Překlady modů a skriptů

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Překlady modů a skriptů

Post by Sir_Thomas » Tue, 5. Sep 06, 13:42

Trochu jsem se v práci nudil tak jsem bádal a podařilo se mi upravit XScript Installer tak, aby do módů při instalaci měnil <language id="42">. Tudíž by měly EN skripty chodit v CZ verzi. Jak přijedu domů tak to prubnu a popřípadě pokud by byl zájem mohu zde vložit postup na úpravu XScript Installeru.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 5. Sep 06, 14:15

no ja bych spis byl pro to ze by se udelal tym ktery by nepouzivanejsi scripty prelozil az budu mit novy comp tak bych se do toho mohl pustit
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 5. Sep 06, 14:19

Sir_Thomas wrote:Trochu jsem se v práci nudil tak jsem bádal a podařilo se mi upravit XScript Installer tak, aby do módů při instalaci měnil <language id="42">. Tudíž by měly EN skripty chodit v CZ verzi. Jak přijedu domů tak to prubnu a popřípadě pokud by byl zájem mohu zde vložit postup na úpravu XScript Installeru.
Zkus se případně obrátit přimo na Cycrowa, určitě tam takovou úpravu rád zakomponuje nebo se jí alespoň inspiruje a přidá tak CZ do možných uživatelů. Já už jsem s ním párkrát komunikoval a vždy reagoval pružně a vstřícně.

PS: Taky bych se chtěl v práci trochu nudit. :D

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Tue, 5. Sep 06, 14:23

DJ Die wrote:no ja bych spis byl pro to ze by se udelal tym ktery by nepouzivanejsi scripty prelozil az budu mit novy comp tak bych se do toho mohl pustit
To není špatný nápad, nicméně chci si některé módy prubnout dříve než budu vyvíjet nějakou aktivitu s překladem. Proto jsem bádal jak tam dostat 42 a nemuset editovat hromadu failů v adr. X3.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 5. Sep 06, 14:24

DJ Die wrote:no ja bych spis byl pro to ze by se udelal tym ktery by nepouzivanejsi scripty prelozil az budu mit novy comp tak bych se do toho mohl pustit
Jenom přeložit skript je krátkozraký cíl, další verzi bys musel zase přeložit nebo alespoň zkontrolovat ... Rozumnější je spojit se s autorem a přidat tam češtinu už na úrovni autora nebo autorského týmu. Myslím si, že většina z nich takovýto krok přivítá, i když ani nemají tušení o naší maličké zemičce.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 5. Sep 06, 14:26

nj to bych mohl zaridit uvidime jak na to zareaguji ale stejne budeme potrebovat par lidi kteri je budou prekladat takze hlasi se nekdo? 8)
jinak napiste skripty a mody ktere by jste chteli prelozit nejvic
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Tue, 5. Sep 06, 14:26

George Wills wrote:Zkus se případně obrátit přimo na Cycrowa, určitě tam takovou úpravu rád zakomponuje nebo se jí alespoň inspiruje a přidá tak CZ do možných uživatelů. Já už jsem s ním párkrát komunikoval a vždy reagoval pružně a vstřícně.

PS: Taky bych se chtěl v práci trochu nudit. :D
Už na to myslím, takže mu pošlu překlad rovnou. Myslím, že zítra už ho budu mít. Má ten prográmek dobře udělaný na jazykové mutace. By si z něho měli někteří výrobci softu vzít příklad.

P.S. Správce sítě, když všechno šlape tak je čas na ledacos... :D

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Tue, 5. Sep 06, 14:29

George Wills wrote:Jenom přeložit skript je krátkozraký cíl, další verzi bys musel zase přeložit nebo alespoň zkontrolovat ... Rozumnější je spojit se s autorem a přidat tam češtinu už na úrovni autora nebo autorského týmu. Myslím si, že většina z nich takovýto krok přivítá, i když ani nemají tušení o naší maličké zemičce.
Moudrá slova.....

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 5. Sep 06, 14:32

no ja teda zatim napisu Cycroowi uvidime jak na to zareaguje ale je fakt ze modari jsou hodne vstricni takze nam to asi schvali
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 5. Sep 06, 14:32

DJ Die wrote:nj to bych mohl zaridit uvidime jak na to zareaguji ale stejne budeme potrebovat par lidi kteri je budou prekladat takze hlasi se nekdo? 8)
jinak napiste skripty a mody ktere by jste chteli prelozit nejvic
Když se nenajde nikdo jiný, tak bych snad mohl nějaký ten skript přeložit. Ale i bez toho mám překládání hromadu :wink: (4 celé knížky od Mecenary)
Rozhodně to však nebudu moci otestovat ... mám EN verzi X3. Takže to bude chtít ještě nějaké testery.

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Tue, 5. Sep 06, 14:34

DJ Die wrote:no ja teda zatim napisu Cycroowi uvidime jak na to zareaguje ale je fakt ze modari jsou hodne vstricni takze nam to asi schvali
ono není ani co složitě upravovat. Pouze vymění fail. :D

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 5. Sep 06, 14:35

to neni problem ja mam X3CZ i kdyz bych radsi hral v anglictine tak to muzu testnout
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Tue, 5. Sep 06, 14:35

George Wills wrote:Když se nenajde nikdo jiný, tak bych snad mohl nějaký ten skript přeložit. Ale i bez toho mám překládání hromadu :wink: (4 celé knížky od Mecenary)
Rozhodně to však nebudu moci otestovat ... mám EN verzi X3. Takže to bude chtít ještě nějaké testery.
Otestuji není problém....

Radek
Posts: 72
Joined: Mon, 13. Mar 06, 09:53
x3

Post by Radek » Tue, 5. Sep 06, 14:39

Jo ja ti s tim taky pomůžu, i když teď hraji na jazykové verzi 43. Testuji ten semifat a hadalo se me to a čestinou tak jsem musel použít kód 43. Ale když to bude potřeba vrátím se na testovaní k české.
------------------------------------------------------------------
[ external image ]

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 5. Sep 06, 16:09

takze jsem mluvil s Cycrowem mame jeho svoleni at uz jde o tu upravu instaleru takze mody budou fungovat bez readtext erroru v CZ a hlavne pokud prelozime nejaky script tak prida cestinu do souboru
az neco prelozite tak me to poslete
hlavne se musime nejak dohodnout kdo bude co prekladat at se neco neprelozi vickrat
EDIT: hmmm prispevek 666 tak to ted nesmim nic psat :lol:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Tue, 5. Sep 06, 16:48

DJ Die wrote:hlavne se musime nejak dohodnout kdo bude co prekladat at se neco neprelozi vickrat
Já dopřekládám XScript Installer a XScript Packager. Se skripty se uvidí, jak na tom budu časově....... :)

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 5. Sep 06, 17:30

Ja jsem cekal, ze konkretne Cycrow bude vstricny. Vetsina tech modaru jsou opravdu schopni lide a byli by sami proti sobe, kdyby nepovolili dalsi jazyky. Jinak preji hodne stesti s preklady.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Wed, 6. Sep 06, 04:34

vyborne, moc jste mne potesili s aktivitou kolem scriptu. jinak to, ze nebude nova verze nicemu nevadi. rad se zapojim taky, ale mensi problem je, ze to zatim nehraju, protoze se ucim v X2, ale casem prechod samozrejme planuju ;).

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 6. Sep 06, 08:15

ja taky jeste nehraju X3 ale uz jsem clenem tymu Extended modu takze budu moct prekladat a pridavat z beta verzi takze cestina by mela byt soucasne s novou verzi modu
http://forum2.egosoft.com/viewtopic.php?t=117990
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 6. Sep 06, 08:25

No ja myslel, ze zacnete s necim lehcim. Vetsina lidi, co si koupila X3 v cestine se to tepr uci a pochybuji, ze si tam hned daji takovyto MOD, ktery vicemen kompletne predela hru. Dokonce ani ja, veteran :), neplanuji ho instalovat. Podle mne to uz moc meni vesmir X3.

Spis jsem myslel, ze prelozite scripty od Cycrowa, trebas BBS Extras, Race Military a ostatni gildy.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”