[OFF-TOPIC] DOOM w kinach od 21.10.2005

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

[OFF-TOPIC] DOOM w kinach od 21.10.2005

Post by Sauron11 » Mon, 17. Oct 05, 23:21

Widziałem zajawkę, zapowiada się piękne nawiązanie do Doom3. Pozycja chyba obowiazkowa dla fanów strzelanin no nie? 8)
Reżyseria tym razem Andrzej Bartkowiak. Jednego z głownych bohaterów gra Karl Urban - całkiem niezły aktor, sprawdził się moim zdaniem w Kronikach Riddicka.

Z ziomalami :roll: z Wawki chętnie obejrzałbym wspólnie, co Wy na to, następny weekend można by zrobić rezerwację i w kinie stawić się grupowo? Byłby ktos chętny? Marcy, Jonesy, inni? :wink:


Edit: link do zajawki (sama stronka też fajna):
http://www.doommovie.com
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Tue, 18. Oct 05, 01:58


User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Tue, 18. Oct 05, 07:57

Obawiam się, że do fanów strzelanek raczej się nie zaliczam :roll: . Powiem więcej; nie cierpię gier, w których można się pobrudzić krwią spływającą z monitora. 8)
Nie sądzę bym chciał oglądać to na dużym ekranie...
Przykro mi, ja odpadam. :(

Pozdrawiam
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 18. Oct 05, 09:32

Szkoda Jones, szkoda. Myślałem, że Doom jest czymś w co grają lub grali wszyscy :roll:
Mam tylko nadzieję, że Doom nie będzie dozwolony od lat 10, jak ta gra Kerricka :wink:. Oglądanie filmu z dzieciarnią szeleszczącą popcornem do przyjemnych nie należy.
Kerrick czy ta zlinkowana planszówka jest w Twoim posiadaniu?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Tue, 18. Oct 05, 09:55

Kurde nie jest :(
Widziales ile ona kosztuje?
Ale teraz dzialam nad wlasna gierka planszowa, ktora bedzie jakby udoskonalonym Labiryntem Smierci (pamietasz?)
Jesli jednak bardzo chcesz zagrac w doomowca planszowego to PDF z instrukcja jest do sciagniecia z netu a plansze i postacie narysujemy olowkiem tudziez kredkami :P

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 18. Oct 05, 10:05

Nie grałem w planszówki od dziecka, ostatnio chyba w Monopol z 15 lat temu :wink: Chętnie przed Doomem pograłbym np. w karty X2 ale za Chiny Ludowe nie wiem jak sie do tego zabrać :headbang: A w Dooma na planszy to jak sie gra? Coś jak w Monopol :?: :wink:

Btw. z rysunkiem jestem mocno na bakier, brak nauki, praktyki i zamiłowania :|
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Tue, 18. Oct 05, 10:08

Kerrick wrote:...Ale teraz dzialam nad wlasna gierka planszowa, ktora bedzie jakby udoskonalonym Labiryntem Smierci (pamietasz?)...
Jeśli potrzebujesz pomocy - daj znać! Od razu sie piszę! I mam wprawę :)

Pozdrawiam

p.s. mam na mysli pomoc merytoryczną; zasady, opisy etc. Nie każ mi wycinać tekturek!!!
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 18. Oct 05, 10:11

Labirynt Śmierci? Chłopaki, toż to obowiązkowa pozycja kiedyś była...! Kerrick, zapodaj więcej szczegółów, oks?
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 18. Oct 05, 10:17

I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Tue, 18. Oct 05, 10:19

DOKŁADNIE!
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 18. Oct 05, 10:23

Uuuu... w polskiej wersji nie było takich ładnych, kolorowych żetonów...
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Tue, 18. Oct 05, 10:25

Ale i tak było kupę radochy :D
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 18. Oct 05, 10:28

Oj, kupę, hehe! Najzajedwabistsze było to, że można było grać nawet samemu, jak nie miało się qmpli pod ręką/macką/chitynowym szponem...
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Tue, 18. Oct 05, 12:10

Stalovy wrote:Uuuu... w polskiej wersji nie było takich ładnych, kolorowych żetonów...

eee. ja mialem bardzo podobna wersje polska, chyba zalezy jakie miales wydanie...

nadal mozna to jeszcze kupic na Allegro.. poszukajmy... w tej chwili nie ma ale sie pojawia co jakis czas i cena dochodzi do 60 zl...
To byla naprawde kultowa giera. Aktualnie jej nie mam ale jesli ktos chce to zapraszam na sesje w Magie i Miecz ze wszystkimi dodatkami albo Obcych (mniam) albo karcianke Illuminati. Czasem pogrywam jeszcze w Odkrywcow nowych swiatow - wszystko miod gierki... :)

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Wed, 19. Oct 05, 08:22

Odkrywcy Nowych Światów, Labirynt Śmierci - te gry wciąż mam, są gdzieś u mnie i czekają na ponowne odkrycie. W obie można było grać samemu, nie mylę się?

Magia i Miecz - miałem ze wszystkimi dodatkami, ale sprzedałem w '95... :( Żałuję teraz.

Obcy? Nie słyszałem... możesz podać linkę?

SRY za OT.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Wed, 19. Oct 05, 09:05

Stalovy wrote:Odkrywcy Nowych Światów, Labirynt Śmierci - te gry wciąż mam, są gdzieś u mnie i czekają na ponowne odkrycie. W obie można było grać samemu, nie mylę się?

Magia i Miecz - miałem ze wszystkimi dodatkami, ale sprzedałem w '95... :( Żałuję teraz.

Obcy? Nie słyszałem... możesz podać linkę?

SRY za OT.
LŚ - można grac samemu ale mozna i grac w kilka osób
ONŚ - tylko samemu
M i M - załuj

User avatar
Kerrick
Posts: 348
Joined: Fri, 30. Jul 04, 22:37
x2

Post by Kerrick » Wed, 19. Oct 05, 11:09


User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Fri, 21. Oct 05, 19:32

Sorry Sau, przy kasie wystarczy wyciągnąć pieniążki i już nawet 5-latek dostaje bilety :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 21. Oct 05, 23:59

RAFIO wrote:Sorry Sau, przy kasie wystarczy wyciągnąć pieniążki i już nawet 5-latek dostaje bilety :)
To trzeba chyba przeczekać i za parę tygodni pójść, jak juz będą zdejmować. Poza tym to chybe nie przypadek, że niamal jednocześnie (chyba kilka dni po filmie) ma się ukazać gierka Quake 4 :) . Ponoć w ten wtorek ma być wersja angielska za jakieś chore pieniądze, a dopiero później za sto zeta - wersja polska.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Mon, 24. Oct 05, 01:00

Właśnie wróciłem z kina, ostatni seans o 22:30 , cisza spokój i 5 osób na sali, jako że wszyscy zaaferowani wyborami :)
Spoiler
Show

A w kwestii filmu ... no cóż wg mnie nie jest to super super ambitne kino, nawet jak na amerykański film :) Efekty na dobrym poziomie, fabuła bardzo mocno osadzona w grze, na szczęście nie grałem w dooma 3 prawie wcale więc nie miałem wrażenia deja vi :). Wszystko to może być bardzo duży plus, albo bardzo duży minus .Tak samo jak oglądając resident evil , tomb rider czy spider man'a , miałem wrażenie że gdybym miał 15 lat i właśnie przeszedł grę, to byłbym w głownym "targecie" odbiorców :). Poprawnie, ale nie wybitnie, momentami dobrze ale momentami aktorzy jednak za słabi :)

1 część filmu nawet w miarę trzyma w napięciu, potem zamienia się w dość śmieszną jatkę ( moment kiedy widzimy film z oczu bohatera, sceny jakby żywcem z gry). Mnie prawde mówiąc film bawił przez większość czasu, chociaż ze 2 czy 3 razy udało mi sie podskoczyć na fotelu :)

Czy warto ... jeśli 15 zł za bilet nas nie odstrasza a lubimy filmy typu resident evil , sądzę że tak. Jeśli planujemy zabrać do kina dziewczynę i móc potem porozmawiać sobie z nią na poziomie, .... to chyba lepiej wybrać coś innego :)

Post Reply

Return to “Polskie / Polish Off Topic”