X Rebirth-herní zážitky, návody a role play komentáře

Moderator: DJ Die

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Myš ?

Post by Splaterjay » Sun, 22. Dec 13, 17:31

Co máš přesně na mysli? Myš zlobí po uložení pozice tak se lod začne točit. To by měli opravit patchem jinak pohoda. Určitě až si koupíš lepší motor tak se ti ovládání zlepší...

alikonry
Posts: 23
Joined: Fri, 11. Jun 10, 16:01
x3tc

Re: Myš ?

Post by alikonry » Sun, 22. Dec 13, 18:34

Splaterjay wrote:Co máš přesně na mysli? Myš zlobí po uložení pozice tak se lod začne točit. To by měli opravit patchem jinak pohoda. Určitě až si koupíš lepší motor tak se ti ovládání zlepší...
Ne, ne, jde mi hlavně o pohyb třeba na stanicích. Chvílema nechce reagovat na otáčení postavy, nebo při potvrzování třeba v menu - problikává a jako by se pořád dokola aktivovala, deaktivovala, aktivovala, deaktivovala, aktivovala, deaktivovala, takhle pořád dokola.

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Sun, 22. Dec 13, 21:19

minihra u hackovania a smalltalk vzdy na obtiaznost lvl 1 https://www.dropbox.com/s/c42m7bhotul1xok/emg.rar

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Rahanas

Post by Splaterjay » Mon, 23. Dec 13, 09:38

Zopakoval jsem si příběh ver.1.21 a vratila se mi Rahanas, Gigurun, Taranis / je nějak poškozen a nechce se pohnout-( dovezl inženýra) , Construction Vessel. Uvidíme co bude dál funkční :)

Edit: po splnění mise se zajmutím vězenské lodi a odletem do DeVries se mi Rahanas objevila v mém vlastnictví.
- mise s dodáním jídla už funguje taky bez problému a použil jsem při ní Rahanas. Sice nadvakrát prodáno po 150 ks , ale splněno. :)
Last edited by Splaterjay on Mon, 23. Dec 13, 17:26, edited 2 times in total.

alikonry
Posts: 23
Joined: Fri, 11. Jun 10, 16:01
x3tc

Re: Rahanas

Post by alikonry » Mon, 23. Dec 13, 15:54

Splaterjay wrote:Zopakoval jsem si příběh ver.1.21 a vratila se mi Rahanas, Gigurun, Taranis / je nějak poškozen a nechce se pohnout- , Construction Vessel. Uvidíme co bude dál funkční :)
Kdy se ti Rahanas vrátila?

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Mon, 23. Dec 13, 22:49

Ma sa ti vratit ked prichadzas ku brane do DeVries po tom ako ziskas vezensky Taranis. Borman ti oznami ze sa im podarilo zachranit tvoje lode a posadky. Cosi zamrmles o tom ze by si sa mal presvdcit ci su na bezpecnom mieste, konverzacia skonci a mal by si znova mat lode o ktore si prisiel ked s i zdrhal prvy krat do DeVries.

Hra funguje tak, ze tvoje lode su pocas doby ked su zmiznute, teleportnute na docasne vytvorene miesto. Toto miesto sa po tom ako ti maju byt lode vratene zrusi. Kvoli chybe casovania jednotlivych threadov sa ale casto krat stane ze toto docasne miesto je zrusene skor ako su tvoje lode premiestnene do normalneho vesmiru.

Na nexuse je dostupny mod ktory to riesi tak, ze sa toto docasne vytvorene miesto nezrusi. Ci je to poriadne opravene v samotnej hre bez modu neviem, ale kedze som musel zacat odznova (z nejakeho dovodu sa mi stratili objekty reprezentujuce posadku na moji lodiach), tak to zistim.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Plot

Post by Splaterjay » Tue, 24. Dec 13, 12:38

stalo se přesně to, co popisuješ :)...
mám inženýra : 5 hvězdiček : koupil jsem mu 2 drone Construction UrV====

-neopravuje lod-
Jak je to možné ? dik za info

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Tue, 24. Dec 13, 13:48

Toto sa dialo hlavne v starsich verziach, teraz uz to vyzeralo byt opravene. Inzinierovy sa nespravne pridelil skript. Miesto engineer.ai stale bezal ako egineer.player. Da sa to opravit v savegame

-skopiruj a odloz si savegame
- najdi podla mena svojho inziniera (daj pozor aby mal owner="player", mena sa totiz dost opakuju a moze existovat ine NPC s rovnakym menom)
bude to vyzerat nejak takto: <component class="npc" macro="character_ar_female_dv_a_macro" connection="commandroomslot" name="Rose Chang" owner="player" page="10103" id="[0x37a4c]">

- id si skopiruj [0x37a4c] a daj to vyhladavat. Najde t to 2 - 3 vyskyty az sa dostanes k takemuto:
<entity id="[0x37a4c]">
<script id="2866" name="engineer.player" version="2" label="checkforrepair" time="283655" index="4">

Zmen name="engineer.player" na name="engineer.ai".


Pozor aby si naozaj menil inziniera na inej lodi, nie na svojej. Inzinier na tvojej lodi ma mat engineer.player

Nezabudaj ze trup opravuje iba do 75% a potom uz kasle nan. Aj to sa da okaslat, ale to sem teraz nepatri.

Vzdy, aj v starsich verziach mi pomohlo
- najmem inziniera ktoreho trvale necham na svojej lodi
- kazdemu dalsiemu pri nabore poviem ze pre mna bude pracovat 'niekde inde' a tym sa mu priradi spravny skript

V sucasnej verzii uz zasa ide vymenit posadku lode, takze timto postupom mozes nahratit bugnuteho inziniera za spravneho.

Warus
Posts: 64
Joined: Sun, 8. Dec 13, 22:33

Post by Warus » Tue, 24. Dec 13, 18:48

Všetkým hráčom X Rebirth, nahnevaným aj nadšeným, prajem šťastné a veselé vianoce :D

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

inženýr oprava vlastní lodě

Post by Splaterjay » Tue, 24. Dec 13, 22:41

to rrasto : Děkuji za návod: byl do puntíku přesný a ted mi inženýr opravuje lod.
Jen jsem myslel, že s použitím dronů opravý lod na 100%...
:::::::::::fakt je to špatný, když takovouhle maličkost nejsou schopný opravit.:::::

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Re: inženýr oprava vlastní lodě

Post by Earth Ultimatum IV. » Wed, 25. Dec 13, 09:47

Splaterjay wrote:to rrasto : Děkuji za návod: byl do puntíku přesný a ted mi inženýr opravuje lod.
Jen jsem myslel, že s použitím dronů opravý lod na 100%...
:::::::::::fakt je to špatný, když takovouhle maličkost nejsou schopný opravit.:::::

Ak chceš aby niečo opravili, treba im o tom povedať.
Je na to celé fórum. Ale na prístup treba DevNet LvL 3.



Ináč zdá sa mi že každý člen posádky sa leveluje.
Veliteľ mojej Taranis mal jednu hviezdičku v navigácií a teraz po 25 hodinách gameplay má 4*

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Wed, 25. Dec 13, 10:34

Tento mod ti zariadi ze novi inzinieri budu opravovat do 100%
https://www.dropbox.com/s/8v75uelmgx3nj ... roinza.rar

Pokial chces aby aj stari opravovali do 100%, tak ich budes musiet najst v savegame postupom aky som popisal vyssie a potom zmenit toto:

<entity id="[0x4f18]">
<script id="3167" name="engineer.ai" version="2" label="checkforrepair" time="281916" index="4">
<command type="repair"/>
<vars>
<value name="$CurrentElement"/>
<value name="$Defensible" type="component" value="[0x4f14]"/>
<value name="$FindChance" type="integer" value="100"/>
<value name="$LaunchMassTraffic" type="integer"/>
<value name="$PossibleElements" type="group" value="2037"/>
<value name="$addedhullpercentage" type="integer" value="1"/>
<value name="$baserepairrate" type="integer" value="250"/>
<value name="$debugoutputchance" type="integer"/>
<value name="$debugoutputchance2" type="integer"/>
<value name="$hulldamagelimit" type="integer" value="75"/> <!-- namiesto 75 daj 100 -->
<value name="$networkid"/>
<value name="$nextelementcheck" type="time" value="281935"/>
<value name="$repairfrequency" type="time" value="10"/>
<value name="$repairrate" type="integer" value="5250"/>
<value name="$repairratefactor" type="integer" value="21"/>
</vars>
</script>
</entity>

Takto upraveny inzinier bude opravovat do 100% aj bez modu.
Last edited by rrasto on Wed, 25. Dec 13, 12:09, edited 2 times in total.

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Re: inženýr oprava vlastní lodě

Post by rrasto » Wed, 25. Dec 13, 10:45

Earth ultimatum IV. wrote: Ináč zdá sa mi že každý člen posádky sa leveluje.
Veliteľ mojej Taranis mal jednu hviezdičku v navigácií a teraz po 25 hodinách gameplay má 4*
Nebudem sa hadat, je mozne ze za nejake ulohy sa moze zdvihnut level. U samotnej postavy kapitana sa ale experience neuklada. Len u Marine leadera ci jak sa vola.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

uprava stats

Post by Splaterjay » Wed, 25. Dec 13, 17:22

děkuji za data a info.
Ted už opravují jako divý všichni. A nevíš jak se dá opravit Gigurum ?
nedá se na ní přistát a dát inženýra. :)

edit: Kde jste sehnali material na URV :
Reinforced metal plating - jedině PMC a nepřítel :(
Fusion core v Ascendancy :Buried Treasure po 70 kusech

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Thu, 26. Dec 13, 09:23

Metal plating jedine piratenim. Najat posadku, zajat lod, pokial mozno niekde dalej od PMC stanic, dat vlastnu posadku a po opraveni pristat na palube a dat sa zaviest ku svojej rozostavanej stanici. Pozor, vo Wreckswille po tvojej lodi zacne palit raketova veza, takze skocis do skunka a vezu zostrelis.
Kradnutie Metal plating je asi jedina zabavna cast hry.

Samozrejme ako vacsina inych veci, aj toto sa da obabrat editovanim savegame. Presne uz si to nepamatam, ale ak niekam ulozis savegame, tak ti t spravim.

Gigurum skus opravit v lodenici v Darned Hot Air. Su tam 2 shipdealeri, u jedneho to snad pojde. Ale pozor, moze sa ti zdat ze lodenica nefunguje, ale to len preto ze nema dost materialu. Ak cches aby sa rozbehla, musis je navozit material ktory chce kupit.
Pripadne sa da samozrejme opravit v savegame, ale to uz nie je zalezitost jedneho tagu. Treba mu odstranit vsetky priznaky 'wrecked' a vsetky tagy 'hull'. Pripadne ak ti na tom moc zalezi, daj niekam save a spravim ti to. Ja Gigurum nepouzivam, radsej Rahanas, da sa ich nakradnut kopa od PMC.

Najjednoduchsi sposob ukradnutia Rahanas:
- Vletis do jeho pristavacej casti
- hacknes ho dronom (veze potom nestrielaju, blbe je ze cast nakladu vypadne)
- po hacknuti das 'board', znicis jump drive a motory. potom ako vyletia marinaci ignorujes Yishu, nebudes predsa nicit lod ktoru chces ukradnut

Na anglickom fore v casti spoilers najdes asi aj podrobnejsie postupy piratenia, skus si to tam prebehnut.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Piratění

Post by Splaterjay » Thu, 26. Dec 13, 11:32

děkuji za info - myslel jsem si , že budu přepadávat.
To je dobrý s těma úpravama. Už tak jsem si udělal dost změn v NPC a se silnou Taranis v zádech je to hratelné. Porazila PMC Light Sol docela hravě.
A je fakt, že 5 * defence mariner se snaží střílet po zbraních.

Četl jsem fora a doporučují chytat lodě na bojkách..

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

boarding, urv station

Post by Splaterjay » Wed, 1. Jan 14, 21:20

BOARDING: tak nakonec mi funguje zabirani lodi, kdyz stoji. V pohybu nemam sanci ( nepouzivam rakety). Muj Marine officer ma 4 * a postup 120% . Kdy dostane 5 * to by me zajímalo. Marinaci vubec nepostupují.
Zabírám jen lode PMC. Kvuli RMP jsem zabral od Ledda Indu. a mel jsem ration 23 tak po znícení motoru jump driveru bylo 21 a lod po chvilce z modrala.

Mel jsem 2 Rahanas container s Reinforced metal plating a když jsem dal povel prodat ke stavbe stanice tak mi tam furt pristávala jen jedna lod. Od ted jen jednu udrzuji.
Radši jsem si dal práci s editováním savu a po uprave zacal architekt stavet.

Station: po te co jsem postavil první cást stanice bylo doporuceno najmout si mamažera. Ten v tuhle chvíli nešel nikde v sytému DeVries najmout. Vubec nekomunikovali. V Albionu už fungovali a šlo s nima komunikovat a najmout.

Ted bych chtel težit, abych mel suroviny na stanici a bude mi k tomu stacit Miner ship nebo dát ješte nejaký mod k lepšímu fungování ? díky za info

verze hry 1,21 , game plot.
PS: hodne pohody a klidu pri hrani v 2014

:)

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 2. Jan 14, 10:49

Ťaženie je veľmi ľahké a automatické.

Kúp nejakú ťažobnú loď, a nalož tam ťažobné drony (nie každá ťažobná loď vie ťažiť všetky suroviny, lebo sú rozdelené do tried):

Scaldis: vie ťažiť všetko, daj tam 10x scoop drone a 10x surface drone. Ale zároveň je to strašne pomalá loď, a je veľmi drahá.

Boann: ťaží TEKUTÉ suroviny, napríklad ľad alebo hydrogen. Myslím že vie ťažiť aj plazmu a ion. Daj tam 10x scoop drone.

Fedhelm: ťaží PEVNÉ suroviny: nividium, ore a silicon. Daj 10x surface drone.

Hermod: nosí všetko, 10x scoop a 10x surface

Midir: plazma, ion, ľad, asi aj hydrogen. 10x scoop.

Sequanna: ťaží ľad, a myslím že aj hydrogen, ľad, ion a plazmu, ale niesom si istý. Ale viem na 100% že ťaží ľad. 10x scoop.



Surface drone: zbiera pevné suroviny
Scoop drone: zbiera tekuté suroviny (a plynné)



Nezabudni naložiť aj construction a cargo drones.
Keď už si kúpil ťažobnú loď, proste ju priraď k manažérovi stanice a on už bude automaticky ťažiť a vykladať suroviny.

Odporúčam opustiť sektor v ktorom operuje ťažobná loď, dosť to urýchli postup.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Post by Splaterjay » Thu, 2. Jan 14, 20:00

diky za podrobne info.
INFO:
kdyz postavím první cast URV stanice ( pribeh pokracuje) a dam postavit druhou cast
tak po dokonceni mi to automaticky chce stavet znova prvni cast.
Je to normální ?
Kdyz to akceptuji a pošlu lode prodat material tak ani nepristanou nebo to vubec nevylozej. fakt hruza. Kdyby se stanice postavila za 10 minut tak experimentuji, ale 2,5 hodiny cekat a potom to zacne zlobit. jak jste to vyresili. Na forech jsou jen upravy materialu a to nereším. Jde nejak zkontrolovat v savu, ze to je finish.
diky za info.

verze 1.21

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 2. Jan 14, 21:22

Neviem, ja som nemal žiadne problémy.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”