EnglishGermanFrenchRussianItalianSpanish
Log inRegister

The Crew
Post new topic Reply to topic
View previous topic :: View next topic
Author Message
SourVenom

MEDALMEDALMEDAL

Thank you for registering your game
PostPosted: Thu, 28. Aug 14, 14:22    Post subject: The Crew Reply with quote Print

Gra The Crew przeszła wczoraj w fazę closed bety na weekend. Gra ktoś ?

Po co brać życie na poważnie? I tak nie wyjdziesz z niego żywy...
"Neutrality means that you don't really care 'cause the struggle goes on even when you're not there, blind and unaware." ~2:40
Back to top
View user's profile Send private message
Sauron11

PostPosted: Sat, 30. Aug 14, 21:17    Post subject: Reply with quote Print

A wiadomo coś więcej o tej mocnych stronach tej gry? Wygląda jak TDU po pobieżnym zapoznaniu się z filmikiem...

View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
SourVenom

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Sat, 30. Aug 14, 22:02    Post subject: Reply with quote Print

Ja w to sobie pykam z kumplem - jak dla mnie świetna. Fajne są te momenty jak jedziesz sobie spokojnie jakimś lasem/wsią i nagle przez drogę przebiega niedźwiadek / sarna lub inne kojoty albo bizony. Dodatkowo świat gry jest ogromny - przejechałem sobie z kumplem ok 3/4 mapy (z Detroit do Los Angeles) w około 30 min.

EDIT: Pisałem to podczas gry w Warframe, więc teraz mogę trochę rozwinąć wypowiedź.

Podoba mi się dbałość o szczegóły wzbogacające i uwiarygodniające świat gry - wspomniane zwierzęta przebiegające przez drogę, ogromny niczym nie skrępowany sandbox, samoloty odlatujące i przylatujące z lotnisk (które de facto też są jednym ze środków szybkiego podróżowania), życie przechodniów w mieście (o tym za chwilę). To wszystko sprawia że gra się fajnie, a co pewien czas jest moment gdzie myślisz sobie "kurcze nawet nie wiedziałem że takie szczegóły też tu są". Przykład ? Proszę bardzo - jadąc w centrach dużych miast można zauważyć przechodniów uprawiających jogging, biznesmenów, ludzi spieszących się do tego stopnia że po prostu przebiegają z teczkami w rękach przez dość zakorkowaną czteropasmową drogę, od czasu do czasu przemknie obok ciebie karetka czy wóz strażacki spiesząca się nie wiadomo gdzie. Na przedmieściach zdarza się natomiast że z jakiegoś z podwórek szczekają psy, przechodniów oczywiście też jest tam o wile mniej niż w gęściej zaludnionych strefach. Jadąc w terenach oddalonych od siedlisk ludzkich można natknąć się na stada bizonów lub jeleni hasające po polanach. Dodatkowo w każdym z obszarów (a jest ich 5) rozsianych jest 20 wraków hot rodów, które oczywiście trzeba znaleźć samemu. Po podjechaniu do takiego na dość bliską odległość (ok 1-2m) część dostarczana jest do naszej bazy, gdzie go "odbudowujemy" po kawałku - podczas mojej rozgrywki w HQ w Detrit na cegłach stała podstawa ramy z hamulcami i rurą wydechową, a każda kolejna część powoli zamieniałaby ten zaczątek szkieletu w piękną maszynę. Jest to jednak gratka dla ludzi mojego pokroju, którzy kochają tego typu "odkrywanie", które jednak można bez problemu pominąć ponieważ jest nieistotne w fabule. Sam świat gry jest ogromny - skurczone stany zjednoczone z zachowanymi większymi miejscowościami oraz ikonicznymi cudami natury typu wielki kanion, jak i różnorodnością stref (ośnieżone góry, pustynie, bagna lasy, miasta i wiele więcej). Z wypowiedzi osób postronnych dowiedziałem się iż przejechanie od wybrzeża do wybrzeża zajmuje 40 min, a okrążenie całej mapy zajmuje trochę ponad 3h. Oczywiście ma się to nijak do przejazdu z jednego końca mapy na drugi (w linii prostej wschód-zachód najszybszym samochodem jadąc z maksymalną prędkością) w 1h20min co oferował FUEL, jednak świat The Crew jest niewspółmiernie bardziej żywy.

Kolejna sprawa to przerywniki filmowe. Nie ukrywam że tak jak w innych tego typu grach fabuła to banał - gość zabił twojego brata na twoich oczach i wrobił cię w morderstwo, po wyjściu z więzienia okazuje się szefem ulicznego gangu i musisz dojść po szczeblach organizacji na sam szczyt żeby się zemścić, bla bla bla. Typowe. Cutscenki to jednak inna historia. Mimo że póki co 1/5 wyglądała podobnie do poprzednich są (jak na mój gust) świetnie zrealizowane i płynnie przechodzą w rozgrywkę. Nawet niektóre misje "poboczne" (bo tak czy siak trzeba je wykonać a od gracza zależy tylko w jakiej kolejności) są typowo filmowe - na przykład podczas jednej z nich należy "unieszkodliwić" wóz gościa, którego ścigamy na płycie lotniska w godzinach szczytu, sceny typu: czyli pędzenie 200km/h wprost pod startujący samolot będą raczej częstym widokiem. Jedyne do czego mógłbym się przyczepic to soundtrack - dźwięki samochodów i otoczenia zrealizowane są świetnie jednak stacje radiowe nie przypadły mi do gustu. Ahh gdyby tylko komuś udało się odtworzyć sposób w jaki rozwiązało to studio Rockstar w GTA San Andreas (stacja radiowa złożona z własnych pisenek) lub dodali stację z pełnym soundtrackiem z Flatout 2 ... byłbym w siódmym niebie :)

Jak zapewne nietrudno zauważyć gra przypadła mi do gustu, jako okazjonalnemu rajdowcy, który lubi od czasu do czasu pograć w dobrą samochodówkę a tym bardziej jako miłośnikowi sandboxów oraz zapalonemu zbieraczowi znajdziek. Jednym słowem - polecam.

"Neutrality means that you don't really care 'cause the struggle goes on even when you're not there, blind and unaware." ~2:40
Back to top
Sauron11

PostPosted: Tue, 2. Sep 14, 21:23    Post subject: Reply with quote Print

Wszystko pięknie i fajnie się czyta takie zachwyty Smile, jednak zabrakło w tym szczypty carmageddonu - co się dzieje jak taki przechodzień z teczka albo biegacz czy joggerka wpadnie Ci na maskę auta gdy jedziesz np. dwusetką? Albo jak zachowują się auta przy zderzeniu, jak po przeturlaniu się na dachu itp. Czyli interakcja z otoczeniem, destrukcja, nieszczeeeeenie Smile.

Aha, długość trasy czy czas przejazdu, fajnie jeśli jest realistyczny, bo w stareńkim już TDU przejazd z jednego końca wyspy na drugi także zajmował szmat czasu, a okrążenie wyspy w jednym z tych super długich wyścigów o naprawdę duża kasę - najszybszym motocyklem nieco mniej niż godzinę...

SourVenom

MEDALMEDALMEDAL

PostPosted: Tue, 2. Sep 14, 21:45    Post subject: Reply with quote Print

Tutaj niestety muszę cię w pewnym stopniu zawieść. Jak w Driverze San Francisco (w którego pocinałem przed i po The Crew) przechodnie mają nadludzkie zdolności które pozwalają im uniknąć 100% wypadków. Sam chętnie obejrzałbym jak jeden z nich przeturlałby się po masce mojego wyżyłowanego Shelby GT i odleciał w stronę zachodzącego słońca przy akompaniamencie lamentu jego żony i dzieci stojących po przeciwnej stronie drogi (no dobra może trochę za bardzo mnie poniosło :P ).

A co do kolizji ... Ciężko powiedzieć. Z jednej strony wszystkie rysy i zadrapania są bardzo szczegółowe i wyglądają świetnie (to samo zabrudzenia spowodowane np. szusowaniem po plaży), z drugiej jednak wgniecenia nie są głębokie. CO prawda nie jest to Need for Speed Most Wanted 2012 gdzie zderzenie rozpędzonego do 300km/h Bugatti Veyron z betonowym filarem wieżowca ograniczało się do pęknięcia zderzaka i "pajączka" na przedniej szybie, ale nie jest to również FlatOut 2/Chaos and Destruction gdzie kończyło się wyścigi samochodami z 3 kołami i wgnieceniem po stronie pasażera które sięgało aż po skrzynię biegów, a o komplecie karoserii można było sobie co najwyżej pomarzyć (dodatkowo co okrążenie można było rozwalić się o resztki własnego pojazdu pozostawione po uprzednich kraksach na torze). Wygląda to mnie j więcej tak że można powygniać maskę oraz karoserię na trylion różnych sposobów ale rama samochody jest chyba z kryptonitu zmieszanego z azbestem bo nawet wszechmogący Zeus nie byłby w stanie jej ruszyć. Dodatkowo abyśmy nie musieli co 3 min wracać do HQ samochód powoli z czasem wraca do pierwotnych kształtów. Co do porządnych dzwonów, zderzenie czołowe pędzącej 200km/h maszyny stworzonej do ulicznych wyścigów z bogu ducha winnym samochodem Georga B. (nazwisko wymyślone przez redakcję, wszelka zbieżność przypadkowa :P) który to został zmierza zaspany do pracy, kończy się "cutscenką" przedstawiającą owoc naciśnięcia klawisza skrętu o milisekundę za późno, czyli latające samochody. Ten dzień George będzie wspominał długo.

Na osłodę jednak powiem że pojawiają się w grze wyzwania w których należy wozy dostarczyć w określone miejsce w jak najlepszym stanie (złoto w jednym z takich wyścigów osiągnąłem po ok 20 razie). A same wspomniane maszyny do wolnych nie należą (np. Aston Martin DB9).

Back to top
Sauron11

PostPosted: Mon, 8. Sep 14, 15:28    Post subject: Reply with quote Print

Właśnie myślałem nad jakąś gierką w klimatach TDU, ale jednak z nieco większym realizmem. To jeśli jest jak piszesz, i są piesi ale nie da się wejść z nimi w interakcję, że się tak wyrażę, to jest to takie TDU w nieco lepszej oprawie. Nawet model jazdy z tego filmiku przypomina TestDriveUnlimited. Prowadzenie super aut za kasę z punktu A do B uważając, żeby ich nie zadrapać, to stały motyw z TDU, podobnież jak wyścigi itp. To wszystko już było i muszę przyznać, że po dość długim ćwiczeniu mocno mnie w TDU znudziło. Czekam na coś konkretnego co tchnie mocnego ducha świeżości w ten ciekawy bądź co bądź gatunek ścigałek Smile. Skoro można było zrobić rzeźnię w Carmageddon (a to gra sprzed wieku), potem rzeźnię ubrać w ładne szatki i ucywilizować (GTA), to może jest coś co trzyma w/w wraz z TDU w nowej szacie? Bo "Załoga" nie spełnia chyba tego warunku Smile.

Post new topic Reply to topic

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Control Panel
Login Data
The time now is Thu, 23. Nov 17, 09:11