X Rebirth - Pierwsze wrażenia

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

demonologus
Posts: 3
Joined: Thu, 28. Dec 06, 09:38

Post by demonologus » Sat, 16. Nov 13, 20:03

Misja kup i sprzedaj 100 Energy Cells:

Ta misja jest zbugowana. Jedyne rozwiązanie, to od momentu wsadzenia kapitana na transportowiec nie robić ŻADNYCH pobocznych misji. U mnie w ten sposób zadziałało.
I najważniejsze: SAVE SAVE SAVE - gra jest tak zrypana, że potrafiła mi się wyłożyć po 10 minutach bezczynności w stacji.

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sat, 16. Nov 13, 22:57

Czy ja dobrze zrozumiałem? Do każdego statku trzeba zatrudniać kapitana - ręcznie, wysiadając na stacje? To jak oni sobie wyobrażają stworzenie floty handlowej która będzie obsługiwała fabryki/kompleksy, czy samo stworzenie floty wojennej. :evil:

Zastanawiam się jeszcze jak wygląda w takim razie handel. Nie rozgryzłem jeszcze do czego służą konkretni członkowie załogi, czy to tylko na statki pomocnicze czy także się przydadzą do własnego.

Sauron, za każdym razem jak zadokujesz jest ta animacja. Nawet w opcjach nie ma możliwości jej wyłączenia.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 16. Nov 13, 23:43

Pomysł z przymusowym spacerem po stacji jest karkołomny. Pamiętam, że jakkolwiek Parkan2 był po jakimś czasie dość nudną/monotonną grą, to wędrówki w fpp znudziły się jako pierwsze, choć w tym przypadku było przynajmniej trochę strzelania :).

Tak samo zatrudnianie ludzi - wyobrażam sobie ile czasu trzeba stracić na te wszystkie manualne czynności przy nowym statku, który następnie w kilkanaście sekund można potem stracić, gdy zaatakują go dwa drony. Na filmie właśnie takie autora atakowały i bidula nie mógł sobie poradzić, a co dopiero statek nie prowadzony przez gracza. Drony zdjęły mu całe osłony i 95% kadłuba w try miga i dopiero pomoc innych statków w sektorze ocaliła skórę. Na koniec wzrosła mu reputacja, choć właściwie to powinien uznać się za pokonanego, a tak btw to jeśli dobrze pamiątam drony zdjął laserem górniczym bo ten zwykły okazał się bezużyteczny... :wink: .

Rozwiązanie z misją 100 ogniw wydaje się dość skomplikowane. Oby nie było więcej takich...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 17. Nov 13, 11:45

Genialne jest to chodzenie po stacji. Zeby pojsc na nogach by cos kupic lub sprzedac, trzeba jak w kapitan statku z XVII wieku zejsc do portu odbywac rozmowe z kupcem, mijajac po drodze postaci zombiaki i myszkujac po czyichs szafkach.
Czy to w ogole jest X? Wieksza funkcjonalnosc juz byla w XbtF. Gra jest skopana u podstaw i zadne mody tego nie naprawia.

[ external image ]
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 17. Nov 13, 13:17

ergo wrote:Niestety, podobno JEST tak zle, 4.3 user score na metacritic. Tego się właśnie obawiałem.
http://www.metacritic.com/game/pc/x-rebirth
Jest jeszcze gorzej bo idzie w dół - na dziś 3.9...


Edit. Trafiłem na takie first impressions i jest tam taka grafika ze stacji. Chyba nieco przypomina to grafiką DeusEx: Invisible War z 2003 r.

I jakkolwiek animacja NPCów nie przystaje do AD2013, to mając na uwadze znane od dzieciństwa problemy Egosoftu z drewnianą animacją postaci, można mówić o postępie - nie jest dobrze ale jest lepiej niż było.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Sun, 17. Nov 13, 14:44

żeby jeszcze, ta staruszka jeszcze na zombi nie dojrzała. Można już drugie stadium choroby spotkać

drugie zombi
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 17. Nov 13, 15:10

Ok. Wszyscy powinni wiedziec, ze wyglad postaci nigdy nie byl mocna strona Ego. Ja to juz traktuje jako 'feature - not bug'. Ale nikt mi nie powie, ze kosmos jest zrobiony slabo. Powiem tak, jest jeden lepszych jakie dotad zrobiono, jak nie najlepszy. Kosmos jest piekny w tej grze! Sektory razem z Zonami sa ogromne i calkiem sensowie zbudowane. Czym dalej, w innym Systemie to wyglad i charakter sie diametralnie roznia. Jest lepiej i wiecej ogromnych przestrzeni. Nareszcie sie czuje, ze np. to jest pole asteroidow. Sa miliony, miliardy skal i skalek, gdzie nie widac konca, przez setki km. w barwach czerwonego olbrzyma. I autostrada prze sam srodek pola asteroidow. Bezcenne sa niektore wrazenia. Wierzcie mi.

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 17. Nov 13, 16:44

Ja wierzę :). To co sam widziałem na filmach też wyglądało pięknie, dostojnie, z rozmachem. Stacje też są piękne z zewnątrz. To zawsze było mocną stroną iksów...
Choć autostrada przez środek pola asteroidów? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sun, 17. Nov 13, 16:53

Ja też nie przyczepiałbym się do modeli NPC - z tym od zawsze było bardzo bardzo słabo wiec ja taktuję to ulgowo.
Natomiast na dłuższą metę załatwianie wszystkiego przez NPC chyba będzie mega uciążliwe.
Powinni po prostu dodać jakieś urządzenie w stylu - "station market communication device" nawet może w kliku wersjach, które pozwoli zalatwić większość spraw np
- mk1 - zakup/sprzedaż w odległości 1Km od stacji,
- mk2 - mk1 + zakup/sprzedaż w odległości 10Km od stacji + wezwanie ekipy naprawczej w odległości 1km od stacji
- mk3 - mk1 + mk2 + lista wszystkich npc w stacji i możliwość skonaktowania się z nimi itp.

Analogicznie, powinno dać się automatycznie wysłać kapitana do swojego transportowca, mogą nawet zrobić że transport będzie ekstra płatny - to nawet może być dodatkowa misja dla gracza ktory może wozić załogę do statków dla innych biznesmenów :)

User avatar
garghgor
Posts: 106
Joined: Mon, 29. Dec 03, 15:27
x3tc

Post by garghgor » Sun, 17. Nov 13, 19:16

Witam, po wieloletniej przerwie :)

Jako fan gier "elite-like" i serii X nie było siły abym tej gry nie kupił (na szczęście na muve.pl a nie na Steam, chociaz bardzo mnie korciło od samego poczatku), w piątek udało mi sie odpalić na 15-20 minut i moje pierwsze wrażenie: OMG, co to jest? o co tu chodzi?... niestety brak czasu nie pozwolił mi doświadczyć i delektować tymi wszystkimi opisywanymi błędami, ale co nieco zauważyłem. :(

Jak sięgam pamięcią to zawsze z premierami X były jazdy i dopiero patche 2.0+ praktycznie czyniły grę "grywalną" na rozsądnym poziomie. Żałuję, że za każdym razem jest podobnie. Ktoś tu trafnie ujął, że można było wrzucić na Wczesny Dostęp (jak wiele innych tutułów obecnie na Steamie i nie tylko), porobić jakieś "founder packi", zgarnąć trochę grosza i grę dopracować. Za pół roku wypuścić fajny produkt.

A tak to znowu pójdzie w świat opinia o twórcach i ich produkcie.
Niestety o ile kilka-kilkanaście lat temu takie premiery uchodziły (np. drętwa animacja postaci, brak optymalizacji), to dzisiaj ludzie oczekują na premierę gry dopracowanej, bogatej i działającej.
W przyszłym roku czeka nas (ponoć) premiera Elite 4 i Star Citizena, oby tamte produkcje nie zawiodły naszych wysokich oczekiwań.

A z X-R? No cóż czas skończyć (a może raczej zacząć i skończyć) Albion Prelude. :) W sam raz na to aby powstał patch 2.0. :)
Garghgor Ug Nazghorskumm


'Ere we go, 'ere we go throu da kosmos

dev0
Posts: 31
Joined: Fri, 1. Jun 12, 19:32

Post by dev0 » Sun, 17. Nov 13, 20:58

galthar wrote:
Sauron11 wrote:Zakładasz, że nie wiedzieli co wypuszczają do sprzedaży? Z takim doświadczeniem jakie posiadają przy poprzednich produkcjach? Śmiem twierdzić, że dobrze wiedzieli co robią. Im przydałyby się za to baty, a nie żal. Sorry, ale właśnie takie myślenie powoduje, że nie starają się tak jak powinni i stale bezczelnie wypuszczają niedorobione gry. Społeczność przecież i tak znów wybaczy, no bo przecież będą patche, mody itp, a za pół roku gra może będzie grywalna w 100% ;).

1. Żaden patch nie jest w stanie zmienić tego co spiedzielili w X-Rebirth, czyli głównego silnika na którym opiera się działanie tego świata (sandbox). Za rok czy dwa wypuszczą samodzielny dodatek, który może poprawi conieco, na resztę nie ma co liczyć.

2. Wyobraź sobie sytuacje kiedy to przez 7 lat tworzysz grę od postaw mając w głowie wspaniałe koncepcje ulepszenia już genialnego produktu. Walczysz z trudnościami, problemami, ciągle mając w głowie cel i założenia stworzenia wspaniałej kontynuacji. W czasie tworzenia trzeba iść na ustępstwa, pewnych rzeczy nie da się zrobić lub trzeba je uprościć. I robisz to przez 7 lat. Po 7 latach mają już tak wyprane mózgi, że cieszą się bardziej z tego, że udało im się to skleić do kupy zapominając co chcieli na początku osiągnąć. Przez 7 lat przekonali siebie to tej gry do takiego stopnia, tak bardzo byli zachwyceni tym wszystkim, że próbowali nas do niej przekonywać na dziesiątkach spotkań i prezentacji targowych zanim ta gra wyszła na świat.

Śmiem twiedzić że przez 7 lat tłukąc w REBIRTHa to nawet ja bym go polubił.


Za długo zdecydowanie za długo nad nią pracowali. To jest główny problem i porażka tej gry.

A żal mi ich dlatego ponieważ pogubili się ludzie dobrzy, nie cwaniaki z EA którzy wypuszczają co rok NFSa żerując na marce i zgarniając kase. Ludzie, którzy chcieli dobrze z serca zrobić super tytuł, a wyszło niestety jak zwykle.

No poprostu pogubili się i dlatego mi ich szkoda. Uważam że świadość akurat tutaj to pojęcie względne.

TO jak wypuszczenie WINDOWS 8. Zrąbali dobry produkt chociaż akurat tu microsoftu mi ani trochę nie żal.

Masz duzo racji ale glownym powodem jest to ze gra mialabyc na xbox360.... ich CEO zostal zlapany na klamstwie mowiac ze wcale tak nie bylo zanim ludzie sie dokopali do tego ze w kodzie wyraznie widac ze robili to pod xboxa, dlatego to DX 9 tylko , dlatego macie takie menu pod konsole, dlatego gra jest tak uproszczona, dlatego ma tyle bugow itd itp...
Dowody na to znalezli ludzie w tym topicu :
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... sc&start=0

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 17. Nov 13, 22:41

Niezłe :). Jest już jakaś odpowiedź Ego na te zarzuty?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

galthar
Posts: 149
Joined: Sat, 31. Jan 04, 15:35
x3tc

Post by galthar » Sun, 17. Nov 13, 23:56

Trzyma się to kupy. Generalnie nawet bardzo. A nawet powiem, że w pełni podzielam koncepcję gościa. Jako, że jestem PC towcem z krwi i kości i powiem, że konsola jest winna całemu złu na świecie... I nikt mnie od tego nie odwiedzie. Szczególnie wspieram jego argument o mentalności graczy konsolowych. Gdzie tu się zgadza w 100%.


A odpowiedzią na to jest i będzie postawa pieska z podkulonym ogonem, z obietnicami i prośbami o cierpliwość, ale tak jak napisałem wcześniej żadna łatka nie rozwiąże problemu uproszczenia CAŁEJ gry.

Kurcze nawet koncepcja wypuszczenia ALbion Prelude się kupy trzyma. To se gość poukładał.

Szkoda tylko, że takie posty podkopują i tak będącą w beznadziejnej sytuacji jedną z niewielu firm, która robi... no -ła dobre SPACE SIMY. I robią to tak bardzo, że nie wiem czy to nie ostatnia gra X-Universe.
Stary opis:P4 2,4 GHz czasami @2700MHz;1024 DDR 400MHz, ale ze względu na FSB 533MHz chodzą na 333MHz; ATI HIS PLATINIUM RADEON 9800 128MB,czasem taktuje na PRO;WinXP PRO SP2
Nowy:
C2DUO E6750;HD 3870 512MB;2GB DDR2 800MHz

Notebook: Toshiba A300-20P: C2D T6400; 2GHz, 4 GB DDR 2 800MHz;HD3650 512MB

piotr11
Posts: 140
Joined: Wed, 5. May 04, 09:08
x4

Post by piotr11 » Mon, 18. Nov 13, 00:27

Grę kupiłem na muve. Przegrałem 12h i... nie wierze jak dałem zrobić się w konia. To jakiś potworek a nie space sim. Jeżeli Ego chciało zdobyć tym nowych graczy to chyba pracujący tam ludzie są nienormalni. Ja rozumiem że trzeba zarabiać ale dawno nie widziałem takiego gniota. Zamiast wziąć przykład np. z niesławnego EA. Dać sprawdzone rozwiązania na nowym silniku graficznym i mamy sukces, gracze fani zadowoleni (troszkę marudzenia nad kotletem :D ) a może nowych by zachęcili i nie byłoby żalu na forum bo każdy by grał. A tak firma może upaść

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 18. Nov 13, 09:46

No i wyszlo szydlo z worka mozna powiedziec, gra byla robiona pod konsole. Mocne argumenty i dowody w pierwszym poscie.

Kilka lat temu Egosoft zamiescil ogloszenie z oferta pracy, gdzie kluczowymi wymogami byly:
Specialization in one or more of:

Console graphics experience for work on PS3 / Xbox360
Handheld / DS programming
Cos, gdzies poszlo nie tak i gra nie zostala zaakceptowana do wydania na sprzet doecelowy. Wobec tego tworcy musieli cos zrobic z tym fantem, by naklady pracy nie poszly na marne. Postanowiono na predce zrobic porta dla PC, a graczom w miedzy czasie rzucac kaski typu Albion Prelude.

Szczerze, nie mialbym za zle gdyby Ego wydalo na konsole taki iksowy spin-off jakim jest Rebirth, zas na PC ukazalby sie godny nastepca czyli X4. Nie mniej jednak, to do czego tu doszlo jest ponizej jakiejkolwiek krytyki :/
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Black-Templar
Posts: 499
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:16
x2

Post by Black-Templar » Mon, 18. Nov 13, 11:03

Qrcze szkoda,bo się strasznie napaliłem :x . Dobrze że nie zamówiłem w ciemno i odkurzyłem ten adres forum :) . 100 zł więcej na alk :lol: .
In the grim darkness of the far future, there is only war...

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Mon, 18. Nov 13, 11:24

Poczytałem sobie ten prawie cały topic, łamaną angielszyzną, bo użyłem translator google ale dało radę. Do podobnego wniosku doszedł ten gość. link jest w tamtym temacie http://youtu.be/LxUx96-6-dw. No to się Ego wyłożyło, zawsze liczyli na moderów ze oni za nich łaty poprawią, a tym podejściem pokazali zero szacunku do całej społeczności.
HDDToshiba 2TB7200obr. 64MB / RAM DDR4 Corsair 32GB2666MH / Socket 1151Gigabyte Z390 AORUSPROWIFI / Intel Core i7 Intel i7-9700K3.6GHz12MBBOX / SilentiumPC600W / SSD Samsung 500GB2,5'' SATASSD860 / LED 32"Samsung U32 / NVIDIA Gigabyte GeForce RTX3070Ti Gaming 8GB OC

User avatar
Sorkvild
Posts: 3431
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 18. Nov 13, 16:49

Kolejne poszlaki wskazujace na "teorie konsoli".

Wielkie nieskompresowane zapisy stanow gry, gdzie stan pocztakowy juz zajmuja okolo 20 mb. Taka forma zapisu stanu gry jest charakterystyczna dla X-kloca (xboxa jakby ktos nie zalapal ;) )

http://steamcommunity.com/app/2870/disc ... 2585042871
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1340
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: X Rebirth - Pierwsze wrażenia

Post by bufi » Mon, 18. Nov 13, 17:05

Wyszedl patch 1.13 na stimie:

• Fixed player occasionally being sent 1000s of km into space on leaving superhighway.
• Fixed some invalid (but harmless) values in some savegames.
• Fixed some causes of ship traders getting stuck (more to come on this).

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 18. Nov 13, 19:32

NICE CHAT - NOT!

To jest pyszne :lol: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”