[X3 XTM] Mój własny sektor

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

[X3 XTM] Mój własny sektor

Post by WoyTass » Mon, 31. Mar 08, 10:11

Jak? Najpierw ściągamy i instalujemy skrypt Sector Takeover v2.4.3:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=143524

A potem to już tak jak radzi El_Dar:
Jak już masz zainstalowany skrypcik

1. Czyścisz sektor ze wszystkich stałych objawów czyjejś obecności (stacje doki itp itd)
2. Stawiasz Swoją stację Handlową
3. Ustawiasz Rasę do której należy ten sektor jako wrogą i wysyłasz do wszystkiego w zasięgu (generalnie musi to dotrzeć do tej stacji handlowej)
4. po chwilce sektor jest już twój i możesz z powrotem przywrócić nastawienie do rasy na przyjazne.

To generalnie wszystko.

Jak ktoś postawi w tym sektorze jakąś stacje to będziesz dostawał mały podatek od nieruchomości.

Co jakiś czas tak średnio co 10 min z okolicznych sektorów rasy do której należał ten system będzie przylatywać mała "TASK FORCE" w celu zniszczenia twojej stacji handlowej (u mnie to jest Rybołów + 2 x myszołów)

Czyli musisz coś zostawić by chroniło ten sektor (mi wystarcza Cerber w patrolu jednosektorowym) Czyli ten TASK FORCE to dostawa gotówki pod drzwi zawsze coś zostanie do sprzedania

A odkąd mam Galeona to jest koło 8-9 mln

Odradzam Testowania na President's End JEST TO ARGOŃSKI Sektor (czyli argoni zaczną go próbować odbić więc będziesz niszczył argońskie statki a to na pewno nie przysporzy ci przyjaciół wśród Argonów)
Po za tym Argońskich sektorów jest tam w pobliżu masę więc możesz nie nadążać z obroną jak ci się z czterech kierunków zwalą Centaury w obstawie Pogromców.

Najlepszy jest Split Fire bo jest tam jedna max dwie stacje i to należące do Paranidian
Rezultat? Jak na załączonym obrazku:

http://img91.imageshack.us/my.php?image=sektorpz5.jpg

Do obrony sektora przeznaczyłem 3 Centaury wsparte przez 2 Novy Ścigacze każdy. Niestety okazało się to zbyt mało i jednego Centaura już straciłem. Na szczęście w sektorze mam już Cerbera a w doku kończy naprawy borońska Płaszczka. W kolejce do naprawy czeka też Niszczyciel, więc komitet powitalny już niedługo będzie odpowiedni. Finansowo też na razie nie jest za ciekawie. Piraci jakoś niezbyt chętnie opuszczają swoje statki (chyba będę musiał pogrzebać w BSE) a i obcych stacji w sektorze póki co nie ma...
Reputacja u Splitów spadła mi na pysk bo musiałem im zniszczyć stację. Specjalnie się tym nie martwię, bo Kao's jest o rzut beretem więc jak się już "u siebie" urządzę, to reputację szybko odrobię.
Mimo tych trudności "przestrzeń zajmowana przez WoyTass" brzmi dumnie! :wink:

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 31. Mar 08, 10:16

No super. Widzę że robimy mały almanach skryptów. Żeby tak jeszcze przykleić te tematy, to byłoby OK.
A jak z podatkami za sektor.
I co to za raza "Woytass", wygląda na wrogo nastawioną, chyba nie chciałbym jej spotkać. :-)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Mon, 31. Mar 08, 12:15

Jeśli skrypty są ciekawe, to trzeba je upowszechniać. Gra i tak świetna nabiera dodatkowego smaczku i coraz trudniej się od niej oderwać...
Podatki? Hm. Jak na razie mam ustawioną możliwość inwestowania przez inne rasy w moim sektorze ale póki co nie ma chętnych. Inna sprawa, że sektor do największych nie należy więc jak mi się zwalą wszyscy to może być trochę ciasno...
A rasa WoyTass to bardzo spokojna i przyjacielska rasa. No chyba, że jej ktoś nastąpi na odcisk... :wink:

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 31. Mar 08, 12:27

A wiecie że Sektor Takeover mam już od dawna. :-)
Był kiedyś dostępny Bonuspack Dockland, taki zestaw kilku przydatnych skryptów. zainstalowałem i zapomniałem o nim. Kilka skryptów instalowałme później osobno (uaktualnienia), bo te skrypty z BP Dockland nie są widoczne w Plugin Managerze. Dopiero teraz jak piszecie o Sector takeover zacząłem sprawdzać i okazuje się że mam go. Chyba wieczorem jak skończę czyścić sektor Core13 to przejmę Xenoński 347, przynajmniej będę miał spokój z respawnującą się stacją Xenonów i czyste zaplecze do dalszych ataków wgłąb sektorów Xenków.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
El_Dar
Posts: 159
Joined: Thu, 8. Nov 07, 16:32

Post by El_Dar » Mon, 31. Mar 08, 12:58

NIE TRZEBA NISZCZYĆ WSZYSTKICH STACJI. WYSTARCZY stację handlową, habitat piratów lub stację xenońska,

wieczorkiem udostępnię wam moje postępy;) w postaci loga do mapy scopra

mam już 11 sektorów kontrolowanych przeze mnie które zostały, zaludnione przez różne stacje rożnych ras generalnie pieniążki płyną szerokim strumieniem ;)


Co do obrony sektorów to używałem Cerbery lub Tygrysy w momencie gdy zająłem wszystkie sektory pirackie w okolicy Argon Prime (9 sektorów) to obrona stała się zbyteczna gdyż niema skąd nadlecieć atak mający na celu odbicie ale zanim to sie stało to wprowadziłem do służby 8 Cerberów, 1 Tygrys, 1 OPB, i z 5 przejętych P i Rybołowów (ale niestety M6'tki poszły na żyletki)
.................................................

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Mon, 31. Mar 08, 13:33

Znaczy akwarium mogłem sobie darować? I po prostu postawić tylko swoją stację handlową?
A to pech! Ale nic to. W następnych sektorach będę już mądrzejszy!
A że w pobliżu są jeszcze dwa inne pirackie sektory to wkrótce powiększą się moje włości.
A do obrony to chyba kupię soneńskiego Zepara. Zobaczę jak się będzie sprawował.

User avatar
El_Dar
Posts: 159
Joined: Thu, 8. Nov 07, 16:32

Post by El_Dar » Mon, 31. Mar 08, 13:39

WoyTass wrote: A do obrony to chyba kupię soneńskiego Zepara. Zobaczę jak się będzie sprawował.
Albo Khacką Fregatę
.................................................

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Mon, 31. Mar 08, 14:26

Też już mam. :)
Wygarnąłem wczoraj w Kao's zanim musiałem na tempo wrócić do obrony własnego sektora. Stoi w kolejce do remontu! Tyle, że ja jakoś nie przepadam za Kha'ackimi statkami...

Edit:
I przy okazji jeszcze jedno pytanie:
Czy siły inwazyjne przelatują przez inne sektory czy od razu pojawiają się w bramie (bramach) zdobytych sektorów?

User avatar
El_Dar
Posts: 159
Joined: Thu, 8. Nov 07, 16:32

Post by El_Dar » Mon, 31. Mar 08, 15:41

przelatują dlatego wpadają w różnych odstępach czasów

Tylko że nie zauważyłem by przelatywały przez sektory nie należące do rasy zainteresowanej
.................................................

User avatar
BAAL-Melkart
Posts: 87
Joined: Mon, 4. Feb 08, 16:00

Post by BAAL-Melkart » Mon, 31. Mar 08, 16:29

A co jeśli przejmę sektor który do nikogo nie należy, np któryś z nieznanych? Rozumiem, że nikt nie będzie mi go chciał odebrać.
WoyTass wrote:Tyle, że ja jakoś nie przepadam za Kha'ackimi statkami...
Fregata Khaak jest świetna do patrolu w sektorze. Bardzo dobrze sobie radzi ze statkami do M6. Z większymi to już różnie bywa
"Nie wszystko, zaiste, bogowie dali jednemu: umiesz zwyciężać, Hannibalu, nie umiesz ze zwycięstwa korzystać."

User avatar
El_Dar
Posts: 159
Joined: Thu, 8. Nov 07, 16:32

Post by El_Dar » Mon, 31. Mar 08, 19:48

http://www.sendspace.com/file/t48t1h


mój log do mapy scorpa z postępem z używania rzeczonego skryptu

jak widać na przykładzie 101 nic nie powstrzyma kapitalizmu z tymi stacjami wlezą wszędzie ;)
Last edited by El_Dar on Mon, 31. Mar 08, 19:52, edited 1 time in total.
.................................................

mateusz3210
Posts: 4
Joined: Sat, 15. Mar 08, 20:34

Post by mateusz3210 » Mon, 31. Mar 08, 19:52

ja zrobiłem tak jak wyżej wyczyściłem sektor i zbudowałem aragońską stację handlową i z sektorem nic się nie dzieje. Co robić??

User avatar
El_Dar
Posts: 159
Joined: Thu, 8. Nov 07, 16:32

Post by El_Dar » Mon, 31. Mar 08, 19:55

mateusz3210 wrote:ja zrobiłem tak jak wyżej wyczyściłem sektor i zbudowałem aragońską stację handlową i z sektorem nic się nie dzieje. Co robić??
zmień ustawienia twego gracza tak by nastawienie stacji do rasy do której należy sektor było na <wrogie> na chwile powiedzmy 10 sekund i po tym czasie sektor będzie twój (niema żadnego komunikatu informującego o przejęciu sektora) potem radze przywrócić nastawienia do racy na przyjacielski no chyba że to piraci xenki czy kszaczki
.................................................

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 31. Mar 08, 21:50

Przejąłem sektor 347. Zobaczę co będzie dalej.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Kriss99
Posts: 65
Joined: Sun, 18. Mar 07, 15:25

Post by Kriss99 » Mon, 31. Mar 08, 22:15

El_Dar: długo trwało, zanim pojawiły się pierwsze stacje NCP'ów?
X3:TC PL 2.5

User avatar
El_Dar
Posts: 159
Joined: Thu, 8. Nov 07, 16:32

Post by El_Dar » Mon, 31. Mar 08, 22:20

Kriss99 wrote:El_Dar: długo trwało, zanim pojawiły się pierwsze stacje NCP'ów?

zależy od sektora od 30 minut do 3-4 godzin gry

np. 347 przejąłem wczoraj a dopiero dziś pojawiła się jedna kopalnia
.................................................

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Tue, 1. Apr 08, 09:24

BAAL-Melkart napisał:
Fregata Khaak jest świetna do patrolu w sektorze. Bardzo dobrze sobie radzi ze statkami do M6. Z większymi to już różnie bywa
Ja to wszystko wiem. Sam byłem świadkiem jak pojedyncza fregata "rozpracowała" Aegira. Ale mimo wszystko. Nie ten typ urody... :)


A u mnie na razie zastój. Miałem przejąć Mines of Kaderak ale sektor okazał się bardzo hm.. zaminowany. Minami miażdżącymi. A poza tym właśnie stamtąd zaczęły napływać jednostki próbujące odbić sektor. A ponieważ do służby weszła już odremontowana Płaszczka...
Dzisiaj jednak skończę panowanie piratów w tej części X-świata.

El_Dar:
Popatrzyłem na Twoją mapkę. Masz ogromne ilości statków do wzięcia w 347!


I jeszcze jedno. Czy zwróciliście uwagę, że przejęte sektory są na mapie oznaczone tak samo jak soneńskie?

User avatar
El_Dar
Posts: 159
Joined: Thu, 8. Nov 07, 16:32

Post by El_Dar » Tue, 1. Apr 08, 09:59

WoyTass wrote:BAAL-Melkart napisał:


El_Dar:
Popatrzyłem na Twoją mapkę. Masz ogromne ilości statków do wzięcia w 347!


I jeszcze jedno. Czy zwróciliście uwagę, że przejęte sektory są na mapie oznaczone tak samo jak soneńskie?
co do ilości złomu w 347 już się tym zająłem ;) po prostu że polecę na chwilkę gdzieś to już tam sie nazbiera tego tałatajstwa że hej muszę BSE poprzestawiać

a co do oznaczenia na mapie to sonenński sektor jest oznaczony jako twój <player> dlatego mapa nadaje mu zielony kolor z literką P po prostu w grze niema soneńskich sektorów jakiś błąd w XTM
.................................................

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 1. Apr 08, 10:03

Co do oznaczeń mapy to się zgadzam z Tobą.
Natomiast za zauważyłem coś takiego: jak siedzę osobiście w sektorze 547, to moje 7 Niszczycieli T2 i jeden K zbierają niezłe żniwo z przelatujących patroli Xenków, bywa że cały patrol zostaje do przejęcia. Natomiast jeśli ruszę się gdzieś z sektora, to ilość zdobyczy drastycznie spada, więcej rozwalają.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
El_Dar
Posts: 159
Joined: Thu, 8. Nov 07, 16:32

Post by El_Dar » Tue, 1. Apr 08, 10:14

też to zauważyłem
.................................................

Post Reply

Return to “Polskie / Polish X-Forum”