X Rebirth-herní zážitky, návody a role play komentáře

Moderator: DJ Die

alikonry
Posts: 23
Joined: Fri, 11. Jun 10, 16:01
x3tc

Post by alikonry » Mon, 16. Dec 13, 13:53

to myslíš Taranis? Ta za mnou nechce ani letet.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Re: drones

Post by Earth Ultimatum IV. » Mon, 16. Dec 13, 14:03

Splaterjay wrote:Použití vice dronu najednou ? máš namysli interceptor , interpid, overun.
Ty budou asi ve spodní časti té ( hvězdice ) max. 4 ?
Škoda , že nemaj nějaký příkaz na stažení dronů. :)
Drony zalezú zpáť do lodi automaticky po určitom čase ak neni na blízku nepriateľ.
Splaterjay wrote:ahoj
mam nekolik otazek: hraju priben, verse 1,20, system DeVries, Pmc- enemy
1- mam transport lod a je moc poskozena. Kde se da opravit v systemu DeVries?
2- s Construct Vessel je mozne obchodovat ? zatim jen zadokuje a na neco ceka.
3- nakup 300 food ration zatim nijak nevyresili. Kdyz nakoupim a dovezu do stanice tak v polozkach zmizi prvni nabidka ( kliknul jsem na tu spravnou za 66 kr ) . Zkusim nakoupit 600 kusu a prodat to nadvakrat a snad zmizi i druha nabidka.
dekuji za info a postrehy

Lode sa opravujú tak, že najmeš Engineera a dáš ho na palubu, uisti sa že máš na palube Construction drones

Construction vessel obchoduje len vtedy keď zháňa suroviny pre stanicu. ak nejakú stavá

Tých 300 food ration neviem ako vyriešiť, nerobím tú misiu ale skúšal som trochu obchodovať s Rahanas ale nemám žiadny problém. Uisti sa, že máš loď ktorá dokáže uniesť to čo chceš kúpiť, napríklad na Rahanas Container nemôžeš naložiť Ore.
alikonry wrote:to myslíš Taranis? Ta za mnou nechce ani letet.
Práve tam som teraz. Naložil som na loď engineera, defence officera, a kapitána, všetci 5*. Nainštaloval som mód, že lode nepotrebujú palivo aby používali skokový pohon (uľahčí ti to život a odľahčí nervy).
Tipujem že tvoja Taranis je buď poškodená po tom ako si ju nalodil vojakmi, ALEBO nemá palivo na skok. Čo je veľký problém, pretože v tom sektore kde si neni žiadna továreň na palivo.

Ináč lode vedia používať skokový pohon aj bez paliva, ale trvá to brutálne dlho (asi 20 minút) kým sa naštartuje.

alikonry
Posts: 23
Joined: Fri, 11. Jun 10, 16:01
x3tc

Post by alikonry » Mon, 16. Dec 13, 14:10

Dík, dá se prosím tě letět mezi sektory bez použití dálnice?

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Mon, 16. Dec 13, 15:07

alikonry wrote:Dík, dá se prosím tě letět mezi sektory bez použití dálnice?
Medzi sektormi nie, medzi zväzkami nie, ale medzi zónami sa dá.
Dá sa cestovať tak, že pristaneš na svojej lodi a dáš jej rozkaz skočiť niekam. Skočíš s ňou.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Post by Splaterjay » Mon, 16. Dec 13, 21:29

TARANIS: to je ta vezenská lod ?. Na ni jsem doknul a dal inzenyra a opravil na 75 %.

Je fakt ,ze ta moje nakladni lod Giguurun ( myslim ) ma jen 1 % hull a vubec se na ni neda pristat, abych tam presunul inzenyra. Jak jsem psal , pred tim - nakoupil jsem v pohode a i prodal, jen se z te nakupni tasky vymazala jina nabidka. Asi az ve stredu se dostanu k PC.

Rahanas je v Albionu hned za branou a stoji. Ona se da claimnout ,kdyz prijedu s kapitanem ?

alikonry
Posts: 23
Joined: Fri, 11. Jun 10, 16:01
x3tc

Post by alikonry » Tue, 17. Dec 13, 11:19

Jsou Taranis a Gigurum vůbec k něčemu dobré??? Potřebuju obchodovat a nemám s čím...

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Post by Splaterjay » Tue, 17. Dec 13, 11:49

Gigoruun je transportni lod. Kdyz ji mas ve squadu tak se ti v tabulce nakupu objevuje v horni casti. Tam si i prepinas lode.

alikonry
Posts: 23
Joined: Fri, 11. Jun 10, 16:01
x3tc

Post by alikonry » Tue, 17. Dec 13, 11:53

Splaterjay wrote:Gigoruun je transportni lod. Kdyz ji mas ve squadu tak se ti v tabulce nakupu objevuje v horni casti. Tam si i prepinas lode.
To já vím, ale mám jí zaseklou někde mezi sektorama a navíc food ration s ní stejně nejde nakupovat.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Post by Splaterjay » Tue, 17. Dec 13, 17:04

Stalo se mi to samé, musel jsem si pro ní doletět a jěště ochranit před PMC. (skoro 1,5 hodiny a měla hul 1 %.
Já jsem s ní nakoupil Food ration. Jenže nedokončit úkol :(
teď to jdu zkusit....

alikonry
Posts: 23
Joined: Fri, 11. Jun 10, 16:01
x3tc

Post by alikonry » Tue, 17. Dec 13, 17:59

Splaterjay wrote:Stalo se mi to samé, musel jsem si pro ní doletět a jěště ochranit před PMC. (skoro 1,5 hodiny a měla hul 1 %.
Já jsem s ní nakoupil Food ration. Jenže nedokončit úkol :(
teď to jdu zkusit....
mě to píše, že tahle lod toto zboží nemůže naložit. :cry:

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Post by Splaterjay » Tue, 17. Dec 13, 19:51

je to divný, že ti to nejde..., ten patch 1.20b nic neopravil. Když naložím Foot a má zadokovat na stanici tak se o ní zastaví a furt naráží do stanice.
Rhanaras nějde Boardnout. hrůza děs..

EARTH_: jak jsi myslel , že se dá nastavit , aby nepožíval jump drive. kde se to dá nastavit? Hledal a nic !

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

scan stanic

Post by Splaterjay » Thu, 19. Dec 13, 10:11

tak jsem požil tento mod ButterRanges[/b] i když 3-4 x zvětšil vzdálenost tak jsem si upravil ještě vzdálenosti na 2,5 km a už krásně z dálky identifikuji.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 19. Dec 13, 15:14

Chlapci vyriešil som ten problém s 300 jedlom.
Nechce sa mi to znova písať, tak len skopírujem svoj "zážitok" z ENG fóra:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=359375

Tiež odporáčam prečítať :) perfektne som si to užil celé.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Post by Splaterjay » Thu, 19. Dec 13, 16:47

to je hustý :) , blahopřeji
v mé hře je Rahanas hned vedle brány v Albionu.
Źačal jsem hrát od znovu tak uvidíme jak ho poslat před sebou, když se utíká z Albionu. Možná bude fungovat stejný fígl "Take me to ".
Last edited by Splaterjay on Fri, 20. Dec 13, 12:43, edited 1 time in total.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 19. Dec 13, 17:04

Splaterjay wrote:to je hustý :) , blahopřeji
v mé hře je Rahanas hned vedle brány v Albionu.
Źačal jsem hrát od znovu tak uvidíme jak ho poslat před sebou, když se utíke z Albionu. Možná bude fungovat stejný fígl "Take me to ".

Rahanas? Nieje to náhodou Heavy Sul? Tá loď na obale hry?
Lebo aj u mňa kempí pred bránou v Albione jeden Heavy Sul. Tá loď vyzerá približne rovnako ako Rahanas. Je to súčasť príbehu - akože PMC blokuje vchod do DeVries.

Splaterjay
Posts: 29
Joined: Thu, 5. Dec 13, 15:18

Rahanas - Plot

Post by Splaterjay » Fri, 20. Dec 13, 12:42

Já si myslím , že to je ta co dostanem v části příběhu a má (údajně) za námi přiletět do DeVries. Bez této lodi pak není možné nakoupit 300 food ration
Nevím proč je to fixnuté na jeden typ lodi a koupit lod Rahanas v DeVries nejde. Napřed si prolezu všechny bary a skrýše at mám na pořádný shields a engine potom budu něco řešit s příběhem.

Jak si kapitám zvzšuje zkušenosti? jenom děláním misi nebo i tím, že budu naloděn a bude poslouchat mé povely.
Last edited by Splaterjay on Fri, 20. Dec 13, 16:04, edited 1 time in total.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Re: Rahanas - Plot

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 20. Dec 13, 12:50

Splaterjay wrote:Já si myslím , že to je ta co dostanem v části příběhu a má (údajně) za námi přiletět do DeVries. Bez této lodi pak není možné nakoupit 300 food ration
Nevím proč je to fixnuté na jeden typ lodi a koupit lod Rahanas v DeVries nejde. Napřed si prolezu všechny bary a skrýše at na pořádný shields a engine potom budu něco řešit s příběhem.

Jak si kapitám zvzšuje zkušenosti? jenom děláním misi nebo i tím, že budu naloděn a bude poslouchat mé povely.

Tá loď Rahanas zmizne v tej misii kde sa dostaneš prvýkrát do DeVries, a neskôr ju dostaneš späť. Kapitán zvyšuje Skill asi zabíjaním a lietaním, no to len tipujem. Moji kapitáni majú Leadership na 5* takže tam neni čo meniť.

Ináč kapitáni s vysokým combat a leadership vedia strielať do modulov.
napríklad: kapitán s 1* v leadership a combat bude strielať do nepriateľskej lodi hlava-nehlava.
kapitán s 5* v leadership a combat bude strielať veže, motory, jumpdrive.

Ináč nielen turrety, štíty a motory sa dajú zničiť.
Zničiť sa dajú aj satelity, hangárové dvere a nákladné priestory.
Okrem toho by sa jednotlivé časti lode mali vizuálne meniť keď schytajú veľa poškodenia (čítal som na fóre).

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Fri, 20. Dec 13, 14:56

Skill sa zvysuje len postavam u ktorych vidis progress to next level. Napriklad velitel marinakov. Kapitan (aspon v mojej hre, u takto zabugovaneho titulu to moze byt aj problem u mna) neleveluje.
Last edited by rrasto on Fri, 20. Dec 13, 19:21, edited 1 time in total.

rrasto
Posts: 70
Joined: Tue, 9. Jul 13, 15:56
x4

Post by rrasto » Fri, 20. Dec 13, 15:04

Gigurum nedostanes vzdy rovnaky. Nahodne mozes dostat vhodny na prepravu container, energy, liquid atd. Takze ak nedostanes container, tak food s nim nenakupis.
Pri probleme s predajom mi vzdy pomohlo vybavit zakazku na 2x.
- Vybavit ich prvu poziadavku (byva rozna, ale zatial vzdy menej ako 300)
- vybavit poziadavku na 300ks, ale len do vysky aby prvy a druhy predaj dali do kopy 300.

alikonry
Posts: 23
Joined: Fri, 11. Jun 10, 16:01
x3tc

Post by alikonry » Sun, 22. Dec 13, 15:52

Taky vám to tak hrozně blbne při ovládání miší??? Dá se s tím něco dělat?

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”