X Rebirth: The Teladi Outpost - DLC

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

X Rebirth: The Teladi Outpost - DLC

Post by bufi » Fri, 26. Sep 14, 21:46

Na stronie glownej pojawilo sie info o nadchadzacym pierwszym DLC do X Rebirth.
Dodatek juz mozna sciagnac ze steama (18MB) ale odblokowane bedzie dopiero w grudniu.
Zalecam szybko sciagac, bo jak wynika z info do 1 listopada mozna to zrobic gratis. Po tym terminie... no wlasnie, co? Pierwsze platne DLC? W niedobra strone to zmierza...

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=371656
http://store.steampowered.com/app/325580

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 1. Oct 14, 13:59

Dobrze, ze naprawiaja gre i dodaja te elementy, ktore powinny byc od poczatku. Nie mniej jednak gry juz sie nie da odratowac, odplyw graczy nastapil olbrzymi i nie sadze by patch i dlc mialoby to zmienic.

Statystki mowia same za siebie http://steamcharts.com/app/2870#All
Z miesiaca na miesiac liczba graczy topnieje. Z poczatkowych 14000 na zaledwie 450. W chwili obecnej wiecej ludzi gra w starsze juz Albion Prelude na Steamie, nie wspominajac o tych co graja w mody lub z plikiem no-steam czego nie obejmuja statystki.
Na dodatek pojawia cien tego, ze kiedys dodatki dlc moga stac sie platne...
Egosoft juz nie raz zapewnial, ze nigdy tak sie nie stanie, ale roznie bywa z obietnicami. Chyba caly kapital zbito na przedsprzedazy i po podsumowniu nakladow i kosztow zaczyna im chyba brakowac funduszy. Ale ile tez zarobia jak kilkadziesiat osob zdecyduje sie kupic to dla za cene paru euro, przeciez to sa zadne pieniadze dla studia. Wiec po co oni to czynia?

Jeszcze 2-3 patche poprawiajace mechinke gry moglyby mnie przekonac za zabranie sie zań, ale wszystko to co dzieje sie po opuszczeniu statku w porcie wola o pomste do nieba!
Gra bylaby calkiem znosna, gdyby te nikomu niepotrzebne piesze eksploracje portow i dretwe rozmowy ze staruchami w lateksowych kostiumach zastapic interfejsem i tabelami obslugiwanymi z kabiny statku po wyladowaniu (czyli klasycznie).
Nie wiem dlaczego zdecydowali sie na ten krok, to byla strata zasobow pracy i czasu calego zespolu. Jak sie okazalo po premierze - ta czesc gry byla najbardziej krytykowana. Tego sie nie da przebolec podobnie jak grac z zamknietymi oczyma.
O ile interfejs graficzny (w tym handel) da sie w miare usprawnic co pokazaly patche, to czesci "pieszej" juz nie bardzo. Najlepiej gdbyby te zenujaca czesc zwyczajnie wywalic i zastapic wspomnianym interfejsem komunikacji i handlu. Jak dawniej: laduje w porcie, komunikat powitalny, menu, handel, komunikacja, robota, bbs, barter, uzupelnienia etc.
Do tego jednak nigdy nie dojdzie i nie sadze tez by jakis moder sie rowniez tego podjal. Troche szkoda, bo jak lubie wszechswiat X to niestety nie moge grac w cos co jest sprartolone u podstaw.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 1. Oct 14, 19:10

Sorkvild wrote:[...]
Jeszcze 2-3 patche poprawiajace mechinke gry moglyby mnie przekonac za zabranie sie zań, ale wszystko to co dzieje sie po opuszczeniu statku w porcie wola o pomste do nieba!
Gra bylaby calkiem znosna, gdyby te nikomu niepotrzebne piesze eksploracje portow i dretwe rozmowy ze staruchami w lateksowych kostiumach zastapic interfejsem i tabelami obslugiwanymi z kabiny statku po wyladowaniu (czyli klasycznie).
Tak naprawde ten problem rozwiazał sie sam. Chodzenie po stacjach zeby zalatwic jakies interesy nie jest juz obligatoryjne.
Po dodaniu, jakiś patch temu opcji NESA (pomysl wziety z mod forum) czyli
Never Enter Station Again.

Wszystko mozesz zalatwic komunikujac sie ze statku w przestrzeni.

Gra ma jednak duzo powazniejsze problemy z mechanika gry.
Brak komend, dalej skopany handel i ekonomia. Powoli naprawiaja ale "sporo wody w Wiśle musi ... ".

ps. a chodzenie po stacjach nie jest takie zle i sa wieksze profity jesli interes zalatwisz z gosciem "w cztery oczy osobiscie".

P.

marcin0218
Posts: 14
Joined: Mon, 30. Nov 09, 15:15

Post by marcin0218 » Thu, 2. Oct 14, 13:09

A jak zainstalować tego DLC teraz? Coś poklikałem i napisało mi tylko że został dodany do listy ale nie widzę go na liście gier...
FX-8320, MSI990FXA-GD65, GF GTX660, 8 GB HYPERX 1333 Mhz

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 2. Oct 14, 16:20

marcin0218 wrote:A jak zainstalować tego DLC teraz? Coś poklikałem i napisało mi tylko że został dodany do listy ale nie widzę go na liście gier...
W pierwszym poście tematu masz odpowiedź.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 2. Oct 14, 16:21

marcin0218 wrote:A jak zainstalować tego DLC teraz? Coś poklikałem i napisało mi tylko że został dodany do listy ale nie widzę go na liście gier...
W pierwszym poście tematu masz odpowiedź.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 2. Oct 14, 17:53

marcin0218 wrote:A jak zainstalować tego DLC teraz? Coś poklikałem i napisało mi tylko że został dodany do listy ale nie widzę go na liście gier...
Na liscie gier go nie ma(jeszcze?) Ale zeby byc pewnym, ze go dodales poprawnie. Kliknij w stimie, na gorze po prawej na znaczek euro(czyli stan Twojego portfela) przejdziesz do nastepnej strony i tam jest lista "Licencje i subskrypcje" powinienes miec na tej liscie :

Code: Select all

 X Rebirth - The Teladi Outpost		Bezpłatny
Przynajmniej ja tak mam.

[edit]
DLC jest rowniez widoczny jako zainstalowany w zakladce "DLC" od Rebirtha.


P.

marcin0218
Posts: 14
Joined: Mon, 30. Nov 09, 15:15

Post by marcin0218 » Fri, 3. Oct 14, 14:00

Zgadza się :) Mam w DLC do Rebirtha. Bo w pierwszym poście pisano że pobiera się 18 mega ale nie zauważyłem by mi coś ściągnęło :) ALe wszystko jest ok. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
FX-8320, MSI990FXA-GD65, GF GTX660, 8 GB HYPERX 1333 Mhz

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 3. Oct 14, 15:16

marcin0218 wrote: Bo w pierwszym poście pisano że pobiera się 18 mega ale nie zauważyłem by mi coś ściągnęło :)
To prawdopodobnie moj blad. DLC sie nie sciaga, tylko zmienia status, ze go sobie 'zapisales' do sciagniecia.

Te 18MB, to byla prawdopodobnie kolejna wersja 2.50 beta ktora w tym czasie
byla do sciagniecia. Sory za zamieszanie.

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 13. Oct 14, 21:01

https://www.youtube.com/watch?v=hNHtCCSEI2s

Oniemialem. Widok zewnetrzny, mozliwosc patrzenia w bok z kokpitu za pomoca strzalek oraz defaultowy sidebar znany z X3

Te udogodnienia powinny byc juz na samym poczatku gry. Mysle, ze gra gdyby zostala wydana w stanie jakim jak jest obecenie to takich "grzmotow" na internetach by nie bylo, ale rewelacji tez.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 13. Oct 14, 21:28

No dokładnie. Wszytkie te featursy zostaly wprowadzone na "prośbę" graczy ;)
Gra sie rozwija. Co łatka to nowe rzeczy są wprowadzane. Ale generalnie gra jest na poziomie XBTF kiedy powstawal. Za kilka łatek bedzie jak X Tension i dalej. Tak jak ewoluował stary dobry X do momentu X3:AP. Potrzeba jeszcze czasu.

Nie namawiam nikogo do zakupu teraz, ale juz niedlugo z pewnoscia bedzie bardzo grywalny. Jeszcze jest jednak sporo błedów i niedorobek.

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 14. Oct 14, 11:21

Gdyby Egosoft sluchal swych fanow, a zarazem chlebodawcow - czyli graczy, mysle ze kazdy dostalby cos z czego bylby w miare ukontentowany. Pomimo doswiadczenia w tworzeniu space sima zdecydowali sie wdrazac absolutnie idiotyczne i niezyciowe rozwiazania bedace zaprzeczeniem wielu lat pracy popartej feedbackiem graczy.
Pochowaliby tego gniota, ktory mial sie ukazac na xkloca i zrobiliby gre od podstaw to nie byloby takiej klapy i lat czekania, az gra stalaby sie grywalna.
Z XBTF niema co porownywac nawet. Gra byla dobra od samego poczatku. Gralem w nia, jak internet nie byl na porzadku dziennym. Wersja 1.0 bez zadnych patchy. Bylo wszystko co potrzeba (poza dodatkowymi statkami gracza)

Wydaje mnie sie, ze sprawa naprawiania Rebirtha moze rozciagnac sie na najblizszy rok, a nawet dwa. Troche potrwa to dodawanie sektorow nieobecnych ras i naprawianie roznych aspektow gry, a moze nawet dodanie ekstra statkow w przyszlosci. Na dzien dzisiejszy nie widze sensu nabywania tego tytulu w obecnej cenie.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

galthar
Posts: 149
Joined: Sat, 31. Jan 04, 15:35
x3tc

Post by galthar » Thu, 11. Dec 14, 22:24

Zauważcie że cena 49,99 E nawet nie drgneła. Twardzi są. DLC też. 30E? miazga. Za taki bubel.


Przez tego rebirtha przestałem nawet grać w X3TC XRM a szkoda.
Stary opis:P4 2,4 GHz czasami @2700MHz;1024 DDR 400MHz, ale ze względu na FSB 533MHz chodzą na 333MHz; ATI HIS PLATINIUM RADEON 9800 128MB,czasem taktuje na PRO;WinXP PRO SP2
Nowy:
C2DUO E6750;HD 3870 512MB;2GB DDR2 800MHz

Notebook: Toshiba A300-20P: C2D T6400; 2GHz, 4 GB DDR 2 800MHz;HD3650 512MB

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 12. Dec 14, 13:09

Ukazal sie wyczekiwany patch 3.0 dodajacy obecnosc teladian oraz wprowadzajacy nowosci jesli chodzi o sama rozgrywke.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =347274078

Moze ktos sie pokusi o jakas recenzje?


galthar wrote:Zauważcie że cena 49,99 E nawet nie drgneła. Twardzi są. DLC też. 30E? miazga. Za taki bubel.
.
Poczekaj do 18-go grudnia, albowiem wtedy rusza swiateczna promocja na steamie, a wtedy na pewno powinna pojawic sie okazja na rebirtha.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

galthar
Posts: 149
Joined: Sat, 31. Jan 04, 15:35
x3tc

Post by galthar » Fri, 12. Dec 14, 17:13

Może i będzie, ale nie sądze by zeszli poniżej 40E.. Tak jak ostatnio była za 39,99. Cena również nie do zaakceptowania.
Stary opis:P4 2,4 GHz czasami @2700MHz;1024 DDR 400MHz, ale ze względu na FSB 533MHz chodzą na 333MHz; ATI HIS PLATINIUM RADEON 9800 128MB,czasem taktuje na PRO;WinXP PRO SP2
Nowy:
C2DUO E6750;HD 3870 512MB;2GB DDR2 800MHz

Notebook: Toshiba A300-20P: C2D T6400; 2GHz, 4 GB DDR 2 800MHz;HD3650 512MB

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 12. Dec 14, 18:18

No cóż, była okazja pobrać DLC za darmo, trzeba było skorzystać, a nie narzekać teraz na cenę.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

tolian
Posts: 4
Joined: Sun, 6. Sep 09, 19:47

Post by tolian » Sun, 14. Dec 14, 10:25

Witam ,panowie nie wiecie czy jest jakiś mod poprawiający ten pusty fotel pilota i nie ruchomy drążek sterowniczy ?? myślałem że w tym DLC to poprawią a tu lipa ;/

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 14. Dec 14, 13:06

tolian wrote:Witam ,panowie nie wiecie czy jest jakiś mod poprawiający ten pusty fotel pilota i nie ruchomy drążek sterowniczy ?? myślałem że w tym DLC to poprawią a tu lipa ;/
A tak konkretnie to o co ci chodzi?
DLC nie służy do naprawiania, od tego są patche.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

tolian
Posts: 4
Joined: Sun, 6. Sep 09, 19:47

Post by tolian » Sun, 14. Dec 14, 14:34

Witam no ja niestety mam taką przypadłość że zwracam uwagę na szczegóły i drażni mnie widok pustego fotela i nieruchomego drążka sterowniczego podczas lotu w kabinie ;)

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 14. Dec 14, 14:39

Wybacz, ale chyba jestem ślepy, bo nie wiem o co ci chodzi.
PS. W którym kokpicie?
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”