Oblivion - znikł ze sklepów?

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Oblivion - znikł ze sklepów?

Post by Sauron11 » Tue, 10. Apr 07, 20:07

No właśnie, nigdzie nie widziałem od dłuższego czasu. Wyprzedane zapasy, brak nowych kopii. Ktoś coś wie, czy szykuje się może dotłoczenie w jakiejś taniej serii albo cuś? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Re: Oblivion - znikł ze sklepów?

Post by boto » Tue, 10. Apr 07, 21:26

Sauron11 wrote:Ktoś coś wie, czy szykuje się może dotłoczenie w jakiejś taniej serii albo cuś? :)
optymista ;P

Mogget
Posts: 220
Joined: Sat, 13. Aug 05, 22:18
x3ap

Post by Mogget » Tue, 10. Apr 07, 21:46

hmm zapraszam do Poznania, tutaj jest pelno obliwviona :P Więc to chyba miejscowy brak towaru :D

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Tue, 10. Apr 07, 22:11

na ALLEGRO kupisz bez problemu :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 11. Apr 07, 19:37

Na Allegro nie kupuję i raczej nie będę, ale dzięki.

A w Poznaniu po ile stoi teraz Oblivion? Były juz jakieś obniżki? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 12. Apr 07, 08:46

Dlaczego nie będziesz kupował na Allegro ? Napisałeś w ogólności, czy też tylko Obliviona w ten sposób nie kupisz ?


A i przecież Cenega wyda niedługo (jeśli już nie wydała) spolszczony dodatek do Obliviona w cenie niby 59 zł. Może dlatego są jakieś opóźnienia z tłoczeniem podstawowej wersji.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 12. Apr 07, 08:52

Sauron11 wrote:Na Allegro nie kupuję i raczej nie będę, ale dzięki.
...jest taniej, paczka przychodzi do domu, w większości przypadków gry nowe są sprzedawane z fakturą... :)

ostatnio znajomy kupił Miedevalka, wersję rozszerzoną za 80zł, kiedy w sklepie kosztuje 120zł

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Fri, 13. Apr 07, 12:39

:) ja jak zwykle czekam na tanie wydanie. Wiec zaczne sie ekscytowac jak juz wiekszosc bedzie miala to za soba :). Na razie w wolnym czasie kroluje x3. Instalacja Obliwiona spowodowala by pewnie eksmitacje z mieszkania ewentualnie smierc z wycienczenia :D. W sklepach nie zauwazylem brakow w dostawach.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 14. Apr 07, 00:41

Na Allegro nie kupuję chyba tylko dla zasady :roll: .
Jakoś nie przekonałem się do tego sklepu online, zresztą w ogóle jakoś nie lubię sklepów online - wolę najpierw pomacać, potem kupić :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sat, 14. Apr 07, 11:43

I niekiedy wydać 25% więcej ... Jak na przykład jest ze sprzętem komputerowym, który w zwykłych sklepach może być naprawdę sporo droższy od tego ze sklepów internetowych.

Nie ma naprawdę czego się bać. Ja sam się bałem, musiało wiele osób mnie przekonywać, a teraz nie żałuję, że zaryzykowałem. Już dwa kompy złożyłem za pomocą sklepów internetowych, i zaoszczędziłem jakiś tysiąc złotych, wydając na 2 kompy w sumie 5 tysięcy. Jest to spora oszczędność.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Mon, 16. Apr 07, 09:16

:) ja to: ide do sklepu, pomacam, ponarzekam, podyskutuje ze sprzedawcami a potem czesto kupuje w internetowym sklepie (ale raczej unikam allegro - jesli juz to zakupy do 100zlociszy). Zakupy w internecie to dla mnie blogoslawienstwo bo mieszkam w dziurze. Jezeli chodzi o czesci komputerowe to zlozylem z nich dosc sporo jednostek i nigdy nie mialem problemu z gwarancjami (ale to zalezy juz od renomy danego serwisu - jezeli ktos chce to na pw moge podeslac adres do ktorego mam zaufanie)

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 16. Apr 07, 12:50

Zakupy w intenecie to naprawdę fajna sprawa. Tak jak już pisał kolega koniczynka, gwarancja także działa na sprzęcior zakupiony w sklepach netowych (oczywiście nie mówie o tych najtańszych, według mnie np. fajnym sklepem jest morele). Ja np miałem taki przypadek, zakupiłem kartę graficzną (nie w morele :P ), po 4-5 miesiącach przestała działać, odesłałem do sklepu, gdzie ją kupiłem, wypełniłem odpowiedni formularz i czekałem na odpowiedź i przesyłkę z nową kartą. Dostałem kartę po 2 tygodniach, gdzie napisali mi, że nie stwierdzono usterki. To ja ponownie formularz wypełniłem i wysłałem kartę, tym razem zajęli się rzetelnie, odesłali mi po 2 tygodniach działający model.
Więc jedyna różnica między zwyczajnymi sklepami a internetowymi jest taka, że w tych pierwszyh sprzedawcy mogą, choć nie zawsze muszą, w czasie trfania procesu reklamacyjnego dać zapasowy sprzęt (czy to dysk, czy karta graficzna). W netwym sklepie z wiadomych przyczyn jest to niemożliwe.

Ale i tak to, że sprzęt sie popsuje, jest mało prawdopodobne, więc in plus wychodzą zakupy przez internet :).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 2. May 07, 22:47

Oki, wyczaiłem Obliviona za całkiem nieduże pieniądze, bo już ok. 80 zł. w Media Markt 8) . Ale raczej nie kupię - znów wyszedłem z rytmu gier RPG na korzyść space simów, czyli powrót do X3 :roll: .

W MM wyczaiłem też naszą X3 - ale tak niefortunnie schowaną na stoisku z "grami dla dzieci" :P , że wszystkie pudełka zdążyły już zalecieć warstwą kurzu. Powodem tego jest jak sądzę wydanie w dużym pudełku (w jakim wydana jest też zdecydowana wiekszość gier dziecinnych, słowników i programów użytkowych), bo wszystkie liczące się gry, umieszczone na regałach w dziale ogólnym gier, prezentowane są w pudełkach typu DVD.
Ogólnie minus dla tego wydania. Rozważam napisanie uwagi konsumenckiej do decydentów z TopWare :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 2. May 07, 23:01

No i nie ukrawajmy Sau, dużo osób (95<% graczy) nie słyszało nic w ogóle o takiej serii jak X. Szkoda także, że w CDA nie było recki X3 :(. Tym się wielce zasmuciłem...

Ale rzeczywiście miejsce na półce: "gry dla dzieci" jest jakimś nieporozumieniem :|. Ale to już wina tegoż MM.


A tak, jako ciekawostka, ostatnio jak byłem na zakupach w Macro, widziałem na ich półce X3. Nie zgadniecie ceny .... 60 zł - kosmos po prostu ;o
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 2. May 07, 23:16

Dyskusyjne czy to wina MM, raczej w większej mierze TopWare. Nie dziwię się MM, które na jednym regale umieszcza w ładnej prezentacji wyłącznie gry w jednakowych wymiarowo opakowaniach DVD. Gdyby umieścili w tym gry w pudełkach wiekszych, nie byłoby to ładne.
Inna sprawa, że na pewno większość wolałaby, żeby TW zaoszczędziło na tekturze i wydało X3 w opakowaniu DVD. TW niestety chyba wszystkie gry wydaje w niepotrzebnie wielkich pudełkach, które tylko zajmują miejsce. Pewnie jako chwyt marketingowy (dam się zauważyć jak będę wielki na półce, wyróżnię się z innych) sprawdza się w zamysłach specjalistów od promocji w TW, ale moim zdaniem to niezbyt udany, tani chwyt :roll: .

Macro nie jest najszczęśliwszym sklepem. Nasłuchałem się, że towary nie najprzednieszej jakości, nie za duży wybór jak na tak duże markety i wcale nie takie tanie jak na hurtownię na jaką sie kreują. W plotce jest, jak widać na Twoim przykładzie, całkiem sporo prawdy :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 2. May 07, 23:26

W Macro byłem tylko mamie zawieźć na zakupy (o i pomóc jej taszczyć te wielkie opakowania, nic więcej, przysiegam !! :P).

A do kwestii wydawania gier TW to się zgodzę. No ale cóż począć, jak to jest tani dystrybutor/wydawca/producent gier ? Coś pomiędzy Playem (sic!) a CDP (chyba się nie narażę wielbicielom :P :roll: ). Znaczna część oferty skierowana jest do dzieci/ludzi małoogarniętychwkwestiachgierkomputerowych, bawiących się jakimiś Terrorist Takedown itp itp :\. Cóż począć, że akurat TW wykupiło prawa do dystrybucji X3 na terenie Polski ...


//EDIT
A tak właśnie zczaiłem się, że to temat o Oblivionie :P. Chyba gdzieś już na forum była prowadzona dyskusja na temat sprzedaży/wydania X3 ? :P Trochę nas poniosło Sau :).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 3. May 07, 00:48

Tylko troszkę na szczęście, ale juz wracamy do głównej tematyki :roll: .

Tak więc Obliviona na razie nie kupię :) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”