SK preklad X-Rebirth

Moderator: DJ Die

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 14. Mar 14, 18:48

Tak s tou angličtinou môžem dosť pomôcť aj ja, hlavne s tými frázami. :)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Fri, 14. Mar 14, 19:04

Ak máš alebo si nájdeš čas, využijem možnosť :) :)
Posielam ti e-mailom časť rozhovorov na stanici. Je to inak preložené len mám pochybnosti o správnosti významu viet.

ďakujem za pomoc
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Sun, 16. Mar 14, 14:45

...chalani...ja viem, že to asi nie je veľmi k veci...ale držím Vám palce...a veľmi sa na preklad teším. Ako náhle, v novej práci, získam trošku čas...pomôžem pri testovaní slovenčiny. Zlomte väz ;)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Mon, 17. Mar 14, 18:47

Lomím väz a nielen jeden cca. 110 sťahovaní na Nexuse za dva týždne a nikto k tomu nič nemá. Nerozumiem. Mám chuť stým "praštit" ako mám robiť niečo keď nikto nič nenamieta a nemá žiadne návrhy, čo je na ho... a čo zlepšiť.

P.S.

Dokončím to aj keby suka psom bola. :)
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Mon, 17. Mar 14, 19:11

Ide skôr o to, že ľudia sú šťastný že vôbec nejaký preklad to SK/CZ jazyku existuje.
Ale myslím si že je to spravené dobre.
Hlavne to treba dokončiť aby to Egosoft vydal na originálnu hru.
Potom už len udržovať preklad, keby náhodou niečo pridali cez patche, čo by trebalo preložiť.

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Mon, 17. Mar 14, 20:28

peter143.....Earth ultimatum IV. má pravdu.
Ľudia sú radi, že hru vôbec majú preloženú. Čakali, že tak ako bola X3, tak bude lokalizovaná aj X Rebirth...a teraz ju už konečne, aspoň čiastočne, preloženú majú. A tak tvoj preklad stiahnu a užívajú si hru. Môže ťa tešiť fakt, že ak ti nepíšu, rôzne blbé pripomienky, k chybnému prekladu, pravdepodobne to máš celkom v poriadku :D

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Mon, 17. Mar 14, 22:31

Ďakujem páni, ja sa teším s nimi. To všetko je v poriadku. Ale sami dobre viete že konštruktívna kritika vylepší prácu. (pokiaľ ju nezhnusí... :) )
Peter
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Mon, 17. Mar 14, 22:41

Už z toho prekladania magorím aj ja, teraz prekladám Otaniho a Yishu :). V podstate som chcel niečo iné: neviem či ste niekedy hrali lokalizovaný L.A. NOIRE, preklad bol vydaný JRC alebo tak nejako, a keď som to hral ( ako preklad na počet dialogov a pracnosti - všetká česť) - aj tak bol na .... viete čo. Gramatické znenie, zámena mien a rodov - akurát ma to zmiatlo. Práve tomu sa tu chcem vyhnúť. Predsa prsatá Yisha nebude vystpovať v dialogoch ako Otani ... Nie? :) :)
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 18. Mar 14, 09:52

to je problem s levnyma prekladama...jsou levne...ale to je asi tak vse....jaka byla vubec cestina na X3 TC kdyz ho delala cenega a uz ne hypermax?

jinak ted jsem mel trochu fofry ale uz ten preklad z vetsiny mam :wink:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Sat, 29. Mar 14, 02:11

Tak ahoj....ako? Ide Vám to chlapci s tým prekladom? Inak...ako sa Vám pozdáva hra po patche 1.25? Lebo mne ten výkon nejako extra nestúpol a pri tom hru teraz hrám na GTX 760 :)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sat, 29. Mar 14, 06:34

1.25 bol super patch, výkon vylepšil, a veľmi sa mi páči to, že pridali tkz. "Commercial Agent". Veľmi to pomáha.


Čítali ste plány do budúcnosti? Idú kompletne prerobiť highway. Osobne tipujem že to bude rýchlejšie a zmenia spôsob akým budeme cestovať (namiesto "držania sa za chrbtom najrýchlejšej lode" bude niečo iné).

Ešte vraveli že idú dačo pomeniť s interiérmi staníc. Nie priamo, ale idú spraviť nejakú hernú mechaniku ktorá by dovoľovala nakupovať a kecať s ľudmi na palube BEZ toho aby ste museli pristáť. Myslím že môže byť.

Ja hlavne čakám kým pridajú nejaké poriadne príkazy pre lode. "Zaútoč na môj cieľ" a "Presuň sa tam, kam kliknem na mapu".

Ešte by som veľmi rád videl veliteľské mostíky. Momentálne keď pristanem na svojej lodi, som na pristávacej ploche, a to je všetko. Ja by som chcel veliteľský mostík. Nemusí byť funkčný, môže to byť re-skin pristávacej plochy... A ešte nejaká taktická mapa zobrazujúca okolie lode a ukazovateľ stavu života a modulov.

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Wed, 16. Apr 14, 19:37

Pane jo píter...
Tak som si stiahol ten preklad, ale musím napísať, že to čo zatiaľ urobil peter143, musela byť makačka. Držím palce k úspešnému dokončeniu peter...a máš môj obdiv. Nemám veľa času na hranie...len občas si niekam zaletím...ale ak budem vidieť nejaké väčšie nedostatky...dám určite vedieť. Ešte raz vďaka ;)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Thu, 17. Apr 14, 17:48

Ďakujem, na preklade sa pracuje ďalej, teraz som si dal neplanovanú pauzu kde som čakal na 1.3 patch, čo zase pomenia, doplnia alebo vynechajú. Je zase toho dosť zmeneného, veľa vecí je tam naviac. Teraz to kompletujem riadok po riadku, o nedlho ak sa mi to podarí cez sviatky, výjde upravená, gramaticky poľudštená slovenčina na verziu 1.3.
Ešte raz vďaka za podporu, Peter.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Thu, 17. Apr 14, 18:33

Nemáš za čo Pítre :D Užívaj si sviatky.
Vlastne... všetkým Vám prajem príjemnú veľkonočnú dovolenku :D

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 17. Apr 14, 20:14

Chceš kód ku beta verziám?
Potom môžeš hrať s verziami ktoré ešte nevyšli.
1.30 mám už asi dva týždne.

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Thu, 17. Apr 14, 20:33

Zdravíčko...myslíš tento ... IBackedUpMySaves ... ? Ten som použil perd tým na prístup do bety. Ale teraz ju mám vypnutú :P

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 17. Apr 14, 21:01

To som vravel prekladateľovi :) No ale dobre, ten kód tu už je. IBackedUpMySaves

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Fri, 18. Apr 14, 13:37

...to som si uvedomil...ale až keď som to dopísal a poslal. Ale nevadí :D

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Sun, 20. Apr 14, 16:06

To: Earth ultimatum IV - vďaka, viem o tom ale ver že nieje v mojej moci preverovať, rozbaľovať každú betu, zakaždým 6GB, už teraz mi Rebirth robí na disku cca. 35GB. Oni sami v tom nemajú po tých patchoch doteraz jasno čo z tej hry chcú vlastne urobiť. Budem sa radšej držať toho ako doteraz, 1.24, 1.25, 1.3.... Dosť to menia v každom vydaní.
Podľa môjho názoru, k horšiemu. Nechápem čo má napríklad znamenať ten STEAM prídavok a kopa textu - nezmyselná, nepotrebná vec aj tak mám vždy Steam otvorený na pozadí a viem preto že sledujem čo je nové, ďalšia vec: čo poriešili s tým že zaradili lode a stanice pod seba ? Vynechali tie tri tlačítka naboku ? Nič, zneprehliadnili to s kopou klikania naviac, obchodný menežer vôbec nezmenený, ostali pre lode len tri trasy... tá informácia o ľuďoch na stanici ? to je čo ??? aj tak či tak musím pristáť, flákať sa v škaredých priestoroch aby som niekoho najal. Znovu kvôli prekladu a prisahám asi 12-krát hrajem odznova príbeh, lode sa respavnuju prepletené v kope na jednom mieste, dráhy lodí sa križujú a búraju do stanice, ako včera búchala do stanice dokedy sa nezničila a ??? mission end... opakovačka. K obchodným priradili po krídlach sprievodné stíhače... a ako letia ? kde sa nakľáňa Rahanas aj oni ako keby mal včelie krídla. Lode niektoré neviditeľné, zasekávajú sa v bráne - včera som ju musel na úkor reputácie poštekliť kanónom aby vyletela a začala zmätkovať. V príbehu lode Plutarchu stoja ako zmätci, reputácia -25 a ja stojím a strieľam, ešteže najazdníci bojujú ako tak. Pol dňa čakám na svoj Arawn cez dva sektory - on nič, idem tam a bez príkazu si strieľa na stanicu plutarchu, pridem k nemu a on jump na miesto kde som ho čakal. Hlavne že ma zvolené nie útok ale obranu seba. Toto je hra ? Neviem čo chcú riešiť ďalej, koľko patchov chcú ešte vydať, ale viem jedno - nevenujú sa podstate.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

User avatar
peter143
Posts: 121
Joined: Thu, 8. Nov 07, 12:20
xr

Post by peter143 » Sun, 20. Apr 14, 16:15

k tomu ešte aby si si nemyslel že vidím len to zlé, ale ono je to horšie každým patchom ako to zlé. Riešia hlúposti, menu, steam a doteraz neporiešili samostatnosť nákupu, mám tri lode a oni nevedia sami od seba obchodovať, stoja ako trúdi neďaleko mňa a nič... včera dokonca zavadzali v priestore stavby a nebolo boha ich odtiaľ vyhnať pretože v hre na to nieje príkaz.... stanica postavená inde, menežer a jemu priradená loď na prevoz energie stojí pretože AI stanice ju nevie poslať kúpiť energetické články... GRO tejto hry malo byť v obchodovaní a stavaní, ale doteraz neviem v čom je vlastne to GRO Egosoftu.
I forgive all the mistakes this game, only the music is everything. Number one: X Rebirth Theme II (Orchestra)

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”