[OT] Piractwo - Ku przestrodze ;)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Post Reply
Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

[OT] Piractwo - Ku przestrodze ;)

Post by Sauron11 » Fri, 17. Feb 06, 16:04

Z cyklu "z życia wzięte":

W razie przyłapania kogoś na obrocie pirackim oprogramowaniem policja wysyła do firmy lub instytucji, do której należą prawa do danego programu, następujące pismo (treść oryginalna - dot. przyłapania na sprzedaży pirackiej gry na giełdzie :twisted: ):

===================================

Do : <Firma lub instytucja>

TELEFONOGRAM nr xxx/0000/000/00/xxx

Komisariat Policji <miasto> prowadzi postępowanie p-ko <imię i nazwisko>, który na terenie giełdy elektronicznej w <miasto> wprowadzał do obrotu handlowego nielegalnie zwielokrotnione płyty CD-R. W związku z powyższym prosimy o wskazanie Waszego przedstawiciela prawnego, który złoży wniosek o ściganie i ukaranie n/w mężczyzny. W przypadku gdyby Panstwa firma nie składała wniosku o ściganie i ukaranie prosimy o odpowiedź stosownym telefonogramem.

Dane sprzedającego:
<imię i nazwisko>
<syn <matka i ojciec>>
urodzony <data urodzenia>>
zamieszkały <adres>>
nr dowodu osobistego <xxx000000>>

Sprzedawany program:
<nazwa programu>

Odpowiedź prosimy przesłać do tutejszego Komisariatu Policji powołując się na Ldz. j/w. Jednocześnie proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej w uwagi na terminy wyznaczone przez PROKURATORA.

Podpis <z-ca naczelnika dochodzeniowo-śledczego>

===================================

Wniosek jest taki, że od piratów lepiej trzymac się z daleka, bo zdaje się nie tylko sprzedający ale i kupujący piraty w świetle prawa są winni kradzieży. :twisted:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

hanss
Posts: 358
Joined: Thu, 6. May 04, 00:11
x3tc

Post by hanss » Fri, 17. Feb 06, 20:11

Od kiedy weszło w życie to prawo?

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Fri, 17. Feb 06, 20:21

Oczywiście, że kupujący są tak samo winni. Tyle, że to mniejszy kaliber i policja, jeśli w ogóle ich łapała, to lekko traktowała w zamian za zeznania, od kogo kupił - jeśli się nie mylę. Na pewno zabezpieczają komputer jako dowód. Ale chyba można go odzyskać? No, jeśli jest tak jak z tymi samochodami, co nie można ich przez całe lata odzyskać z policyjnego parkingu :D ...
Ludzie wiedzą, że są praktycznie bezkarni. Czy słyszano o normalnych wyrokach za posiadanie nielegalnego softu? Pewnie zawsze jest "niska szkodliwość". No i z przyczyn technicznych nie można chyba namierzyć tych, co korzystają z pewnych programów. Dobrze, że użytkownicy Kazy(jak to się pisze? Przez dwa "a"?) przynajmniej nie są bezpieczni. No, w każdym razie słyszało się o procesach w USA.
Zamierzam pozostać "durniem, co kupuje oryginały", w moim wieku człowiek robi się powoli uparty.
Ha, no przecież kupowanie legalnego softu to idiotyzm, przecież można mieć taniej i zaoszczędzić... :(

Jeszcze jedno: piractwo to jest złodziejstwo. Jak inaczej nazwać pozbawianie kogoś należnego mu zysku i zapłaty za pracę?
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Apokalipsa
Posts: 244
Joined: Tue, 27. Dec 05, 08:58
x2

Post by Apokalipsa » Fri, 17. Feb 06, 20:44

aż za dobrze widzę czemu powstał ten topic i będąc szczerym nie jest to zbyt mile

prowadzę legalny interes i musze mieć durzą ilość legalnego softu i będąc szczerym od przynajmniej 3 może 4 lat nie ściągnąłem nawet 1 mp3 albo filmu (choć przecież jak każdy mógłbym to robić)

oglądam filmy sporadycznie u znajomych (ale ze prawie nie wychodzę poza kafejkę wiec i nie widuje tego za często) a co do muzyki to słucham radia netowego

mam cale masy legalnych gier i co z tego wynika ?? Wydaje pieniądze i nic z tego nie mam w sumie (bo dzieciaki grają w CS-a itp syf)

reasumując używam od bardzo dawna tylko legalnych rzeczy i proszę nie insynuować ze robię cos niezgodnego z prawem

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Fri, 17. Feb 06, 22:32

komentarz kolegi na to, że kupuję Empire At War:
Poj****o Cię? Kupujesz ORGYGINAŁA?!?!?
bez komentarza.....
:)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 17. Feb 06, 23:03

Apokalipsa wrote:aż za dobrze widzę czemu powstał ten topic i będąc szczerym nie jest to zbyt mile (...)
(...) reasumując używam od bardzo dawna tylko legalnych rzeczy i proszę nie insynuować ze robię cos niezgodnego z prawem
Apokalipsa, nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie wziąłeś ten wątek do siebie i dlaczego sądzisz że wypowiedź jest skierowana pod Twoim adresem. Przeczytaj ponownie temat wątku - "Piractwo - Ku przestrodze".

Żeby nie było niedomówień - z tym dokumentem zetknąłem się wczoraj w pracy. Do firmy, w której pracuję, przyszedł taki właśnie fax, tylko z danymi, których ze zrozumiałych względów nie mogłem tu podać. Zdradzic mogę jedynie, że Policja wysłała fax zaadresowany do wydawnictwa CODA (notabene wydawcy naszej starej, dobrej X-Beyond The Frontier), które jeszcze 4 lata temu miało swoją siedzibę w lokalu, który obecnie wynajmuje moja firma. Niestety odchodząc stamtąd i zmieniając nazwę (na Lemon Interactive, a potem na dzisiejsze City Interactive) CODA nie poinformowała swoich wierzycieli, klientów instytucjonalnych i samych graczy o tej zmianie i przeprowadzce, toteż do dziś jeszcze można spotkać dane teleadresowe wydawnictwa takie same jak dane mojej firmy. Umieszczając na forum treść tego pisma miałem na celu pokazać pewne procedury jakie stosuje policja w takich przypadkach. Przestroga dla osób, które chciałyby skorzystać z usług giełdowych "handlowców", a nie zdają sobie sprawy z kim małyby do czynienia. Jak blisko otrzeć się można o sprawy, z którymi normalny człowiek nie chce miec nic do czynienia - przestępstwo, policja, ściganie, areszt i więzienie. To tyle. Nieporozumieniem jest branie tego do siebie.


Przy okazji, jak już jestem przy tych sprawach, w sytuacji ostatniego bardzo niefortunnego wyskoku aurigii - mały apel do wszystkich:
Nikt na forum nie jest zainteresowany i nie chce czytać o tym, że ktoś w przeszłości lub obecnie uzywa lub używał oprogramowania pirackiego i jakie to były programy. Takie sprawy niech zostaną tajemnicą każdego z nas. Nikt nie jest doskonały i pewnie nikt lub prawie nikt nie jest do końca w tym względzie niewinny. Ale niech to nie staje się wiedzą publiczną, nie piszcie o tym, bo nikt od Was tego nie wymaga i nie chce z tego rozliczać.
W razie przyznania się użytkownika, niezależnie od jego motywów, do używania pirackiej wersji gry z serii X lub innej formy komputerowego piractwa, moderatorzy forum mają obowiązek zgłosić to adminowi, który nakłada bana na konto lub IP takiej osoby. Nikt tego nie lubi więc po prostu o tych sprawach nie piszcie. Koniec apelu, pozdrawiam :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Fri, 17. Feb 06, 23:28

Sauron11 wrote:mały apel do wszystkich:
Nikt na forum nie jest zainteresowany i nie chce czytać o tym, że ktoś w przeszłości lub obecnie uzywa lub używał oprogramowania pirackiego i jakie to były programy. Takie sprawy niech zostaną tajemnicą każdego z nas.
Tutaj podpisuję się.
klarix [ external image ]

User avatar
Apokalipsa
Posts: 244
Joined: Tue, 27. Dec 05, 08:58
x2

Post by Apokalipsa » Sat, 18. Feb 06, 00:12

faktycznie wprowadzam zamieszanie tylko

po prostu byly wzmianki na temat starych i napawajacych nostalgia filmow z lat dziecinnych i nadmienilem cos o sasiadach i byl komentarz o piractwie puzniej patrzac na godizny zaobserwowalem ze ten post wyszedl troche puzneij po mojej wypowiedzi i idac tropem tamtego doszedlem do wnioskow ze to ktos aluzje sle do mnie i dlatego wyszlo to co wyszlo

za zamieszanie przepraszam raz jeszcze ];-)

Deleted User

Post by Deleted User » Sat, 18. Feb 06, 16:50

humm no comments 8)


EDIT: I ja się podpisuję
Last edited by Deleted User on Sat, 18. Feb 06, 22:26, edited 1 time in total.

User avatar
Gamer77
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 361
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Gamer77 » Sat, 18. Feb 06, 18:27

mały apel do wszystkich:
Nikt na forum nie jest zainteresowany i nie chce czytać o tym, że ktoś w przeszłości lub obecnie uzywa lub używał oprogramowania pirackiego i jakie to były programy. Takie sprawy niech zostaną tajemnicą każdego z nas.
Tutaj podpisuję się.
klarix
I jeszcze moj sig :wink:

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”