Cenega szuka jeleni

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Cenega szuka jeleni

Post by Sauron11 » Tue, 10. Jan 12, 09:30

Dostałem takiego maila z Cenegi i pewnie wszyscy z Kompanii Graczy też. Szukają jeleni wśród młodzieży, która za pełny 8-godzinny dzień pracy miałaby chcieć dostawać przysłowiowe zero...

EDIT klarix: Treść usunięta.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Tue, 10. Jan 12, 16:14

@Sauron11: Musiałem usunąć treść emaila.
Forum Egosoft to nie pole do reklamy (obojętnie w jakiej postaci) innych firm.

klarix

bufi
Posts: 1343
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 10. Jan 12, 17:03

Tak się tylko domyślam, że chcieli tłumacza albo testera za miskę ryżu?

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 10. Jan 12, 19:18

Normalna oferta praktyki. Dzis sie na to dobrze patrzy jasli ktos takowa odbyl i stara sie o przyjecie w podobnej branzy. Sam odbywalem praktyke i bylo warto bo czegos sie nauczylem.
Oferta jest dobra np. dla studenta dziennego, ktory mieszka u rodzicow i raczej nie musi kombinowac co bedzie jadl drugiego dnia.Pozatym wszystko zalezy od tego jak sie ugadamy na rozmowie, sianko na pewno bedzie, nie duze ale bedzie :) No chyba ze ktos jest ****, i nie wspomni o tym to bedzie robil za free.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 10. Jan 12, 20:30

klarix: to nie była reklama, a oferta niekomercyjnych bo bezpłatnych praktyk u wydawcy X3: Konflikt Terrański.

Moim zdaniem to współczesna forma wykorzystywania młodych ludzi, którzy nie mają przebicia i nie potrafią jeszcze wykorzystać swoich atutów. Wmawia się im, że to pomoże im w późniejszych płatnych stanowiskach. Bujda na resorach. Jakby tak było, napisaliby, że po praktykach dla najlepszych jest możliwe zatrudnienie w Cenega. Firmy tak piszą dla zachęty, ale nie w tym przypadku.
W ofercie napisane, że najlepszy dla nich jest taki, który będzie pracował w trybie 40 godzin tygodniowo, tzn. 8 godzin dziennie. To raczej nie jest dla studenta dziennego, raczej zaocznego, a taki studiując i znając bdb język angielski (wymóg z oferty) może już zarabiać realne pieniądze jako freelancer dla agencji tłumaczeń.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zdobywanie praktycznych doświadczeń za free w tej branży nie pomaga wiele, a właściwie wcale. Chyba że akurat u mnie był jakiś wyjątek. To co mam za sobą, a jest tego sporo, i to nie 1-3 miesiące jak w tym przypadku ale parę długich lat, nic nie pomogło mi w starcie do realnego stanowiska w tej branży. Próbowałem na kilka stanowisk z realną płacą i lipa. Jeśli szukają tłumacza, to musi być the best, lingwista, po anglistyce, parę lat w biurze tłumaczeń. Jak redaktor/korektor, to humanista z wykształceniem kierunkowym, itd.
Tak więc jak dla mnie, to nie jest dobra oferta dla młodych, chyba że z góry wiedzą na co się piszą i faktycznie nie mają pomysłu co ze sobą zrobić i wszystko dla nich jest dobre, byle coś robić pożytecznego, nawet za darmo :|.
Ale w sumie to trochę smutne, że nie ułatwia się młodym startu, pozwalając zarabiać choć małe pieniądze, a próbuje wykorzystywać ich młodość, wigor i chęć do działania oszczędzając na nich i czerpiąc z ich pracy realne korzyści finansowe...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Thu, 12. Jan 12, 10:54

Nie zgadzam się, Sauron, ja zaczynałem na 2 roku studiów od 2 miesięcy praktyki, potem 3 miesiące za bardzo kiepskie pieniądze, ale potem zatrudnili mnie za nie najgorsze (jak na studenta).
Teraz , jestem 7 lat po studiach i mam 10 lat doświadczenia zawodowego, i jestem bardzo zadowolony zarówno z pracy jak i z zarobków i uważam że wyszło mi to tylko na dobre.
Mamy wolny kraj, każdy może robić co chce, jeden lubi podnosić kwalifikacje ,a drugi lubi jak mu nogi śmierdzą - w porządku. Jeśli ktoś chce dobrowolnie iść na darmowe praktyki, jego sprawa. To nie jest głupota spróbować czegoś nowego , nawet jeżeli ma to nie przynieść efektu - będziemy bogatsi o wiedzę że nie warto. Głupotą jest powtarzać tę samą czynność, w tym samym otoczeniu i w tych samych warunkach, oczekując że efekt będzie inny.
Kolejna sprawa - umowy tzw śmieciowe czy umowy na niepełny wymiar - ja uważam to za świetne rozwiązanie i możliwość dorobienia sobie. Od 6 lat prowadzę działalność gospodarczą i pracuję na własny rachunek. Zasada jest jedna :

Wpływy - Koszty = twój Zysk.

Nie da się zapłacić wszystkim ekstra kasy , zapewniając wysoki socjal. Należy zaakceptować, że nie ma na tym świecie równości, są ludzie wysocy i niscy, z jasną i ciemną skórą, tak samo są mądrzejsi i głpusi, naiwni i sprytni, oraz zawsze będą bogatsi i biedni. Pora zrozumieć, że nie kążdy musi mieć wyższe wykształcenie, nie każdy musi mieć dom i dobry samochód, i nie wszystkie dzieci/młodzi ludzie będą mieć równy/dobry start. Nie zmieni tego żaden system społeczny, żadna ustawa ani żadna regulacja. Co można zrobić, to powiedzieć ludziom prawdę : że w gruncie rzeczy, są sami za siebie odpowiedzialni. i sami pracują na wlasny rachunek
Uważam że pomysł Cenegi jest świetny , jeśli są ludzie skłonni to robić, to dlaczego nie.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”