Euro 2012

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Euro 2012

Post by sonen » Thu, 19. Apr 07, 09:12

Jest tu jakiś fan sporu kopanego?
POLSKA, BIAŁO CZERWONI...ŁUUU...JEEEEE

:wink:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 19. Apr 07, 09:37

Ja nie jestem aż takim fanem i nie rozumiem tego szaleństwa, które się rozgrywało podczas ogłoszenia wyników wyborów :wink: .
Może te zapowiedzi potężnego zastrzyku gotówki dla miast-organizatorów, liczonej w ponad stu miliardach dotacji euro wywołały tę euforię.
Bo chyba nie cieszyli się sami kibice? :roll:
Jestem co do tego pomysłu nastawiony sceptycznie, jakoś nie chce mi się wierzyć, że to co nie udało się zrobić w Polsce przez całe dziesięciolecia, uda się zrobić w 5 lat. Mam na myśli te plany stworzenia super hiper mega wypasionych od nowa wybudowanych stadionów, setek kilometrów nowych autostrad, nowej linii metra w W-wie. Euforia euforią ale nie wyobrażam sobie aby te wszystkie zapowiedzi miały się spełnić w 5 lat. Skoro nawet technologicznie i ekonomicznie bardziej zaawansowani Grecy, jak podawały wczoraj Wiadomości TVP1, mieli problem z terminowością budów i wyrobili się dosłownie na ostatnią chwilę przed rozgrywkami.
Nie życzę źle naszym organizatorom. Nawet życzę im dobrze, nowe inwestycje to może nowe miejsca pracy, zastrzyk gotówki dla polskich przedsiębiorstw, rozwój gospodarczy, prestiż i podniesienie znaczenia polskiego sportu. Tylko jako sceptyk powątpiewam, że jesteśmy jako kraj zdolni w tak krótkim czasie wszystko przygotować na wysoki połysk.

Poza tym zawsze jak ktoś pisze/mówi z euforią o tym, że Polska dostanie zastrzyk pieniędzy na jakiś tak cel i powstaje wizja nowych super dróg, autostrad łączących wschód z zachodem czy północ z południem kraju, przy okazji, czy wręcz dla tej okazji, to zastanawiam się czy ktoś pomyśli jednocześnie o już istniejących i niedofinansowanych zadaniach, takich jak naprawa dróg w naszej najbliższej okolicy. Codziennie tłukę się autem 30 km do pracy tam i z powrotem po dziurach i wybojach stołecznych dróg, i jakoś nie widzę by ktoś z podobną euforią jak do planów budowy nowych autostrad podchodził do remontów już istniejących dróg.
To taka mała dygresja z mojej strony, zachęcająca do dyskusji :roll: .

Oczywiście na swój sposób cieszę się, że Polska wygrała, to zawsze lepiej niż gdyby wygrać miał kto inny :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Thu, 19. Apr 07, 10:00

:) Ja sie bardzo ciesze :lol:
Niestety jestem nie dosc ze sceptykiem to jeszcze pesymista :D (to taki optymista z doswiadczeniami ;) ) To bardzo duza szansa by choc troche w Polsce sie zmienilo. Mysle ze zaawansowanie technologiczne nie ma tu ZADNEGO znaczenia, o wiele wieksze znaczenie ma organizacja, decyzyjnosc i procedury prawne (np przetargowe) a tu niestety jestesmy baaaardzo do tylu :(
hurra nasi gora :)

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 19. Apr 07, 18:33

koniczynka wrote:Mysle ze zaawansowanie technologiczne nie ma tu ZADNEGO znaczenia, o wiele wieksze znaczenie ma organizacja, decyzyjnosc i procedury prawne (np przetargowe) a tu niestety jestesmy baaaardzo do tylu :(
Zaparaszamy do Wrocka ;)

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Thu, 19. Apr 07, 19:41

Rzecz w tym, że do tej pory wszystko wychodziło nam, Polakom, na czas wtedy, gdy stał nad nami ktoś z zewnątrz z grubym batem, oraz gdy głośno tykał zegar odliczający pozostały czas. Dokładnie tak było ze wstąpieniem do UE. Liczę na to, że będzie tak również teraz i zadziała pewnie też przemożna wola, żeby nie narobić sobie wstydu przed całym światem.
Poza tym, patrząc trzeźwo, najważniejsze, że nie ma być budowane nic, co się nie przyda później.
No i w Poznaniu jest już prawie pół nowego stadionu :D (trwa przebudowa obiektu Lecha, rozpoczęta parę lat temu).
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 19. Apr 07, 20:11

Reel Mixer wrote:(...) żeby nie narobić sobie wstydu przed całym światem.
No właśnie, tutaj tkwi problem. Bo już zdążyliśmy sobie narobić więcej wstydu przez 2 ostatnie lata, niż od 89 roku...

Boję się, że, jak to Polak, pokłóci się z drugim Polakiem, spory, bitwy i co najlepsze - nienawiść, te rzeczy mogą wpłynąć bardzo negatywnie na całe przygotowania. Oby ci ludzie, co będą za te wszystkie rzeczy odpowiedzialni, troche zakryli swoje ego i zapędy, aby zacząć naprawdę współpracę z tymi wszystkimi, co będą realizować te plany lub w jakiś sposób będą mogli się przyczynić do przyspieszenia "placu budowy".
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Fri, 20. Apr 07, 07:58

powiem tak:

1. jak się staraliśmy o EURO 2012, nikt w to nie wierzył - dajcie spokój i tak nie wygramy, jak dostaniemy - dajcie spokój i tak się nie uda...no ręce opadają
2. to samo jest ze sportem w sensie stricte - z siatkarzami, piłką ręczną czy wreszcie nożną, jak nasi wygrywają mecz za meczem to co rusz słyszy sie głosy - dajcie spokój, przecież nawet nie wyjdą z grupy, a jak zajmują czołowe miejsce to znowu - tylko drugie, dlaczego nie pierwsze, a jak w końcu zajmują pierwsze, to sie kurna mówi ze słaba grupa była

3. wniosek - Polska to kraj narzekaczy i marud, którym powinno się wszczepić choć trochę optymizmu, narzekactwo jest zaraźliwe, zresztą tak samo jak optymizm

4. reasumując - koniec biadolenia, trzeba zakasać rękawy i COŚ zrobić, przecież to takie proste, że jeśli się stoi z boku, nic nie robi i non stop komentuje TO NIE MA BATA - nic tego nie będzie

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Fri, 20. Apr 07, 08:07

Zaparaszamy do Wrocka ;)
:D Nie ma sprawy. Dzis bede przelatywal przez Wrocek :). Nawiasem mowiac to wydaje mi sie ze wlasnie we Wrocku ludzie najbardziej powaznie podchodza do sprawy. Udowodnia to ostatnie kilka lat w dziedzinie ubiegania sie o inwestycje, promocje miasta, rozbudowe lotniska itp. Przyznam ze bardzo mi sie to podoba. Tym nie mniej pewnych spraw nie da sie przeskoczyc. Tam gdzie sa duze pieniadze i przetarg tam zawsze sa problemy (w obecnym stanie prawnym). Pewne nadzieje budzi fakt ze nowe przepisy tuz tuz. Minus - znajac naszych "specjalistow prawa", to moze sie okazac ze, to kolejny bubel prawny :(.
PS: Przez 3 latka bylem naplywowym mieszkancem Wrocka. :lol:

.../edit
Zawstydzilem sie czytajac post wyzej :(

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 20. Apr 07, 10:13

Może dzięki EURO 2012 wreszcie przez Wrocek się autem przejedzie bez bólu (czyt. bez strat w zawieszeniu) :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Fri, 20. Apr 07, 16:02

Sauron11 wrote:Może dzięki EURO 2012 wreszcie przez Wrocek się autem przejedzie bez bólu (czyt. bez strat w zawieszeniu) :wink: .
W pewnym sensie. Miasto w końcu8 dostanie kase na budowe obwodnicy.

Poprzednio w ostatniech chwili zabrali nam bo potrzebowali $$$ na.... rozbudowe i modernizacje warszawskiego metra. (z ktorej pewnie tez nic nie wyszło.)

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Fri, 20. Apr 07, 17:57

Na poziomie samorządowym raczej kłótni nie będzie - nasi już zdążyli odwiedzić prezydenta Wrocławia, aby razem przydusić rząd w celu przyspieszenia budowy drogi ekspresowej S5 Wrocław - Poznań - Gdańsk; a przecież ludzie zazdroszczą Wrocławiowi inwestycji, których nasz nieudolny prezydent nie potrafi ściągnąć do miasta.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 23. Apr 07, 11:08

Wyczytałem w gazecie ciekawostkę, że jakaś firma jakiś czas temu kupiła domenę www.euro2012.pl za 100 zł., a teraz zgłaszają się do niej inne firmy, chcące ją odkupić za 100.000 zł. Firma-właściciel nie chce sprzedać, bo juz teraz ma kilkadziesiąt tysięcy odsłon, więc potencjalni reklamodawcy i -żercy będą się pewnie ustawiać w kolejce.
Ciekawe czy to przypadek, szczęście, czy planowane działanie marketingowe (znaczy się kontrolowany zakup co bardziej rokujących domen)? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 25. Apr 07, 17:12

To bardzo znany "trend" wśród domenowców.

Gdybysmy tlyko mieli prawo europejkie, a nie ciemnogród. W przypadku domeny *.eu mozna pozwać właściciela domeny, jeśłi w niej znajduje sie zastrzeżona nazwa handlowa, którą posiadamy.

btw: wróciłem z wycieczki, teskniliscie? :P

koniczynka
Posts: 180
Joined: Mon, 22. Jan 07, 15:05

Post by koniczynka » Thu, 26. Apr 07, 12:35

I tak wlasnie powinno byc. Wydziedziczyc. Nerwi mnie takie wykupowanie domen. Ostatnio do mojej firmy przyszla "oferta" wykupu domen. Bezczelnosc byla tak wielka ze proponowano wykup *.info, *.biz. itp.

PS: Rowniez wrocilem z wycieczki. Poklonilem sie T-34, stracilem kolpak prawy przedni, a pod Wroclawiem na A4 400 zl. Zyskalem za to 10pkt., przepiekne zdjatko z rejestracja swojego autka :D.

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”