w trakcie wojny.

Skrypt Military Transport umożliwi tobie zwerbowanie personelu, który znacznie poprawi funkcjonalność gry jak i osiągi twoich statków.
Aby móc zwerbować personel musimy być w dobrych stosunkach z Federacją Argon. W chwili gdy będziemy mieli odpowiednią rangę u Argon na ekranach naszych skanerów pojawią się dwa rodzaje transportowców, które przemierzają wszechświat z zawrotną prędkością jak na statki klasy TP.

Jeżeli na ekranach naszego skanera ujrzymy jednostkę o nazwie:

Ekspresowy Transportowiec Wojskowy

Oznaczać będzie to, że dany transportowiec jest pusty. Natomiast jeżeli pojawi się nazwa

Ekspresowy Transportowiec Wojskowy

Oznaczać będzie to, że na pokładzie tego transportowca znajduje się personel. A transportowiec leci do miejsca przeznaczenia swojej podróży.

Aby móc sprawdzić cel pzeznaczenia tego transportowca musimy przypisać klawisze dla tego skryptu. Aby tego dokonać musimy wejść w opcje Shift+O, a następnie aktywujemy zakładkę Sterowanie. Wykonując tą czynność otworzy się nam nowe okno, z którego wybieramy zakładkę Interfejs. Przesuwając w dół listwę znajdującą się po prawej stronie, szukamy działu Rozszerzenia. Następnie szukamy komendy skrótu klawisza Transportowiec Wojskowy: Rozkład lotów. Ja Przypisałem sobie klawisz Shift+Z.

Po aktywowaniu klawisza Shift+Z pojawi się okno, które przedstawia różne informacje, takie jak:

Obecny stan statku. Czyli informacja czy statek posiada personel Ekspresowy Transportowiec Wojskowy lub nie Ekspresowy Transportowiec Wojskowy.
Następną informacją jest numer lotu. Maksymalnie wyświetla nam do 15 lotów. Kolejną informacją jest podzielona na trzy kolumny:

Stacja Docelowa - Informuje nas do jakiej stacji będzie dokował obecny statek.

Sektor docelowy - W tym przypadku jesteśmy informowani o tym do jakiego sektora zmierza statek. To w nim zadokuje on do stacji która jest wymieniona w Stacji Docelowej

Obecny sektor - Tutaj jesteśmy informowani o tym, gdzie obecnie znajduje się dany statek. Należy pamiętać, że informacje nie są na bieżąco uaktualniane. Tak więc, jeżeli chcemy wiedzieć, gdzie będzie znajdował się statek za 20 Mizur, to musimy ponownie otworzyć okno Rozkładu lotów.

Ostatnią informacją jest Skoki. Tutaj jesteśmy informowani o tym, ile sektorów zostało danemu transportowcowi do pokonania, by dotrzeć do celu przeznaczenia - kolumna Stacja Docelowa. Pamiętajmy, że ten statek jest naprawdę szybki. Tak więc musimy zadokować do danej stacji nim zadokuje do niej Ekspresowy Transportowiec Wojskowy

Gdy już zadokujemy warto dokonać zapisu stanu gry, ponieważ personel jaki znajduje się na pokładzie jest losowy. Tak więc, jeżeli nie będziemy usatysfakcjonowani znajdującym się personelem możemy ponownie wczytać grą i tym razem pojawi się nam lista z zupełnie innym personelem jaki jest na pokładzie tego transportowca.


Należy pamiętać o tym, że Military Transport ściśle współpracuje z innymi skryptami i to właśnie z nimi tworzy jeden wielki skrypt. Aczkolwiek nie jest wymagane, by instalować je wszystkie.

System Uzbrojenia CODEA - Ten skrypt diametralnie zwiększy funkcjonalność jednostek mogących transportować na swoim pokładzie myśliwce. Również dzięki CODEA możliwe będzie dokowanie statków klasy M8 na lotniskowcach czyli jednostkach klasy M1 ale też i M2,M7,M6 i TM i TL.
W przypadku statku klasy M2, które posiadają hangary zostały wymienione ze względu na to, że ludzie używają skryptu Ship Rebalance Mod Continued

System Uzbrojenia MEFOS - Ten skrypt zdecydowanie poprawi funkcjonalność artlerii pokładowej na naszych okrętach, czyli statkach klasy M6,M7,M7M,M2,M1 i TL

JUMPE BEACON - Za pomocą tego skryptu nasze okręty będą mogły wykonywać skoki podprzestrzenne nie korzystając z bram skokowych.


Military Transport Udostępnia nam następujący personel:

Sternik

Sternik zapewnia większą manewrowość okrętów:
- Sternik potrzebuje około godziny by zaaklimatyzować się na okręcie.
- Może być zatrudniony tylko jeden Sternik na danym statku. Inni będą bezczynni, co nie znaczy, że nie będą pobierać należnego im żołdu.
- Nasz sternik jest zaznaczony odpowiednim kolorem tak byśmy omyłkowo nie przenieśli go na inny statek.
- Sternik nie jest łosiem i nie pracuje za free 1.000 kredytów na godzinę

Nawigator

Nawigator również zapewnia lepszą manewrowość naszego statku, i jak sternik ma swoje wymagania :
- Sternik potrzebuje około godziny by zaaklimatyzować się na okręcie.
- Może być zatrudniony tylko jeden Nawigator.
Navigator również nie należy do fundacji Pajacyk i nie robi swojej roboty za free 1.000 kredytów na godzinę.
- Dodatkowo jeżeli posiadamy skrypt Jump Beacon nasz nawigator będzie używał rozmieszczonych przez niego lub inny personel Boi skokowych.

Motorniczy

Motorniczy jest specjalistą w dziedzinie silników:
- Motorniczy wymaga godziny od zakwaterowanie się na statku nim przystąpi do pracy.
- Może pracować tylko jeden Motorniczy na statku
- Godzina pracy kosztuje 500 kredytów

Piechota Morska

Piechota Morska nie słynie tylko z żucia tytoniu i picia najgorszych trunków które przeżarły by nie jednemu "laczkowi" wątrobę, ale też z precyzyjnej pacyfikacji przeciwników. Wynagrodzenie Piechoty morskiej zależy od ich pracy.

Naukowiec

- Skrypt System Uzbrojenia MEFOS: Naukowiec odpowiedzialny jest za prawidłowe funkcjonowanie artylerii pokładowej, czyli za wszelkie uzbrojenie jakie jest montowane w naszych wieżyczkach. Koszt - 300 Kredytów od godziny.

Technik

- Skrypt System Uzbrojenia MEFOS: Technik ściśle współpracuje z Naukowcem i to on jest odpowiedzialny za montowanie odpowiedniego uzbrojenia w wieżyczkach.
- Skrypt System Uzbrojenia CODEA: Technik wraz z Mechanikiem ściśle współpracują na pokładzie statku M8 czyli Bombowcu. Bez tego personelu Bombowiec nie będzie mógł zadokować do naszego lotniskowca, jak i nie będzie też mógł przeprowadzić odpowiedniego ataku na wrogą jednostkę.
Technik za godzinę pracy woła sobie 250 kredytów.

Strzelec

- Skrypt System Uzbrojenia MEFOS: Zadaniem strzelca jest pacyfikacja wszelkich wrogich celów. Aczkolwiek strzelec nie może samodzielnie działać bez ścisłej współpracy z Naukowcami i Technikami. Ilość strzelców jest odpowiednia względem ilości baterii, jakie znajdują się w danej wieżyczce.
Żołd Strzelca za jedną godzinę wynosi 200 kredytów.

Mechanik

- Skrypt System Uzbrojenia CODEA: Zadaniem Mechanika jest prawidłowe funkcjonowanie statku klasy M8, czyli bombowca. Mechanik ściśle współpracuje z Technikiem i bez tego personelu bombowiec nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować.
Godzina pracy Mechanika kosztuje 300 kredytów.

Jeżeli nie mamy czasu na uganianie się za statkiem klasy Ekspresowy Transportowiec Wojskowy możemy wysłać jeden z naszych transportowców. Musimy jedynie pamiętać o tym, aby wyposażyć go w system podtrzymywania życia i pilota z rangą Porucznika. Takim statkiem możemy zadokować do Placówki Wojskowej lub Doku Zaopatrzeniowego, gdzie będzie czekać na nas odpowiedni personel.

Uwaga!
Skrypt wymaga biblioteki > > > Befehlsbibliothek V3.5.09 < < <

Image - Wersja ZIP

Image - Spolszczenie
Last edited by LizardCor on Sat, 24. Sep 11, 15:17, edited 4 times in total.

User avatar
LizardCor
Posts: 252
Joined: Sat, 19. Mar 11, 03:57
x3tc

Biblioteka Befehlsbibliothek V3.5.09

Post by LizardCor » Sun, 1. May 11, 18:17

Biblioteka Befehlsbibliothek V3.5.09

Bez biblioteki Befehlsbibliothek V3.5.09 wiele skryptów nie będzie funkcjonowało prawidłowo. Zadaniem tej biblioteki jest wspomaganie następujących Skryptów:


System Uzbrojenia CODEA
Commercial Agent
Commodity Logistics Software MK1 and MK2
Economy and Supply Trader
Jump Beacon
System Uzbrojenia MEFOS
*Military Transport v3.1.10
Personnel Transporter
Prospector
Ship Hotkeys
Security and Rescue Service

Między innymi dzięki tej bibliotece nasz personel będzie mógł awansować na poszczególne szczeble swojej kariery:

Mechanik/Technik:

Praktykant
Technik
Szef Techników
Mechanik
Szef Mechaników
Inżynier
Szef Inżynierów


Navigator:

Nawigator
Pierwszy nawigator
Pilot pomocniczy
Główny pilot
Operator podróży
Kapitan podróży
Kapitan Rejsowy

Handlowiec:

Praktykant
Kurier
Dostawca
Handlowiec
Sprzedawca
Główny sprzedawca
Ekonomista

Pilot Frachtowca:

Praktykant
Kurier
Dostawca
Zaopatrzeniowiec
Spedytor
Logistyk
Ekonomista

Poszukiwacz:

Praktykant
Pomocnik Górnika
Górnik
Szef Górników
Poszukiwacz
Szef Poszukiwaczy
Poszukiwacz Negocjator

Piechota Morska:

Szeregowy
Kapral
Sierżant
Porucznik
Major
Pułkownik
Generał

Piloci:

Rektut
Podoficer
Podporucznik
Porucznik
Komandor
Kapitan
Admirał

Należy pamiętać, że została zachowana pewnego rodzaju hierarchia, która wyklucza posiadanie przykładowo samych generałów lub admirałów na pokładzie jednego okrętu. Aby mieć Admirała musimy też posiadać kapitana. NA jednego kapitana przypada kilku komandorów i tak szczeblami w dół.

Image - Wersja ZIP

Image - Spolszczenie

User avatar
LizardCor
Posts: 252
Joined: Sat, 19. Mar 11, 03:57
x3tc

Prospector v3.2.03

Post by LizardCor » Sun, 28. Aug 11, 17:35

Prospector v3.2.03

Do prawidłowego funkcjonowania skryptu Prospector v3.2.03, wymagana jest biblioteka Befehlsbibliothek V3.5.09

Twórcy gry umożliwili nam wydobywanie z asteroid surowce i sprzedawanie ich po okazyjnych cenach, pomnażając nasze zyski. Po mimo tego wciąż czegoś brakuje. Na szczęście jeden z forumowiczów społeczności forum Ego napisał skrypt, który zdecydowanie polepszył możliwości jak i sam system wydobywania surowców.
Do prawidłowego funkcjonowania skryptu Prospector będziemy musieli wyposażyć nasz statek w:
 • Zgarniacz Rudy (Ore Collector)
  Skaner Minerałów (Mineral Scanner)
  Polecenia Nawigacyjne MK1 (Navigation Command Software MK1)
  Specjalne Polecenia MK1 (Special Command Software MK1)
  Przenośny System Wiertniczy (Mobile Drilling System)
Gdy już będziemy mieli statek, na który można zamontować wyżej wymienione towary i udoskonalenia wchodzimy w konsole poleceń. Odbywa się to poprzez naciśnięcie CRTL + C. Z konsoli poleceń wybieramy polecenie Specjalne. Po wykonaniu tej operacji otworzy się nam nowe okno z przypisanymi poleceniami dla tej dziedziny. Aktywowanie z konsoli poleceń Rozpocznij wydobywanie minerałów...(Mine minerals in sector) przeniesie nas do nowo otwartego okna.
W oknie tym będziemy mogli decydować o tym, czy nasi górnicy mają otrzymywać szkolenie i awanse. Szkolenie naszych górników przynosi wiele korzyści, aczkolwiek jest bardzo kosztowne, zwłaszcza na początku gry, gdy nie posiadamy za dużo gotówki. tak wiec należy uważać z przeprowadzanym szkoleniem jak i ilością górników, którzy dla nas pracują.
 • Praktykant - Najniższa ranga jaką otrzymuje górnik zaraz po przystąpieniu do prac. Praktykant wydobywa minerały i je sprzedaj, lub dostarcza do naszego HQ. Kosz usług Praktykanta będzie nas kosztował 20 kredytów na godzinę(czas gry)

  Pomocnik Górnika - Podobne tryb pracy jak Praktykant lecz w tym przypadku wydobywanie minerałów trwa o wiele krócej, a jego usługi będąnas kosztowały 25 kredytów na godzinę.

  Górnik - Pracownik z rangą górnik wydobywa znacznie więcej i szybciej niż Pomocnik Górnika. Grónik również zakupuje Drony bojowe, które zwiększą jego bezpieczeństwo w trakcie wydobywania minerałów lub w trakcie transportowania surowców w celu sprzedania lub dostarczenia do naszej bazy. Ranga Górnika sprawia też, że maksymalna prędkość statku i zwrotność wzrośnie o kilka procent. Koszt jego usług będzie nas kosztował 30 kredytów na godzinę.

  Szef Górników - W porównaniu do górnika, Szef Górników znacznie szybciej będzie wydobywał surowce. Szef Górników może również dowodzić statkiem klasy TL w celu pozyskania surowców z asteroid. Godzina pracy będzie nas kosztowała 35 kredytów.

  Poszukiwacz - W porównaniu do Szefa Górników, Poszukiwacz wydobywa szybciej, a co za tym idzie efektowniej surowce z asteroid. Poszukiwacz zwraca również uwagę na obecność wrogich jednostek w sektorach. Jeżeli w jakimś sektorze wykryto wzmożoną aktywność wrogich jednostek, nasz Poszukiwacz wybierze bardziej bezpieczną drogę na dotarcie do celu, lub uniknięciu potencjalnego zagrożenia. Jego wynagrodzenie będzie nas kosztowało 40 kredytów na godzinę.

  Szef Poszukiwaczy - Z tą rangą nasz pilot będzie wydobywał szybciej surowce niż piloci z niższą rangą. Szef Poszukiwaczy skieruje również swój statek do stoczni w celu naprawy statku, o ile to będzie konieczne. Jago godzinne wynagrodzenie to 45 kredytów.
Image - Spolszczenie

User avatar
LizardCor
Posts: 252
Joined: Sat, 19. Mar 11, 03:57
x3tc

Dock TS

Post by LizardCor » Sun, 28. Aug 11, 18:15

Dock TS in TL/M1

Twórcy gry zapomnieli o wielu aspektach gry, między innymi o takim, że statki klasy TS nie mogą dokować do innych klas statków.
Skrypt Dock TS in TL/M1 naprawia to niedopatrzenie i umożliwia naszym statkom klasy TS zadokować do statków klasy TL lub M1.

Aby nasz TS mógł zadokować do TL lub M1 musimy wyposażyć statek w Automat Dokujący(Docking Computer) i należy pamiętać o tym aby na TL lub M1 było dostępne miejsce w doku.
Aby uniknąć niepotrzebnych problemów należy pamiętać żebyśmy się nie przenosili z TL lub M1 na pokład zadokowanego już statku klasy TS.


Image - Wersja SPK

Image - Wersja ZIP

Image - Spolszczenie

User avatar
LizardCor
Posts: 252
Joined: Sat, 19. Mar 11, 03:57
x3tc

Escape Pods 1.1

Post by LizardCor » Sun, 28. Aug 11, 19:36

Escape Pods 1.1

Jest sporo graczy, którzy nie preferują ułatwień, nawet tych, które wiążą się z zapisywaniem i odczytywaniem stanu gry. Nawet twórcy gry pokusili się o stworzenie profilów startowych DiD (Death is Death). Oznacza to, że skoro umarliśmy, to więc nie żyjemy. Nic złego sienie przytrafi jak ustrzelą nas na początku gry, ale co się stanie, gdy dorobimy się już pokaźnej sumki w kilkutygodniowej, a nawet kilkumiesięcznej rozgrywce? Skrypt Escape Pods może nam w tym pomóc i ocalić nas przed wszamaniem przez kosmiczne muszki. A mianowicie ten skrypt dodaje kapsuły ratunkowe, po ich zakupieniu wybieramy rodzaj i klasę kapsuły ratunkowej. Oczywiście im lepsza klasa, to lepsze korzyści, ale należy pamiętać, że wszystko ma też swoją cenę.
Skrypt dodaje cztery typy kapsuł, które różnią się następującymi cechami:

Kapsuła Standardowa - Koszt 10166 Kredytów
Wystrzelona kapsuła skieruje się do najbliższej przyjaźnie nastawionej stoczni. Urządzenie nie zawiera żadnych dodatkowych ulepszeń.

Kapsuła Luksusowa - Koszt 20332 Kredytów
Gdy Kapsuła Luksusowa zostanie wystrzelona z naszego statku i umożliwi nam wybór miejsca zadokowania. Może to być przyjaźnie nastawiona stocznia lub nasz statek, który posiada hangary(TM,M1, M7, M6-Hyperion). Urządzenie to zostało wyposażone w S.E.T.A.

Kapsuła Ekskluzywna - Koszt 40664 Kredytów
Kapsuła Ekskluzywna została wyposażona w S.E.T.A. i zwiększoną prędkość. Kapsuła ta umożliwi nam wybór miejsca zadokowania. Może to być przyjaźnie nastawiona stocznia lub nasz statek, który posiada hangary.

Kapsuła Prezydencka - Koszt 71162 Kredytów
Kapsuła Prezydencka posiada wszystkie zalety wcześniejszych wersji kapsuł. Dodatkowo kapsuła ta może również zadokować do naszej stacji. Kapsuła Prezydencka została również wyposażona w Zdalny System Kupiecki.

Po zainstalowaniu skryptu Escape Pods musimy aktywować ten skrypt, aby tego dokonać musimy przejść w Ustawienia Sztucznej Inteligencji. W tym celu aktywujemy SHIFT+O , a następnie z zakładki menu wybieramy Rozgrywka. W nowo otwartym oknie klikamy na Ustawienia Sztucznej Inteligencji i upewniamy się, że widnieje taki tekst Kapsuła Ratunkowa Aktywowana.

Teraz, gdy już wiemy, że skrypt został aktywowany musimy przypisać klawisze, za pomocą których będziemy mogli aktywować meny Ustawienia Kapsuły jak i klawisz umożliwiający wystrzelenie kapsuły.
W tym celu aktywujemy menu za pomocą SHIFT+O, a następnie wybieramySterowanie. Aktywujemy zakładkę Interfejs i z umieszczonej listwy po boku przesuwamy ją na dół i w dziale Rozszeżenia szukamy następujący tekst:

Aktywacja Kapsuły ratunkowej
Po przypisaniu klawisza będziemy mogli wybrać jedną z czterech klas kapsuły(Standardowa, Luksusowa, Ekskluzywna i Prezydencka). Po wyborze klasy Kapsuły musimy wpisać parametry tarczy i kadłuba, kiedy ma zostać automatycznie wystrzelona. Jest to bardzo przydatne, gdy jesteśmy pochłonięci walką.
Musimy jednak pamiętać, że zbyt niskie ustawienie progu tarcz i kadłuba może na nic się nam zdać, jeżeli oberwiemy potężną rakietą.

Wystrzelenie kapsuły ratunkowej
Przypisanie do tego klawisza spowoduje, że sami będziemy mogli katapultować siebie wraz z kapsułą w bezgraniczną, ciemną i jakże złowrogą czeluść kosmosu.

Image - Wymagana biblioteka - Imperial Library Scripts

Image - Wersja EXE

Image - Wersja ZIP

Image - Spolszczenie

User avatar
LizardCor
Posts: 252
Joined: Sat, 19. Mar 11, 03:57
x3tc

The Traveling Mechanic

Post by LizardCor » Mon, 29. Aug 11, 12:27

The Traveling Mechanic

Skrypt The Traveling Mechanic dodaje do gry statek Gonerski TL Aran, który przemierza wszechświat X, od jednej Borońskiej stoczni do drugiej. Na pokładzie tego statku znajduje się załoga pod dowództwem jednego, dość dziwnego Borona, który oferuje usługi naprawiania statku, jak i tuningowania. Oczywiście usługi te będą nas kosztowały pewną sumę kredytów. Cena takiego tuningu zależy od wartości naszego statku. Tuningowanie naszego statku może odbyć się wielokrotnie, lecz cena za każdym razem będzie rosła, wraz z wartością naszego statku. O ile się nie mylę, to usługa tuningu wynosi około 10% wartości statku i tyleż samo wzrośnie prędkość lub zwrotność. Niestety, możemy tuningować tylko te dwie wartości - pojemności ładowni nie da się zwiększyć.
Ktoś może powiedzieć, że to cheat, ale tuningowanie takiego M1 lub M2, uwierzcie mi na słowo, wcale nie jest takie tanie, tym bardziej, że kolejny tuning wzrośnie o kolejne 10%. Jeżeli nasz statek kosztował 80 milionów kredytów, to należy liczyć się z tym, że zwiększenie prędkości o 5m/s będzie nas kosztowało 8 milionów kredytów. Kolejny tuning wzrośnie już o 16 mil kredytów, zyskując zaledwie 10 m/s.Tak wiec spory wydatek, za minimalną prędkość. Z drugiej strony jest na co wydawać nasze pieniądze ;) Spotkanie tego statku, wcale nie jest takie łatwe.

Image - Wersja SPK

Image - Spolszczenie

marcx
Posts: 12
Joined: Fri, 30. May 08, 14:19
x3tc

Post by marcx » Sun, 2. Dec 12, 21:41

Lista Modyfikacji i Skryptów dla X3TC
Wooooow , to ma być lista ? jeśli "Moja..." to ok.

bufi
Posts: 1315
Joined: Thu, 4. Dec 03, 00:49
xr

Post by bufi » Mon, 3. Dec 12, 18:10

marcx wrote:
Lista Modyfikacji i Skryptów dla X3TC
Wooooow , to ma być lista ? jeśli "Moja..." to ok.
Ależ możesz coś dopisać do tej listy :) Już nie bedzie wtedy 'moja' tylko 'nasza' :)
No chyba, że tylko tak napisales, aby potrollować.

P.

berengar 7
Posts: 8
Joined: Wed, 16. Dec 09, 15:00

Post by berengar 7 » Sat, 15. Apr 17, 07:39

Z racji tego że mamutek poszedł spać, przydałoby się (o ile ktoś posiada takowe) powrzucać spolszczenia skryptów na jakiś hosting, tak aby nie zginęły.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”