Zacatecnik- otazky a rady

Moderator: DJ Die

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Fri, 3. Mar 06, 08:14

Jak rikam, mne se vetsina povedla, akorat jeden je takovej divnej. Ale hlavne, ze se mi nikde nezasekavaji transportni lode. Vzdy v pohode pristanou. Jo a dobre jsou taky ammunition factory, zejmena u Splitu. Jednu mam pobliz jejich home systemu a druhou daleko na vychode.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Koritnaciino
Posts: 319
Joined: Sun, 26. Feb 06, 10:57
x4

Post by Koritnaciino » Mon, 6. Mar 06, 03:33

Ahojte, chcem sa opytat na to spajanie tovarni. Moze mi to niekto detailnejsie opisat?

Chcem si postavit vlastnu tovaren na vyrobu typhon misiles ale neviem nic take v shipyardoch najst. V Aragorn Prime je jedna - vyrabaju sa v nej ale aj Wasp misiles. Tovaren na Wasp misiles mam ale moznost vyrabat aj Typhon misiles nemam alebo neviem spustit.

Nerozumiem ako sa da vyrabat secondary vyrobok v tovarni.

Inak celkom mi v hre chyba nejaka univerzalna lodka. Momentalne jaznim Split M6 Dragon je celkom fajn az na to manevrovanie :(
A este ma celkom serie fakt ze ked mam tovaren 2 sectory od XENONOV v kuse si musim strazit TS aby mi tam blbci nelietali. Podla mna je sprostost aby mi lode lietali na uzemia s neprijatelskymi rasami.

Vopred dik za rady

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 6. Mar 06, 08:43

No na Typhoony je podle mne jina tovarna nez na waspy. A to, ze to ta v Argonu vyrabi oboje, tak ma asi 2 tovarny v komplexu. Sice ted nevim presne nazev, ale urcite to tak je. Ja sam vyrabim zatim jen waspy a to jenom okrajove, spolu s 1MJ stity (komplex je v Heron's Nebula).

Co myslis sekundarnim vyrobkem v tovarne? Kazda tovarna ma jen primarni vyrobek. Pouze pokud spojis vice tovaren do komplexu, tak se z primarniho vyrobku jedne stane sekundarni vyrobek (Priklad wheat farm. Sama vyrabi primarne obili. Ale pridej k ni rhymes factory a ta si to obili bere jako zdroj a vyrabi to primarne neco jineho. Takze se z obili stane sekundarni vyrobek). To ti ale nebrani prodavat jak obili, tak ty rhymes.

Nejlepsi M6 je podle mne Argon Centaur, protoze ma na bocich vezicky. Jinak ty M6 se jim tady fakt nepovedly. Palebna sila je stejna jako u M3 stihacek, akorat jsou to vetsi cile a jsou neohrabane jak pises.

No a k poslednimu bodu snad jen, ze nemas stavet tak blizko Xenonu a nebo dej svym lodim max. jump 2, aby tam nelitaly.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Mon, 6. Mar 06, 14:57

no doporucuju vyzkouset tento mod prida do hry novou tridu M7 (a par dalsich lodi vcetne moznosti koupit Terranske i kdyz jsou hodne drahe) to jsou krizniky velikosti jsou neco mezi M2 a M6 vypada to celkem dobre
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Mon, 6. Mar 06, 15:06

DJ Die wrote:no doporucuju vyzkouset tento mod prida do hry novou tridu M7 (a par dalsich lodi vcetne moznosti koupit Terranske i kdyz jsou hodne drahe) to jsou krizniky velikosti jsou neco mezi M2 a M6 vypada to celkem dobre
Jj, tenhle mod vypadá velice zajímavě, zřejmě ho vyzkouším...Ovšem, jak to bude s kompatibilitou s připravovaným patchem, to jest otázka... :?:
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 6. Mar 06, 15:11

No ja pockam na patch, a pak se vas zeptam, jak se ten MOD instaluje, Vypada to velice dobre, ale ta instalace mi prijde desne slozita (proc to neni jako plug-iny v X2?).
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Mon, 6. Mar 06, 15:11

GiordannoG wrote:
DJ Die wrote:no doporucuju vyzkouset tento mod prida do hry novou tridu M7 (a par dalsich lodi vcetne moznosti koupit Terranske i kdyz jsou hodne drahe) to jsou krizniky velikosti jsou neco mezi M2 a M6 vypada to celkem dobre
Jj, tenhle mod vypadá velice zajímavě, zřejmě ho vyzkouším...Ovšem, jak to bude s kompatibilitou s připravovaným patchem, to jest otázka... :?:
no ja bych ho taky vyzkousel ale zatim nemam kde....
no je fakt ze by to mohlo mit s 1.4 problemy ale je zase otazka kdy 1.4 vyjde...
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

SanyX
Posts: 20
Joined: Sun, 5. Feb 06, 18:09
x3

Post by SanyX » Wed, 8. Mar 06, 14:09

Mohl byste mi někdo vysvětlit jakto že v ore beltu nebo home of light zmizí zničeho nic stanice pak jí zase někdo postaví úplně na jinym místě.
zkoušel sem tam hledat nějaký khaky nebo piráty ale žádný tam nebyli tak nevim :o

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 8. Mar 06, 14:10

No tak uz je mezitim nekdo sejmul asi. Ale nevim, mne tam zadne stanice nemizely.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Wed, 8. Mar 06, 14:30

no to bude tím zhe je to A.L. (Artificial Life) takzhe se ten vesmír neustále mění :) At už tvým přičiněním nebo ne.

Koritnaciino
Posts: 319
Joined: Sun, 26. Feb 06, 10:57
x4

Post by Koritnaciino » Wed, 8. Mar 06, 20:41

DJ Die wrote:
GiordannoG wrote:
DJ Die wrote:no doporucuju vyzkouset tento mod prida do hry novou tridu M7 (a par dalsich lodi vcetne moznosti koupit Terranske i kdyz jsou hodne drahe) to jsou krizniky velikosti jsou neco mezi M2 a M6 vypada to celkem dobre
Jj, tenhle mod vypadá velice zajímavě, zřejmě ho vyzkouším...Ovšem, jak to bude s kompatibilitou s připravovaným patchem, to jest otázka... :?:
no ja bych ho taky vyzkousel ale zatim nemam kde....
no je fakt ze by to mohlo mit s 1.4 problemy ale je zase otazka kdy 1.4 vyjde...
No pani tak som ten mod skusil a zatial mozem konstatovvat ze to hre dalo viac akcie a moznosti (v systeme je viac neprijatelskych lodi). Lode su celkom fajn. Najlepsie su jednoznacne tie Terranske ale ako uz niekto spominal stoja tazke prachy :) Nespoznalo mi to vsetky lode v Terranskom shipyarde a niektore sa tvaria ako unknown ship ale to este pocekujem.

Co sa tyka rozbehavania s patchom 1.4 nemyslim si ze by to mal byt nejaky velky problem. Maximalne pridem o peniaze za nestandardne lode.
Mam vsak zinstalovany len m7 mod a nie aj ten zbranovy.

Este sa chcem opytat na tie systemy komplexov tovarni. Funguje to tak ze si necham dopravit dve tovarne do tesnej blizkosti a potom ich spojim consruction setom zo shypjardu?

SanyX
Posts: 20
Joined: Sun, 5. Feb 06, 18:09
x3

Post by SanyX » Thu, 9. Mar 06, 11:35

to je artical life jak stehno z ryby proč nestaví nový základny to sem myslel že to vychytaj líp třeba v bude časem nějakym patchy nebo datadisku 8)

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Sat, 11. Mar 06, 09:24

To nevím. Mě občas některá továrna zmizí a nová se mi oběví někde jinde. Myslím si že by ti to mělo fungovat stejně. Ale je možné že je někde zrada :?

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 13. Mar 06, 08:37

Jezisi, objevi s ě. A urcite chodis v poledne na objed, vid?

Jinak tovarny se po case obnovuji, pokud jsou zniceny. Bohuzel X3 je takovy paskvil, ze tam klidne muzou pirati a jinak havet strilet na zakladny a nic se nedeje. Docela zajimavy je MOD, ktery v takovem pripade vytvori eskadru lodi dane rasy a ty na ty piraty zautoci.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Radek
Posts: 72
Joined: Mon, 13. Mar 06, 09:53
x3

Post by Radek » Mon, 13. Mar 06, 10:01

Zdravím nedávno jsem zahlédl na netu tuhle hru a velice mě zajímá. Navíc jsem se dozvěděl, že půjde koupit českou verzi hry. Nic méně mám jeden dotaz. Všude se píše, že se dá ve hře obchodovat, bojovat a budovat. Prohlédl jsem velké množství screenů, a zdá se mi že na všech jsou buďto boje, nebo záběr na kosmickou loď. Zajímalo by mě, jak vypadají screeny s obchodování, s budování, abych si udělal lepší obrázek. Pokud má někdo nějaký link prosím o něj, fakt nechci kupovat zajíce v pytli. Díky

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 13. Mar 06, 10:05

No to je tezke. Obchodovani zpocatku souvisi take s lodi. Postupem casu si za penize postavis vlastni tovarny a do nich koupis dalsi nakladni lode a uz se ocitnes ve fazi budovani. Ale vse souvisi s lodemi, porad je to vesmirny simulator.

Ono se screenshoty z obchodovani je asi problem, trochu to pripomina tabulkovy editor. Tady koupime tolik toho a toho, nebo budeme vyrabet to a to a prodavat za takovou a makovou cenu. Je jasne, ze se autori hlavne chlubi grafikou vesmiru a lodi. Ale mas k dispozici hratelne demo, tak si to vyskousej. To je mozna jeste lepsi nez screenshoty.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Mon, 13. Mar 06, 10:46

to plynak: tak tak, navic demo odhali, na kolik je Tvoje masina schopna dostat urovne kvalitiy, kterou se pysni autori hry na pocitacich radove mimo moznosti prumerneho parmena.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 13. Mar 06, 10:48

No, zas tak bych to nedramatizoval. Na mem starem Pentiu, co mam v podpisu (sestaveno v zari 2004) se to hybe slusne. A tam, kde se to nehybe, za to muze patch 1.3.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Lord Thonar
Posts: 33
Joined: Sat, 19. Feb 05, 06:23
x3

Post by Lord Thonar » Mon, 13. Mar 06, 15:37

zdrawicko!
chtel jse se zeptat - jak to ted vypada s hratelnosti x3? chtel bych si to koupit a rad bych vedel na jake bugy se mam pripravit a tak . . . vim ze jste tady ruzne na forech (a i na anglickem) psali ohledne jednotlivych verzi patchu a ze tedka uz je hra vice mene OK ale chtel bych mit jistotu :oops:

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Mon, 13. Mar 06, 16:15

Lord Thonar wrote:zdrawicko!
chtel jse se zeptat - jak to ted vypada s hratelnosti x3? chtel bych si to koupit a rad bych vedel na jake bugy se mam pripravit a tak . . . vim ze jste tady ruzne na forech (a i na anglickem) psali ohledne jednotlivych verzi patchu a ze tedka uz je hra vice mene OK ale chtel bych mit jistotu :oops:
Ale jo, hratelna je...Jenomze vetsina z nas ted ceka na patch 1.4, protoze "par" bugu jeste zustalo, coz je pro fajnsmekry nestravitelna vec...A na jake bugy se mas pripravit? Staci si projit topic o X3 a najdes tam vsechny... :wink:
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”