X Rebirth - Pierwsze wrażenia

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 26. Nov 13, 12:30

Jeśli porównywać do Czystego Nieba, który i dzisiaj jest niegrywalny (niestabilność + balans trudności), to dość kiepsko wróży to Rebirthowi :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

SEBA_DECEMBER
Posts: 56
Joined: Mon, 29. Oct 07, 19:45
x4

Post by SEBA_DECEMBER » Tue, 26. Nov 13, 19:09

I tu się z Tobą nie zgodzę :). Czyste niebo nie jest wcale takie niegrywalne, choć rzeczywiście chyba najsłabsze w całej serii. Ale klimatu mu odmówić nie można choć i w tej sprawie to oczywiście kwestia gustu. Jeśli zas chodzi o Rebirth to bym jej jeszcze nie przekreślał. Dla mnie największa wadą tej gry są bugi , nie design. Nawet sam interfejs tak krytykowany ma w sumie taka samą strukturę jak wcześniejsze X-y tylko tam są okna a tu "Mass -efektowo dialogowy" twór. Zasada jest jednak podobna. Po wciścięciu jakiegoś klawisza otwiera sie kolejne podmenu itd... Jeśli pozwoli się graczom na przypisanie skrótów z klawiatury, utyskujących na "międzymordzie":wink: bedzie znacznie mniej.
Po usunięciu błędów z handlem i kulejąca ekonomią mogę przymknąć oko na kiepskie tekstury w stacjach a nawet na wszędobylskie babcie o glosach seksownych lasek. Chyba za dużo wiatru słonecznego łyknęły to ponoć źle na skórę wpływa. :lol: Ciekawi mnie , na ile Egosoft ulegnie narzekaniom i ile zmienią w interfejsie. Jakby nie patrzeć dodanie nowych lub, jak kto woli "starych" funkcji i możliwości będzie swoistym przyznaniem się do pomyłki. Wprawdzie w któryms ze swych postów CBJ wspominał, że planują wzbogacic interakcję z posiadanymi statkami i poszerzyć zakres komend, lecz nie wiadomo na ile się w tej materii zdecydują.
Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem.
Pesymista wie, co to za otwór...

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 26. Nov 13, 20:01

Sorkvild wrote:
Tymczasem na metacritic oczekiwanie, kto zada Rebirthowi "ostateczny cios" i pojawi sie pierwsza wiazana ocena ze strony krytykow z branzy.

http://www.metacritic.com/game/pc/x-rebirth
No i dostal, najslabsza ocena od niemieckiego portalu.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

marcx
Posts: 12
Joined: Fri, 30. May 08, 14:19
x3tc

Post by marcx » Tue, 26. Nov 13, 23:13

bufi wrote:A ja wzialem pierwszego dnia w preorderze ze EgoShopu. Czy zaluje? Zaluje, że ta gra jest tak slaba. Choc sam silnik gry i mozliwosci rozwoju sa obiecujace. To taki Stalker albo Sword Of The Stars2 po premierze. Po roku czy dwoch, bedzie grywalny :)

P.
..... tak, tak współczujemy ci bardzo, bezsensownie wydanej kasy. :D
Jednym z głównych założeń nowej odsłony serii miało być uproszczenie interfejsu. X Rebirth miał być [jest ??!] łatwiejszy w obsłudze od swoich poprzedniczek, które miały opinię wybitnie skomplikowanych i trudnych. Wszystkim biadolącym, 'odkrywającym' hameryke polecam ten text http://forum.egosoft...der=asc&start=0
Gra w zamyśle, tworzona była TYLKO pod Xboxa !! z wszelkimi tego konsekwencjami http://i.imgur.com/8H5fsDy.png. a to oznacza iż
Choc sam silnik gry i mozliwosci rozwoju sa obiecujace.
...to mrzonki drogi kolego, a to za co zapłaciłeś to jakieś pomyje z konsolowej tacy.
O co ten tumult i złorzeczenia ? nie widziały gały co kupowały ??!
Teraz :evil: - zapomnijcie o tej karykaturze, szkoda energii na spolszczenia, mody i skrypty. Silnika gry nie przeskoczycie ! EGO na PC postawiło krzyżyk.
Ja postawię na nich. Konkurencja tylko na taki 'klops' czeka.
...cytat z marzyciela.
"We now have an opinion of Egosoft studio boss Bernd Lehahn:
"We are experimenting for a long time with console versions of our games X3 Reunion we had already run on the Xbox 1 and Xbox 360 At that time we had problems with the menu and.. the console memory so that we could experiment did not continue. too, during the development of X Rebirth, we have experimented with Xbox 360. A controller controller that is supported now, we have time to implement, the memory problem persists on Xbox 360, however. We had our universe can not accommodate the size with its many details on the console. Therefore, we have again decided against a console version - X Rebirth is a PC game. However, we are very excited about the new consoles, the Xbox One, and in particular the PlayStation 4, so we will deal with it as soon as our time permits."

Najzwyczajniej w świecie gracze komputerowi zostali oszukani. Obiecywano kontynuację Serii X //po to wydano Albiona !!! zapomnieliście ? // Obiecywano, 7lat tworząc i wydając pod naciskiem dystrybutora - hybrydę z XBoxa!.
I wcale nie chodzi o to, że ...nowy design, że inny interfejs etc. itd. CHODZI o to, że wszystko jest skopane i nie działa prawidłowo.
Mapy, handel, interakcja z otoczeniem... szkoda czasu na wymienianie wszystkich protez - boooo to co jest -> to jakieś szczątkowe protezy! . Ta gra bardziej przypomina coś w rodzaju G-Police, cywilne jednostki które latają jak po sznurku, to nie kosmos tylko jakieś śródmieście, zwłaszcza ze słychać(sic!) często przelatujące na sygnale radiowozy które namiętnie kogoś ścigają. Zamiast w kosmosie lata się wokół jakichś mego kompleksów lub w gęstej zupie usianej skałami jak dobra kasza skwarkami. TU trzeba trzymać się autostrad ! / kto to w ogóle wymyślił /, mapa wygląda jakby dziecko pierwszy raz dostało kredki i kartkę. Aby dostać się z punktu A do B lecimy dookoła sektora.
Ego było naciskane prżez steama by wydać grę w terminie i stąd te ****'y. Mimo wszystko trzeba mieć niewiarygodny tupet by wydać tak nie dopracowaną grę nikomu nic nie mówiąc.


O ilości fps'ów na najmocniejszych PC nie wypada nie wspomnieć. Seria "X" skończyła się na X3: Terran Conflict. Rebirth - to już nie jest świat 'X' jaki znamy z poprzednich 7 odsłon a jakiś zmodyfikowany, upiększony, niby sfabularyzowany, uproszczony ARCADE, niczym 'niepełnosprawny' brat Mass Effect'a.
[ gracz może prowadzić tylko i wyłącznie jeden okręt !? - okręt po którym może sobie chodzić, korytarze, kabiny, załoga i coopilotka....... nie brzmi znajomo ?. ]

Egosoft już dawno "oddał" się Steamowi.[ czytaj chcą zarobić dużą kasę ]. Na kilometry wygląd, interfejs i sterowanie ŚMIERDZI konsolą.
Ocena dla graczy, którzy siedzą w X'ach -----> 1+/10 (omijać z daleka - dno, muł i wodorosty)
Ocena dla nowych graczy naciągana 3/10
Jak dla mnie, to TO co jest aktualnie w tej wersji gry / ALFA? / to nawet na demo się nie nadaje. / powyższe - OPTYMALIZACJA!!! - brak PL'u / :lol:


...end transmission http://www.youtube.com/watch?v=LxUx96-6-dw#t=28

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 27. Nov 13, 06:12

marcx wrote:[...]
O co ten tumult i złorzeczenia ? nie widziały gały co kupowały ??!
No sory 'kolego' ale nie jestem jasnowidzem, zeby wiedziec co bedzie w grze 3 mies. przed premiera.
Trzeba bylo byc takim 'bohaterem' przed premiera i ostrzec wszystkich przed bublem a nie zgrywac teraz wielkiego krytyka. Teraz to kazdy widzi jaka gra jest. A to, ze nie widzisz zalet silnika gry to tylko i wylacznie Twoj problem.


P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 27. Nov 13, 10:18

marcx wrote:Ta gra bardziej przypomina coś w rodzaju G-Police, cywilne jednostki które latają jak po sznurku, to nie kosmos tylko jakieś śródmieście, zwłaszcza ze słychać(sic!) często przelatujące na sygnale radiowozy które namiętnie kogoś ścigają. Zamiast w kosmosie lata się wokół jakichś mego kompleksów lub w gęstej zupie usianej skałami jak dobra kasza skwarkami. TU trzeba trzymać się autostrad ! / kto to w ogóle wymyślił /, mapa wygląda jakby dziecko pierwszy raz dostało kredki i kartkę. Aby dostać się z punktu A do B lecimy dookoła sektora.
Dokładnie tez mam takie spostrzeżenia, ze gra toczy się nad dachami jakiś megalopolis w chmurach. Z kolei te autostrady... Szkoda gadac, w jednym filmiku widzialem jak gosc sie ustawil i kilkoma strzalami rozwalal kazdy stateczek ktory lecial sobie w sznurze.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

marcx
Posts: 12
Joined: Fri, 30. May 08, 14:19
x3tc

Post by marcx » Wed, 27. Nov 13, 12:43

bufi wrote: No sory 'kolego' ale nie jestem jasnowidzem, zeby wiedziec co bedzie w grze 3 mies. przed premiera.
Trzeba bylo byc takim 'bohaterem' przed premiera i ostrzec wszystkich przed bublem a nie zgrywac teraz wielkiego krytyka. Teraz to kazdy widzi jaka gra jest. A to, ze nie widzisz zalet silnika gry to tylko i wylacznie Twoj problem.


P.
Nie trzeba było być jasnowidzem, wystarczyło śledzić scenę.
Nie na 3msc tylko duuuuuuuużo wcześniej wiadomo było, że gra jest na 64 bit system (to jest największy żart i największym źródłem błędów) a tymczasem wszystko oparte jest na ... 32 bit DX9 !!! :twisted: gra nie wykorzystuje 4 rdzeni tylko ....1
I TO MA BYĆ twoim zdaniem zaleta silnika gry ??

Dlaczego opracowano nowy silnik wciąż na przynoszącym ograniczenia /zwłaszcza na aktualnym sprzęcie/ DX9 !??.
[zajrzyj do specyfikacji Xboxa to będziesz wiedział.]
X Rebirth nigdy nie powinien się pojawić jako gra komputerowa PC , ponieważ od początku [2007rok] EGO planowało wydać go na konsole, i na tym polega ten wielki przekręt.


Nikt NIC z tym nie zrobi. Dzisiaj, tylko całkowite przerobienie silnika zmieniło by sytuację jaka jest.
Łowcy pre-orderów, wszyscy 'chłopcy' w krótkich spodenkach, którzy "muszą" mieć jak najszybciej ' nowość! ' obudzili się z ręką w nocniku :roll: na własne życzenie.
Ktoś kto wydaje swój ciężko zarobiony cash, 5x sprawdza towar przed zakupem korzystając z dostępnych informacji. Myślenie mniej boli. TA nauka boli 120x więcej.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 27. Nov 13, 17:03

marcx wrote: Nie trzeba było być jasnowidzem, wystarczyło śledzić scenę.
Nie na 3msc tylko duuuuuuuużo wcześniej wiadomo było, że gra jest na 64 bit system (to jest największy żart i największym źródłem błędów) a
Wyjasnij prosze.
tymczasem wszystko oparte jest na ... 32 bit DX9 !!! :twisted: gra nie
No, a co? Potrzebujesz Dx10, 11 czy jeszcze jakiegos innego? Po co?
wykorzystuje 4 rdzeni tylko ....1

Link?
I TO MA BYĆ twoim zdaniem zaleta silnika gry ??

Jak narazie to ja tu nie widze wad.

Ktoś kto wydaje swój ciężko zarobiony cash, 5x sprawdza towar przed zakupem korzystając z dostępnych informacji. Myślenie mniej boli. TA nauka boli 120x więcej.

Sluchaj kolego, to na co wydaje swoja kase to tylko wylacznie moja prywatna sprawa. Jesli nie chcesz kupowac w czasie premiery to nie kupuj, a jak cie nie stac, to nie dorabiaj ideologii do tego.

Moge wskazac co najmniej kilka gier na Dx9 ktore sa duzo lepsze od coponiektorych gier na Dx11. Wiec jakies argumenty, ze gra jest slaba bo jest na DX9 są żenujące.

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 27. Nov 13, 18:55

Aby się wypowiadać, dobrze jest mieć własną opinię, czyli kupić i zapoznać się z grą.
Cała twoja wypowiedź to posklejane wypowiedzi innych osób.
Jeśli cytuje się cudze wypowiedzi, wypadałoby podać ich autora i źródło.
To są cytaty mojej wypowiedzi:
marcx wrote:Zamiast w kosmosie lata się wokół jakichś mego kompleksów lub w gęstej zupie usianej skałami jak dobra kasza skwarkami.
...
mapa wygląda jakby dziecko pierwszy raz dostało kredki i kartkę.
...
Aby dostać się z punktu A do B lecimy dookoła sektora.
Z tego posta
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

SEBA_DECEMBER
Posts: 56
Joined: Mon, 29. Oct 07, 19:45
x4

Post by SEBA_DECEMBER » Wed, 27. Nov 13, 20:39

Dobra kasza nadziana skwarkami to tekst z filmu "Sami Swoi" :)
Mówił to Witia do ojca w opisie ziemi naszpikowanej minami :P

Więc Ty chyba też powinieneś podać autora i źródło :lol:


Co do konsolowych gier z DX9 to podam jeden tytuł:
SKYRIM
Chcę przez to powiedzieć,że ani konsolowe pochodzenie ani sterowanie nie powoduje automatycznie ,że gra jest zła. Bo chyba kazdy się ze mną zgodzi,że wspomniany "Skyrim" jes grą co najmniej bardzo dobrą.

Co do wykorzystywania 1rdzenia przez X Rebirth
Mam Core i5 3570K i po uruchomieniu gry wszyskie cztery paski monitorujące obciążenie poszczególnych rdzeni zapełniają sie prawie w całości więc chyba marcx się myli

[ external image ]

[ external image ]

Poza tym wystarczy wejśc na forum http://forum.egosoft.com/viewforum.php?f=129
by zobaczyc że wielu moderów jest innego zdania i coś jednak starają sie zrobić może więc nie ma co tracić jeszcze nadziei... :)


Edit: Proszę bardzo Sauron - zmniejszone :wink:
Last edited by SEBA_DECEMBER on Wed, 27. Nov 13, 21:50, edited 2 times in total.
Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem.
Pesymista wie, co to za otwór...

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 27. Nov 13, 21:05

SEBA_DECEMBER wrote:Dobra kasza nadziana skwarkami to tekst z filmu "Sami Swoi" :)
Mówił to Witia do ojca w opisie ziemi naszpikowanej minami :P

Więc Ty chyba też powinieneś podać autora i źródło :lol:
Brawo. Byłem ciekaw czy ktoś to rozpozna :)
Dostaniesz darmowy karnet na premierę "Samych Swoich" w 3D.

Co do modów i skryptów XR, to jedno trzeba przyznać, Egosoft pisał prawdę, że gra będzie miała pełne wsparcie dla moderów. Można edytować nawet pliki sav.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 27. Nov 13, 21:22

SEBA zlituj się i zastąp te grafiki czymś mniejszym. Nawet na 27calach forum wychodzi poza ekran. Link do IMGshacka wystarczy w zupełności :)

EDIT: Dzięki SEBA.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

galthar
Posts: 149
Joined: Sat, 31. Jan 04, 15:35
x3tc

Post by galthar » Tue, 11. Feb 14, 12:05

bufi wrote:
marcx wrote: Nie trzeba było być jasnowidzem, wystarczyło śledzić scenę.
Nie na 3msc tylko duuuuuuuużo wcześniej wiadomo było, że gra jest na 64 bit system (to jest największy żart i największym źródłem błędów) a
Wyjasnij prosze.
tymczasem wszystko oparte jest na ... 32 bit DX9 !!! :twisted: gra nie
No, a co? Potrzebujesz Dx10, 11 czy jeszcze jakiegos innego? Po co?
wykorzystuje 4 rdzeni tylko ....1

Link?
I TO MA BYĆ twoim zdaniem zaleta silnika gry ??

Jak narazie to ja tu nie widze wad.

Ktoś kto wydaje swój ciężko zarobiony cash, 5x sprawdza towar przed zakupem korzystając z dostępnych informacji. Myślenie mniej boli. TA nauka boli 120x więcej.

Sluchaj kolego, to na co wydaje swoja kase to tylko wylacznie moja prywatna sprawa. Jesli nie chcesz kupowac w czasie premiery to nie kupuj, a jak cie nie stac, to nie dorabiaj ideologii do tego.

Moge wskazac co najmniej kilka gier na Dx9 ktore sa duzo lepsze od coponiektorych gier na Dx11. Wiec jakies argumenty, ze gra jest slaba bo jest na DX9 są żenujące.

P.


Buffi sorry ale gadasz głupoty. A twoje wypowiedzi są na poziomie dzieciaka, który będąc taki właśnie głupio-mądry nie wnosi żadnych konkretnych faktów do dyskusji. Przekora z Ciebie dla zasady.

Pan z egosoftu mówił wiele razy. Gra wspiera MULTITHREADING. Gra wspiera 64 bit też mówił. A co tu wyjaśniać? poprostu proces będzie mógł użyczyć więcej RAMU co było ogromnym problemem dla poprzednich części kiedy to miałeś już 100 stacji i 300 statków. ALe nic z tego skoro nawet na 8smiu wątkach (mam 4770K) gra chodzi jak kupa.


Dziś jest coś takiego w branży że jak programista ma 16 GB ramu do wyboru z 8 wątkowymi procesorami to wykorzysta (czyt. wpierdzieli/zmarnuje)8 GB ramu i 6 wątków bo nie chce mu się ruszyć dupy i pogłowić się jak tu zoptymalizować grę tak żeby chodziła dobrze nawet na starszych sprzętach. Nawet ostatnio odpaliłem symulator farmy z 2012 roku z grafiką na poziomie 1998 roku któa nie chciała chodzić płynnie na dwurdzeniowym laptopie z GE 7600GS na pokładzie. To się kupy nie trzyma!

ZRozum, że ta gra nawet na xbox360 nie miałaby prawa chodzić bo na 10x mocniejszych PCtach gra chodzi kulawo.

Ta gra przypomina mi Vistę Microsoftu. Ostatnio Steve Balmer powiedział, że największym jego błędem było poprawianie Visty. Zmarnował 3 lata ciężkiej pracy niesamowitych ludzi i programistów zamiast skupić sięna nowych rozwiązaniach, a teraz muszą gonić konkurencję. Egosoft przejada właśnie pieniądze które zarobiło oszukując swoich fanów.

Stary ja nawet po Electronics Arts nie spodziewałbym się takiego zagrania.
Stary opis:P4 2,4 GHz czasami @2700MHz;1024 DDR 400MHz, ale ze względu na FSB 533MHz chodzą na 333MHz; ATI HIS PLATINIUM RADEON 9800 128MB,czasem taktuje na PRO;WinXP PRO SP2
Nowy:
C2DUO E6750;HD 3870 512MB;2GB DDR2 800MHz

Notebook: Toshiba A300-20P: C2D T6400; 2GHz, 4 GB DDR 2 800MHz;HD3650 512MB

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 11. Feb 14, 15:49

Nie żebym zajmował czyjąś stronę lub odnosił do technikaliów, jednak z jedną reakcją bufi'ego bym się zgodził, fragment marcx-a o chłopcach w krótkich spodenkach polujących na pre-ordery (sam byłem taki w czasach liceum i były to wtedy bardzo miłe doznania) vs brak myślenia zabrzmiało ciut za mocno i gdyby skierowane było do mnie, też mógłbym poczuć się dotknięty :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 11. Feb 14, 17:20

galthar wrote: Buffi sorry ale gadasz głupoty.
A konkretnie w ktorym miejscu?
A twoje wypowiedzi są na poziomie dzieciaka, który będąc taki właśnie głupio-mądry nie wnosi żadnych konkretnych faktów do dyskusji. Przekora z Ciebie dla zasady.
Aha, czyli rozumiem, ze ty za to jestes ekspertem w tej dziedzinie i naswietlisz mi
wszystko jasno i dokladnie? Czy tez dalej tak se bedziesz pisac popierdolki jak dotychczas?
Pan z egosoftu mówił wiele razy. Gra wspiera MULTITHREADING. Gra wspiera 64 bit też mówił. A co tu wyjaśniać?
Czekaj czekaj, ale kiedy i w ktorym miejscu ktos mowil, ze gra jest 64bit?
Najlepiej link z oryginalnym cytatem?

[ciach reszta nieistotna]

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 18. Feb 14, 09:42

My tu gadu gadu, a tymczasem mało kto zauważył, że tydzień temu CBJ zablokował forum naszych południowych sąsiadów i to mimo bardzo ożywionych dyskusji Czechów n/t Rebirtha (ich główny wątek liczył 49 stron postów, znacznie obszerniejszy niż nasze). Potencjalnie ich "winowajcą" mógł być Plynak, wypowiadający się publicznie jako moderator dość niepochlebnie o Rebirth, choćby tu, jeszcze na kilkanaście dni przed zamknięciem forum. Pewnie za to został zwolniony z funkcji (albo sam podziękował), a że nie było innego lojalnego chętnego na jego miejsce, forum bez moda zablokowano...
Na szczęście naszemu forum taki los już nie grozi, bo mamy lojalnego moderatora :D .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 18. Feb 14, 10:14

Pewnie z góry przyszedł znany nam sprzed kilku lat prikaz - cytuję "Będzie trzeba trochę pozamiatać, przewietrzyć i otworzyć znowu drzwi", dlatego koledzy z Czech maja właśnie akcję pod tytułem "wietrzenie forum".
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 19. Feb 14, 14:18

Pewnie coś w ten deseń. Wkrótce los czeskiego podzieli pewnie holenderskie i portugalskie, choć powód to będzie brak ruchu, od wydania rebirtha wieje tam niezły przeciąg ;).
Na polskie fora przyjdzie kolej zaraz potem (a może wcześniej) i nawet klarix nie pomoże, bo ostatecznie polskie znikną z braku aktywności, do której sam mod przykłada swą nieobecną obecność :).
A potem Egosoft ogłosi upadłość, Bernd Lehahn zgoli brodę, zapuści afro i stworzy nową firmę z innym logo, od nowa budując markę i zaufanie klientów... Pójdzie drogą CODY -> Lemon i City Interactive.
I będzie X4 z "nowym" developerem z zupełnie "innym" CEO na czele :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Remx
Posts: 89
Joined: Thu, 28. Dec 06, 13:10

Post by Remx » Sun, 11. May 14, 21:43

Witam

Od premiery XR nawet nie interesowałem się grą nawet pirata nie raczyłem pobierać po zobaczeniu jaką chałę wypuścili...

Czy trwają jakieś prace nad poprawieniem gry ?
Z możliwością zmiany statków oraz optymalizacja ?

Pozdrawiam
-= X3 TC =-

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 12. May 14, 16:42

X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”