Firefox [OT]

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Firefox [OT]

Post by Kerrick » Sun, 3. Apr 05, 23:20

Wlasnie zauwazylem pewna dziwna rzecz w Firefoksie.
Otoz gdy przegladam forum z zalaczona opcja "akceptuj ciasteczka" to nie wyswietlaja mi sie avatary i inne pliki graficzne z zewnetrznych linkow.
Po wylaczeniu opcji i odswiezeniu strony wszystko sie pojawia.
Czy jakis firefoxowiec moze to potwierdzic?

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Mon, 4. Apr 05, 01:22

Odznacz opcję "pochodzące wyłącznie z serwera z którym nawiązano pierwotne połączenie"

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Mon, 4. Apr 05, 11:44

Hehe

O to chodzi ze mam ja odznaczona...., czyli teoretycznie powinno wszystko smigac, a jednak tak nie jest.

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Mon, 4. Apr 05, 14:26

Dziwne... u mnie jest wszystko OK, co prawda na początku miałem małe problemy (ale potem było wszystko OK) Kerrick a w ustawieniach Forum masz wszystko w porządku?

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Tue, 5. Apr 05, 04:15

Generał Tatarin wrote:Kerrick a w ustawieniach Forum masz wszystko w porządku?
No i teraz zrobilo mi sie strasznie glupio.... bo oczywiscie jak ten debil mam odptaszkowane wszystkie avatarki i obrazki w postach i podpisach, choc zazwyczaj w default'cie na forach ocje te sa zaptaszkowane (tak mi sie wydaje).
Teraz juz smiga jak trzeba, a swoja droga czemu w FF opcja "akceptuj ciasteczka" powoduje taka zmiane na tym forum?
Czy ustawienia z profilu trzymane sa w ciasteczku?

Dzienks wielkie i pozdroovka!

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Tue, 5. Apr 05, 07:15

Tak myślałem :D teraz sobie przypomniałem, miałem dokładnie to samo, tylko się z odr azu skapłem o co chodzi :D

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 8. May 08, 22:49

Pisałem już o tym, ale chyba w niewłaściwych tematach.

Może ktoś wie, dlaczego, często, jak ładuję forum Ego, czy to z przeglądarki, czy z powiadomień z maila, to jestem wylogowany?

Zaznaczyłem opcję pamiętaj mnie, loguj mnie za każdym razem itp. itp., a jednak, często strona ładuje się bez zalogowania. Jest to irytujące, szczególnie, jak odpalam powiedzmy z 10 odpowiedzi z maila, potem muszę się lognąć, i 10 razy odświeżać strony, by mi zaksięgowało, że zobaczyłem dane tematy...
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 9. May 08, 07:10

Wyloguj się, zapodaj CTRL+F5, potem zaloguj się ponownie z "pamiętaj mnie" i zapamiętaj hasło w Firefox/Minefiled. Powinno pomóc. jeśli nie pomoże, to usuń ciastka związane z forum i ponów próbę. Jeśli nie pomoże, to odpal liska w trybie awaryjnym i zaloguj się na forum. Jeśli nie pomoże, to ostatecznie usuń FF, wyczyść system z pozostałości, zresetuj i zainstaluj ponownie najnowszą wersję (polecam Minefield 3.0 Pre).
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 9. May 08, 08:46

Ja z IE nie mam takich problemów :roll: .

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Fri, 9. May 08, 11:24

Stalovy, a za co jest odpowiedzialna kombinacja klawiszy ctrl+F5 ?

W sumie zrobiłem to, ale, jak się zalogowałem ponownie, zaznaczyłem tą opcję na dole, by mnie logował za każdym razem, czy tam by mnie pamiętał, ale, przeglądarka FF nie chciała potwierdzenia zapisania hasła :|. Zaraz lookne w opcje zapamiętywania haseł, może się da ręcznie skasować forum ego.

Dzięki za rady
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 9. May 08, 13:43

Samo F5 odświeża stronę, zaś CTRL+F5 odświeża ją gruntownie, ponownie ładując wszystkie jej elementy. Oczywiście że możesz ręcznie usunąć hasło i ponownie je zapamiętać.
Raz miałem taki myk z FF, że nie mogłem nic poradzić i musiałem instalować go od początku. Potem okazało się, że wystarczyło zmienić jedną opcję w ustawieniach i obeszło by się bez reinstalki.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Fri, 9. May 08, 16:49

Mani_ wrote:Może ktoś wie, dlaczego, często, jak ładuję forum Ego, czy to z przeglądarki, czy z powiadomień z maila, to jestem wylogowany?
Za szybko otwierasz jedna odpowiedź za drugą? Może forum nie aktualizuje ciacha autologowania, i przezto kolejne załadowania sie gubią?

Powiem ci tylko, że nie jesteś z tym problemem odosobniony, bo ja też go mam ;)
Sauron11 wrote:Ja z IE nie mam takich problemów :roll: .
A czy masz tam zakładki z prawdziwego zadarzenia? :P

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Fri, 9. May 08, 17:29

Ja mam FF i pamięć dwóch kont na forum Ego i nie mam takich problemów. Po otwarciu FF jestem zalogowany jako Yacek, po otwarciu infa z poczty też. Wszystko działa poprawnie.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 9. May 08, 23:44

RAFIO wrote:A czy masz tam zakładki z prawdziwego zadarzenia? :P
Żadne zakładki nie są mi potrzebne. Do szczęścia wystarcza mi standardowy IE bez żadnych dodatków ;).
Przez pewien czas korzystałem na próbę z Firefoxa w pracy, ale nie przekonał mnie. Zresztą to była juz druga próba. Z pewnością trzeciej nie podejmę, bo i po co, jak IE spełnia me oczekiwania :).

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 10. May 08, 00:04

Sauron11 wrote:Żadne zakładki nie są mi potrzebne. Do szczęścia wystarcza mi standardowy IE bez żadnych dodatków ;).
Przez pewien czas korzystałem na próbę z Firefoxa w pracy, ale nie przekonał mnie. Zresztą to była juz druga próba. Z pewnością trzeciej nie podejmę, bo i po co, jak IE spełnia me oczekiwania :).
Nie będe zaczynał przeglądarkowej wojny, ale powiem tylko, że ten problem dotyczy strite przeglądarek z zakładkami, wiec nie wiem po co tu IE wspominać ;)

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Mon, 12. May 08, 09:17

IE 7.x ma zakładki.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 12. May 08, 12:00

BQB i sporo dziur, a także niesamowity współczynnik zżerania zasobów systemowych i sprzętowych.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”