Nowy Indiana Jones

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Nowy Indiana Jones

Post by Sauron11 » Mon, 21. Apr 08, 12:15

Co sądzicie o nowym/starym Indym i jego nowej czaszce? :) Kolejny skok na kasę producentów jadących na legendzie pierwowzoru? :)
Widziałem zajawkę i mam mieszane uczucia. To wszystko już było. Indy był zawsze bohaterem trylogii, a tu taki kwiatek. Reżyserem Spielberg, palce macza też Lucas i studio Industrial Light&Magic, oraz pan Kamiński kręcił. Stara ekipa ale Harrison Ford też już swoje lata ma, co wyraźnie widać było w poprzednich jego filmach. A Sam Witwicky z Transformersów jak partner Indiego nie jest tu raczej zaskoczeniem.
Czuję, że film może być albo świetnym widowiskiem albo kompletną porażką :).

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 21. Apr 08, 13:58

Zgadzam się Sau. Ten film gdyby powstał kilka lat temu to miałby szanse. Ale teraz? Ford jaki jest każdy widzi :-)
Gdyby zgodził się grać Indiego czwarty raz, gdy mu proponowano, ale wolał filmy ambitne. Teraz gdy wszyscy o nim pomału zapominają on przypomniał o sobie duetowi S/L i tak długo ich nudził, aż zrobili czwartego Indiego. Ale zobaczymy, może się mylę i jednak coś z tego będzie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 21. Apr 08, 20:13

Właśnie, też pamiętam relacje, jak Ford odrzucał propozycje kontunuacji trylogii gdy był młody, sprawny i w pełni formy, bo chciał grać w poważniejszych filmach.
Dzisiejsze filmy przygodowe są tak bardzo do siebie podobne, że ten schemat już odrzuca. Jakaś kraina na końcu świata, albo zaginione królestwo, jakiś skarb, droga koniecznie zastawiona wymyslnymi pułapkami i nasz dzielny bohater (koniecznie legendarny), co zawsze wychodzi bez szwanku z każdej opresji. Do tego piękna kobieta i jakiś komediowy pomocnik bohatera. Ciekawe czy humor właściwy poprzednim cześciom, będzie zachowany. Premiera już za miesiąc :).

Edit:
Tak na marginesie ostatni jaki oglądałem film przygodowy to był Skarb Narodów Księga Tajemnic. Pierwsza część tego filmu była ciekawa, inteligentna i mocno przygodowa, druga natomiast w mojej opinii beznadziejna. Zamiast trzymać w napięciu, na zmianę bawiła i irytowała nieudolnością scenariusza. Oglądając końcówkę chciało się wyjść przedwcześnie z kina ;).

Filmy przygodowe lubię jako gatunek na równi ze sci-fi :). I niestety jeśli o drugą część chodzi to jakoś tak często się dzieje, że jest gorsza od jedynki. Oczywiście są wyjątki :). Ale Indy 2, Temple of Doom, był o wiele gorszy, miejscami naiwny i niedorobiony. Oglądałem niedawno wszystkie części Indiego na dvd i muszę powiedzieć, że Poszukiwacze Zaginionej Arki to jak dotąd najlepsza część o niepowtarzalnym klimacie, niemal idealny film przygodowy :).

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 30. Apr 08, 08:54

Widziałem reklamę w TVP1, ta stacja przypomni w maju wszystkie trzy części Indiana Jones. Będzie co powspominać.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Wed, 30. Apr 08, 09:02

I bedzie co nagrywac ;) Potem szybka konwersja do divx .. i do kolekcji domowej.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 30. Apr 08, 09:04

E, ja już mam na DVD, ale nie che mi się płyt wyciągać i oglądać. Lenistwo, a w TV może oglądnę. :-)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 30. Apr 08, 09:04

Nagrywać z TV? Ze znaczkiem TVP1 w prawym górnym rogu ekranu to już nie to samo, co czyste DVD ;). Trzypak z czterema płytami dvd (znaczy się trylogia + płyta z dodatkami) można kupić poniżej 150 zeta.

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Wed, 30. Apr 08, 09:09

Dokladnie taka wersja. A na DVD masz aby lektora ? :D Wiesz, o ile mnie literki nie wadza z racji ich tempa, o tyle ktos woli posluchac. Rzec gustu. A wracajac do czesci 4, widac Ford za przykladem Stallone (badz odwrotnie) - chce zejsc z firmamentu sagi jako emeryt. W sumie, dlaczego by nie, jesli tylko pomysl na scenariusz byl poprzadny (czego nie mozna powiedziec o rambo 4), ktorego produkcja kosztowala wg mnie niewiele wiecej niz film polski 3 kategorii.
Obejrzymy - ocenimy ;)

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 30. Apr 08, 09:31

No to w części 5 będzie szukał zaginionych kapci w domu starców :-)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 24. May 08, 09:32

Bylem wczoraj na Indianie.
Niestety ;) Nie powala, brak znanego tempa akcji - w roznych czesciach swiata, jakos tak ogolnie... dosc banalny scenariusz. Widac ze Ford ma juz swe lata ;) , nie ma az tylu kaskaderskich numerow. Pewna zla pani rowniez przejaskrawiona (blyskawiczne skojarzenie z 4 czesci Die Hard). No i... rosjanie... kurna, mogli znalezc cos innego (na czasie), jakas frakcje wrogo nastawiona do stanow i ich doktryn.
Sam watek rozpoczecia historii jest szyty grubymi nicmi, jakos to nieskladnie zrobili. Pomine role "juniora", chociaz daje powod powstania kolejnych czesci.
Pozytywy - ciekawe zakonczenie calosci trylogii, chociaz koncowka o ile dosc nietypowa... to przewidywalna.
Warto wydac 21 zl. Ale raz. Stety badz nie :)

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 24. May 08, 12:21

Byłem wczoraj na indianie, za te 20PLN można obejrzeć ale rewelacji nie ma, niestety wiek Forda daje o sobie znać - nie ma tego awanturniczego błysku w oku, nie ma tego czaru łowcy przygód ....
Wątek jest słaby, nie czuje się tej atmosfery tajemnicy i legendy jak to miało miejsce w poprzednich częściach, mało akcentów humorystycznych, a zakończenie ... no cóż, powiem tak: o wiele bardziej pasuje to do Archiwum X albo Star Gates ...

Ogólnie moja ocena: 6/10

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Sat, 24. May 08, 17:15

Deady, jakiej trylogii?Zawżdy to czwarta część... ;)

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sat, 24. May 08, 19:11

Yhm, czwarta ;) Ale Indiana dla mnie to trzy poprzednie. To juz bylo dzielone, pomiedzy niego a juniora ;)

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Sun, 25. May 08, 11:03

miałem na to iść, ale mnie zniechęciliście ;)
tak nawiasem mówiąc: czy nie się już w dzisiejszych czasach zrobić jakiegoś dobrego kina przygodowego?

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Sun, 25. May 08, 17:04

Sonen ;) Naprawde warto pojsc na to do kina :) Warto wydac te zgola 20zl. Tylko... nie badz zachlanny w wyobrazni odbioru ;) Daje slowo - ze lepiej pojsc na niego (bedac zniecheconym), niz isc z samej checi (majac na mysli czesci poprzednie). Milo sie na pewno rozczarujesz ;) Ale... po ochlonieciu przyznasz racje ergo i mnie... moze :D

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Tue, 27. May 08, 17:44

Tak po prawdzie , to na pewno się wybiorę do kina , aby obejrzeć ten Film.
Prawda jest taka , że Arke obejrzało się z 6 razy i premiera zrobiła na mnie duże wrażenie. Harrison Ford w tamtych czasach , to był Gość i ze względu sentymentalnych , do tego aktora i filmów z jego udziałem. Napisze Wam , że na 100% będę w kinie i z przyjemnością sobie obejrzę , Królestwo Kryształowej Czaszki.
:) :) :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 21. Apr 09, 23:17

Wczoraj z braku laku obejrzalem to. Wiekszego kitu nie widzialem w przeciagu ostatnich kilku lat. Film byl benzdziejnie slaby i upstrozny grafika, co bylo troche na skros temu co Lucas zapowiadal, ze beda glownie oldschoolowe efekty i jak najmniej CG. Co tu duzo mowic, najslabsza ze wszystkich czesci Indy'ego. Dzordzu Lukasie nie krec juz kolejnych sequeli.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 22. Apr 09, 10:37

Jeszcze gorsza niż Temple of Doom?!
Niemożliwe :roll: ...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 22. Apr 09, 13:12

Temple of Doom byl calkiem niezly, ogladalo sie wypiekami na twarzy zwlaszcza gdy film lecial w szkolnej swietlicy :)
Udanych remakow, i wspolczesnych sequeli dawnych hitow filmow mozna policzyc na palcach u dloni. "Nowy" Indiana Jones z pewnoscia do tego grona nie nalezy.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 22. Apr 09, 15:09

Tiaaa... reżyser (albo scenarzyści) nie mógł się zdecydować, czy w scenie finałowej chce zachować perspektywę kanionu z krokodylami na poziomie małej rzeczki, czy wielkiej rzeki Ganges ;). Tak więc raz jest ujęcie z małej rzeczki i krótkiego mostku na niewielkiej wysokości, a zaraz potem nieco większego mostu i rzeka jakaś taka o wiele wiele szersza, a wysokość w dół to już niemal jak otchłanie Khazad-dum :roll: .
Takie staroszkolne zabawy z widzem nie przystoją porządnemu filmowi z doborową obsadą...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”