X Rebirth

Moderator: DJ Die

Charllize
Posts: 15
Joined: Thu, 19. Sep 13, 23:28
xr

Post by Charllize » Mon, 16. Mar 15, 21:41

To by asi nepomohlo, protože bych se nedivil kdyby měli hru spuštěnou na liste 50 hodin jen aby si mohly pak plivnout:)

kazdopadne souhlasim s tim ze někdo kdo nemá s touhle serii zadnou praxi musí na nej rebirth působit jako na byka cerveneny hadr:)

Charllize
Posts: 15
Joined: Thu, 19. Sep 13, 23:28
xr

Post by Charllize » Wed, 18. Mar 15, 02:23

krasna a detailni hra, to vždycky dokazu ocenit. 30 minut jsem nevericne ziral jak se stavi stanice, jako ve hrach jsem uz videl ledacos ale tohle me přistihlo s otevřenou pusou. Ta stanice vazne realne roste cloveku před očima.

zatím mam pouze zhruba 60 hodin odehranych, a nenarazil jsem na jediny zasadni bug, když nepocitam detaily jako zaseknutej dron v konstrukci stanice nebo klepajici se kokpit i potom co jsem vyskocil z dalnice. Nevim co ti lidi porad remcaj :)

solxiger
Posts: 130
Joined: Wed, 16. Aug 06, 21:23
xr

Post by solxiger » Thu, 19. Mar 15, 12:02

Charllize wrote: zasadni bug
je, že ma to vyhodí z modrej diaľnice v priestore a k najbližšej osade je to od 6 000 do 64 000 km a skoková loď tam pre mňa odmieta ísť, stalo sa mi už 2x v DV.,
AB.INSOMNI.NON.CVSTODITA.DRACONE.
http://www.databaze-her.cz/uzivatele/sxg/

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 19. Mar 15, 14:05

solxiger wrote:
Charllize wrote: zasadni bug
je, že ma to vyhodí z modrej diaľnice v priestore a k najbližšej osade je to od 6 000 do 64 000 km a skoková loď tam pre mňa odmieta ísť, stalo sa mi už 2x v DV.,

Version 3.51 RC2 (193058)

• Collision shield damage now only applies to player ship, or drone when under player remote control.
• Improved balancing and accuracy of combat calculations when player is not present.
• Fixed missing drone docks on Sucellus and Balor.
• Fixed missing shield protection for drone bays on large Teladi ships (Teladi Outpost DLC only).
• Fixed player being thrown far into empty space when leaving super highway under autopilot.
• Fixed mass-traffic "clumping" after loading a savegame.
• Fixed problem with mapping buttons on certain joysticks.
• Fixed very rare case where a target might not be selected using gamepad controls.
• Fixed delay when launching mining drones from Teladi capital ship (Teladi Outpost DLC only).
• Fixed engineers not returning Construction URVs in some situations.
• Fixed incorrect maximum shield values during and after construction.
• Fixed repairing of station parts not correctly restoring surface elements.
• Fixed "free" upgrades on stations extended when the player is not present.
• Fixed scan station missions not completing.
• RC 2 Fixed problem loading certain savegames while in the same zone as a station under repair (problem introduced in 3.51).
• RC 2 Fixed missing variation name on several ships.
• RC 2 Fixed "zombie" NPCs on certain stations who will not respond to attempts to talk.
• RC 2 Fixed capital ships not being able to boost if shields are too low.
• RC 2 Fixed crash loading certain very old savegames (problem introduced in 3.51).

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Fri, 20. Mar 15, 18:27

K čomu copy-paste po anglicky ? Tu je CZ-SK fórum. Ak kopíruješ prelož, nie preto, že máme problém ale preto že tu je CZ-SK.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Fri, 20. Mar 15, 18:33

Somarina... 5-8 hodín úplne stačí na ohodnotenie hry. AK vie niekto zmáknuť za 5-8 hod. dejovú líniu hry ... povedzme Mass effect 3 tak na tento paškvil stačí aj pol hodina... a to som bol medzi prvými čo ju kúpil za ťažké peniaze. Hra je pekná, dobrá, už aj hrateľná... ALE ... ALE na Albion Prelude napr. nemá v ničom. Zatiaľ...
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Fri, 20. Mar 15, 18:37

Prvý dojem a nadšenie je väčšinou klamné ... Ak spočítam na objem vydaných opravných patchov... už je to nová hra...
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Charllize
Posts: 15
Joined: Thu, 19. Sep 13, 23:28
xr

Post by Charllize » Fri, 20. Mar 15, 21:18

Je to spis věc nazoru, me Rebirth bavi mnohem vic nez Albion Prelude. Pripadam si tam jaksi vic ,,in,, nebo jak to rict.

jasne ze se da ohodnotit hra po chvili hrani, ale když clovek hleda hlubsi pojeti u hry jako Rebirth je 8 hodin strasne malo. A je skoro jiste ze ten clovek co to pise v polovinu věci vynechal, protože o nich nevi, a další nepochopil jak funguji. Ale k zakladni orientaci tech 8 hodin asi staci, ale rozhodne ne me. vždycky nechapave kroutim hlavou a zaroven se usmivam když ctu recenze na hry kde mají lidi odehrano 30 minut:)

kdyby to mel prekladat tak to tam vůbec neda, vysral by se na to, tak to je lepsi anglicky..takzvane ..lepsi nez nic:)

zajímalo by me jestli jde nejak zmenit uvodni obrazovka a hudba na tu puvodni co byla pro verzi 3.0. ta teladi Outpost obrazovka a hudba se mi nelibi ani trochu. Vim ze to jde když vypnu DLC ale ja bych chtěl aby zustalo zaple. mam dojem ale ze to asi nijak nepujde.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sat, 21. Mar 15, 10:32

Za 10-20 hodín nevieš hru ohodnotiť.
Vieš len určiť či je tá hra tvoj typ hry alebo nieje.
Veď za 20 hodín vyskúšaš len malý zlomok možností, ktoré ti hra ponúka - nemožeš hru hodnotiť keď poznáš len základy letu, trochu boj, a spravil si jeden obchod v príbehu.

Nemožeš povedať že EVE je zlá hra po hraní dvoch hodín, ale možeš povedať či je to tvoj typ hry. To isté platí na X Rebirth, Terran Conflict, Albion Prelude.

Najvačšia paródia sú podľa mňa tí čo sa sťažujú že je to moc komplikované, že UI je chaos a podobne.
Veď pred desiatimi rokmi, keď som ja a mnohí iní začínali s X2: The Threat, strávili sme dni pri tej hre, kým sme pochopili základy a možnosti zarábania peňazí.
V dnešnej dobe? Po hodine hru vypne a ide sa vyplakávať na fóra, a nadávať všetkým veteránom a ľudom čo sú akokoľvek pozitívny k tej hre.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Sat, 21. Mar 15, 11:13

tohle je samý jako u filmů. Například na csfd.cz tam mnoho lidí jde na film o kterém předem ví, že budou o něm psát jaká je to sračka. To jsou filmový kritici úplně za hovno. Prostě lezou na filmy, které je nezajímají. Nejvíce jsou to komedie od trošky, které se mi osobně líbí a nejsou špatný. Podle mě to hodnotí lidi, pro který jsou natočený filmy jinde než v česku super. Ve hrách je to skoro samé. Hráči jsou mentálně zaostalý, které baví arkády, jsou zvyklí za 8 h dohrát příběh a v takovýchto hrách prostě potřebuješ nahrát kolem 100 h, abys zjistil všechny možnosti, pochopil jak správně obchodovat, co postavit a jaký bude tvůj příští krok.

Storming74
Posts: 3
Joined: Tue, 16. Jul 13, 15:11

Post by Storming74 » Sun, 29. Mar 15, 08:05

Ahoj, vrátil som sa k hre po vydaní DLC Teladi out. a myslím že už je to celkom fajn ... mám jednu otázku ... viete zajať (boarding) každú loď ? ... mne sa zatiaľ podarilo len Titurel, pri ostatných mám problém že keď mi Yisha po nalodení mariňakov dáva úlohy čo mám na lodi zlikvidovať ... tak nie všetko sa dá, vyzerá to ak by niektoré systémy boli vo vnútry lode. Napríklad Marauder Phoenix ... treba mi zničiť už len Field projector ale po zameraní vyzerá byť vo vnútri. Samozrejme nakoniec buď sejmem loď alebo mi kľaknú marinaci a boarding je neuspešný. Neviete je to bug, alebo robím niečo zle ?

(Alebo taký Arawn - chýbal už len Hailstorm a ten je niekde vo vnútrajšku lode ... )
Last edited by Storming74 on Sun, 29. Mar 15, 11:50, edited 1 time in total.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sun, 29. Mar 15, 09:17

Nieje to bug, tie moduly musíš nájsť.
Len pre informáciu - phoenix má drone launcher vpredu, v takom hangári. Treba ísť bližšie.

Boarding: ešte pred začatím musíš zničiť všetky moduly lode (turrety, motory, jumpdrive, drone launchery, shields, odpalovače rakiet) a poškodiť samotný trup lode aby mu ostalo len 5-10% hull points.

Takto znížiš BOARDING RESISTANCE tvojho cieľa.
Každá loď má boarding resistance, ktorý sa mení podľa počtu zbraní, života a triedy lode (trieda XL má viac resistance bodov).

Tvoja loď má tiež BOARDING RESISTANCE - záleží od počtu mariňákov, skúseností tvojho Marine officera, a od skúseností mariňákov.

Boarding resistance zobrazíš tak, že otvoríš detaily lode, a úplne hore je záložka v ktorej nájdeš SHIELD, HULL, current speed, ship name.
V tejto záložke zároveň nájdeš (úplne na spodku záložky) aj boarding resistance.
To isté platí pre tvoju loď - v detailoch Skunka nájdeš svoj vlastný boarding resistance.


No je to jednoduché: boarding resistance Skunka musí byť vačší ako boarding resistance lode, ktorú chceš ukradnúť.



Ak máš 50 mariňákov RECRUIT, tak tvoja loď má 25 boarding resistance.
Pretože recruit marine = 0,5 boarding points.
Veteran marine má 1 boarding point.
Elite marine má 1,5 boarding point.





Ako zvýšiť boarding resistance vlastnej lode:
-nakúpiť plný počet mariňákov (50)
-zohnať naozaj kvalitného Marine officera
-tréning: vždy keď úspešne ukradneš loď, mariňáci a boarding officer dostanú XP a možno budú povýšený z RECRUIT na VETERAN alebo ELITE.

Najľahšie sa boardujú malé transportéry.
Rahanas, Sahanar, Styrvok, Vulture a podobne.

Storming74
Posts: 3
Joined: Tue, 16. Jul 13, 15:11

Post by Storming74 » Sun, 29. Mar 15, 11:58

Dik za odpoveď ... no niektroré to majú fakt brutálne, zajímal som napr. Arawn, save uložené, trup na 3%, marinaci elite aj veterán .... takže som mal čas skúšať všetko možné, tam mi chýbal len Hailstorm, ale ten je fakt niekde dnu v lodi. Ak ho napríklad neodstránim nemám vôbec šancu loď zajať ?

Len pre info Titurel zaberám len taký fukot ... v podstate som si s toho urobil takú malú živnosť :D

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sun, 29. Mar 15, 12:39

Dá sa cappovať aj bez zničenia modulov, ale každý turret dováva lodi boarding resistance, čiže je to ťažšie.
Okrem toho, turrety možu zostreliť boarding pody, takže mariňáci sa ani nemusia dostať k lodi.

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Sat, 4. Apr 15, 21:19

Takže marinakov si musím vycvičiť ? Všimol som si, že už nikto neponúka elite a veteránov. Iba regrútov. Ziskal som poskladaním komponentov Mk5 motor - čo treba aby som mal aj štíty ? alebo zbrane Mk3 ? To s tým uplacaním (dary) v rozhovoroch je odmena len ten virtálny seminár ?
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

GDAworm
Posts: 47
Joined: Thu, 10. May 07, 22:00
x3tc

Post by GDAworm » Sat, 4. Apr 15, 21:52

Prosím co by jste doporučili za loď na likvidace xenonských torpédoborců.
Už mě fakt hodně pruděj, poškodili mi hodně slušně několik stanic a to i v centru Albionu.
Obrana stanice i se stíhači a drony včetně dvou Titurelů nestačila na jeden blbej torpédoborec a hordu jeho stíhačů.
Než jsem se stačil vrátit do sektoru bylo po legraci.

Sám ho se Skunkem udolám i ten jeho často hodně početný doprovod, ale trvá mi to velmi dlouho.

Mám volných 214 mega + teď už jen 5 Ttiturelů, a mnoho velkých obchodních lodí co na něco takového nestačí. (střední obtížnost, scénář volná hra +Teladi outpost,SK překlad, bez modů)

PS:(velký problém s AI obchodními loděmi, nechají do sebe střílet, nebo ještě hůř vrátí se k vám v tu nejhorší dobu přímo do boje)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Sat, 4. Apr 15, 22:38

Napr. Scaldis ak je vybavený do plna aj s dronmi aspoň u mňa zrušil Fenixa...
Ja mám pri sebe ako doprovod 1x Fenixa , 1x Arawn a 2x Sucellus.
Mám 6 staníc 2 v DeVries a 4 v Albione a každá má 2 x Arawn pod velením Dôstojníka obrany + stanice sú komplet vybavené muníciou a dronmi. Útoky od Xenonov sú pravidlom a taktiež od Revierov... zatiaľ dali ,,dole,, všetko aj X-Torpedoborce. Inak v 3.53 už si sám manažer stanice zapýta na obranu bojovú loď. Inak, slovenčinu na 3.53 dám zajtra alebo v pondelok.
Last edited by peter143 on Sat, 4. Apr 15, 22:53, edited 2 times in total.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Sat, 4. Apr 15, 22:40

Inak - odporúčam z Nexusu Jump mod pre Skunka. Ušetríš čas aj nervy cestovaním cez magistrály.

Teraz sa venujem skôr dialkovému skenovaniu sektorov a zbieraním nákladu - výnosný biznis - ak nájdeš truhlice so zámkami - tie odomknem aby som nepoškodil s vrtacím laserom - a náklad ... miliony kreditov + tie vecičky na výrobu darov ... tak som si zaobstaral Mk5 motor na Skunka :D Stanice ma momentálne nezaujimajú :D
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sun, 5. Apr 15, 10:58

Fulmekron alebo Olmekron. Netreba tam žiadne drony, len zopár construction.
Samozrejme, vysoký Combat rating pre captain a defence officer.

Tieto lode zničia Branch 9 destroyer bez problému.
Alebo, používaj Lyramekron transportéry - majú toľko zbraní ako destroyer...

GDAworm
Posts: 47
Joined: Thu, 10. May 07, 22:00
x3tc

Post by GDAworm » Sun, 5. Apr 15, 20:52

Tak já jsem v Teladi outpostu našel v radiačním mračnu v druhé oblasti na dost mizerný stanici obchodníka s težký težební laser MK1 a už skoro nepoužívám jinou zbraň. Dokonalost sama a na cokoli....má to ovšem jednu chybu, hrozně rychle se zahřeje.

Ten Teladi Fénix ma mizerný štíty.- to ustojí xenoského torpédoborce?

MK5 kde jsi to nabral ten motor ... kde se to dá koupit.
To zase bude někde zašantročený jako ten těžký laser.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”