> Drogowskaz tematyczny + FAQ <

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Locked
User avatar
Gamer77
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 359
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

> Drogowskaz tematyczny + FAQ <

Post by Gamer77 » Thu, 15. Sep 05, 16:16

Drogowskaz tematyczny

Witaj /stopusingthis !
Niniejsza baza najpopularniejszych tematów oraz stron pozwoli Ci szybko i bezproblemowo odnaleźć poszukiwane zagadnienie. Zasób będzie co jakiś czas aktualizowany, więc zanim otworzysz nowy temat sprawdź najpierw czy podobny już nie istnieje.

Miłego pobytu na forum :)
Moderatorzy

>>Cenne porady, jak przyspieszyć działanie X3: Reunion
Bardzo aktualny temat, przyklejony na angielskojęzycznym forum pomocy technicznej. Radzimy zapoznać się uważnie z treścią postów, aby poznać metody radzenia sobie z małą ilością fps'ów w grze i zapobiec ewentualnym błędom systemu w razie zbyt głębokiego grzebania w jego ustawieniach.

>>Najnowsze FAQ w języku polskim

>>FAQ w języku angielskim

>>FAQ w języku (częściowo) polskim

>>FAQ w języku niemieckim

>>Pomocne wskazówki związane z forum

>>Dział plików związanych z X3 (Download)

>>Dział plików związanych z X2 (Download)

>>README PL do PLUGINÓW z BONUS PACKA


Linki do popularnych tematów (nie przyklejonych)

>>X2+1.4pl+bonuspack+MWM [Instrukcja instalacji MWM i potrzebne pliki - str. 24-25]
>>Oficjalne Pluginy do X2 - instalacja i opis
>>X2: The Threat bez Starforce'a - nowy update
>>Wszystkie PROBLEMY z polską wersją patcha 1.4 !
>>X3 XTM - mody/skrypty wersje PL - Update 26-04-2008
>>X3 XTM 0.7.3 MOD i SPOLSZCZENIE JUŻ JEST v1.4

Linki do popularnych stron o grach X

>>Baza danych o X3
Baza danych o Wszechświecie X w języku angielskim i niemieckim. Obszerny zbiór informacji o grze X3: Reunion. Szczegółowe opisy towarów, uzbrojenia, obiektów, stacji i statków - a co ważniejsze - zawiera listy tych elementów przypisanych do konkretnych miejsc. Można na przykład szybko odszukać miejsce we Wszechświecie, w którym dany produkt jest wytwarzany bądź sprzedawany, można odszukać poszukiwany sektor lub dowiedzieć się gdzie sprzedać towar, którym aktualnie mamy wypchane ładownie. UWAGA: serwis zawiera materiały, których poznanie może zepsuć przyjemność grania (tzw. spoilery). Pewnym mankamentem są też dość powszechnie występujące tu reklamy Google'a. Mimo to strona godna polecenia, szczególnie dla zagubionych.

>>Argonopedia
Encyklopedia Wszechświata X w języku angielskim. Obszerny zbiór praktycznej wiedzy, o grach: X-Beyond The Frontier, X-Tension oraz X2 The Threat. Pozwala poznać początki i rozwój Wszechświata X, szczegółowo opisuje elementy charakterystyczne dla każdej z tych gier. UWAGA: serwis zawiera materiały, których poznanie może zepsuć przyjemność grania (tzw. spoilery). Obecnie serwis nie jest już uaktualniany i wygląda na opuszczony przez twórców.

>>X-Universe DataBase (XUDB)
Polski serwis o grach X2 The Threat i X3 Reunion, przygotowany i rozwijany przez fanów Wszechświata X. Polecany zarówno początkującym kosmicznym handlowcom, jak również bardziej doświadczonym adeptom gwiezdnego pilotażu. Niestety zawiera pewne braki w tekstach i grafice, jednak autorzy zapewniają, że serwis będzie dalej uaktualniany i braki zostaną uzupełnione.

>>klarix' X Page - strona klarixa
Starszy, nieaktualizowany serwis zawierający informacje dla kupców, grających w starsze gry z serii X - X-Beyond The Frontier i X-Tension. Zawiera przydatną tabelę handlową i przewodnik dla kosmicznych górników (zawiera wskazania gdzie i w czym kopać by dorobić się fortuny). Uwaga: strona nie podaje informacji dla X2 i X3.


Popularne recenzje gier spod znaku X

>>Recenzja z serwisu GameRanking.pl/GildiaGier do X2
Trochę denerwujące pop-upy na stronie ale całkiem ciekawa recenzja i opis do X2: The Threat.

>>Recenzja kerricka do X2
Doskonała recenzja do gry X2 The Threat, autorstwa naszego kolegi z forum, zamieszczona w serwisie X-UDB. Recenzja szczególnie polecana jest wszystkim graczom, którzy nie zdążyli się jeszcze przekonać do Wszechświata X, dopiero odkrywają jego zalety, a także którzy po przeczytaniu innych opinii zdążyli się już do gry zniechęcić.

>>Recenzja X3 z serwisu GameRanking.pl
Ciekawa recenzja do X3 Reunion, może nie jest merytorycznie doskonała, ale bardzo konkretnie opisuje zalety i nieliczne wady gry X3.

>>Recenzja polskiej wersji X3 z serwisu PCArena.pl
Interesująca i przyjazna recka, nie bezbłędna ale zdecydowanie pozytywnie o X3pl. Fakt, że nie pisano źle o lokalizacji, jest szczególnie miły.
Last edited by Gamer77 on Thu, 9. Apr 09, 17:49, edited 1 time in total.

Sauron11
Posts: 6171
Joined: Wed, 6. Nov 02, 21:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 12. Jun 07, 13:11

UWAGA:
Kiedy chcesz zgłosić jakiś problem z grą, dla potwierdzenia przez innych graczy lub dla wyjaśnienia natury problemu i możliwych jego rozwiązań, całkowicie nie ma sensu puszczanie na forum jedynie krótkich tekstów w rodzaju "Mój PC się zawiesza".

Prosimy abyś jako niezbędne minimum zawarł w swym poscie następujące dane (mozliwie najdokładniejsze):

- system operacyjny + dodatki (np. SP windowsa)
- info o procesorze, karcie graficznej, pamięci RAM, karcie dźwiękowej
- wersja gry (np. 1.4) + wersja językowa (np. polska)
- dokładny opis problemu
- lokalizację w grze w momencie występowania problemu - miejsce w sektorze, sceneria wokół, ilość stacji, statków, itp. (co uda Ci się zauważyć)
- rodzaj gry, w którą grasz, np. z fabułą czy bez, ukryte profile startowe

Jeśli nie jesteś pewny co do specyfikacji Twojego systemu, sprawdź informacje podane w tym FAQ.

Tworzenie nowych postów czy wątków bez w/w informacji jedynie zapycha nasze forum bezużytecznymi informacjami i utrudnia użytkownikom dostęp do naprawdę użytecznych danych.

Prosimy też, abyś przed opisaniem jakiegoś swojego problemu w nowym wątku sprawdził najpierw inne posty, gdyż jest bardzo możliwe, że dany problem był juz wcześniej poruszony i rozwiązanie znajduje się juz na forum.

Dziękujemy.
Moderatorzy.

Locked

Return to “Polskie / Polish X-Forum”