Star Conflict

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Kajdorf
Posts: 281
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Star Conflict

Post by Kajdorf » Wed, 15. Jan 14, 03:32

Ostatnio nastała moda na gry przeróżnego rodzaju oparte na schemacie jaki jest w WoT.
Mamy już dwie lotnicze: War Thunder (uważam że ta jest lepsza od konkurencji i ma być ciekawie rozbudowana), World of Planes (tej samej ekipy co zrobiła WoT). Teraz na steamie pojawiła się gra "kosmiczna". Robi je studio Star Gem, które jest własnością Gaijin Entertainment, czyli tych od WarThunder.
Styl rozgrywki nie odbiega wcale od gier podanych wyżej. Sterowanie oparte jest na myszce i klawiaturze, ale X-maniacy nie powinni mieć z tym problemu, gdy podobne jest zastosowane w X3. Podobno ma być dodane sterowanie padem. Jest także sterowanie rozszerzone ale jeszcze go nie sprawdzałem. Sam przyznaje kiepski ze mnie pilot, gdyż wolałem handel i rozbudowę w X-ach, dlatego trochę opornie mi to idzie, ale gram już 5 godz i jak narazie mnie tam wciągnęło. Rano ludzi jest ok 12tys, wieczorem po 23 tylko 500-800. Gra dopiero zdobywa popularność moim zdaniem gdyż :
1. jest w beta testach
2. czasami ciężko kogoś znaleźć do gry, dlatego pierwsze co zrobiłem to dałem wyszukiwarkę z regionu na cały świat.
Jest mało Polaków, gdyż gra nie posiada języka polskiego, a jest tam kilka do wyboru. każdy język ma swój pokój czatowy i z tego co słyszałem jak się w innym języku rozmawia niż jest przypisany do pokoju można dostać bana.
Co mi się nie podoba to płatne statki, które są dostępne tylko w DLC. Jedyny plus że ich nie ma w wyższych tierach tylko pośrodku. Ale i tak jest kilka bonusów które dają szybszy rozwój osobom które te DLC kupią.
Awans do wyższego tiera zdobywa się poprzez ulepszanie statków, każdy statek ma inny stopień ulepszeń.
Grafika jest ładna, są walki na arenach gdzie dobiera system przeciwnika, można tworzyć własne areny, są misje fabularne i chyba jak się nie mylę są areny dla klanów. Na arenach walczy po 6 przeciwników, są 3 bazy które trzeba zdobyć i utrzymać. Są trzy frakcje, każda z nich ma 3 rodzaje statków: korweta i 2 rodzaje myśliwców: jeden typowo bojowy, drugi ewidentnie do aren dzięki bonusowi do szybkości przejmowania baz i przeróżne wariacje tych dwóch. Każda frakcja specjalizuje się w innych bonusach do statków. to tak w skrócie.

A zacząłem w to grać, bo jak narazie nie mam ochoty wracać do tego nowego X-a. Poczekam na jakiegoś większego patcha, bo mam wrażenie że opornie im to idzie. Gra jest dostepna na steamie.
Gigabyte GA-Z68X-UD3-B3 - Intel Core i5 2500K 3.3 GHz - Gigabyte GeForce 970 - Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz - OCZ Vertex3 VTX3-25SAT3-60G

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”