Offtopic - X-Universum komplet

Moderator: DJ Die

Post Reply
TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Offtopic - X-Universum komplet

Post by TTenk » Thu, 7. Jun 12, 00:56

Je tu pár témat, kde se dá vyčíst pár zajímavých věcí a tak mě napadlo toto:

1) jaká loď je u vás nejoblíbenější (případně s jakou výbavou)
Pro X2 pro mne vedli
Ze začátku Žralok Mako, výbavu si nepamatuju. (koupil jsem za Posla z ukolu)
Následuje Teladský Sokol, snímž jsem dokončil hlavní linii.
pomalý, ale obratný a sposuta štítů ;)
Končeje Orlem, který sloužiljako "osobní corveta"
Jako M1 sloužil Dravec, prostě skvělý design.

Pro X3R (mohu říct za XTM) Mamba, z původní hry pak Sokol. Vydělat se na ně dalo jednoduše, přes prodej opuštěných lodí.
Z vyšší třídy pak (kdo ví, uhádne :D) Splitský drak. prostě bezkonkurenční. Bohužel Hyperiona jsem nikdy nedostal (nejde mi protáhnout bránou)
Z XTM v Reunionu se mi líbí Valhala (ale "oficiálně" jsem se kní nedostal. :)

X3TC trochu problém. Bez X-tra Ship packu si ho fakt nepamatuju.
Prašule naběhli nejrchleji z předešlých dílů (díky komunikaci z lodě ve vesmíru) a vzhledem k pohybu po Split sektorech jsem se brzy dostal na Anacondu (M1) a u ni zustal.
Kdyby nenastal bug s Griffonem v Rozhodný zuřivosti, tak bych používal Griffona.
Ze stíhačů v X3TC vedou (kupodivu) Sokoly (Sentinel) a Mamby (Vanguard)
Jako osobní stíhač používám Verdandi (M3 z Xtra packu) ale předtím mi vyhovoval Spitfire...

X3AP :( není čeština, tak mě nebere, ale (alespoň to tak ma pojmenované) ale Albion Prelude (M6) vypadá hodně zajímavě, ale s hroznou slabou kapacitou laseru :(
2) Sektory
Přiznám se že z X2 nemůžu nijak hodnotit. Člověk po následujícíh dílech prostě ztratí takové to nadšení z X2 (chápete asi ne?)
(Celkový počet sektorů v originálu asi nikdo nevíte?)

X3R je stejné jako X3TC, díky XTMtomu tak není.
z puvodního X3R sektory vypadají skvěle, hlavně se mi děsně líbí hudba v Domově světla (taky mam hozenou v mobilu :))
Samozřejmě hudební doprovod je skvělý v několika dalších sektorech, Argone prime, Hranice království, Fontána Zisku...
Fontánou končím, první vlítnutí do tohoto sektoru mi obrazně vyrazilo dech. Prostě paráda...
Přiznám se, že dole na mapě jsem nebyl, ale z X3TC se mi líbilo oznámení o vstupu do sektoru (pirátský) ale sektor jinak nezajímavý.
X3R počet sektorů v originále taky nevím XTM jich přidává tuším 80 ?
X3TC mam projeté všechny sektory 230 a na ten poslední vlastní mam asi smůlu....
Dle FAQ muže být plot zadán po určitých podmínkách (mam splněné) a v "několika" sektorech... celkově ve 44 (kde vám zadal tento plot? je to náhodně generované? Podle CZ mapy by měl tento sektor být pak umístěn pod Gianskou hvězdou...
XTM proti originálu X3TC jasně vede ve sluneční soustavě...
Země se povedla vážně perfektně...
Ze samotného X3TC je asi nejpovedenější sektor (krom Fontány zisku) sektor paranidu Nebeské Zjevení
3) Módy/scripty jaké máte ne/oblíbené a proč?
MARS, hodně se tu o něm bavíte, psal jsem někde, že mi nevyhovuje, psal jsem i proč mi nevyhovuje. proč vám vyhovuje? Vždyť se věže dají nastavit na utoky na Capitals, stíhače, proti střelám, utočit na nepřítele, bránit, bránit před střelami...

XTM, zmiňujete se tu o něm na foru také, a musím říct, že v Reunionu, opravdu super. Jak sjem psal o trochu výše, skvělá sluneční soustava, nové začátky (škoda že nejsou s CZ) a ti Sohneni... super... Co vy, taky asi tak co? ;)

X-tra Ship pack, pro někoho je nutností MARS a já mohu jako "nutnost" doporučit X-Tra Ship pack, vážně pár stanic předělaných, možnost nákupu loděnic a zajímavých stanic a hlavně hafo lodí. Škoda, že mohou i lasery, které se nikde nevyrábějí...

jaké zajímavé mody používáte?
Existuje mod/script který by do hry (X3R/X3TC/X3AP) přidal možnost od NPC koupit nebo vyměnit loď ? (no asi krom Argone One)

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Thu, 7. Jun 12, 06:56

To je super, ale akorát bych doplnil že v X3TC jsou lodě kupovat od NPC.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Thu, 7. Jun 12, 11:15

To ano, na Vojenských stanicích, v Loděnicích, na velitelstvích frakcí, občas nějakou stíhačku ve vesmíru.
Spíš jsem zapomněl říct, jestli není nějaký mod/script na oslovení...
V praxi

1) navigace
2) Boj
3) Obchod
4) Pirátsví / Speciální
5) Speciální / Pirátství
6) ...... třeba smluvání -

- V praxi to znamená na tech cca 25km oslovit kapitána a v textu mít, zda-li neprodá / nevymění loď
Pokud neprodá, napsat/naklikat částku.
Aby to bylo jednodušší s určováním ceny, tak cenu nastavit třeba na 3x kupní cenu v loděnici.

Přes pirátsví si mužeš zabrat jakoukoliv loď (krom Argone One) kupováním pak ale (od NPC) taková "pestrá" nabídka není.

Ze hry:
Už jsem kupoval asi 6x nemesis ochránce, Hydry ochránce nespočítám, navíc jdou tyto dvě kocábky koupit v loděnicích.
Ale takový Kentaur ochránce (3 ve hře), nebo Drak ochránce (1 ve hře) se v loděnicích nikde nenachází :(
zabírat vzhledem ke vztahu k frakcím nemužu (nechci, nemám maximální kladnou pověst u nich.)
Proto nějaký script na "smlouvání"

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Thu, 7. Jun 12, 15:48

Mě tam schází právě že něco takovýho taky. Akorát by se šiklo, třeba script kterej by z hráče udělal překupníka lodí, tzn.: hráč koupí u Boronů Mako za 50k (nevim kolik stojí) a prodá ho splitovi kterej si ho objedná, ale koupit ho u Boronů nemůže protože Boroni Splitům nevěří. Pak by se mi líbilo aby byla možnost smlouvat ve stanicích. Pak třeba ještě mít vlastního zaměstnavatele, třeba jako JB pracoval v X2 pro Terracorp, s možností povýšení. Nejprve třeba pilot TS, pak i wingman, a nakonec dokonce distributor. Nápadů jak vylepšit hru bych měl dost, ale jde o to že já nejsem nějakej programovací tip. Ještě mě dost mrzí, že výzbroj lodí je dost omezena. Naříklad, kdybych si mohl upravit svýho Persea tím že bych vyměnil věž za další energii pro zbraně, nebo rychlost, to by bylo super.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Thu, 7. Jun 12, 23:40

Já poprvý myslel, že díky svý loděnici (tuším prvně je v X3R) že si právě budu moct vyrábět a kombinovat lodě :D
No není to tak no :( alespoň jsem neměl nikdy nervy počkat na dokončení reverzního ing.
Ale co jsem dočetl tak z toho reverzu vznikne jen to, že tu loď mohu vyrobit ve svý loděnici.

Taky moc nechápu v loděnicích (vlastních) to barvení lodě.
Příkladně Terranská, má červený pruh, v loděnici je možno přebarvit, ale nic se neděje, loď porad stejná.

Škoda, že v loděnici právě není možno kombinovat lodě, šak Yaki mají kombinace :)

To stím obchodováním mě děsně dlabe.
Mam vycvičený mariňáky na 5* ale že by něco uměli zabrat to ne.
Přitom na YT je hafo videí, kde zautočí, pošle výsadek, tramtará za 20 sec loď jeho...

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Fri, 8. Jun 12, 06:54

To jo, mě na barvení štve že musíš vylétat ze stanice, protože tam neni náhled a barvy vybíráš poslepu. Já už v HQ mohl dělat Bourače od začátku a pak jsem nechal rozebrat ode všech ras M3, M4, M5 a dokonce i Titána. Pak ale už byla nuda vydělávat. Chtělo by to najít někoho kdo umí vytvářet scripty, a nabídnout mu aby udělal tyhle.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sat, 9. Jun 12, 00:33

Tak to nějak tak vypadá, že tu komunikujeme jen my :D
Přitom se tu bavíme tak nějak obecně...

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Sat, 9. Jun 12, 09:05

To jo, a hlavně kdyby se nás našlo víc, mohli bychom s tím něco začít dělat.

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Wed, 13. Jun 12, 09:45

Tak ať se tu sami nebojíte teda :lol:
X2 : tam sem třídu M3 nijak neřešil, jak jen to šlo, pořídil sem korvetu, nejdřív kentaura a dohrál sem v teladskym ospreyovi

X3 : tady mě dogfight chytnul, oriax jasná volba, ale jak byl hyperion, tak už sem z něj nevylez :lol:

X3TC : slabý komp, bohužel neznám :cry:

co se scriptů týká, tak v X2 si pamatuju elektrárny bez krystalů a potom nějaký hlídkový script, kdy lodě skákaly do sektoru, kde zaměřily enemy a pak se vrátily na základnu, do X3 sem nic takovýho nenašel :( v X3 scriptů celá řada, ale nejvíc sem si ujížděl na TerraCorp Fleet :wink:

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Sun, 26. Aug 12, 00:14

X2: The Threat lodě

V originále, protože jsem jiný v podstatě ani tak moc nehrál, akorát teď P.X.D. kde jsem se sotva dostal přes hranici milion takže ten nic.
Takže M5 rozhodně Discoverer který jsem prostě nemohl prodat a mám ho od začátku hry, teď jako loď kotvící v mé osobní korvetě :D
M4 se musím přiznat že mi taky nejlépe vyhovoval právě ten Mako
M3 prostě Perseus... S tím jsem se nalítal asi nejvíce, ikdyž to už pomalu bude asi moje korveta. Nova je možná silnější, ale s Perseem jsem každého dohnal a s jeho 3 hlavněmi mi prostě nikdo neuniknul živý :). Popřípadě jsem ještě na prostřední mountnul PSG. S tím jsem taky sundal desítky Xenonských capshipů a pročistil celý jeden jejich sektor, v pohodě... A cargo bay? Kdo by potřeboval cargo bay u čistě bojové lodi? Střely jsem nikdy moc nepoužíval a jump drive mi vynahradila ta jeho rychlost
M6 bezkonkurenčně, Osprey - Orel... Už od začátku mi bylo jasné že bude mnohem lepší si na něj nějakou tu delší dobu šetřit než to dát do jiné korvety
k M2jkám jsem se ještě nedostal, mám asi tak 60 mega, 7 stanic a jedno TL. Ale vypadá to na Ray ze začátku a později Titan
M1 jsem neměl ale s Raptorem bych taky souhlasil, rozhodně si ho pořídím

Pokud bych si měl vybrat jenom jednu, tak Orel


X3: Reunion lodě

M5ky jsem nijak moc nestudoval...
M4 mám jasného a bezkonkurenčního vítěze. Teladské Káni (Buzzard) se prostě nic nevyrovnalo. Tedy alespoň ne její pirátské útočné verzi, takže Pirate Buzzard Vanguard. Hravě jsem s ní sundával silnější pirátské M3jky. Narozdíl od ostatních M4ek má 8 pozic pro lazery a větší zásobník laser energie než jakákoliv jiná M4ka. Jedinou nevýhodou je cargo bay a S kontejnery, ostatně stejně jako s tím Perseem...
M3 Argon Nova Vanguard, ikdyž Perseus Vanguard taky nevypadá špatně, tentokrát ale není o moc rychlejší než Nova a má slabší laser energii o 520J a dobíjení o 13J/s takže tady to u mě vyhrála spíše ta Nova... M3+ (XTM) jsem ještě neměl tak žádnou uvádět nebudu

Obecně řečeno, jedině Vanguardy. Zase nechápu proč mají Splitské lodě takovou nevýhodu. Mají to být výhradně útočné lodě, takže logicky silné lasery. Místo toho je mívají obvykle slabší/méně pozic a laser energy jsem taky nikdy neviděl aby Splitská loď měla nejvyžší. Velká škoda a nevyváženost...


Sektory

V X2 to u mě vyhrál jeden Paranidský sektor s názvem tuším Trinity Sanctuum (Svatá Trojice?). Ihned po vlétnutí do tohoto sektoru mě ohromila ta mohutná mlhovina, ze které jde pocit jako kdyby tam byl obrovský strop/podlaha, v dálce to pomalu křižují Odysseus a Zeus a do toho všeho ta hudba která se k tomu naprosto hodí a jenom umocňuje takovou tu Paranidskou majestátnost a vůbec majestátnost a ohromnost celého toho sektoru, takže výhra jak ve vzhledu tak v hudbě patří sektoru Trinity Sanctuum.

X3 Reunion mám projité jen blízké okolí Argonských sektorů, takže tu krásu celého X3 vesmíru jsem ještě ani tak moc neobjevil. Každopádně rád létám do Kingdom End (Hranice Království) nejen kvůli té hudbě ale i obstojnému pozadí. Líbí se mi taky jeden Boronský sektor který je jeden z těch, kde se hráč objeví po XTM custom startu Boron Tours a jméno má tuším Depths of Silence ale rozhodně nemá stejné brány a stejnou nepřístupnost jako v X2- má východní, západní a severní bránu, kousek doprava-dolu/nahoru jsou i Argoni.


Modifikace/scripty

Pro X2 mám nejraději rozhodně Parallel X Dimension (P.X.D.). Přidává spoustu lodí, krásnou hudbu, nové efekty, spoustu nových raket a další věci. Bohužel nepřidává žádné sektory, ale je kompatibilní s několika dalšími modifikacemi, viz homepage modu.
Pro X3 Reunion Xtended (XTM) vypadá asi nejlépe, ikdyž v podstatě jen kopíruje věci z X3TC (pardon pokud se pletu, soudím tak podle videí a článků o TC). Četl jsem taky o New Horizons modu a těším se jak ho vyzkouším, je kompatibilní i s několika skvěle vypadajícími scripty, viz forum thread. Jo a ještě pro Reunion, hodně skvělý je Combat Mod II (Cmod) + military HUD který je kompatibilní s XTM.

Terran Conflict jsem sice ještě nehrál, ale na základě několika přečtených článků o něm a jeho modifikacích jsem si vybral, že zkombinuju tyto mody: X Rebalance Mod (XRM, má v sobě i X-tra pack), PSCO's cockpit mod, MARS, Improved Races a Immersive Environments. Až jak bude vydaný nový X-Tended pro TC, tak bych s ním jen nahradil ten XRM.
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”